Excelsior – Arnhem 1:3 (kon.) | Heerenveen – Alkmaar 5:2 (kon.) | Breda – Dordrecht 2:2 (kon.)
Heracles – Amsterdam 0:2 (kon.)
NAC Breda
2:2 (2:0)
FC Dordrecht
cz Sobota 11.04.2015, 19:45 • Rat Verlegh Stadion, Breda • Holandská Eredivisie

Je dobojováno. V první poločase byli domácí suverénní, ovšem druhý poločas začali velmi vlažně. Naopak hosté začali kombinovat a postupně přehrávali domácí. V sedmašedesáté minutě po rohovém kopu snížil hlavou Korte. O dvě minuty později už bylo skóre vyrovnané. To se trefil přesně Lewis. V nastaveném čase mohl vrátit domácím vedení Tighadouini, ale svou dnešní třetí trefu nepřidal. Útočník Bredy trefil pouze tyč a tak je tedy jasné, že dnešní utkání skončilo remízou 2:2. (21:45:52)

90+7

90+7
    Domácí rozehráli roh na zadní tyč, kde nikdo z hráčů Bredy nebyl. Je konec.

90+7
    Na trávníku je ošetřován Fortes, který odchází za postranní čáru.

90+6
    Domácí mají poslední šanci v podobě rohového kopu, který si vybojovali.

90+5
    Hraje se ze strany na stranu, ovšem bez pořádného zakončení.

90+4
    Po van der Wegově zákroku se strhla menší strkanice, kterou musel rozhodčí zklidnit. Vše se obešlo bez dalšího karetního postihu.

90+3
    Van der Weg si vyšlápl na jednoho z hostujících hráčů a po právu za svůj zákrok viděl žlutou kartu.

90+2
    Hráči Bredy se stále snaží, ale přes pozornou obranu Dordrechtu, se těžko prosazuje.

90+2
    Žlutou kartu dostává Felitciano Zschusschen (NAC Breda).

90+1
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Mats Seuntjens, přichází Felitciano Zschusschen.
    Završit hattrick a rozhodnout zápas ve prospěch domácích mohl Tighadouini, ale ten pouze orazítkoval levou tyč hostující brány.

90+1
    Do vápna se dostal Tighadouini, který měl na kopačce třetí gól v utkání, ale svou ránu otřel pouze o levou tyč hostující branky.

90
    Rozhodčí Nijhuis přidá k odehraným devadesáti minutám další čtyři.

89
    Obě mužstva kombinují na polovině hřiště, ani jedno z mužstev se do šancí nedostává.

88
    Domácí se snaží o tři body, ale čas jim rychle ubíhá a hosté hrajou mnohem kompaktněji, než-li v prvním poločase.

86
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Divine Naah, přichází Hakim Borahsasar.

85
    Po pokusu domácích bude od své vlastní branky odkopávat Kurto.

84
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Jeffrey Sarpong, přichází Guyon Fernandez.

83
    Klaiber kouzlil s míčem před vápnem domácích. Nic mu to nebylo platné, jelikož se proti přesile nedokázal prosadit.

82
    Žlutou kartu dostává Marvin Peersman (FC Dordrecht).

81
    V ofsajdovém postavení byl přistižen domácí dvoubrankový střelec Tighadouini.

79
    V krátkém časovém sledu měli domácí dva rohové kopy za sebou. Ty nezužitkovali, ale i tak nadále obléhají vápno Dordrechtu.

78
    Na levé straně doběhl balón Biekman, který ihned zakončoval levačkou. Pokusu hostujícího hráče chyběla razance a tak pohodlně chytil balón do rukavic ten Rouwelaar.

77
    Peersman poslal míč do vápna, kde se do něj opřel Biekman, jehož pokus ovšem mířil hodně vedle branky.

76
    Dordrecht si vybojoval další možnost v podobě rohového kopu.

74
    Za zdržování dostává žlutou kartu hostující Steenvoorden.

73
    Žlutou kartu dostává Filip Kurto (FC Dordrecht).

73
    De Zeeuw si přehodil balón na levačku, ale střela mu nesedla a skončila vysoko nad brankou.

72
    Hosté jsou rázem na koni a jsou to právě oni, kdo určují tempo hry.
    Fernando LEWIS - 2:2

69
    Dordrecht právě vstřelil branku!
    Tak to je pro domácí šok. Během chvíle se hosté podruhé prosazují. Na pravé straně zamotal domácí obraně hlavy van Overeem, který přihrával na Biekmana, který nechtěně prodloužil na volného FERNANDA LEWISE, který tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě.
    Giovanni KORTE - 2:1

67
    Je sníženo. Hosté zahrávali rohový kop, na něhož si ve vápně nejvýše naskočil GIOVANNI KORTE a trefil se přesně.

66
    Hosté se snaží útočit, ale zapomínají na zadní vrátka, kam domácí vyrážejí.

64
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází Fernando Lewis, přichází Everon Pisas.

63
    Míč šel na bližší tyč, kde byli ovšem obránci Bredy. Ti balón poslali daleko od branky.

62
    Na druhé straně se dral do zakončení jeden z hostujících hráčů, který trefil pouze Drosta, který tečoval balón na rohový kop.
    Sarpong se dostal do dobré příležitosti, ale brankáře Kurta nepřekonal.

60
    Mohlo to být 3:0. Sarpong se hnal sám na branku. Domácí záložník zvolil překvapivě střelu z větší vzdálenosti, kterou hostující brankář dokázal vyrazit.

59
    Fotbalisté Bredy operují před vápnem hostů. Ti však nenechávají domácím dost prostoru na to, aby zakončili.

57
    Ani domácím se standardní situace nevyvedla. Balón je opět ve středu hřiště.

56
    Hosté z rohu nevytěžili absolutně nic a navíc šli hráči Bredy do protiútoku, který musel likvidovat až Kurto, od kterého se odrazil balón na rohový kop.

55
    Z pravé strany centroval balón do vápna van Overeem. Marcellis jeho pokus odhlavičkoval na roh. Následně hodně hlasitě dal najevo svou nespokojenost s výkonem svých spoluhráčů v obraně.

54
    Z pravé strany se dostal na střed Sarpong, který vystřelil, ale trefil pouze prvního bránícího hráče před sebou.

52
    Tighadouini mohl završit hattrick, ovšem zpoza vápna mířil jen těsně vedle levé tyče hostující svatyně.

51
    Hosté se dostávají postupnou hrou k brance Bredy.

50
    Tempo hry je oproti prvnímu poločasu ta tam. Hraje se spíše ve středu hřiště.

48
    Na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, který si nechal obstříknout kotník.

47
    Z pravé strany centroval Klaiber do vápna. Jeho načechraný balón dokázala obrana domácích odvrátit.

46
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Ricky van Haaren.
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází Josimar Lima, přichází Marvin Peersman.

46

Skončil první poločas, ve kterém jsme viděli celkem dvě branky. Domácí jsou od samého začátku utkání jasně lepším celkem. Breda se poprvé prosadila v patnácté minutě, když se prosadil Tighadouini. Poté se fotbalistům Bredy nepodařilo využít několik dobrých šancí. Mrzet je to nemuselo, jelikož ve dvaačtyřicáté minutě zvyšoval na 2:0 opět Tighadouini.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Domácí z něho nic nevytěžili. Balón jde na půlku a rozhodčí se již dívá na hodinky.

45+1
    Do šance se hnal ještě domácí Seuntjes, ale obrana Dordrechtu ho stačila zablokoval. Nicméně bude Breda rozehrávat rohový kop.

45
    Rozhodčí Nijhuis přidá k prvnímu poločasu dvě minuty navíc.

44
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale přes dobře pracující obranu Bredy se jim to nedaří.
    Adnane TIGHADOUINI - 2:0

42
    Breda právě vstřelila branku!
    Aktivita domácích se vyplatila ještě před koncem poločasu. Sarpong přihrál přesně na ADNANA TIGHADOUINIHO, který pravačkou nádherně rozvlnil podruhé v dnešním utkání síť za zády Kurta.

42
    Na druhé straně fauluje Lewis a u míče zůstanou domácí.

41
    Šlapákem se provinil domácí Naah, kterému byl také odpískán faul.

40
    K míči se po delší době dostal také ten Rouwelaar, který ho odkopl od své vlastní branky.

39
    Z předchozí akce domácí vytěžili alespoň rohový kop, ale z toho pro Bredu nezapršelo.
    Domácí byli blízko druhé brance.

38
    Špatný odkop od branky předvedl Kurto. Jeho nepovedený pokus o odkop zachytil Tighadouini. Míč přihrál do vápna na volného de Zeeuwa, který mu míč vrátil na levou stranu. Domácí útočník poté v obrovské šanci zklamal a nedokázal dostat míč do hostující sítě.

37
    Míč poslal za vápno Marcellis. Na jeho přetažený centr nikdo z domácích hráčů nedosáhl. Nicméně domácí jsou stále u míče.

36
    Hráči Bredy si vybojovali další rohový kop.

35
    Obraz hry je stále stejný. Domácí jsou mnohem aktivnější a snaží se dostat do střeleckých pozic.

34
    Hostující gólman si vyžádal menší ošetření.

33
    Ten zakončil po několika odrazech míče ve vápně hostí Tighadouini do připraveného Kurta.

33
    Hostům se však standardka absolutně nepovedla a domácí šli do rychlého protiútoku.

32
    Před domácím vápnem fauloval Drost. Hostům se tak naskýtá dobrá šance z pětadvaceti metrů.

31
    Dordrecht zatím hraje v deseti a málem inkasoval. Špatnou rozehrávku vystihl dnes velmi aktivní Tighadouini, který následně tísněn vystřelil a jeho pokus minul o kousek pravou tyč.

29
    Na trávníku zůstal sedět jeden z hostujících hráčů. Trenér Everse mezitím připravuje střídání již zmiňovaného hráče.

27
    Balón poslal do vápna Marcellis. Na míč si ovšem nejvýše vyskočil Kurto, jenž schoval balón do rukavic.

26
    Po střele Seuntjese musel Kurto nadvakrát vyrážet balón na rohový kop.

25
    Tentokrát se však hosté k přímému ohrožení branky dostali. Z vrcholu vápna vystřelil Lewis. Jeho pokusu ovšem chyběla razance.

24
    Pěknou kombinaci na jeden dotek zakončil dloubákem van Overeem, který ovšem branku domácích přestřelil.

22
    Domácí se hnali do další šance, ale obrana Dordrechtu je zatím komplexní a nedovolila hostům, aby se dostali k zakončení.

21
    Je za námi jednadvacet minut a zatím můžeme konstatovat, že sledujeme poměrně rychlý fotbal se šancemi, co se musí divákům líbit.
    Dvě veliké šance domácích.

19
    Obrovskou šanci promarnili domácí. Tighadouini sám před gólmanem neuspěl. Kurto vyrazil balón na volného Seuntjese, který nedokázal namířit míč do prázdné branky.

19
    Ten hráči Dordrechtu rozehráli nakrátko a následně šel míč do vápna. Tam si vyskočil ten Rouwelaar, který schoval balón do rukavic.

18
    Na druhé straně si zkusí další rohový kop hosté.

16
    Další branku mohl přidat Seuntjes, který byl na pravé straně v dobré střelecké pozici, ale branku Dordrechtu minul.
    Adnane TIGHADOUINI - 1:0

15
    Domácí špatně rozehráli. Seuntjes získal balón, posunul ho na De Zeeuwa, který na levé straně našel volného ADNANA TIGHADOUINIHO, který dokázal prostřelit Kurtoa.

14
    Dlouhý sprint předvedl Klaiber, který před vápnem nahrával na Pisase, který střílel na branku. Ránu hostujícího útočníka vytěsnil na roh Reouwelaar.

13
    První rohový kop také zahrávali hosté. Ten rozehrál Korte. K odraženému míči se postavil jeden z hostujících hráčů, který vystřelil. Obrana Bredy ovšem střelu zablokovala a míč následně odkopla do bezpečí.

11
    Zpětná přihrávka Lewise ukončila rodící se šanci hostů. Lewis do přihrávky nedal tolik razance a míče se zmocnili domácí.

10
    Na polovině hřiště byl faulován Kurto. U míče budou hráči Dordrechtu.

9
    Sarpong se dostal do výborné šance, když dostal balón mezi obránce a sám proti Kurtovi zakončil. Hostující gólman pokus domácího hráče zneškodnil. Nicméně se jednalo o ofsajd, takže by branka stejně neplatila.

8
    Na přetažený centr Korteho nikdo z hostujících hráčů nedosáhl.

7
    Drost výborně zasáhl proti potencionálně rodící se šanci Dordrechtu.

5
    Fotbalisté domácí Bredy jsou zatím jasně aktivnější a drží balón na svých kopačkách. Hosté se do hry zatím skoro nedostali.

4
    Domácí měli k dispozici během malého časového úseku druhý roh. Na ten si naskočil Drost, který hlavičkoval nad branku Dordrechtu.

3
    Ten rozehrál Tighadouini, ale na jeho balón si nikdo z domácích nenaskočil.

3
    Breda bude zahrávat rohový kop.

2
    Domácí začali utkání aktivněji. Nyní musel vyboxovat centr z pravé strany Kurto.

1
    Hosté rozehráli dnešní utkání.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

NAC Breda: ten Rouwelaar – Ligeon, Marcellis, Drost, van der Weg – Naah, de Kamps – Sarpong, de Zeeuw, Tighadouini – Seuntjens.
    Náhradníci: Babos – Borahsasar, De Roover, Fernandez, Matić, Swerts, Zschusschen.

FC Dordrecht: Kurto – Fortes, Lima, Troost-Ekong, Gosens – Klaiber, Steenvoorden, van Overeem – Pisas, Biekman, Lewis.
    Náhradníci: Meulmeester – Alisic, Goossens, Korte, Peersman, ten Voorde, van Haaren..

Poslední vzájemné utkání:

14.09.2014 Eredivisie FC Dordrecht – NAC Breda 0:1

Hosté jsou na tom ještě hůře. Dordrecht momentálně uzavírá tabulku Eredivisie na osmnácté pozici. Dordrechtu se podařilo vydobýt pouhých patnáct bodů za tři vítězství a šest remíz. Již dvacetkrát poznali hráči Dordrechtu hořkost porážky.

NAC Breda

Domácí se zatím nalézají na šestnácté pozici, která zaručuje baráž o setrvání v nejvyšší holandské soutěži. Breda dokázala získat z devětadvaceti utkání šestadvacet bodů za šest výher a osm remíz. V patnácti případech domácí odcházeli ze hřiště jako poražený celek.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů nizozemské Eredividie, kde se dnes v rámci 30. kola střetne domácí NAC Breda, která přivítá na své půdě FC Dordrecht. Plánovaný začátek utkání je stanoven na 19:45.