Frankfurt – Bayern 0:1 (kon.) | Brémy – Schalke 0:2 (kon.) | Leverkusen – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Mönchengladbach – Fürth 1:0 (kon.) | Dortmund – Augsburg 4:2 (kon.) | Hamburger – Freiburg 0:1 (kon.)
Borussia Dortmund
4:2 (1:2)
FC Augsburg
Sobota 06.04.2013, 15:30 • Signal-Iduna-Park • Nemecká Bundesliga

Zápas sa nakoniec skončil šťastne pre domácich hráčov. Dortmund inkasoval na konci 1. polčasu dva góly a zrazu prišiel o svoje vedenie. Domáci tréner Klopp poslal do druhého dejstva čerstvé sily v podobe Gotzeho a Lewandowskeho a hneď to bolo na hre domácich poznať. Dortmundu sa podarilo vyrovnať v 53. minúte kedy svoj druhý gól pridal SCHIEBER. Obe mužstvá si potom vytvorili nejaké zaujímavé šance ale ostalo iba pri nich. Vedenie domácim vrátil v 64. minúte SUBOTIĆ a dokonalý obrat druhého polčasu dokonal v nadstavenom čase LEWANDOWSKI. Zápas to bol vyrovnaný a určite by mu viac slušala remíza ale to domáci hráči nedopustili. Ďakujem za pozornosť a dovidenia pri ďalšom prenose. (17:27:49)

90+2
    Dortmund dal gól! Gól strelil LEWANDOWSKI.
    Domácim sa podarilo na konci zápasu streliť poisťovací gól. V šestnástke zamotali hlavy obrancom Sahin a Gotze. Obrana hostí sa nezmohla na odkop až sa po závare na jedenástke dostal k lopte LEWANDOWSKI a upokojuje domáce tribúny.

90+1
    Akcia hostí bola zastavená odpískaným ofsajdom čo sa nepáčilo trénerovi Augsburgu.

90+1
    Rozhodca nastavuje ešte 2. minúty.

89
    Do rýchlej kontry sa vydali Gotze s Lewandowskim ale bolo tam až príliš veľa hostí a dvaja nemali žiadnu šancu.

88
    Gotze vystrelil spoza šestnástky ale jeho pokus brankára Manningera nevystrašil. Jeho pokus išiel vedľa dobré 2 metre.

85
    Ji chcel technickou strelou prekonať brankára Langeraka ale ten krásnym zákrokom vyrazil loptu na roh. Roh hostia už nevyužili.

83
    Posledné striedanie domácich. Strelca dvoch gólov Schiebera nahradil Kehl.

81
    Tchoyi sa ocitol pred bránou domácich ale prestrelil. Išlo ale o dobre dvojmetrový ofsajd, no postranný asi zaspal čo mu domáci brankár dal najavo.

80
    Hostia striedali. Tchoyi nahradil Wernera.

79
    Hahn sa dostal až pred brankára domácich ale Grosskreutz jeho strelu zblokoval na roh. Hostia sa z rohu nepresadili.

78
    Faul Gotzeho, ktorý si protihráča odstavil telom. Hostia sú ale zahnaní až na ich vlastnú polovicu.

76
    Žltou kartou odmenený Klaman za faul na Lewandowskeho. Lewandowski sa Klamana zbavil pohybom ale ten ho stiahol za dres.

75
    Domáci tréner spravil správny krok keď poslal do druhého polčasu Lewandowskeho a Gotzeho. Lewandowski patrí k najnebezpečnejším hráčom domácich.

73
    Lewandowski so Schieberom si vymenili pár pekných prihrávok až sa dostali pred šestnástku hostí ale tam už bolo veľa hráčov a o loptu prišli.

70
    Domáci sa strelecky presadili po peknom centri Sahina a ešte krajšej hlavičke Lewandowskeho ale jeho radosť zastavila zástavka postranného, ktorý máva ofsajd.

70
    Dortmund hrá v 2. polčase veľmi dobre a hosťom zatiaľ nedovolil aby si vytvorili vážnejšiu šancu okrem tej Morávkovej.

68
    Strelca druhého gólu hostí Vogta nahradil Oehrl.

Ján Vrauko

Góly: 22. Schieber, 53. Schieber, 64. Subotić, 90+2. Lewandowski – 43. Baier, 44. Vogt

Karty:   46. Schieber (DOR) – 23. Hahn (AUG), 76. Klavan (AUG)

Borussia Dortmund: Langerak – Subotić, Schmelzer, Felipe Santana, Şahin, Bender ( K ), Grosskreutz, Leitner, Bittencourt, Hofmann, Schieber
    FC Augsburg: Manninger – Callsen-Bracker, Verhaegh ( K ), Klavan, Ostrzolek, Werner, Baier, Vogt, Mölders, Hahn, Dong-Won Ji

Rozhodca: Schmidt – Walz, Voss