Omsk – Lev 2:3 (0:1 po s.n.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Riga 1:2 (po pr.)
Jekaterinburg – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Novgorod – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 1:2 (kon.) | D. Moskva – Novokuzneck 3:4 (kon.) | S.Moskva – Čeljabinsk 3:5 (kon.)
Dinamo Minsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Doneck – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Záhreb – Ufa 0:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Amur Chabarovsk
Utorok 26.11.2013, 16:30KHL

Domáci hokejisti nezvládli tretiu tretinu a z tohto zápasu odchádzajú ako porazení. Chabarovsk otočil vývoj dvom a gólmi za 5 minút a tak prekvapujúco víťazí na ľade Kazane 2:1! Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (18:48:36)

60:00

59:12
    Domáci majú veľmi silný tlak, na Jarvinena mieri jedná strela za druhou! Stále však odoláva.

58:59
    Hosťom sa však komplikuje situácia, Petružálek dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

58:50
    Barulin uteká na striedačku, Kazaň to vyskúša v šestici.

58:44
    Domáci tréner si vyžiadal oddychový čas!

58:01
    Posledné dva minúty do konca tretej tretiny!

56:58
    K nebezpečnej strele sa prepracoval Varnakov, Jarvinen dokázal vytesniť puk mimo bránky.

56:38
    Série nepresností, defenzíva Chabarovsku pracuje skutočne spoľahlivo a domáci si nevedia rady.

55:04
    Kazaň teraz potrebuje vyrovnať, ale proti tejto hre hostí to bude mať Bars skutočne veľmi ťažké.

53:56
    Chabarovsk dal gól!
    Hostia to dokázali! Behom piatich minút otáčajú skóre zápasu vo svoj prospech, strelcom vedúceho gólu je TIMOFEJ ŠIŠKANOV. Asistencia: Andrej Stepanov.

52:30
    Domáci pôsobia v posledných okamihoch dosť bezradne, viazne im kombinácia.

51:28
    Hostia sú aj naďalej aktívnejší a snažia sa rozhodnúť ešte pred poslednou sirénou.

50:04
    Ježov teraz dvakrát za sebou v krátkom čase preveril Barulina, ale ten jeho pokusy zlikvidoval.

48:43
    Tlak hostí prináša potrebný gól, ktorý Amur mohutne oslavuje. ARTJOM KRJUKOV dokázal poslať puk za brankára Barulina, jeho radosť musel ešte potvrdiť videorozhodca! Bez asistencie.

48:20
    Amur postupom času zvyšuje svoj tlak a snaží sa niečo s nepriaznivým výsledkom spraviť.

48:06
    Barsu sa teraz v početnej výhode nedarí podľa predstáv, Tarasov je už na ľade.

47:29
    Momentálne sledujeme v hre oboch celkov viacero nepresností.

46:18
    Domáci v plnom počte.

46:05
    Tarasov však zastavuje početnú výhodu rovnakým faulom. Hrá sa 4 na 4.

44:18
    Medvedev zastavil protiútok Chabarovsku hákovaním a pôjde si odsedieť 2 minúty.

44:06
    Kazaň dokazuje, že má jednu z najlepších defenzív v celej KHL. Dnes sa pritom ich brankár na nedostatok práce sťažovať nemôže.

42:59
    Stepanov chytro tečoval nahodenie Sedunova od modrej čiary, Barulin dokázal na zmenu smeru zareagovať.

41:34
    Loginov sa oprel do puku od modrej čiary, mieril medzi Barulinove betóny, ale brankár Kazane ich dokázal včas sklepnúť.

40:53
    V tretej tretine sa zatiaľ hraje veľmi pokojný hokej, ani jeden z tímov si nedokáže vytvoriť žiadnu streleckú príležitosť.

40:01

Tretia tretina sa začne o 18:05.

Máme za sebou aj druhú tretinu. Amur mal viac šancí na strelenie gólu, rozhodla však presilová hra. Hostia nevyužili až tri, naopak Bars hneď svoju prvú presilovku premenil zásluhou Tereščenka.

40:00

39:24
    Útočnú akciu Kazane zastavilo postavenie mimo hry.

38:17
    Amur musí trochu pridať v dôraze. Do šance sa predieral Junkov, pozorná defenzíva ho nakoniec včas zastavila.

37:13
    Bars Kazaň dala gól!
    Domáci sa radujú vďaka využitej presilovej hre a dostávajú sa do vedenia ! Bars veľmi dlho kombinovali až po priťuknutí Nikulina tvrdo vystrelil ALEXEJ TEREŠČENKO. Asistencie: Ilja Nikulin, Konstantin Kornejev.

36:10
    Domáci dostávajú príležitosť hrať v početnej výhode. Salcido sa previnil hákovaním.

35:39
    Domáci hrajú v plnom počte.

35:14
    Početné výhody dnes hosťom absolútne nevychádzajú.

34:04
    Kazaň zvláda oslabenie na jednotku, už dvakrát vyhodila puk až za bránku Jarvinena.

33:39
    Presilovka pre Chabarovsk. Za nedovolené bránenie je potrestaný Bodrov.

32:25
    Strela Šiškanova od červenej čiary sa medzi tri tyče nevošla.

31:39
    Klimčuk mal možnosť na dvakrát prestreliť Barulina, ale ten odolal.

30:55
    Salcido veľmi tvrdo spacifikoval prienik Stapletona, domáci priaznivci si žiadajú vylúčenie.

30:01
    Zápas sa prehúpol do druhej polovice na prvý gól len stále čakáme.

29:35
    Kornejev sa odhodlal k strele od modrej čiarym puk sa od betónu Jarvinena odrazil k Varnakovovi, ktorý sa ho snažil poslať do siete,

28:04
    Krátko po vhadzovaní vystrelil z voleja Bilalov, puk zastavil betón domáceho gólmana.

27:55
    Domáci sa v krátkom slede dopustili druhého icingu, vhadzovať sa bude po pravici Barulina.

27:04
    Barulin ešte nemusel v druhej tretine zasahovať.

26:27
    O minútu neskôr Svitov nezachytil rozohrávku spoluhráčov a píska sa zakázané uvoľnenie.

25:36
    Útočná akcia Barsu je zastavená kvôli postaveniu mimo hry.

24:57
    Burmistrov nahodil puk od modrej čiary, ten bol niekoľkokrát tečovaný a nakoniec preskákal tesne vedľa pravej tyče hosťujúcej bránky!

23:45
    Veľmi dlho hostia držali puk v útočnom pásme, väčšinou sa za nim naháňali po rohoch.

22:40
    Domáci Obuchov prekĺzol popri pravom mantineli, svoju akciu zakončil strelou priamo do náručia Jarvinena.

21:23
    Hostia aj na začiatku druhej tretiny držia puk a snažia sa o vedúci gól. Barulin je zásadne proti.

20:01

Úvodná dvadsaťminútovka nám gól nepriniesla. Prekvapujúce však je, že hostia boli aktívnejší a v zakončení nebezpečnejší. Domácich podržal neomylný Barulin. Druhá tretina sa začne o 17:17.

20:00

19:21
    V jednej z posledných akcii úvodnej tretiny sa ocitol Burmistrov.

18:52
    Veľmi aktívny je dnes hosťujúci Muršak, ktorý vyslal na Barulina už tretiu strelu.

17:25
    Ukázal sa už aj Petružálek, strela z voleja zapadla do pripravenej lapačky Barulina.

16:39
    Lugin si bleskovo vymenil puk s Orlovom a z ľavej strany upaľoval na Barulina. V najnevhodnejší momentu mu však puk zišiel z čepele a tak mu strela nevyšla.

15:58
    Burmistrov si vyskúšal rýchly protiútok, ktorý dokázal zakončiť. Jarvinen si však chytro povyšiel z bránky a útočníkovi domácich zmenšil uhol.

14:57
    Zatiaľ nesledujeme príliš pohľadný hokej, lepším tímom je Chabarovsk. Uvidíme, či sa im to podarí vyjadriť aj gólovo.

13:37

12:30
    Navyše teraz posielajú puk za bránku Chabarovsku, presilovka sa zatiaľ hosťom nedarí.

12:02
    Strela Loginova od modrej čiary skončila v náručí Barulina, domáci hrajú vo štvorici.

11:37
    Šanca hostí na gól sa zvyšuje. Svitov je potrestaný za hrubosť. Amut bude hrať dvojnásobnú presilovku.

10:57
    Minúta presilovej hry je už preč, hostia sa stále nemôžu usadiť v útočnej tretine.

10:01
    Tokranov smolne zo svojho obranného pásma vyhodil puk mimo ihriska a v polovici prvej tretiny oslabuje svoj tím.

08:42
    Klimčuk si počkal v medzikruží, dostal prihrávku od Smurova a tvrdou strelou trafil Barulina do ramena!

07:53
    Stapleton sa vydal do rýchleho protiútoku jeden na jedného, podarilo sa mu vystreliť medzi nohami jedného obrancu, avšak jeho pokus minul ľavú tyč Jarvinenovej bránky.

06:14
    Amuru sa podarilo nakoniec vyrovnať hru. Kazaň musí ako líder konferencie zabrať.

04:55
    Smurov sa chytro uvoľnil z rohu klziska a dokonca sa dostal k strele. Barulin sa však natlačil k svojej tyčke včas.

02:28
    Na druhej strane so prvý strelecký pokus pripisuje Chabarovsk. Barulin ale nemal so strelou Muršaka problémy.

01:58
    Vzápätí vyskúšal šťastie od modrej čiary Nikulin, súperového brankára však trafil len do hrude. Domáci majú jednoznačnú prevahu.

01:11
    Tereščenko dostal presnú prihrávku a oprel sa do puku, Jarvinen vzal puk do svojej lapačky.

00:37
    Úvod zápasu patrí domácemu mužstvu, ktoré sa usadilo pred Jarvinenom.

00:01

AK Bars Kazaň: Barulin (Bilajlov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Tokranov, Osipov, Panin – Těreščenko, Petrov, Vincour – Stapleton, Varnakov, Burmistrov Obuchov, Pesonen, Svitov – Bodrov, Tkačjov, Golubjov – Svečnikov

Amur Chabarovsk: Jarvinen (Jerjomin) – Salcido, Loginov A., Sedunov, Loginov V., Bilalo, Ježnov, Těrjajev – Junkov, Tarasov, Petružálek – Šiškanov, Mursak, Stěpanov – Orlov, Lugin, Kryjukov – Smurov, Dubinin, Klimčuk

Rozhodca: Bondar, Cyplakov – Kolosov, Otmachov.

Prajem príjemné popoludnie všetkým priaznivcom ľadového hokeja. Dnešný bohatý hrací deň Kontinentálnej hokejovej ligy pokračuje ďalej. Moje meno je Martin Platko a ja Vás budem sprevádzať zápasom medzi AK Bars Kazaň a Amurom Chabarovsk. Favoritom budú domáci, ktorí aktuálne vedú tabuľku Východnej konferencie. Začiatok zápasu je naplánovaný na 16:30 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť aktérov tohto zápasu.

AK Bars Kazaň

Domáci majú túto sezóne celkom slušne rozbehnutú. V tabuľke Východnej konferencie im patrí 1.miesto so ziskom 64 bodov pri skóre 85:52. Na svojom konte majú 22 víťazstiev a len 8 prehier. Z posledných piatich zápasov Kazaň vybojovala 10 bodov, V poslednom zápase dokázali na domácom ľade poraziť Vladivostok 5:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Burmistrov, ktorý nazbieral 23 kanadských bodov za 7 gólov a 16 asistencií. Podarí sa im v tomto zápase potvrdiť rolu favorita?

Hostia riešia úplne iné problémy. Chabarovsku, z ďalekého východu Ruska patrí v tabuľke Východnej konferencie až 13.miesto so ziskom 26 bodov pri skóre 63:94. Na svojom konte majú len 7 víťazstiev a až 22 prehier. Z posledných piatich zápasov získali 6 bodov, keď najprv na domácom ľade porazili svojho dnešného súpera 6:3 a potom Podolsk 4:2. Následne prišla séria troch prehier. V poslednom zápase nestačili na Dinamo Moskva a podľahli mu 4:5. Najproduktívnejším hráčom tímu je stále Jakub Petružálek, ktorý má na svojom konte 17 kanadských bodov za 12 gólov a 5 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Martin Platko

Góly a asistencie: 38. Tereščenko (Nikulin, Kornejev) – 49. Krjukov, 54. Šiškanov (Stepanov)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Bilajlov) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Tokranov, Osipov, Panin – Těreščenko, Petrov, Vincour – Stapleton, Varnakov, Burmistrov Obuchov, Pesonen, Svitov – Bodrov, Tkačjov, Golubjov – Svečnikov

Rozhodca: Bondar, Cyplakov – Kolosov, Otmachov