Arnhem – Breda 3:0 (kon.) | Zwolle – Waalwijk 1:1 (kon.) | Twente – Kerkrade 2:0 (kon.)
Willem II – Eindhoven 1:3 (kon.)
PEC Zwolle
1:1 (1:1)
RKC Waalwijk
cz Sobota 06.04.2013, 19:45 • IJsseldelta Stadion, Zwolle • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Dobrý večer u fotbalové Eredivisie. Všechny ligy pádí nezadržitelně vpřed a nejinak tomu je i v Holandsku, kde se utkají PEC Zwolle a RKC Waalwijk. Připravme se tedy na souboj dvou skorosousedů, oba týmy od sebe dělí pouze skóre, oba mají celkem 29 bodů.

Zwolle hrálo minulý týden na trávníku SBV Vitesse a podlehlo tam 1:2. Za domácí se trefili Bony a Havenaar a Zwolle k bodovému zisku nepomohlo ani snížení Valpoorta.

To Waalwijk za to vzal opravdu pořádně a na svém hřišti rozsekal Den Haag 4:0! Rozhodnuto bylo už do poločasu, neboť v něm to bylo o tři góly a to díky Liederovi, Wolrgoorovi a Braberovi. Posledně jmenovaný se trefil z penalty. Ve druhé půli pečetil výhru Drost a výsledek tak ukázal, že v týmu dříme slušná síla.

Kdo bude úspěšný v tomto zápase, to zjistíme od 19:45, kdy se na IJsseldelta Stadion začne hrát. Hlavním sudím bude Björn Kuipers a pomáhat mu budou Sander van Roekel s Erwinem Zeinstrou. Takže všichni fanoušci dobrého fotbalu, neváhejte a sledujte tento zápas s námi.

PEC Zwolle: Boer – van Polen, Lachman, Broerse, Achenteh – Valpoort, Pluim, Klich – Gravenbeek, Mokhtar, Avdić. Trenér: Art Langerer.

RKC Waalwijk: Zoet – Martina, Drost, Ramos, van Peppen – Jungschläger, Duits, Braber – Jozefzoon, Lieder, Boukhari. Trenér: Erwin Koeman.

Rozhodčí: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra.

1

1
    Výkop obstarali domácí fotbalisté.

1
    Hostující Jozefzoon se snažil probít přes domácí obranu, té však vyrazil na pomoc brankář Boer a společnými silami útočníka hostů odzbrojili.

3
    Tohle byla slušná šance hostů. Jozefzoon si naběhl za obranu, poslal přízemní centr na Liedera, jenže ten byl o krok rychlejší a míč tak pŕedběhl.

5
    Domácí zatím pouze hledají cestičky do obrany Waalwijku a s míčem jsou u středového kruhu.

5
    Mokhtar byl na hranici vápna sražen k zemi, ale o faul se nejednalo.

7
    Waalwijk právě vstřelil branku!
    S trochou štěstí, ale přece jen, se hosté dostávají dovedení. Po centru van Peppena nejprve střílel Lieder, míč se odrazil k FLORIANU JOZEFZOONOVI, který první ranou pouze napálil gólmana, ale ten druhý už nekompromisně napasoval pod břevno!

9
    Jozefzoon je při chuti, unikl domácí ofsajdové pasti, snažil se obstřelit Boera, ten ale s pomocí vracejícího se obránce nebezpečný pokus vytěsnil.

10
    Převaha hostů pokračuje, domácí akce trvají sotva pár vteřin.

11
    Po centru z levé strany se do vzduchu zavěsil neudržitelný Jozefzoon, ale chybělo mu několik centimetrů k tomu, aby míči dal tolik potřebnou razanci.

13
    Po faulu Brabera na van Polena budou domácí kopat přímý kop.

13
    Centr se sice Zwolle nevyvedl, ale akce pokračovala díky Avdićovi. Brankář Zoet byl ale na místě a míč vyboxoval.

14
    Na druhé straně kopali hosté rohový kop, centr však skončil v rukavicích brankáře Boera.

16
    Domácí Mokhtar se snažil o průnik po pravém křídle, po souboji ale přišel o míč a vhazovat budou hráči Waalwijku.

18
    Počáteční tlak hostů je pryč, momentálně sledujeme poměrně poklidné utkání.

20
    Valpoort se snažil projít přes van Peppena, jenže si pomohl nedovoleným způsobem a míč tak patří opět hostům.

21
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic je tu vyrovnání! Avdić přihrál na levou stranu, kde byl volný YOUNESS MOKHTAR, ten si seběhl na střed a ranou k tyči překonal Zoeta. Ten si na míč sáhl, ale vyrazit jej nedokázal.

23
    Vstřelený gól působí na domácí jako živá voda a stejně tak reagují i fanouści. Najednou je na stadionu ještě hlučněji.

25
    Hosté zakládali další akci od své branky, jenže Ramos nedokázal dlouhým nákopem najít své spoluhráče a zaútočit tak může Zwolle.

26
    Jeden z mnoha soubojů mezi Valpoortem a van Peppenem končí autovým vhazováním domácího týmu.

29
    Velký tlak domácího týmu. Avdić poslal nadýchaný centr na Valpoorta, jenže vzhůru letí praporek asistenta sudího – ofsajd.

31
    Zwolle převzalo aktivitu na své kopačky, zprava centroval Gravenbeek, míč se mu však svezl po kopačce a skončil u gólmana Zoeta.

33
    Je tu první žlutá karta utkání, za faul ve středu hřiště ji dostal Rhu-endly Martina.

33
    Lieder se sice dokázal dostat přes jednoho obránce, na tom druhém ale ztroskotal a k ohrožení branky Zwolle tak nedošlo.

35
    Na kopačky obou týmů se vkrádá nervozita, přibývá drobných faulů, ale i nepřesných přihrávek.

37
    Klich svým centrem hledal Mokhtara, dal však míči až příliš mnoho energie.

37
    Po Valpoortově pokusu vytěsnil Zoet na rohový kop.

38
    Po centru se míč dostal za hranici pokutového území, kde se do něj opřel Mokhtar a poslal jej vysoko nad branku.

39
    Valpoortův centr končí u brankáře, ten měl jednoduchou práci, okolo něj nebyl nikdo z domácích hráčů.

41
    Na trávníku teď existuje v útoku pouze jeden tým a tím je Zwolle, hosté jsou v hluboké defenzívě a vůbec se nedostávají do jakýchkoliv příležitostí.

43
    Po zemi vystřelil Klich, snažil se obstřelit Zoeta, ten byl na zemi včas a chytil.

45
    Blíží se závěr poločasu, hosté se už určitě těší do kabin, kde bude potřeba probrat, co udělat s nepříliš vyvedeným výkonem.

Rozhodčí nic nenastavil a s uplynutím 45. minuty odpískal poločas. Do kabin se jde za nerozhodného stavu 1:1. Už v sedmé minutě se do vedení dostali hosté po Jozefzoonově dorážce a až do dvacáté minuty vládli hře. Jenže pak Zwolle vyrovnalo díky Mokhtarovi a od té doby existovali na hřišti pouze domácí. Skóre už však zůstalo nezměněno.

Druhý poločas začne přibližně v 20:45.

46

46
    Hned v úvodním útoku za to vzal Jozefzoon, po zemi nacentroval na Brabera, před ním museli domácí odvrátit na roh.

48
    Po jeho rozehrání hlavičkoval Boukhari, ale mimo branku.

49
    Zatím to vypadá, že přestávka hostům opravdu pomohla, jejich útočná snaha je velmi sympatická.

50
    Boukhari centroval z levé strany, Boer byl na svém místě a chytil míč do rukavic.

52
    Zwolle je v úvodních minutách v nějakém útlumu, zatím se vůbec nedostali na dostřel k Zoetovi.

55
    Po nějaké době dal o sobě vědět Jozefzoon a táhlou střelou prověřil Boera.

57
    Zwolle vybojovalo rohový kop, k míči se staví Achenteh.

58
    Na centr si naskakoval Avdić, hosté však celou situaci zvládli a odhlavičkovali.

59
    Vzdušný souboj mezi domácím Avdićem a gólmanem Zoetem skončil výhrou strážce branky, který využil svých dlouhých paží a míč stáhl do svých rukavic.

61
    Přímý kop hostů, centr proletěl pokutovým územím a Boer musel bleskurychle zareagovat. Nakonec se mu podařilo míč vytěsnit.

63
    Škoda, tohle vypadalo nadějně. Klich posunul na Valpoorta, který se snažil nacentrovat na Broerseho, jenže ten stál v ofsajdu.

64
    První střídání Zwolle. Odchází Arsenio Valpoort a na trávník vbíhá Mustafa Saymak.

66
    Seymak se ihned zapojil do útočné snahy svého týmu, ale ani tři centry mu nestačily k vytvoření nebezpečné situace před brankou Waalwijku.

68
    Achentehův centr na poslední chvíli odvrátila hostující obrana.

69
    Rohový kop Zwolle, centr mířil na Mokhtara, hostující Boukhari však odvrátil.

71
    Z pravého křídla odcentroval Klich, na středu si sbíhal Saymak, ale minul.

73
    Chvíle oddechu v domácím tlaku, hraje se ve středu.

74
    Domácí tým reklamuje hru rukou u pokutového území, rozhodčí Kuipers ale jasně ukazuje, ať se pokračuje ve hře.

75
    Stejně jako v první půli přebírají s postupujícím časem domácí iniciativu a hosté se z trávníku vytrácí.

77
    Hosté střídají, z trávníku odchází Peter Jungschläger, kterého nahrazuje Rodney Sneijder.

79
    Žlutou kartu obdržel domácí Joost Broerse.

80
    Avdić se pokusil obejít Boukhariho, ten si ale poradil a dopředu tak může Waalwijk.

82
    Za bouřlivého aplausu odchází Giovanni Gravenbeek a zbývající minuty budou patřit Fredu Bensonovi.

83
    Domácí byli blízko vedoucímu gólu. Zleva odcentroval Mokhtar na Bensona, jeho hlavičku Zoet jen s problémy vyrazil a dorážka Avdiće šla nad!

85
    Benson se dostal za obranu, jenže v posledním okamžiku mu do střely vložil nohu van Peppen a srazil ránu na roh.

85
    Zoet má plné ruce práce, ale společně s obranou zvládl i tuto standardku.

86
    Další rohový kop Zwolle.

87
    Vysoký centr si našel Zoet a stáhl si jej do rukavic.

87
    Další roh. Tlak Zwolle graduje.

88
    Jenže Zoet je ve svém živlu a tyto centry jsou pro něj lahůdkou.

90
    Braber se probíjel do pokutového území domácích, na hraně byl důrazně obrán o míč, ale vše bylo čisté.

90
    Rozhodčí přidá dvě minuty.

90+2
    Zřejmě poslední možnost domácích ke skórování. Do vápna přiletěl dlouhý centr, Benson však nedokázal zpracovat.

Stadionem zazněl závěrečný hvizd a máme tak za sebou utkání mezi Zwolle a Waalwijkem. Oba týmy získaly po bodu za remízu 1:1. I druhá půle se nesla v duchu té první, když úvodní minuty patřily hostům a s postupujícím časem přebírali iniciativu hráči Zwolle. V tomto poločase jsme však už žádnou branku neviděli, byť v závěru měli domácí opravdu velký tlak.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou. (21:36:49)