Liége – Anderlecht 0:0 (kon.) | Kortrijk – Gent 0:0 (kon.) | Mons – Lierse 2:1 (kon.)
Charleroi – Leuven 3:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Mechelen 1:0 (kon.) | Cercle Bruggy – Beerschot 1:0 (kon.)
Cercle Bruggy KSV
1:0 (1:0)
KFCO Beerschot Wilrijk
cz Sobota 06.04.2013, 20:00 • Jan Breydel Stadion, Bruggy • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítejte u sledování skupiny o udržení v belgické Jupiler League. V této pouze dvojčlenné skupině se nachází dva nejhorší týmy, které skončily po třicetikolové základní části na patnáctém a šestnáctém místě. Jsou to mužstva bCercle Bruggy a Beerschot AC. Oba celky už za sebou mají úvodní zápas pětikolové skupiny, a v něm byl lepší Beerschot, který doma zvítězil 1:0. Ten tak má náskok už šesti bodů, protože jako předposlední tým šel do této skupiny s tříbodovým bonusem. Dnešní utkání startuje v 20:00.

Cercle Brugge KSV: Verbist – Evens, Wils, Cornelis, Mertens, D'Haene – Vidarsson, Boi, Smolders, William – Uchebo.

Koninklijke Beerschot AC: Deloose – Bravo, Deferm, Lépicier, Brillant, Chanot – Ojo, Losada, De Decker, Van Acker – Raman.

Rozhodčí: Van De Velde – Beyen, Hermans.

Hlavné aktéři utkání nastupují na hrací plochu, za pár vteřin odstartuje druhé střetnutí skupiny o udržení.

1

4
    Ani jeden z týmů se zatím nemůže dostat do žádné kloudnější akce.

7
    Ovšem hostující útočník Raman už se protlačil do šance! Verbist jeho střelu ale dokázal zlikvidovat a do bezpečí odkopl míč Vidarsson.

11
    Cercle Brugge právě vstřelilo branku!
    Domácí Cercle Brugge jdou po jedenácti minutách do vedení! WILLIAM CARVALHO si našel ve vápnu centr z pravého křídla, který mu poslal Uchebo – 1:0!

16
    Netrvalo to dlouho a domácí mohli jít do dvoubrankového vedení! Uchebova rána skončila na tyči!

18
    D'Haene unikal po levé straně, ale jeho pas Ucheba nenašel. I tak ale je Cercle v tlaku.

24
    Slibně se vyvíjející akci Cercle přerušuje sudí, který viděl jednoho z domácích zahrát rukou.

26
    D'Haene se prezentoval dalším parádním míčem, který křížem našel Ucheba, ten ale ve výborné pozici zklamal!

31
    V další šanci znovu Michael Uchebo! Ten je dnes hodně aktivní a nebezpečný, jenže zatím nemá v koncovce štěstí.

39
    Raul Bravo při volném přímém kopu přikopnul Defermovi, jeho střelu ale stačilo Verbistovi zkontrolovat jenom pohledem.

41
    Je tu první žlutá karta, tu vidí hostující obránce Maxime Chanot.

Skončil nám první poločas druhého zápasu skupiny o udržení mezi Cercle Brugge a Beerschot AC. Úvodních pětačtyřicet minut zvládli lépe jednoznačně domácí, kteří od jedenácté minuty vedou 1:0. Druhá půle startuje přibližně v 21:05.

46

46
    Hostující trenér vyrukoval do druhé půle s dvojím střídáním. Hrací plochy opustil Raúl Bravo, a to nahradil Joey Suk.

46
    Tím druhým střídáním je odhod Deferma a příchod Dayana.

47
    To znamená, že hosté chtějí vrhnout všechny síly do útoku.

51
    Dnešnímu utkání přihlíží 6793 diváků.

54
    Beerschot vstoupil do druhé poloviny aktivně, zatím se ale odměny nedočkal.

55
    De Decker dostal malou domů svého brankáře do nemalých potíží, gólman Deloose si ale nakonec v této situaci dobře poradil.

62
    Boi vyslal do uličky Michaela Ucheba, ten byl ale přistižen v ofsajdové pasti.

67
    Raman měl na kopačce varovnání, ovšem skvělým zákrokem se prezentoval bránkář Cercle Verbist. Suk pak alespoň ještě vybojoval roh.

70
    Ke střele se dostal Suk, jenže jako tygr skočil po míči Verbist.

74
    Je tu také první změna tváří domácího celku. Ze hřiště odchází Frederik Boi, jeho místo zaujme Wilson Rudy.

77
    MOžnost posledního střídání využívají hosté. Thibauta Van Ackera nahradí na posledn čtvrthodinku hry Marvin Ogunjimi.

80
    Zdá se, že se Cercle začnou soustředit pouze na obranu. Čeká je však minimálně ještě deset minut řádné hrací doby.

86
    Ze hřiště odchází jeden z nejaktivnějších mužů zápasu. Michael Uchebo přenechává místo v domácí sestavě Mushagu Bakengovi.

89
    Čerstvý Bakenga mohl definitivně rozhodnou o osudu utkání, ovšem radost mu pokazil brankář Beerschotu Stefan Deloose.

90+1
    Sudí Van De Velde nastavuje dvě minuty.

Je tu konec zápasu. Cercle Brugge vítězí v druhém utkání skupiny o udržení v nejvyšší belgické soutěži nad Beerschotem AC 1:0. O jedinou přesnou trefu zápasu se postaral už v jedenácté minutě zápasu William Carvalho. Cercle tak nyní na svého soka ztrácí už jen tři body.

Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek večera. (21:56:22)