Excelsior – Arnhem 1:3 (kon.) | Heerenveen – Alkmaar 5:2 (kon.) | Breda – Dordrecht 2:2 (kon.)
Heracles – Amsterdam 0:2 (kon.)
SC Heerenveen
5:2 (1:1)
AZ Alkmaar
cz Sobota 11.04.2015, 19:45Holandská Eredivisie

Pro dnešek je to již ode mne vše, budu se s vámi těšit na shledanou u dalších napínavých zápasů. Hezký zbytek večera! (21:42:06)

Nakonec jsme mohli vidět parádní gólovou přestřelku, která se odehrávala převážně ve druhém poločase. První se do vedení dostal AZ Alkmaar již ve 2.minutě zápasu, srovnání přišlo až v první minutě nastavení, kdy se trefil za Heerenveen Simon Thern. Ve druhém poločase se však rozjely gólové hody. Nejprve se trefil v 57. minutě Slagveer a poslal tak domácí tým do vedení, na to však ještě hosté našli po minutě rychlou odpověď, když se opět trefil Berghuis. Na další 3 góly v podání Larssona a Marza již však odpověď nenašli. Heerenveen si po fantastickém druhém poločase zaslouženě odnáší 3 body.

90

89
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Sam Larsson, přichází Younes Namli.
    Stefano MARZO - 5:2

87
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Ve snaze o srovnání skóre selhává obrana hostujícího celku i tentokrát! Po závaru ve vápně Alkmaaru se dostal ke střele STEFANO MARZO, jenž nekompromisně zamířil svojí dělovku do brány a upravuje již na 5:2!

85
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Kenny Otigba.
    Sam LARSSON - 4:2

83
    Obrovská chyba obránců Alkmaaru má teď na svědomí 2 gólové manko. Po výstižné přihrávce se míč dostal na osamoceného SAMA LARSSONA, který si v situaci 1 na 1 poradil s Alvaradem!

82
    Larssonovo napadání Johanssona vzalo za své, ale ten s míčem naložil až příliš zbrkle a na místo střely vyslal ubohou přihrávku.

80
    Balón však po rohovém kopu končí až u Alvarada.

79
    Alespoň však vybojovali rohový kop.

78
    Hosté v černých dresech opět nečekají s odpovědí moc dlouho, ale tentokrát se jim skórovat nedaří.
    Sam LARSSON - 3:2

76
    Tak a máme tu zase vedení pro domácí celek! Po sérii několika přihrávek se míč dostal k SAMU LARSSONOVI, jenž vzal odpovědnost na sebe a skrz hlouček hráčů ve vápně propálil i samotného Alvarada.

74
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Joost van Aken, přichází Henk Veerman.

74
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Dabney dos Santos Souza, přichází Muamer Tanković.

72
    Domácí zkoušeli rychle proniknout skrz dvojici Johansson – Luckassen, ale Larssonovi utekl míč až za postranní čáru.

71
    De Roon si počínal v osobním souboji nedovoleně, na půlce hřiště se tak k míči zadarmo dostávají hosté.

70
    Rychlý brejk Heerenveenu nikterak nepřekvapil hosty a ti odklízejí balón až na polovinu hřiště.

Petr Hluchý

Góly: 45+1. Thern, 57. Slagveer, 76. Larsson, 83. Larsson, 87. Marzo – 2. Berghuis, 58. Berghuis

SC Heerenveen: Nordfeldt – Marzo, St. Juste, van Aken (74. Veerman), van Anholt – de Roon (C), van den Berg, Thern – Slagveer, Uth (85. Otigba), Larsson (89. Namli).
    Náhradníci: De Fockert – Otigba, Thorsby, Veerman, Warmolts, Bikel, Namli.

AZ Alkmaar: Alvarado – Johansson, Luckassen, Gouweleeuw, Poulsen – Henriksen, Ortiz, Gudelj (C) – Berghuis, Jóhannsson (67. Haps), dos Santos Souza (74. Tanković).
    Náhradníci: Rochet – Tanković, Anderson, T. Haye, Mühren, Haps, Kramer.

Rozhodca: Janssen – Strijker, Dobre