Boston – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | NJ Devils – Winnipeg 1:3 (kon.) | Toronto – Columbus 0:6 (kon.)
Tampa Bay – NY Rangers 5:0 (kon.) | Florida – Philadelphia 3:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 3:0 (kon.)
Nashville – Arizona 4:2 (kon.) | Edmonton – Chicago 1:5 (kon.) | Vancouver – LA Kings 2:3 (po pr.)
Edmonton Oilers
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Chicago Blackhawks
cz Utorok 26.11.2013, 03:38 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Češi na ledě
    Za Edmonton pravidelně nastupuje český útočník Aleš HEMSKÝ a obránce Ladislav ŠMÍD.
    Za Blackhawks nastupuje obránce Michal ROZSÍVAL.

Nejproduktivnějším hráčem Blackhawks je Patrick KANE, který nasbíral pětadvacet bodů za dvanáct gólů a třináct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená deváté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Chicago je Jonathan TOEWS, který má na svém kontě také třiadvacet bodů za jedenáct gólů a dvanáct asistencí, aktuálně mu patří devatenácté místo v bodování NHL.

CHICAGO BLACKHAWKS
    Chicago bojuje o prvenství v pořadí Západní konference s Anaheimem, který má nyní jednobodový náskok. Ducks však mají o dva odehrané zápasy navíc, takže již dnes, pokud Blackhawks zvládnou zápas v Edmontonu, mohou Anaheim v čele konference vysřídat. V pořadí Centrální divize mají Blackhawks (36 b.) jednobodový náskok před St. Louis (35 b.). Ve vyrovnané a silné divizi pak třetí Colorado a shodně i čtvrtá Minnesota ztrácejí pouhé dva body.

Nejproduktivnějším hráčem Oilers je Jordan EBERLE, který nasbíral dvacet bodů za osm gólů a dvanáct asistencí a aktuálně mu patří osmatřicáté místo v pořadí kanadského bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Edmontonu je David PERRON, který má na svém kontě osmnáct bodů za osm gólů a deset asistencí, aktuálně mu patří jedenapadesáté místo v bodování NHL.

EDMONTON OILERS
    Oilers, kteří patřili mezi otloukánky ligy, předvedli neuvěřitelné výkony v posledních třech zápasech. Edmonton, jako pokropený živou vodou, se dokázal neskutečně vzchopit a začalo to na ledě Calgary, kde vyhrál 4:2. V dalším utkání přivítali Oilers doma Columbus, který smetli 7:0! Stoupající formu potvrdili i v posledním utkání, kdy na svém ledě přehráli Floridu jasně 4:1. Dnes však čeká na domácí velmi těžký soupeř, a to obhájce titulu z Chicaga!

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Edmonton Oilers přivítá na svém ledě Chicago Blackhawks.

Edmonton Oilers: Dubnyk (Bryzgalov) – A. Ference, Petry, Bělov, J. Schultz, N. Schultz, Potter – Hall, Nugent-Hopkins, Eberle – Jakupov, Gagner, Hemský – Smyth, Gordon, Perron – Joensuu, Acton, Gazdic

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Brookbank – Sharp, Toews, Saad – Handzuš, Pirri, Kane – Versteeg, Shaw, Morin – Bollig, Kruger, B. Smith

Rozhodčí: Larue, O´Rourke – Lazarowich, Henderson.

00:01

01:05
    Puk opouští třetinu Oilers, hosté pro něho musí až za vlastní branku.

02:10
    Druhá pětka Oilers, s Alešem Hemským na pravém křídle, předvedla nyní výborné střídání.

03:38
    Oduya zaváží puk do třetiny Edmontonu, zatím je to ale bez jakékoliv střely.

04:24
    První vyloučení v utkání, za faul na Halla dostává dvouminutový trest Ben Smith (CHI), domácí si zahrají přesilovou hru.

04:40
    Hemský nepřesně přihrává na Bělova a Oilers ztrácí útočné pásmo.

04:54
    Vhazování ve středním pásmu, domácí úspěšnější.

05:14
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Jakupov neskutečně chybuje na útočné modré, do samostatného úniku se dostává JONATHAN TOEWS, který parádně "vymíchal" Dubnyka a blafákem do bekhendu dává první gól utkání, navíc ve vlastním oslabení. Asistence: Brandon Saad a Duncan Keith.

05:40
    Oduya vyhazuje puk ze třetiny.

06:10
    Zásluhou Halla se domácí udrželi v útočném pásmu.

06:24

06:50
    Chicago nyní v útočném pásmu, jako by hosté hráli přesilovou hru.

07:18
    Toews v útočném pásmu, stupeň nejvyššího ohrožení pro branku Oilers.

07:31
    Gordon fauluje za vlastní brankou Saada a za podražení dostává dvouminutový trest, přesilová hra pro Chicago.

07:55
    Oilers inkasovali při vlastním oslabení pouze jeden gól v pěti posledních zápasech.

08:04
    PATRICK KANE se nyní prosadil na brankovišti, kde skvělou práci odvedl Shaw, jenž pro svého spoluhráče dokázal vybojovat puk zpod zasahujícího Dubnyka. Využitá přesilová hra Chicaga. Asistence: Andrew Shaw a Duncan Keith.

09:20
    Skvělý vstup Chicaga do dnešního utkání, pro "rozjetý" Edmonton z posledních zápasů to nevypadá dobře.

10:05
    Ference hledá ve středním pásmu Smytha, ale ten byl odstaven od puku.

10:24
    Sharpovo střelu z levé strany Dubnyk vyráží.

10:33
    Hosté jsou nyní jasně lepší, což dokazuje další střela Sharpa z levé strany, kterou Dubnyk opět chytá a přerušuje hru.

11:02
    Těžký zákrok Dubnyka proti střele Seabrooka z pravé strany.

12:04
    Leddy oslabuje svůj tým za zbytečný faul ve třetině Oilers, přesilová hra pro Edmonton.

12:15
    Jakupov pálí z pravé strany, Crawford vyráží.

12:30
    Puk letí ze třetiny Blackhawks, hosté mohou prostřídat.

12:52
    Nugent-Hopkins narazil na útočné modré na Seabrooka, dobrý obranný zákrok.

13:25
    Až nyní jsou domácí opět v přesilovkovém rozestavení.

13:45
    Hemský z levé strany netrefuje branku.

13:56
    Oilers jako by si nevěděli při přesilové hře rady. Sledovali jsme sice spoustu přihrávek, ale střely zatím pouze dvě...

14:04

14:27
    Crawford nyní skvěle zasáhl proti důraznému Smythovi, jenž chtěl zasunout puk kolem tyčky do branky.

15:30
    Blackhawks ve třetině Oilers.

15:45
    Jakupov vyváží puk po levém křídle a domácí mohou zaútočit.

16:05
    Jakupov ale místo střely pouze nahazuje puk do rohu.

16:18
    Crawford nemusel zasahovat při útočné snaze Edmontonu.

16:50
    Ference se nedostal k puku v útočném pásmu a musí se rychle vracet.

17:15
    Leddyho pokus od modré míří pouze vedle branky.

17:29
    A střelu Brookbanka z pravé strany, také od modré, chytá Dubnyk, který přerušuje hru.

17:36
    Justin Schultz dostává dvou minutový trest, hosté si zahrají přesilovou hru.

18:05
    Chicago hraje přesilovou hru výtečně – bleskové přihrávky, změna místa, nabízení se, bránící čtveřice Oilers se musí mít na pozoru.

18:40
    Eberle dostává puk ze třetiny, hosté to musí zkoušet znovu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Chicago v přesilovkovém rozestavení.

19:26
    Leddy přenechává Saadovi, ten pálí vedle.

19:36

19:39
    Nyní už Leddy střílí od modré, z pravé strany, ale trefuje pouze dobře postaveného Dubnyka.

20:00

První třetina vyšla hostům náramně. Hned v šesté minutě dostal Blackhawks do vedení Toews, který ujel při vlastním oslabení a samostatný únik dokázal přesně zakončit. O necelé tři minuty později pojistil vedení Chicaga Kane. Ten se trefil pro změnu při přesilové hře hostů a stanovil tak konečné skóre po první dvacetiminutovce. Hosté zasloužené vedou, jsou lepší.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Edmonton Oilers: 6

Chicago Blackhawks: 12

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:30 hodin.

20:01

20:42
    Puk za brankou Chicaga, ale získávají ho hosté.

20:58
    Eberle ho vybojoval zpět pro domácí, J. Schultz rozehrává.

21:28
    JOHNNY ODUYA vypálil od modré, z levé strany a puk těsně před Dubnykem nešťastně tečuje do vlastní branky Potter. Asistence: Marcus Kruger a Brandon Bollig.

22:24
    Dubnyk zasahuje proti střele Pirriho z pravé strany a přerušuje hru.

22:45
    N. Schultz musí hrát, rozhodčí signalizují, že to nebude icing Chicaga.

23:08
    Jakupov v souboji s bránící přesilou ztrácí puk, domácí se nedostali ke střele.

23:34
    Na druhé straně zaznamenáváme bekhendový pokus Saada, puk míří pouze vedle branky.

23:45
    Edmonton pouze vyhazuje na zakázané uvolnění.

23:57
    Další icing Edmontonu, který se díky třetímu gólu ve vlastní síti dostal znovu pod tlak.

24:40
    Handzuš bojuje o puk ve vlastní třetině, vybojoval ho, Chicago nepouští soupeře do koncovky.

25:21
    Nejprve to vypadalo, že Oilers hráli na okamžik v šesti, ale rozhodčí pískají "pouze" ofsajd na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

25:49
    Morin si nabruslil z levé strany před branku Oilers, udělal parádní stahovačku obránci a předložil přesnou přihrávkou puk na hůl ANDREWA SHAWA, který z pravé strany překonává Dubnyka, ten se již nestihl přesunout. Asistence: Jeremy Morin.

25:49
    A Oilers střídají gólmany, Dubnyk opouští branku a nahradí ho Ilja Bryzgalov.

26:50
    Bryzgalova přivítal potlesk fanoušků, uvidíme, jak si ruský gólman povede proti "rozjetému" soupeři, komerční přestávka.

28:08
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Svým třetím gólem sezóny snižuje JUSTIN SCHULTZ náskok soupeře na 1:4, když první branku Edmontonu zaznamenává po přesné střele z pravé strany. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Taylor Hall.

28:50
    Hosté s pukem ve třetině Oilers.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, hosté stále vedou na ledě Oilers, ale již "pouze" 4:1.

31:10
    Bryzgalov zasahuje proti střele Saada z levé strany, vhazování ve třetině Oilers.

31:10
    Andrew Ference dostává dvouminutový trest a hosté si zahrají přesilovou hru.

31:40
    Edmonton vyhazuje puk ze třetiny.

31:52
    Hall ve středním pásmu s pukem na holi, obloučkem nahazuje do útočného pásma a domácí mohou prostřídat.

32:44
    Bryzgalov nyní zasáhl proti střele Smitha, ale ani on sám snad neví, jak dokázal puku zabránit v cestě do branky!

33:10

33:25
    Chicago má při vlastních přesilovkách velkou převahu, Oilers se velmi těžce brání. Šance domácích je tak pouze v disciplinovanosti, nenechávat se tak často vylučovat.

33:59
    Nepřesná rozehrávka Chicaga, zakázané uvolnění, vhazování před Crawfordem.

34:35
    Přihrávka Smitha před branku Bryzgalova neprošla, dobrý obranný zákrok Aleše Hemského.

35:23
    Vhazování po pravici Bryzgalova, Edmonton by potřeboval vstřelit ještě alespoň jeden gól a odcházet do kabin "pouze" s dvougólovou ztrátou.

35:55
    Zatím se ale Oilers musí bránit.

36:20
    Brookbank zaváží puk do třetiny Oilers, Leddy pálí z pravé strany, Bryzgalov vyráží.

36:50
    Nepřesná rozehrávka Edmontonu, Jakupov přihrával přes střední pásmo "naslepo", zakázané uvolnění.

37:15
    Hemský znovu zachycuje přihrávku soupeře ve třetině Oilers a domácí mohou zaútočit.

37:58
    Oilers vyhazují puk mimo ledovou plochu, první pětka Chicaga znovu "přimáčkla" domácí v jejich třetině.

38:32
    Hall nepřesně přihrává v útočném pásmu, škoda, domácí šli ve třech na branku Chicaga.

38:50
    Střelu Bělova z levé strany, od modré, v pohodě lapil Crawford do své lapačky, tak trochu zákrok pro diváky.

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

39:25
    Gagner to zkouší z levé strany, ale jeho střela je zablokována.

39:38
    Hemský nezvykle na modré, odkud zkouší překonat hradbu těl před brankou Chicaga, marně, puk se odráží až do středního pásma.

39:57
    Ještě pohotová zadovka u branky Chicaga v podání domácího Smytha, ale Crawford se velezkušeným Smythem překvapit nenechal.

40:00

A ač to ještě domácí tři vteřiny před koncem druhé třetiny zkoušeli bez Bryzgalova, se šesti borci v poli, na branku Chicaga již vystřelit nedokázali, tím pádem nemohli ani snížit tříbrankový náskok hostů. Ti si v této části vypracovali až čtyřgólový náskok zásluhou gólů z 22. resp. 26. minuty, kdy se trefili Oduya a Shaw. Vypadalo to na rodící se debakl, Chicago jasně dominovalo na ledě, ale přišla branka J. Schultze v 29. minutě, která přece jenom trochu otupila tlak hostů. Ti však i nadále kontrolují průběh utkání a "jdou" si pro cenné dva body z ledu Oilers.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Edmonton Oilers: 8

Chicago Blackhawks: 5

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:26 hodin.

40:01

40:40
    Přečíslení Chicaga tři na dva dokázal Bryzgalov vyřešit bravurně.

41:12
    Souboj o puk v rohu třetiny Oilers, domácí úspěšnější.

41:40
    Nugent-Hopkins nyní zariskoval ve středním pásmu svou zpětnou přihrávkou, kdy se málem Seabrook dostal k puku.

43:03
    Brookbank dostává dvouminutový trest za podražení pronikajícího Bělova, přesilová hra pro Oilers.

43:10
    Hosté vyhrávají vhazování ve vlastní třetině a vyhazují puk.

43:30
    Oilers ve třetině Blackhawks.

43:45
    Jenže přesilová hra Edmontonu je jako by bez pohybu, hráči se nenabízí a je to zatím pouze o přihrávkách.

43:58
    Až Jordan Eberle rozkmital své rychlé ruce a zkoušel to individuálně z levé strany, trefuje však pouze nastavenou lapačku Crawforda.

44:34
    Bělov nyní překazil úmysl J. Schultze na ohrožení branky Oilers.

45:03

45:25
    Domácí ještě pokračovali v útočném snažení před brankou soupeře, ale Crawford nemusel řešit žádnou šanci Oilers.

46:08
    Joensuu to zkouší z pravé strany, ale to je snadný zákrok Crawforda.

47:05
    Jakupovo střelu z levé strany Crawford vyráží, domácí zůstávají v útočné třetině.

48:15
    Versteeg zaváží puk do útočného pásma, ale obrana Oilers nepouští soupeře do zakončení.

49:15
    Edmonton se snaží o vstřelení kontaktní branky, ale obrana Chicaga pracuje velmi dobře.

49:45
    I když nyní skrz ní prošel Nugent-Hopkins, který z levé strany vypálil a Crawford se ohlédl do branky, vůbec si svým zákrokem nebyl jistý! Puk nakonec skončil vedle branky.

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, čas se Edmontonu povážlivě krátí.

50:45
    Aleš Hemský byl osamocen na pravém křídle v útočném pásmu.

51:08
    Gagnerovo střelu musel akrobatickým zákrokem vyrážet Crawford, to byl tygří skok!

51:08
    Puk se totiž odrazil od brusle bránícího Leddyho a nenápadným obloučkem mířil do branky!

51:24
    Edmonton si bere oddechový čas.

51:48
    Na okamžik zůstal nepokrytý puk před ležícím Crawfordem a hned je z toho "mela" před brankou Chicaga.

53:21
    Vhazování ve středním pásmu, hosté v klidu hlídají svůj náskok.

53:46
    Vylučuje se, na trestnou lavici odjíždí Aleš Hemký, který dostává trest za podražení, přesilová hra Chicaga.

54:05
    Chicago již dnes jednu přesilovou hru využilo, jak naloží s touto?

54:20
    Zatím si hosté nevedou nijak slavně, puk ve středním pásmu.

54:45
    Eberle dokonce vybojoval puk v útočném pásmu, ale nedostal se do zakončení a musí se rychle vracet.

55:24
    Shaw znovu prokázal, že se důrazných soubojů na brankovišti vůbec nebojí, nyní dokonce dopravil puk do branky, ale rozhodčí rozpažují a gól neuznávají.

55:24
    Vše ještě bylo překontrolováno videocentrem a potvrzeno – gól to nebyl, byť puk přešel brankovou čáru!

55:46

56:01
    Aleš Hemský se po svém návratu z trestné lavice dostává ke střele, ale Crawford jeho pokus chytá a přerušuje hru.

56:10
    Vhazování ve třetině Chicaga vyhráli hosté a dostávají puk ze třetiny.

56:34
    Ilja Bryzgalov od svého příchodu do branky ještě neinkasoval a nestane se tak ani nyní, po střele Bolliga z levé strany.

57:35
    Oilers v útočném pásmu.

57:45
    Střela Halla z pravé strany nepřesná, puk míří za branku.

58:02
    Po zmatcích před brankou Oilers se na levé straně dostává ke střele od modré ANDREW SHAW a Bryzgalov, který puk vůbec neviděl, poprvé v utkání inkasuje. Asistence: Nick Leddy a Brandon Saad.

58:38
    Je rozhodnuto, Edmonton po třech výhrách za sebou prohraje.

59:00
    Poslední minuta dnešního utkání.

59:36
    Chicago v útočném pásmu, Smith nahazuje puk za branku Oilers.

59:46
    A ještě střela Brookbanka od modré, z pravé strany, Bryzgalov čtrnáct vteřin před koncem přerušuje hru.

60:00

Dnes to prostě nevyšlo! Edmonton dnes v souboji s obhájci Stanley cupu prohrávají jasně 1:5, když ve třetí třetině vítězství Chicaga potvrdil pátým gólem Shaw. Hosté dnes byli jasně lepší, přehrávali svého hostitele ve všech činnostech a zaslouženě si odváží všechny body.

Dnešní utkání sledovalo 16 839 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:09:28)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 29. J. Schultz (Nugent-Hopkins, Hall) – 6. Toews (Saad, Keith), 9. Kane (Shaw, Keith), 22. Oduya (Kruger, Bollig), 26. Shaw (Morin), 59. Shaw (Leddy, Saad)

Edmonton Oilers: Dubnyk (26. Bryzgalov) – A. Ference, Petry, Bělov, J. Schultz, N. Schultz, Potter – Hall, Nugent-Hopkins, Eberle – Jakupov, Gagner, Hemský – Smyth, Gordon, Perron – Joensuu, Acton, Gazdic

Rozhodca: Larue, O´Rourke – Lazarowich, Henderson

Diváci: 16 839