Senica – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.)
HC Dukla Senica
4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Utorok 26.11.2013, 17:30 • Zimný štadión Senica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

V tretej tretine napokon domáci rozhodli o svojom tesnom víťazstve, keď tromi gólmi v posledných 10 minútach hry otočili výsledok vo svoj prospech. Najprv však hostia pridali tretí gól, keď sa vo vlastnom oslabení presadil Matejka a zvýšil na 3:1. Potom však padali góly už len do siete gólmana hostí. Kontaktný gól na 2:3 strelil v 50. minúte Klučiar, ktorý sa presadil pomedzi Pútekove betóny. Vyrovnávajúci gól strelil v 56. minúte Kluka, ktorého strela brankárovi prepadla a už ju nedokázal zachytiť. Víťazstvo na svoju stranu strhli Seničania 11 sekúnd pred záverečnou sirénou, keď Reissmuller tečoval Salajkovu strelu od modrej. Domáci teda zaslúžene zvíťazili 4:3. (19:51:14)

60:00

59:49
    Senica dala gól!
    A Seničania tesne pred samotným záverom hry prikláňajú víťazstvo na svoju stranu, keď Salajkovu strelu od modrej tečuje do bránky MARIÁN REISSMULLER a prvý krát v zápase dostal svoj tím do vedenia. Asistencie: Jozef Salajka

58:05
    Máme tu možno posledné vylúčenie v dnešnom zápase, na dve minúty odchádza Špila.

58:00
    Dve minúty do konca tretiny.

57:26
    Hostia v útočnom pásme, po Klepáčovej strele dokonca zvonila tyčka za Peksovým chrbtom.

56:44
    Hra Seničanov nabrala po vyrovnaní ešte vyššie obrátky, priaznivci ženú svojich hráčov vpred.

55:02
    Domáci sa napokon dočkali vyrovnania zásluhou MICHALA KLUKU, ktorého strela prepadla brankárovi hostí pomedzi betóny. Asistencie: René Jarolín, Ľubomír Vaškovič.

53:45
    Domáci sa snažia streliť vyrovnávajúci gól, ale hostia zubami-nechtami bránia jednogólový náskok.

52:30
    Jarolín v brejku, mieril však len brankárovi do hrude, napokon z toho nič nebolo.

49:37
    Seničania sa doťahujú na rozdiel jedného gólu zásluhou DUŠANA KLUČIARA, ktorý mieril pomedzi Pútekove betóny. Asistencie: Filip Surovka, Martin Mikolášek

49:21
    Hostia v plnom počte.

48:54
    Hostia sa oslobodzujú.

48:30
    Domáci v pásme, nevedia však nič vymyslieť.

47:44
    Sajdlova strela z ostrého uhlu, Pútekova lapačka však bola rýchlejšia.

47:21
    Vylúčenie na strane hostí, dve minúty pre Kurica za nedovolené bránenie.

46:30
    Hostia sú po góle nabudení, ak chcú domáci pomýšľať na body, mali by čo najskôr pridať druhý gól.

43:59
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Hostia pridávajú gól vo vlastnom oslabení, keď domácim hráčom unikla dvojica Matejka – Poliaček a JAKUB MATEJKA napokon aj strelou pod hornú tyč pridáva tretí gól Liptákov. Asistencie: František Poliaček

43:00
    Za napadnutie odchádza na dve minúty Špila.

43:03
    Zmätky pred bránkou hostí, vyrovnávajúci gól domácich visel na vlásku, ale Seničanom sa nepodarilo trafiť odkrytú bránku.

41:30
    Oba tímy aktívne už od začiatku tretiny, hrá sa však zatiaľ bez vážnejšej šance.

40:01

V druhej tretine padli dva góly, po jednom na oboch stranách. V 31. minúte sa po chybe v domácej obrane dostali hostia do prečíslenia a v ňom sa presadil Lištiak a dostal svoj tím do dvojgólového vedenia. Domáci však odpovedali o dve minúty, keď Jarolín bleskovo využil presilovku po Surovkovej prihrávke. Po druhej tretine teda hostia stále vedú, uvidíme, čo prinesie posledná časť hry, ktorá začne približne o 19:01.

40:00

39:37
    Domáci v plnom počte.

39:00
    Liptákom táto presilovka veľmi nevychádza, domáci dobre bránia.

37:37
    Opäť tu máme vylúčenie, tentoraz na strane domácich – dve minúty pre Méryho.

37:02
    Po peknej akcii sa domáci dostali do veľkej šance, Mikolášek však nevyužil dobrú Klučiarovu prihrávku a trafil len vedľa bránky.

35:45
    Vaškovič sa po prihrávke dostal do brejku, zoči-voči brankárovi však volil strelu a tú Pútec vyrazil mimo bránkoviska.

35:02
    Hostia roztáčajú pred Peksom kolotoč, vlastným zavinením sa však pripravili o pásmo.

33:23
    Vylúčenie na strane domácich, na dve minúty odchádza Surovka.

32:07
    A aj sa to Seničanom darí, bleskovo využitá presilovka zásluhou RENÉHO JAROLÍNA, ktorý spred bránky prekonal Púteca. Asistencie: Filip Surovka

31:54
    Domáci majú šancu streliť kontaktný gól v presilovke, na dve minúty odchádza Klepáč.

31:05
    A hostia pohrozili znova, sčista-jasna vystrelil na Peksu Kuric, domáci gólman tentoraz pozorný.

30:06
    Po nedorozumení v obrane domácich sa hostia dostávajú do dvojgólového vedenia zásluhou ANDREJA LIŠTIAKA, ktorý po prečíslení dopravil puk za Peksov chrbát. Bez asistencie.

29:05
    Pekná Vaškovičova strela s medzikružia, končí však na brankarovej hrudi

28:09
    Domáci hráči usadení v útočnom pásme, začínajú preberať iniciatívu.

25:08
    Sajdl tečuje strelu jedného zo svojich spoluhráčov iba tesne vedľa bránky.

24:49
    Domáci sa však okamžite vracajú do pásma a snažia sa vytvoriť si tlak.

24:31
    Ivičičova strela od modrej, hostia sa však dobre bránia a vyhadzujú.

23:44
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí – dve minúty pre Mezovského.

21:59
    Méry si rokou sklepol prihrávku hostí, ale jeho strela bola vyrazená mimo bránky.

20:20
    Úvodné buly vyhrali hostia, ale do útoku sa dostávajú domáci, ktorí dohrávajú presilovku.

20:01

Hoci v prvej tretine boli domáci lepším tímom, do vedenia išli paradoxne hostia, a to v 7. minúte, keď využili presilovku po vylúčení Reissmullera. Kuricovu strelu Peksa ešte vyrazil, ale pred bránkou bol pripravený Školiak, ktorý puk dorazil do odkrytej bránky. Senica na tento zásah zatiaľ nestačila odpovedať, hoci aj oni si na konci tretiny zahrali presilovku, ale aj napriek niekoľkým šanciam zostáva skóre v ich neprospech. Druhá tretina začne približne o 18:18.

20:00

19:21
    Hostia sa oslobodzujú a okamžite vyrážajú do útoku, nakoniec Peksa musel zasiahnuť.

18:23
    Vylúčenie na strane hostí, dve minúty pre Školiaka.

17:13
    Gula mohol strieľat od modrej, prihrávka mu však nesadla a tak hostia posielajú puk do stredného pásma.

16:41
    Nahodená strela hostí do útočného pásma, Peksa radšej prerušuje hru.

16:08
    Nahodenie domácich do pásma, Ivičičova strela od modrej však mieri nad bránku.

14:07
    Zakázané uvoľnenie domácich, vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

13:15
    Šedivého chybná rozohrávka, k puku sa dostávajú hostia.

11:30
    Broska zblízka mieril len Peksovi do lapačky, hrá sa ďalej.

09:40
    Sajdl vo veľkej šanci, z priestoru pred bránkou však tesne míňa pravú žŕdku.

08:35
    Po Šalkovej prihrávke strieľal z prvej Vaškovič, ale Pútec stále pozorný.

06:53
    Hostia otvárajú skóre zápasu! Kuricovu strelu Peksa pekným zákrokom ešte vyrazil, ale pred bránkou stál pripravený MICHAL ŠKOLIAK a dopravil puk do bránky. Asistencie: Juraj Kuric, Dávid, Kubovčík

06:08
    Máme tu prvé vylúčenie zápasu, na dve minúty odchádza domáci Reissmuller.

04:55
    Oba tímy hrajú aktívne, zatiaľ však bez vážnejšej šance.

03:24
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa vráti pred Púteca.

01:10
    Domáci roztáčajú kolotoč pred bránkou hostí.

00:20
    Prvý útok zakladajú hostia, ktorí vyhrali vhadzovanie.

00:01

HC Dukla Senica: Peksa – Janík, Šedivý, Daráš, Reissmuller, Mrázik, Gula, Salajka, Ivičič – Klučiar, Vaškovič, Méry, Jarolín, Penák, Kluka, Mikolášek, Surovka, Sajdl, Kalináč, Šúrek, Šalka

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Pútec – Mezovský, Janči, Špila, Klepáč, Sajko, Nitriansky, Bača, Školiak – Marcinko, Roháč, Kuric, Bokroš, Matejka, Poliaček, Števuliak, Broska, Lištiak, Janček, Kubovčík, Leskovjanský

Rozhodca: Hauko – Výleta, Polakovič.

Vitajte pri sledovaní prenosu 23. kola prvej hokejovej ligy, v ktorom domáca Senica hostí súpera z Liptovského Mikuláša. Prvá hokejová liga týmto kolom vstupuje do svojej druhej polovice, preto sa poďme v krátkosti pozrieť na doterajšie účinkovanie oboch tímov v lige.

HC Dukla Senica sa po 21 odohraných zápasoch nachádza na druhom mieste so ziskom 49 bodov za 15 víťazstiev v riadnom hracom čase, 2 výhry po predĺžení, resp. samostatných nájazdoch a 4 prehry. Seničania majú v tejto sezóne dobrú formu, len v 4 zápasoch ťahali za kratší koniec, a z toho dvakrát doma proti Bardejovu a Prievidzi a dvakrát na ihriskách súperov – konkrétne v Michalovciach a naposledy v Bardejove, keď v zápase o líderskú pozíciu podľahli svojmu súperovi vysoko 1:7. Inak Záhoráci ťahajú šnúru 3 výhier v rade, keď postupne zdolali Michalovce, Topoľčany a Prešov. V poslednom zápase si mohli navyše pripísať štvrté víťazstvo v rade, a mali k nemu aj pomerne blízko, keď v 58. minúte viedli na svojom ľade nad Trnavou 3:1, v čase 57:19 vznikla na ľade technická chyba, kvôli ktorej hra nemohla pokračovať, preto boli rozhodcovia nútení zápas ukončiť. Uvidíme, ako túto situáciu posúdi komisia, či sa domáci napokon budú radovať z výhry, alebo bude víťazstvo kontumačne pripísané hosťom z Trnavy, prípadne sa zápas zopakuje.
    Najproduktívnejším hráčom domácich je Ľubomír Vaškovič s 27 bodmi (8+17), za ním sa nachádza 21-bodový René Jarolín (8+13) a trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Tomáš Méry s 19 bodmi (6+13). Najproduktívnejším obrancom je 11-bodový Martin Ivičič (3+8). Jednotkou v bránke Seničanov je Marek Peksa, ktorý odchytal 21 zápasov s úspešnosťou zákrokov 91,27% a inkasoval 2,34 gólu na zápas.

MHK 32 Liptovský Mikuláš sa v tabuľke nachádza na 9. mieste so ziskom 27 bodov za 7 víťazstiev v riadnom hracom čase, 2 výhry po predĺžení, resp. nájazdoch, dve prehry po nájazdoch a 11 prehier v riadnom hracom čase. Po zlom vstupe do sezóny, keď Liptáci prehrali prvých 6 stretnutí, začali postupne zbierať body a z posledného miesta sa šplhali vyššie a dokonca v polovici sezóny ťahali päťzápasovú víťaznú šnúru, po nej však opäť stratili fazónu a prepadli sa na terajšie 9. miesto. V posledných dvoch zápasoch dokonca odchádzali z ľadu s debaklom, keď na vlastnom ľade nestačili na Bardejov a prehrali pomerom 2:7, v minulom zápase inkasovali neslávnu „desinu“ od Michaloviec a prehrali 4:10 a ťahajú sériu troch prehier v rade.
    Najproduktívnejším hráčom hostí je Peter Bartík s 24 bodmi (6+18), za ním sa nachádza 19-bodový Juraj Kuric (9+10) a tretím najproduktívnejším hráčom tímu je František Poliaček so 17 bodmi (14+3). Bodovanie obrancov vedie 10-bodový Tomáš Špila (2+8) a jednotkou v bránke je Matúš Palko, ktorý v 20 odchytaných stretnutiach inkasoval 2,81 gólu na zápas s úspešnosťou zákrokov 90,31%.

V tejto sezóne oba tímy na seba narazili zatiaľ dva razy, v oboch prípadoch sa radovali z výhry Seničania, ktorí na svojom ľade zdolali Liptovský Mikuláš jednoznačne 6:1 a v druhom zápase na ľade Liptákov zvíťazila Dukla tesne 3:2. Favoritom tohto zápasu sú teda domáci, ktorí by sa po nepríjemnosti z minulého zápasu radi vrátili na víťaznú vlnu. To by však po troch prehrách chceli aj hráči Liptovského Mikuláša. Komu sa to napokon aj podarí, môžete sledovať dnes od 17.30, prajem Vám príjemné sledovanie prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Monika Krutá

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Dukla Senica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 33. Jarolín (Surovka), 50. Klučiar (Surovka, Mikolášek), 56. Kluka (Jarolín, Vaškovič), 60. Reissmuller (Salajka) – 7. Školiak (Kuric, Kubovčík), 31. Lištiak, 44. Matejka (Poliaček)

Rozhodca: Hauko – Výleta, Polakovič