Vítkovice – Chomutov 8:3 (kon.) | Pardubice – Plzeň 3:1 (kon.) | Slavia – Liberec 3:4 (0:2 po s.n.)
Sparta Praha – Kometa Brno 4:1 (kon.)
HC Sparta Praha
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
HC Kometa Brno
cz Utorok 26.11.2013, 18:30 • Tipsport aréna • Tipsport extraliga (ČR)

Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Tomáš Pöpperle (SPA) a Tomáš Svoboda (KOM). (20:54:36)

První dvě třetiny byly z herního pohledu vyrovnané, nicméně Kometě se nepodařilo vytvořit si jasné gólové šance a střelecky se prosadit. Sparta naopak potvrdila svou sílu v útoku a fakt, že si výhru v okamžiku, kdy vede, nenechá vzít.

60:00

59:46
    Puk za brankou Pöpperleho na hokejkách Sparty. Brněnští už jen bruslí ve svém pásmu.

59:00
    Zdá se, že je hotovo. Byl to to hokejový zázrak, kdyby se Kometě podařilo s výsledkem ještě něco udělat. Zvláště, když si sparťané puk už hlídají na svých hokejkách.

58:18
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pilař přihrál Petru Tonovi k právě Trvajově tyčce, tomu se sice puk za záda brněnského gólmana nepodařilo dostat, ale kotouč se odrazil k volnému TOMÁŠOVI ROLINKOVI, který puk poslal do odkryté klece. Asistence: Petr Ton, Karel Pilař.

57:18
    Sparta teď hraje přesilovou hru a drží Kometu v jejím pásmu. Brňané pod tlakem.

57:13
    Zápas Kometou přilákal do holešovické haly 6827 diváků.

56:37
    A Sparta zase nikam nepospíchá, drží puk na hokejkách a čeká na návrat pátého hráče z trestné lavice.

56:14
    A je po přesilovce. Kumstát mohl do samostatného úniku, byl ale faulován a Leoš Čermák (KOM) míří na trestnou lavici za hákování.

55:33
    Sparta se ale osvobozuje a vyhazuje puk z pásma.

54:49
    Brno teď má příležitost korigovat výsledek. Na trestnou lavici zamířil Vladimír Sičák (SPA) na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Brno.

52:34
    U posunuté branky, kterou ve třetí třetině hájí Tomáš Pöpperle, se vyskytl problém, na který byly nejprve krátcí všichni rozhodčí a následně i první povolaný ledař. Teď už se ale zdá být vše v pořádku a zápas může pokračovat.

52:17
    Hlinkovu střelu, která byla prudká a mířila nad lapačku, Trvaj vyráží.

51:31
    Škoda, škoda! Forman objel branku a měl ji u levé Trvajovy tyčky úplně prázdnou. Puk ale nedokázal poslat za brankovou čáru!

50:50
    Devět minut do konce a puk na hokejkách drží Sparta, která hraje pozorně dozadu.

49:55
    Střelu Hrušky vytěsnil Pöpperle ramenem, je to po delší době střelecký pokus Brna.

48:34
    Výborná souhra první lajny Sparty skončila na betonu Trvaje.

47:58
    Sparta oslabení zvládla.

47:15
    Sparťané teď zkušeně drží puk na hokejkách, zavezli ho do útočného pásma a nikam nepospíchají. Kometě utíkají cenné vteřiny přesilové hry.

Lucie Štěrbová

Góly a asistencie: 2. Buchtele (Kubát, Pech), 34. Ton, 46. Klimek (Rachůnek I., Kubát), 59. Rolinek (Ton, Pilař) – 7. Svoboda (Němec)

HC Sparta Praha: Pöpperle – Krejčík, Pilař, Kubát, Švrček, Philipp, Sičák, Gřegořek – Rolinek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – Rachůnek I., Přibyl, Klimek – Rachůnek T., Simon, Forman – Procházka M.
    HC Kometa Brno: Trvaj – Hanzlík, Dujsík, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dlapa – Káňa, Čermák, Jenyš – Hruška, Němec, Svoboda T. – Burian, Koreis, Dočekal – Wasserbauer, Holec, Zohorna.

Rozhodca: Husička, Lacina – Jindra, Skopal