Boavista – Marítimo 0:2 (kon.) | Benfica – Coimbra 5:1 (kon.) | Rio Ave – Porto 1:3 (kon.)
Moreirense – Guimarães 2:1 (kon.)
Boavista FC
0:2 (0:0)
CS Marítimo
cz Sobota 11.04.2015, 17:00Primeira Liga

To je pro tuto chvíli vše, díky za pozornost a na shledanou. (18:58:43)

Je tu konec. Hosté si odvážejí 3 body za výhru 2:0. Do vedení je v 54. minutě poslal Éber. Na jeho trefu navázal v samotném závěru základní hrací doby Soares.

90+3

90+1
    Sudí nastavuje 4 minuty.

90
    Ještě jeden karetní trest v dnešním utkání. Cristian Santos (MAO) je oním provinilcem.

89
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto, ALEX SOARES přidává v závěru utkání pojistku. Hosté vedou již 2:0 a o jejich tříbodovém importu dnes již nikdo nepochybuje.

88
    No a hru se pokouší kouskovat hosté s poslední možností střídání. Odchází střelec jediné branky zápasu Éber. Fábio Abreu okusí atmosféru dnešního utkání.

87
    Rychlé střídání v domácích řadách. Z hřiště pospíchá obránce Carlos Santos, na trávník vbíhá útočník Leozinho. Jednoznačná sázka na ofenzivní kartu.

86
    Domácí sice mají míč na svých kopačkách, leč ne a ne se dostat až k pokutovému území – neřkuli vni.

83
    Minuty teď pro domácí ubíhají zatraceně rychle. Stále je to ale bez jakékoli vypracované šance ke skórování. Hosté mají navíc v záloze ještě jednu možnost ke střídání. Tam se taky dobrá minutka naspoří.

81
    Začala poslední desetiminutovka dnešního utkání. Podaří se domácím alespoň vyrovnat?

78
    Hosté podruhé v dnešním utkání střídají. Pouť dnešním utkáním končí António Xavier, který bude z lavičky držet palce novicovi Cristianu Santosovi.

77
    Uchebo a Zé Manuel se postarali o menší rozruch ve vápně. Kýžené vyrovnání ale domácím nezařídili.

75
    A hned vzápětí další žlutý kartonek. A opět je potrestaným hráčem fotbalista Marítima, tentokrát německý obránce Patrick Bauer (MAO).

73
    Hráči obou celků jsou s blížícím se závěrem nervóznější a nervóznější. Na hřišti vidíme více slovních půtek a ostřejších zákroků. Sudí už musí klidnit emoce. Prvním žlutě potrestaným hráčem v dnešním utkání je Alex Soares (MAO).

68
    Skvělá práce Dioga, který potáhl míč po pravé straně, zpětnou přihrávkou se zeptal spoluhráče Xaviera, zda by nechtěl navýšit skóre. Portugalský útočník s jeho návrhem souhlasil, ale proti se postavil Mika, který vynikajícím zákrokem pravou nohou řekl ne.

66
    Střídají také hosté. Na lavičku náhradníků putuje Bruno Gallo, na hřiště Gégé.

65
    Zé Manuel posílal kolmici do vápna na Ucheba. K míči se ale jako první dostal brankář Salin.

62
    A právě vystřídavší Bobô se hned odhodlal ke střele po přiťuknutí od Zé Manuela. Skvělý zákrok Salina.

60
    A je to dvojí střídání. Trávník opouští také Brito, opačným směrem putuje Bobô.

60
    Domácí střídají. Dohrál Gabriel, přepouští své místo Marku Čechovi.

60
    Velký závar ve vápně. Nejprve se k Ucheba dostal k hlavičce, poté zakončoval nohou, ani jedno zakončení ale neprošlo za brankovou čáru.

58
    Rychlý kontr na druhé straně. Mika vyráží za autovou čáru, bude to rohový kop pro fotbalisty Marítima.

57
    Domácí prahnou po vyrovnání. další čárku v kolonce střeleckých pokusů si připisuje Tengarrinha. Pro pozorného brankáře Salina jen další příležitost k protažení.

54
    Tak se potvrdilo tolik zmiňované, tolikrát skloňované nedáš dostaneš. ÉBER Henrique Ferreira de Bessa se opřel do míče a posílá hosty do vedení 1:0.

53
    Velká příležitost ke skórování v podání domácího celku. Brankář Salinu vyráží dalekonosnou střelu pouze před sebe, kam bleskurychle dobíhá Brito. Zástupce Boavisty ale vůbec netrefuje míč.

49
    Dnes velice aktivní forvard Uchebo si poradil s bránícím Bauerem, ale Salin měl správné postavení a střelu téměř doprostřed brány si pohlídal.

46
    Pomeznímu sudímu se porouchal mikrofon, pomocí něhož se dorozumívání s hlavním arbitrem. Opraveno. Vše je v pořádku, takže jdeme na věc.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:00.

Viděli jsme fotbal s přízviskem bojovný. Oba týmy si vypracovali jednu minipříležitost ke skórování. Výsledek je po 45 minutách hry nerozhodný 0:0. Jsem zvědavý, jestli nám druhý poločas nabídne nějakou branku.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Uchebo vybojoval míč ve středu pole, narazil si ho se Zé Manuelem Silvou, ale to bylo také to poslední, co v prvním poločase udělal. Sudí ukončuje první poločas.

43
    Přiznám se, že nevím, zda chtěl Tengarrinha centrovat nebo střílet. Tak či tak jeho pokus minul cílový prostor a končí v zámezí.

40
    Afonso Figueiredo přihrál Zé Manuelu Silvovi, který se opřel do míče a vyprášil Salinovy rukavice.

37
    Nešťastná srážka dvou fotbalistů CS Marítimo. Oba borci leží na trávníku. Hůře to vypadá s Diogem. Ale je to statný chlapík, který něco vydrží. Už se zvedá, snad bude v pořádku on i jeho spoluhráč.

35
    Byli to hosté, kdo si vytvořil první vážnější příležitost ke skórování. Soares už téměř zakončoval do odkryté klece, zabránil mu v tom precizní obranný zákrok Zé Manuela Silvy.

33
    Opět mají míč na svých kopačkách domácí. Nic převratného se jim vymyslet nedaří.

32
    Pomalu se nám blíží poslední desetiminutovka prvního poločasu. Více ze hry mají zatím domácí fotbalisté. Optickou převahu ale zatím nedokázali zúročit.

29
    Idris Mandiang se s tím nemazal. Poměrně ostrým skluzem vystavil stopku Xavierovi a může být rád, že se celá záležitost obešla bez žlutého napomenutí.

27
    K odraženému míči se dostal Afonso Figueiredo a napálil jej z úctyhodné vzdálenosti směrem k Salinovi. Tomu ale pomohl Diogo a tvrdou ránu zablokoval.

26
    José Manuel Silva Oliveira se prokličkoval po pravém křídle až do pokutového území. V poslední moment mu jeden z hostujících obránců uzmul míč z kopačky. Bude to pouze rohový kop pro domácí fotbalisty.

24
    Po tvrdém souboji se těžce z trávníku zvedá Marega. Vypadá to, že to ale nebude nic vážného.

22
    Brankář Mika s pomocí obránce Apindangoyeho odkopává míč do bezpečné vzdálenosti od své klece.

20
    Diogo posunuje míč na Xaviera. Tomu se ale centr hrubě nepovedl. Tudy cesta nevede.

17
    Britův pokus se zařadil spíše do kategorie s názvem propagační.

16
    Své štěstí zkoušel Marega. Na brankáře Miku si nepřišel. Stav zůstává stále 0:0.

14
    A znovu hostující záložník Alex Soares, jehož střelecký pokus zblokoval Carlos Santos. CS Marítimo bude zahrávat rohový kop.

13
    Ke slovu se dostávají také hosté. Alex Soares vyzkoušel pozornost brankáře Miky.

11
    Domácí se hněvají na sudího Diase. Ucheba padá po souboji ve vápně k zemi. Penalta se však nepíská.

10
    Domácí jsou v úvodních minutách utkání aktivnějším týmem. Pokud zlepší přesnost centrovaných balónů, které létají do vápna, mohla by to být cesta k úspěchu.

7
    Fotbalisté Boavisty rozvíjeli útočnou akci po pravém křídle. Zradil je ale nepřesný pas Gabriela. Brankář Salin má míč ve své moci.

4
    Souboj Afonsa Figueireda a Dioga vyzněl nerozhodně. Míč se odráží do zámezí.

2
    Dlouhá přihrávka Diase nenašla adresáta, jímž měl být Michael Uchebo. Romain Salin má míč ve své náruči.

1

Boavista FC: Mika – Afonso Figueiredo, Santos, Apindangoye, Dias – Tengarrinha, Mandiang – Brito, Gabriel, Silva – Uchebo.
    Náhradníci: Monllor, Bobo, Čech, Carvalho, Ferreira, Lima, Sampalo.

CS Marítimo: Salin – Diogo, Bauer, Raul, Briguel – Soares, Fransergio, Gallo – Éber, Marega, Xavier.
    Náhradníci: Welligton, Abreu, Ebinho, Gégé, Olim, Cristian Santos, Weeks.

Rozhodčí: Artur Soares Dias – Rui Licinio Barbosa Tavares, Bruno Rodrigues (Rui Oliveira).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Boavista FC

Domácí fotbalisté v minulém kole zaváhali, dá-li se to tak nazvat, na půdě posledního celku tabulky Penafielu, kde pouze remizovali 2:2. Špatné sny kvůli tomu mít nemusí. Pohodlný desetibodový náskok od sestupových příček nebyl vážněji ohrožen.

CS Marítimo

Utkání nemá jasného favorita. Oba celky střídají lepší výkony s horšími. CS Marítimo se nachází po odehraných 27 zápasech na 10. příčce s dostatečným náskok nad sestupovým pásmem, ale také s velkou ztrátu na pozice zajišťující postup do kvalifikace o Evropskou ligu. V posledních dvou ligových zápasech remizoval shodně 1:1. Nejprve na půdě Moreirense, poté doma se Setúbalem.

Portugalská Primeira Liga nabízí fanouškům o víkendu 28. kolo. V něm na sebe narazí dva celky ze středu tabulky. CS Marítimo vyzve fotbalisty Boavisty FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.