Poprad – Skalica 3:1 (kon.) | Nitra – Trenčín 2:3 (0:2 po s.n.) | Martin – B. Bystrica 4:2 (kon.)
Zvolen – Žilina 3:5 (kon.) | Piešťany – Košice 1:5 (kon.)
po s.n. (0:2)
HK Nitra
2:3 (1:1, 0:0, 1:1)
HK DUKLA Trenčín
Utorok 26.11.2013, 17:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa stretnutie, v ktorom sme víťaza stretnutia nespoznali ani po 65 minútách a v samostaných nájazdoch mali presnejšiu mušku Trenčania. O všetkom rozhodoli v nájazdoch Nemček, keď musel svoj pokus opakovať, pretože mal pokus sťažený o papier, ktorý ho trafil z hľadiska a svoj pokus premenil aj Kútny. Za domácich nebol úspešný nikto a dva body si odvážajú Trenčania. (19:36:37)

Nedal a Dukla Trenčín si odváža dva body za víťazstvo po nájazdoch.

Kováčik musí dať.

Za Trenčanov Kútny blafákom medzi betóny prekonáva Kristana.

Ručkay nedal keď ani nezakončil. Skúsene ho vytlačil gólman Lašák.

Za domácich ide Ručkay.

Nemček aj tentokrát úspešný.

Ten svoj pokus premenil aj keď bol v ťažkej situácii, keď diváci hodili na lad papier. Nájazd sa opakuje.

Nájazdy začne Trenčan Nemček.

Samostatné nájazdy začínajú.

O víťazovi zápasu nerozhodlo ani predĺženie a nasledujú samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:15
    Nasleduje vhadzovanie pred Kristanom.

64:34
    Obojstranné vylúčenie. Na domácej strane Martin Bača za hrubosť a z Trenčanov si oddýchne Habšuda.

64:22
    Ručkay v slubnej pozíci, Lašák proti.

63:53
    Nitra v snahe streliť víťazný gól doposiaľ v predĺžení neúspešná aj keď je aktívnejšia.

61:55
    Veľká šanca Nitry, v ktorej sa ocitol Tomáš Chrenko. Dostal sa až pred Lašáka avšak ten jeho pokus chytá.

61:10
    Nasleduje vhadzovanie pred Lašákom.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Obe mužstvá budú hrať v úvode predĺženia v trojici pre vylúčenie z konca tretej tretiny.

V riadnom hracom čase sme víťaza zápasu nespoznali a nasleduje 5 minútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:22
    Na lade ostáva ležať po Bačovej strele Habšuda.

58:13
    Bobček sa osekával s Bajtekom a rozhodca ich poslal na trestnú lavicu. Chrániť nitrianskeho hráča prišlo úderné duo Michal Novák a Martin Bača. Nováka odobral do bezpečia Lašák a Baču čiarový rozhodca.

57:28
    Trenčín dal gól!

Trenčín využíva presilovú hru. NOVAJOVSKÉHO bomba od modrej končí v ľavom hornom rohu bránky. Asistencie: Kútny

56:37
    Lukáš Novák vylúčený za nedovolené bránenie v hre. Trenčín má veľkú šancu na vyrovnanie.

55:46
    Michal Novák nahodil puk na Lašáka, ktorý si ho nechal vo svojej moci a nasleduje vhadzovanie.

54:49
    Zakázané uvoľnenie Trenčína. Vhadzuje sa pred Lašákom.

54:33
    Nitra po góle ožila a nesnaží sa brániť výsledok.

53:22
    Zakázané uvoľnenie hostí.

52:57
    Nitra dala gól!

Chybu spravila trenčianska defenzíva. Ručkay s Kováčikom v nájazde 2 na 1 unikli, prvý menovaný skvelou prihrávkou našiel KOVÁČIKA a ten nemohol už nedať. Asistencia: Ručkay

52:00
    Hrá sa dlho bez prerušenia a náznakov šancí. Obe mužstvá čakajú na chybu súpera.

50:35
    Hostia v plnom počte.

49:27
    Chrenkova slabá strela končí v náručí Lašáka.

49:08
    Puk konči na ochrannej sieťke po tečovanej strele Ručkaya.

48:33
    Buliš si posedí dve minúty na trestnej lavici. Nitra má ďalšiu presilovku.

47:22
    Hamrák, na opačnej strane Toman, následne Bača. To sú hráči ktorí neuspeli pred pozornými brankármi. Hra sa nám strieda zo strany na stranu.

46:47
    Vhadzovanie pre Lašákom.

46:35
    Rais začína akciu Nitry spoza bránky Roberta Kristana.

45:37
    Štumpf sa ocitol na osi ihriska pred Lašákom, ten jeho strelu vyráža ľavým betónom.

44:33
    Buliš skúšal strelou z rohu klziska prekvapiť Kristana.

43:44
    Na opačnej strany opora Trenčína Lašák dobre zasiahol pri Pupákovom úniku a jeho strele.

43:20
    Rusnákov útok nepríjemne pritlačil domácich. Gól vysel na vlásku, všetko vyriešil Kristan prikrytím puku pod lapačku.

42:26
    Zakázané uvoľnenie Nitry.

41:51
    Ručkay strieľa podobným spôsobom ako Kováčik pri prvom góle, Lašák tentokrát pozorný.

41:30
    Domáci v plnom počte.

40:27
    Nitra hrá so 4 hráčmi.

40:14
    Kristan chytá strelu jedného z Trenčanov.

40:01
    Trenčín v úvode tretej tretiny hrá presilovú hru o dvoch hráčov.

40:01

Videli sme rušnú druhú tretinu, v ktorej sme videli až siedmich vylúčených hráčov. Avšak žiadne mužstvo nevyužilo presilovovú hru a tak sa skončila druhá tretina 0:0. Pomer striel v druhej tretine bol 19:7.

40:00

39:57
    Ordzovenský vypichol puk Trenčanom, pretlačil sa až pred Lašáka, prihral Stumpelovi, ktorého bekendovú strelu kryje brankár hostí.

39:24
    Ďalší vylúčený nitriansky hráč, tentokrát Michal Novák. Dukla má 36 v druhej tretine presilovku o dvoch hráčov.

38:23
    Ďalší vylúčený v zápase. Tentokrát je to Nitran Kováčik za nedovolené bránenie v hre.

38:00
    Puk po Chrenkovej strele končí v maske brankára Lašáka, v hre sa však pokračuje ďalej.

37:40

37:25
    Hostia sa nevedia usadiť v útočnom pásme.

35:49
    Tománek unikol v oslabení, tiesnený v nájazde neuspel.

35:39
    Segľa je vylúčený za podrazenie.

34:58

34:17

33:21
    Tománekova prihrávka nenašla Ordzovenského. Puk vypichol Bobček.

32:49
    Pomer síl na ľade je vyrovnaný. Za držanie je na trestnej lavici Troliga.

32:13
    Hamrák si oddýchne dve minúty na trestnej lavici za podrazenie..

31:00
    Kristan chytá puk po Šišovského strele z ľavej strany.

29:57
    Trenčania sa prezentovali tvrdými zákrokmi v krátkom časovom slede. Odniesli si to Stumpel a Kmeč. Všetko však v rámci pravidiel. Aspoň podľa hlavných rozhodcov.

29:01
    Lašák si musí pripadať ako na strelnici. Nitrania strieľajú z každej pozície. Brankár hostí odoláva.

28:39
    Na opačnej strane Lašák vyráža pokus jedného z domácich útočníkov. Dorážkam zabraňuje dôsledná trenčianska defenzíva.

28:13
    Rusnákova tvrdá strela, Kristan vyráža do bezpečia.

27:33

26:38
    Opäť pekná akcia trojice Chrenko, Kováčik, Ručkay. Lašák je proti a dobrými zákromi drží Trenčín nad vodou.

25:30
    Ryzák ďalší vylúčený za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou. Nitra má ďalšiu presilovku.

25:13

25:01
    Chrenko, Kováčik Ručkay. Nitriansky útok dobre zakombinoval, Lašák dobre zasiahol a stav sa nemení. Domáci hrajú túto presilovku veľmi dobre.

24:12
    Lukáš Novák nepretlačil puk pred ležiacim Lašákom.

23:43
    Stumpelovi puk preskočil hokejku a nasleduje vhadzovanie pred Kristanom, pretože domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

23:27
    Štumpf unikol obrane hostí, zakončil, Lašák pozorný avšak pri zakončení bol faulovaný a na trestnej lavici je Troliga za sekanie.

21:59
    Fanúšikovia domácich sa aj napriek nie príliš atraktívnemu zápasu dobre zabávajú a ženú svojich vpred.

20:54
    Milovu rozohrávku vystihol Čerešňák, Kristan dobre zasiahol.

20:12
    Po buly pred Lašákom v úvode druhej tretiny nepríjemne dobiedzal Stumpel.

20:01

V prvej tretine sme videli nemastný neslaný hokej bez výraznejšieho tlaku jedného či druhého mužstva a tak je stav stretnutia po úvodných dvadsiatich minútach vyrovnaný. Pomer striel bol v prvej tretine 16:5

20:00

19:52
    Veľká šanca Trenčína Komínek prihrával Rusnákovi, ten však nedostal ideálny puk a nepretlačil puk do prázdnej bránky, kedy Kristan už bol na ľade.

19:37
    Zakázané uvoľnenie Trenčína.

19:24
    Tvrdá strela Bajteka mierila tesne vedľa.

18:45

18:37

17:19
    Pupák sa ocitol sám pred Lašákom po dobrej Ordzovenského prihrávke. Betón brankára hostí bol však pripravený.

16:43
    Po 8 sekúndách sa končí presilovka Trenčína. Na trestnej lavici je Bobček za nedovolené bránenie v hre.

16:34
    Prvým vylúčeným v zápase je Bajtek za podrazenie.

16:03
    A ďalšie zakázané uvoľnenie domácich po tom, čo im hostia nebezpečne pohrozili. Rais si však vzorne splnil defenzívne povinnosti.

15:09
    Ručkay nebezpečne strieľal z pravej strany. Lašák pozorný.

14:44
    Ďalšie zakázané uvoľnenie domácich, ktorí si nerozumeli pri rozohrávke.

14:04
    Zakázané uvoľnenie domácich.

13:41
    Lašák chytá ďalšiu strelu.

13:20
    Nitrania sa snažia vymýšlať pekné akcie, hostia iba vyčkávajú na chybu domácich a vyrážajú do rýchlych protiútokov. Jeden sa im už podarilo premenit.

Vo veškej šanci sa ocitol Hamrák, súboj o puk v rohu klziska vyhral Segľa, našiel Hamráka, jeho strelu z prvej chytá Lašák.

11:03
    Habšuda sa zrazil s Lukášom Novákom v strede klziska, na ľade kočí postavou zdatnejší Trenčan.

10:11
    Bobček strieľa, Kristanovi puk vypadol avšak stihol ho skryť pod lapačku pred dobiedzajúcim Kútnym.

09:06
    Bača nepríjemne strieľal.

08:48
    Chrenko doviezol puk až pred Lašáka, ten jeho pokus chytá.

07:46
    Rusnák s Kútnym nebezpečne točili domácich obrancov pred Kristanovou bránkou.

06:28
    Roman Tománek sa dostal až pred Lašáka, pokúšal sa o blafák na bekend avšak triafa len betóny brankára hostí.

05:22
    Segľovu strelu zblokovala obrana hostí.

04:32

Posila Dukly Trenčín ŠIŠOVSKÝ unikol domácej obrane a vyrovnáva stav stretnutia.

04:05
    Nádašdi nabýjal Chrenkovi, jeho strela z prvej nebola presná.

03:48
    Po Troligovej prihrávke spoza bránky z prvej strieľa nepresne Toman.

03:15
    Troliga sa efektne preklučkoval cez stredné pásmo avšak jeho spoluhráči boli v útočnom pásme skôr a píska sa ofsajd.

02:13
    Nitra rozohráva akciu od Kristanovej bránky.

01:12

Nitra hneď v úvode stretnutia otvára skóre zápasu, po Ručkayovej prihrávke z pomedzi kruhov strelou švihom medzi Lašákove betóny KOVÁČIK. Asistencie: Milo, Ručkay.

00:01

V Nitre to dnes vyzerá na slabšiu divácku návštevu. V hľadisku sa nachádza aj zopár trenčianskych fanúšikov, ktorí vo svojom sektore rozprestreli žlto-červenú vlajku.

HK Nitra: Kristan (Zima) – Nadašdi, Milo, Ordzovenský, Bača, Rais, M.Novák, Ďurkech, Piačka – M.Kováčik, T.Chrenko, Ručkay – Tománek, Stumpel, L.Novák – Segľa, Hamrák, Bajtek – Štumpf, Kmeč, Pupák

Dukla Trenčín: Lašák (Nagy) – Bobček, Nemčík, Čerešňák, Novajovský, Habšuda, Ryzák, Šimíček, Bagin –Komínek, Rusnák, Kútny – Klíma, Troliga, Toman – Buliš, Nemček, Šišovský – Lipták, Palák, Stantien

Rozhodca: Jura, Lauff – Kacej, Tvrdoň – Beniač

V 25. kole hokejovej extraligy sa v Nitra Aréne predstaví aktuálne ôsme mužstvo tabuľky Dukla Trenčín. V kádri hostí momentálne pôsobí už len jeden majster sveta z roku 2002, brankár Ján Lašák, ktorý sa v poslednom vzájomnom zápase Nitry a Trenčína pod Zoborom pričinil veľkou mierou o to, že si hostia z Nitry odviezli jeden bod za prehru po predĺžení 3:2. Trenčín sa v tomto zápase stal vôbec prvým tohto sezónnym mužstvom, ktoré vtedy okradlo Nitru čo i len o jeden bod na jej klzisku.

V minulom kole Dukla Trenčín na domácom klzisku podľahla lídrovi tabuľky z Košíc 3:4, kedy už piaty zápas v sérii Trenčania prehrali prvú tretinu 2:0. Obrana Trenčína je aktuálne so 77 inkasovanými gólmi druhou najhoršou. Naopak domácim patrí prvé miesto v počte strelených gólov, kedy ich v 26 zápasoch strelili 85.

Nitrania v nedeľu neuspeli v televíznom súboji v Banskej Bystrici aj napriek tomu, že v polovici prvej tretiny mali sľubný náskok 2:0, o ktorý však počas stretnutia prišli a prehrali napokon 4:3. Nitrianska obrana tiež už nestojí na takých pevných nohách ako kedysi. Od zápasu s Košicami vyprodukovali nitrianski obrancovia viaceré nepochopiteľné chyby v obrane, na čo doplatili aj v domácom súboji s dvadsiatkou, kedy inkasovali dokonca dva góly v momente, kedy mali na ľadovej ploche o jedného hráča viac.

V Nitre nás čaká stretnutie, v ktorom sa budú chcieť dostať obe mužstvá na víťaznú vlnu. Víťaz stretnutia však môže byť len jeden. Kto to bude sa môžete dozvedieť aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás srdečne pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 2. Kováčik (Ručkay, Milo), 53. Kováčik (Ručkay) – 5. Šišovský, 58. Novajovský (Kútny)

HK DUKLA Trenčín: Lašák (Nagy) – Bobček, Nemčík, Čerešňák, Novajovský, Habšuda, Ryzák, Šimíček, Bagin –Komínek, Rusnák, Kútny – Klíma, Troliga, Toman – Buliš, Nemček, Šišovský – Lipták, Palák, Stantien