Omsk – Lev 2:3 (0:1 po s.n.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Riga 1:2 (po pr.)
Jekaterinburg – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Novgorod – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 1:2 (kon.) | D. Moskva – Novokuzneck 3:4 (kon.) | S.Moskva – Čeljabinsk 3:5 (kon.)
Dinamo Minsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Doneck – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Záhreb – Ufa 0:1 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Utorok 26.11.2013, 16:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Dnes nás čaká zápas šiesteho so štvrtým tímom tabuľky východnej konferencie. Rozdiel medzi nimi je len 6 bodov.

Novgorod má súperovi čo vracať, keďže v poslednom meraní síl bol práve Novgorod tímom, ktorý ťahal za kratší koniec a prehrali 1:3. Ale ďalšie dva zápasy vyhrali jednoznačne. Najprv rozstrieľali Amur Chabarovsk vysoko 6:2 a následne Metallurg Novokuzneck vyťahoval puk zo siete päťkrát, zatiaľ čo brankár Novgorodu vychytal shotout. Takže rozbehnutý tento tím rozhodne je, uvidíme čo ukážu na domácom ľade proti Novosibirsku.

Novosibirsk posledné dva zápasy nemal tak jednoznačné ako jeho súper. S tímom Bars Kazaň vyhrali až po samostatných nájazdoch 2:1 a aj ich posledný zápas rozhodli až samostatné nájazdy, kedy podľahli Viťazu Podolsk 3:4. Novosibirsku bude chýbať útočník Stepan Sannikov, ktorý sa zranil v zápase proti Torpedu Nižný Novgorod.

Čo sa týka vzájomnej bilancie, tak z piatich zápasov dva vyhral Novgorod (4:3 a 4:0) a tri Novosibirsk (3:2, 5:3, 3:1).

Domáci sa budú v ofenzíve spoliehať hlavne na fínskeho útočníka Sakariho Salminena, ktorý je s bilanciou desiatich presných zásahov a osemnástich asistencií, lídrom internej tabuľky produktivity a v celkovom zúčtovaní je siedmym najproduktívnejším hráčom súťaže.

Sibir Novosibirsk sa v ofenzívnej činnosti bude taktiež spoliehať na hráča z krajiny tisícich jazier, útočníka Joriho Lehteru, ktorému patrí s bilanciou šiestich zásahov a dvadsať jeden asistencií deviate miesto celkovej produktivity KHL.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Koval – Hietanen, Bělochvostikov, Valentenko, Chomitskij, Grigorjev, Denisov – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Ščastlivij Hodgman – Kuljomin, Galuzin, Krasnolobodcev – Žarkov, Iljin, Potapov.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen – Bělov, Kudroč, Kutuzov, Alexejev, Kutuzov, Ignatovič, Ožiganov, Karavajev – Kugryšev, Lehtera, Enlund – Koskiranta, Kopejkin, Lemtjugov – Monja, Vorošilo, Gubin – Šumakov, Ignatuškin, Karamnov.

Rozhodca: Čerenkov, Karabanov – Putilin, Sivov..

00:01

00:44
    Koskinen si pripisuje prvý úspešný zákrok lapačkou.

01:24
    Po strele Lemtjugova úspešne zasiahol aj Koskinenov náprotivok Koval.

02:16
    Immonen zo stredného pásma vybojoval vhadzovanie pre svoj tím.

03:38
    Koskinen opäť s úspešným zákrokom.

04:12
    Žarkov sám zaviezol puk do pásma, no následne oň veľmi rýchlo prišiel.

06:02
    Lehtera strieľal z ľavého kruhu no strelecky sa nepresadil.

07:13
    Zakázané uvoľnenie Novosibirsku.

08:57
    Domácim bol odpískaný ofsajd, Wolski je s rozhodnutým čiarových rozhodcov nespokojný, no nič z tým neurobí.

09:49
    Kuľjomin to skúšal dlhou prihrávkou, ktorú však nedokázal nik spracovať a puk skončil na zakázanom uvoľnení.

10:35
    Domácim sa rozohrávka nedarí, puk opäť skončil na zakázanom uvoľnení.

10:34
    Pavel Valentko dostal menší trest za vyhodenie puku. Presilová hra pre hostí.

10:53
    Novosibirsk dal gól!
    Hostia sa ujímajú vedenia. Tvrdou strelou prepálil všetko čo mu stálo v ceste slovenský obranca KRISTIÁN KUDRČ. Asistencie : Dmitry Kugryšev, Jori Lehtera.

12:00
    Domáci musia teraz prebrať aktivitu na svoju stranu a pokúsiť sa dohnať manko.

14:24
    Alexej Kopejkin dostáva menší trest za hákovanie. Presilová ha aj pre domácich.

15:04
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Domáci napodobnili hostí a svoj úvodný zásah v zápase dosiahli počas presilovej hry. Koskinen vyrazil puk po strele Valentka len pred seba, kde zaúradoval DENIS PARIŠIN, ktorý poslal puk do siete. Asistencie : Pavel Valentko, Jusso Hietanen.

16:00
    V prvej tretine sme videli dve presilové hry a obe boli využité.

17:30
    Domáci si po druhý raz zahrajú v početnej výhode. Jarno Koskiranta dostal dve minúty za podrazenie.

17:45
    Domáci sú počas prvej tretiny aktívnejším tímom, uvidíme, či potvrdia doteraz stopercentnú efektivitu tímov v presilových hrách.

18:39
    Koskinen si poradil a puk ukryl vo svojej výstroji.

19:00
    Rozbehla sa nám posledná minúta prvej tretiny.

19:30
    Hostia sú kompletní, táto presilovka ostala nevyužitá.

20:00

Po prvej tretine máme stav vyrovnaný, 1:1. Hostia sa dostali počas presilovky do vedenia zásluhou presnej strely Kudroča. Domácim sa podarilo vyrovnať o päť minút neskôr, taktiež v presilovej hre, zásahom Paršina. Ďalšia tretina začne o 19:51 a uvidíme, komu sa v nej bude dariť lepšie.

20:01

21:00
    Prvá minúta druhej časti bola veľmi neurovnaná, boli sme svedkami viacerých nepresností a tvrdých osobných súbojov.

21:25
    Domáci získali vhadzovanie v útočnom pásme prostredníctvom nahodenie zo strednej tretiny, Koskinen rozmýšľal, či puk rozohrá, no nakoniec ho prikryl.

22:00
    Vorošilo vnikol po ľavej strane do útočnej tretiny a zakončil. Koval zasiahol bez problémov, vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.

22:45
    Koskinen bol v bráne hostí poriadne rozhodený, no na smolu domácich puk po ich zakončení tesne minul bránu.

23:31
    Na druhej strane zakončoval Gubin, no strelou backhandom trafil len bočnú sieť Kovalovej svätyne.

25:00
    V úvode prostrednej časti sa dopredu tlačil Novgorod, no hostia to ustáli bez inkasovaného zásahu a hra je momentálne vyrovnaná, prelieva sa zo strany na stanu.

25:52
    Karamnov dostal nabité na modrú čiaru, jeho zakončenie skončilo vysoko nad bránou Kovala.

26:40
    Priestor pre všetkých aktérov na menšie vydýchnutie počas komerčnej pauzy.

28:17
    Na ľadovej ploche sa nám naskytol nepríjemný pohľad na zakrvaveného Krasnolobodcova, ktorého narazil tvrdo na mantinel Kristián Kudroč. Slovenskž obranca dostal päť minútový trest za vrazenie na mantinel.

29:50
    Hra je prerušená, puk skončil na ochrannej siete. Domáci majú k dispozícii dlhú, päť minútovú presilovku. Zatiaľ sa im darilo držať v útočnom pásme, no cez brániacich hráčov sa do zakončenia nedostali.

30:44
    Hostia vyhodili puk cez všetky čiary. Ďalší domáci útok sa začína spoza Kovala.

31:30
    Domácim príliš početný výhoda nevychádza, puk síce držia na svojich hokejkách, kombinujú v pásme, no chýbajú tomu šance a hlavne strely.

32:09
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk do bezpečia. Ostáva im ubrániť len minútu v oslabení.

33:05
    Práve poslednú minútu počas dlhého oslabenia sa hosťom nepodarilo ubrániť. V posledných sekundách využil presilovú hru DENIS PARIŠIN, ktorý zakončil do napoly odkrytej brány po skvelej prihrávke Salminena. Asistencie : Sakari Salminen, Jarko Immonen.

33:30
    Denis Parišin je zatiaľ jediným strelcom domácich v tomto zápase, oba svoje zásahy dosiahol počas početnej prevahy svojho tímu. Musíme ešte podotknúť, že vinník predchádzajúcej presilovej hry Kristián Kudroč už dnes dohral, dostal trest päť plus do konca zápasu.

33:43
    Kuľjomin dostáva menší trest za sekanie. Presilovkovú možnosť majú aj hostia.

34:45
    Domácim vyšla prvá minúta oslabenie na výbornú, súpera k ničomu vážnejšiemu nepustili.

35:43
    Kuľjomin je späť na ľadovej ploche. Domáci sa presilovke súpera ubránili bez väčších problémov.

36:31
    Domácim nevyšla rozohrávka, puk preletel cez všetky tri čiary, čo znamená, že sa hra sťahuje pred Kovala, ktorý musí byť poriadne stvrdnutý, nakoľko dlho nemal zákrok.

37:23
    Vzápätí nebezpečne zakončil Gubin, ktorý preveril Kovalovu pozornosť. Bieloruský brankár si poradil.

39:00
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny. Dočkáme sa počas nej ešte niečoho zaujímavého a nebezpečného ?

40:00

V druhej tretine padol jediný presný zásah, konkrétne v 34. minúte, kedy domáci využili presilovú hru, zavinenú faulom Kudroča, prostredníctvom druhého zásahu Parišina v zápase.

Tretia tretina začne cca o 17:40.

40:01

41:00
    Domáci nepresnou prihrávkou odovzdali puk súperovi, ktorí im ho zo stredného pásma napálil späť do obrannej tretiny.

42:00
    Koskinen pristavil svojim spoluhráčom puk za svojou bránou, tí sa následne vydali do útočnej tretiny, no nič výrazne v nej nevymysleli.

42:22
    Vadim Krasolobodcev potiahol puk do útočnej tretiny, na pravej strane sa zbavil súpera skvelou sťahovačkou, zdvihol hlavu a krásnou prihrávkou krížom cez pásmo našiel VLADIMIRA GALUZINA, ktorý sa nemýlil. Asistencie : Vadim Krasnoslobodcev, Vjačelsav Kuľjomin.

43:30
    Samozrejme, ešte nemôžme robiť žiadne závery, no domáci si týmto rýchlym gólom z kraja tretiny poistili vedenie a možno aj definitívne zlomili odpor súpera.

44:53
    Koval si dal s prehľadom pozor a puk ukryl do svojej lapačky.

44:58
    Domáci zle striedali a v jeden moment boli na ľadovej ploche šiesti, čo pozornosti rozhodcom neuniklo.

45:58
    Prvá minúta početnej prevahy Sibiru vyzerala asi tak, že hostia zaviezli puk do útočného pásma a domáci ho okamžite vyhodili cez všetky čiary. Toto sa opakovalo niekoľkokrát.

46:58
    Domáci sa bez najmenších problémov ubránili presilovke súpera.

47:50
    Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením. Vorošilo nespracoval v strednom pásme prihrávku spoluhráča.

49:24
    Hra sa kúskuje. Opäť bola prerušená hra po ofsajde Torpeda.

51:10
    Sibiru sa kráti čas. Hostia by potrebovali útočiť a hlavne vytvárať si šance, čo sa im zatiaľ vôbec nedarí.

52:06
    Koskinen a jeho úspešný zákrok lapačkou.

53:00
    Novgorod zvolil spôsob hry, ktorý mu za momentálneho stavu úplne vyhovuje. Podstatné pre domácich je, že puk je ďaleko od ich svätyne.

54:21
    Vhadzovanie v obrannej tretine Sibiru pred brankárom Koskinenom.

55:10
    Hostia sa absolútne nevedia dostať do tlaku. Vorošilo nedostihol puk, jedná sa o zakázané uvoľnenie.

56:03
    Ščastlivij svojou krížnou prihrávkou nenašiel adresáta. Hosťom sa čas nebezpečne rýchlo kráti.

57:00
    Do konca tretej tretiny nám ostávajú tri minúty. Podarí sa Novosibirsku ešte zdramatizovať zápas ?

58:00
    Domáci už netvoria, puky len vyhadzujú.

58:40
    Domáci nedovoľujú Koskinenovi odísť na striedačku a pustiť tak do hry šiesteho hráča.

59:00
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny a ja si dovolím tvrdiť, že aj zápasu.

59:50
    Strelec dvoch dnešných zásahov Paršin, ktorý bude pravdepodobne vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu, dostal v závere menší trest za hákovanie. To však už nič nezmení na výsledku.

60:00

V tretej tretine sme príliš hokejovo krásnych akcií nevideli, až na tú v podaní Krasnolobodceva, ktorá priniesla tretí a zároveň posledný zásah zápasu. Domáci v tretej tretine predviedli umný hokej, súpera držali na dištanc a uhájili si víťazstvo. Ja sa s vami lúčim a prajme ešte pekný utorok. Dočítania, priatelia. (18:21:04)

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 16. Denis Paršin (Pavel Valentko, Jusso Hietanen), 34. Denis Paršin (Sakari Salminen, Jarko Immonen), 43. Vladimir Galuzin (Vadim Krasnolobodcev, Vjašeslav Kuľjomin) – 11. Kristián Kudroč (Dmitry Kugryšv, Jori Lehtera)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen – Bělov, Kudroč, Kutuzov, Alexejev, Kutuzov, Ignatovič, Ožiganov, Karavajev – Kugryšev, Lehtera, Enlund – Koskiranta, Kopejkin, Lemtjugov – Monja, Vorošilo, Gubin – Šumakov, Ignatuškin, Karamnov.

Rozhodca: Čerenkov, Karabanov – Putilin, Sivov.