Omsk – Lev 2:3 (0:1 po s.n.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Riga 1:2 (po pr.)
Jekaterinburg – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Novgorod – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 1:2 (kon.) | D. Moskva – Novokuzneck 3:4 (kon.) | S.Moskva – Čeljabinsk 3:5 (kon.)
Dinamo Minsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Doneck – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Záhreb – Ufa 0:1 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Utorok 26.11.2013, 16:00KHL

V tretej tretine sme príliš hokejovo krásnych akcií nevideli, až na tú v podaní Krasnolobodceva, ktorá priniesla tretí a zároveň posledný zásah zápasu. Domáci v tretej tretine predviedli umný hokej, súpera držali na dištanc a uhájili si víťazstvo. Ja sa s vami lúčim a prajme ešte pekný utorok. Dočítania, priatelia. (18:21:04)

60:00

59:50
    Strelec dvoch dnešných zásahov Paršin, ktorý bude pravdepodobne vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu, dostal v závere menší trest za hákovanie. To však už nič nezmení na výsledku.

59:00
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny a ja si dovolím tvrdiť, že aj zápasu.

58:40
    Domáci nedovoľujú Koskinenovi odísť na striedačku a pustiť tak do hry šiesteho hráča.

58:00
    Domáci už netvoria, puky len vyhadzujú.

57:00
    Do konca tretej tretiny nám ostávajú tri minúty. Podarí sa Novosibirsku ešte zdramatizovať zápas ?

56:03
    Ščastlivij svojou krížnou prihrávkou nenašiel adresáta. Hosťom sa čas nebezpečne rýchlo kráti.

55:10
    Hostia sa absolútne nevedia dostať do tlaku. Vorošilo nedostihol puk, jedná sa o zakázané uvoľnenie.

54:21
    Vhadzovanie v obrannej tretine Sibiru pred brankárom Koskinenom.

53:00
    Novgorod zvolil spôsob hry, ktorý mu za momentálneho stavu úplne vyhovuje. Podstatné pre domácich je, že puk je ďaleko od ich svätyne.

52:06
    Koskinen a jeho úspešný zákrok lapačkou.

51:10
    Sibiru sa kráti čas. Hostia by potrebovali útočiť a hlavne vytvárať si šance, čo sa im zatiaľ vôbec nedarí.

49:24
    Hra sa kúskuje. Opäť bola prerušená hra po ofsajde Torpeda.

47:50
    Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením. Vorošilo nespracoval v strednom pásme prihrávku spoluhráča.

46:58
    Domáci sa bez najmenších problémov ubránili presilovke súpera.

45:58
    Prvá minúta početnej prevahy Sibiru vyzerala asi tak, že hostia zaviezli puk do útočného pásma a domáci ho okamžite vyhodili cez všetky čiary. Toto sa opakovalo niekoľkokrát.

44:58
    Domáci zle striedali a v jeden moment boli na ľadovej ploche šiesti, čo pozornosti rozhodcom neuniklo.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 16. Denis Paršin (Pavel Valentko, Jusso Hietanen), 34. Denis Paršin (Sakari Salminen, Jarko Immonen), 43. Vladimir Galuzin (Vadim Krasnolobodcev, Vjašeslav Kuľjomin) – 11. Kristián Kudroč (Dmitry Kugryšv, Jori Lehtera)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Koval – Hietanen, Bělochvostikov, Valentenko, Chomitskij, Grigorjev, Denisov – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Ščastlivij Hodgman – Kuljomin, Galuzin, Krasnolobodcev – Žarkov, Iljin, Potapov.
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen – Bělov, Kudroč, Kutuzov, Alexejev, Kutuzov, Ignatovič, Ožiganov, Karavajev – Kugryšev, Lehtera, Enlund – Koskiranta, Kopejkin, Lemtjugov – Monja, Vorošilo, Gubin – Šumakov, Ignatuškin, Karamnov.

Rozhodca: Čerenkov, Karabanov – Putilin, Sivov.