Omsk – Lev 2:3 (0:1 po s.n.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Riga 1:2 (po pr.)
Jekaterinburg – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Novgorod – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 1:2 (kon.) | D. Moskva – Novokuzneck 3:4 (kon.) | S.Moskva – Čeljabinsk 3:5 (kon.)
Dinamo Minsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Doneck – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Záhreb – Ufa 0:1 (kon.)
Dynamo Moskva
3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Metallurg Novokuzneck
Utorok 26.11.2013, 16:30KHL

Máme tu koniec zápasu. Na začiatku tretej tretiny navýšil vedenie hostí Galimov a Novokuzneck vyhrával 4:2. V 58. minúte sa podarilo znížiť Ryazantsevovi no hostia ustáli tlak domácich na konci zápasu a v Moskve vyhrávajú nad Dinamom 3:4. Ďakujem za pozornosť. (18:59:14)

Dinamo Moskva dalo gól!
    Domáci predsa len znižujú! Autor gólu je ALEXANDER RYAZANTSEV. Asistencie: Maxim Pestushko, Denis Mosalyov.

56:34
    Oddychový čas hostí.

56:09
    Hostia prežili drvivý tlak domácich a sú v plnom počte.

54:10
    Lazushin ostáva na striedačke. Domáci to skúsia so šiestimi hráčmi.

54:09
    Vladislav Kurtayev si ide na dve minúty oddýchnuť za potknutie. Šanca pre Dinamo vrátiť sa do zápasu.

53:01
    Jalasvaara tvrdo vypálil. Sorokin vyráža ramenom.

52:30
    Novokuzneck znovu vyhadzuje puk cez všetky čiary.

51:50
    Sorokin sa stihol včas presunúť po strele Komarova.

51:12
    Domáci zatlačili hostí v ich obrannom pásme. Hráči Novokuznecku vyhadzuju puk na zakázané uvoľnenie.

50:15
    Zakazané uvoľnenie na strane Novokuznecku.

49:20
    Lazushin chytá strelu Arzamastseva.

48:30
    Veľa nepresností nakoniec ukončila Kosourová strela na Lazushina.

45:21
    Pri puku po dlhej dobe aj Sorokin.

43:45
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Novokuzneck využíva dalšiu presilovku. ANSEL GALIMOV zvyšuje na 4:2 pre svoj tím. Asistencie: Damir Zhafyarov, Zakhar Arzamastsev.

Dnešné stretnutie sleduje 3187 divákov.

42:55
    Novokuzneck si zahrá presilovú hru. Za hru s vysokou hokejkou si na 2 minúty odchádza sadnúť Sergei Soin.

40:26
    Novokuzneck hrá v plncom počte.

40:01

V druhej tretine sme videli dva góly. V 33. minúte vyrovnával Kokarev na 3:3 no v 35. minúte vrátil Novokuznecku vedenie Kuklev.

40:00

38:26
    Lapenkov dostáva 2 minúty za hru s vysokou hokejkou. Výhoda presilovej hry pre Dinamo.

36:47
    Karsumsové nahodenie letí nad bránku súpera.

34:56
    Novokuzneck opäť vyhráva. Do vedenia ich posiela Mikhail Kuklev. Asistencie: Artyom Gareyev.

32:24
    A je opäť vyrovnané. DENIS KOKAREV vyrovnáva na 2:2. Asistencie: Denis Mosalyov, Sergei Soin.

31:57
    Hostia v plnom počte.

30:00
    V polovici zápasu vyhráva Novokuzneck nad Dinamom tesne 2:1.

29:57
    Mikhail Chernov – 2 minúty za držanie. Presilovka pre domáci tím.

28:59
    Domáci v plnom počte.

26:59
    Konstantin Kasyanchuk dostáva 2 minúty za držanie. Druhá presilovka pre Novokuzneck.

23:01
    Lazushin svojimi zákrokmi drží Dinamo od inkasovania dalšieho gólu.

21:33
    Lapenkov takisto neprekonal domáceho brankára.

20:43
    Kartayev neprekonal Lazushina z ľavej strany.

20:01

Po prvej tretine je stav stretnutia 1:2. Skóre otvoril v 7. minúte Sopin po veľkej chybe hosťujúceho brankára. V 11. minúte vyrovnal Yemelin v presilovej hre na 1:1. V 19. minúte išli hostia do vedenia 2:1 ked gól strelil Kosourov.

20:00

18:46
    Novokuzneck ide do vedenia! ALEXEI KOSOUROV posiela Novokuzneck do vedenia. Gareyev nahodil puk pre bránu, do ktorej ho poslal korčulou KOSOUROV. Gól bol v rámci pravidiel, čo potvrdil aj videorozhodca. Asistencie: Gareyev.

16:40
    Pestunov zrazil strelu McLeana na ochrannú sieť.

15:59

13:59
    Lapenkov – 2 minúty za sekanie. Druhý presilovka pre Dinamo.

10:36
    A je vyrovnané! Na 1:1 vyrovnáva SERGEI YEMELIN. Po Valuiského strela dorazil puk za chrbát Lazushina. Využitá presilovka hostí. Asistencie: Valuisky

09:00
    Karsums – 2 minúty za hrubosť. Presilovka pre Novokuzneck.

06:38
    Domáci tím otvára skóre zápasu! Autor gólu je ALEXEI SOPIN, ktorý posiela Dinamo do vedenia. Sorokin nespracoval puk za vlastnou bránkou, zmocnil sa ho práve SOPIN a posiela ho do prázdnej bránky. Asistencie: Jalasvaara, Kasyanchuk.

05:22
    Vasiluiského nahodenie Lazushin chytá.

04:10
    Po bitke odchádza do šatne domáci Koryagin.

02:56
    Novokuzneck hrá v plnom počte.

00:56
    Mikhail Kuklev dostáva 2 minúty za podknutie, presilovka pre Dinamo.

Pre chýbajúci videoprenos zo zápasu Vás budeme informovať len o zmene stavu.

00:01

Dinamo Moskva: Lazushin (Barzman) – Jalasvaara, Solovyov, Graňák, Vishnevsky, Ryazantsev, Mironov, Barantsev, Koryagin – Kokarev, Soin, Mosalyov – Pestunov, Komarov, Pestushko – Volkov, Karpov, Karsums – Babenko, Sopin, Kasyanchuk

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Lozhkin) – Arzamastsev, Martynov, Giroux, Chernov, Aksyonenko, Kuklev, Kanarsky, Kapotov – Zhafyarov, Galimov, McLean – Kartayev, Gareyev, Kousourov – Lapenkov, Yemelin, Valuisky – Turukin, Velichkin, Nazarov

Rozhodca: Kiselyov Vladislav, Deyev Yakov – Petrov Evgeny, Fateyev Ivan.

Slováci a Česi v dnešnom zápase:

Dominik Graňák (DMO): 4+1
    Filip Novák (DMO): 2+9
    Marek Kvapil (DMO): 4+7

Prvý vzájomný zápas v tejto sezóne:

15.11.2013: Novokuzneck 3:4pp Dinamo Moskva

Domácim vstup do zápasu vyšiel najlepšie ako mohol. Po góloch Lapenkova a Kousourova vyhrával Novokuzneck po prvej tretine 2:0. V polovici druhej tretiny pridal gól do siete Dinama Vyglazov a Novokuzneck vyhrával už 3:0. Ako je už pre Dinamo v tejto sezóne zvykom, dokázalo otočiť další stratený zápas. Po dvoch góloch Vishnevského bol stav zápasu 2:3. 4 minúty a 25 sekúnd pred koncom zápasu však dokázal vyrovnať slovenský obranca Dominik Graňák a zápas išiel do predĺženia. V predĺžení bol úspešnejší tím z Moskvy. Konkrétne to bol Karsums, ktorý rozhodol o výhre Dinama 4:3 po predĺžení.

Hostia z Novokuznecku sú na tom v tejto sezóne katastrofálne. Za 4 výhry, 6 prehier po predĺžení a až 19 prehier v riadnom hracom čase im vo východnej konferencii patrí posledné, 14. miesto. Na svojom konte majú len 18 bodov čo je úplne najhoršie zo všetkých tímov KHL.

Takisto sa pozrieme aj na posledné tri zápasy Novokuznecku. Presne pred týždňom odohral Novokuzneck zápas na domácom ľade proti silnej Kazani. Po gólov Obukhova a Burmistrova však prehral 0:2. Ďalší zápas odohrali v Piatok v Donecku proti Donbassu. Po prvej tretine bol stav zápasu 1:1. Hráči Novokuznecku však nezvládli zvyšok zápasu a prehrali vysoko 5:1. Ďalšou zástavkou bol Nižný Novgorod. Zápas sa pre Novokuzneck skončil ešte horšie ako ten proti Donbassu. Tentokrát nestrelili ani gól a prehrali 5:0.

Domáci tím Dinamo Moskva v doterajšom priebehu KHL odohral 30 zápasov. S bilanciou 20 výhier, 1 výhra po predĺžení, 2 prehry po predĺžení a 7 prehier v riadnom hracom čase im v západnej konferencii patrí výborne 2. miesto so 64 bodmi. . Lepší než Dinamo je len SKA Petrohrad, ktorý ma na svojom konte o 5 body viac ako Dinamo, ale takisto odohral aj o jeden zápas viac.

Pozrime sa na posledné 3 zápasy Dinama. Presne pred týždňom sa Dinamo predstavilo na ľade Amuru Chabarovsk. Ľahkú výhru 4:1 zariadil troma gólmi Maxim Karpov. V Piatok už Dinamo odohralo zápas na domácom ľade proti Admiralu Vladivostok. Moskovský tím vyhral tesne 3:2. Do gólových štatistík sa zapísal aj slovenský obranca Dominik Granňák, ktorý v presilovej hre poslal Dinamo do vedenia 2:0. V Nedeľu sa na ľade Dinama predstavil Amur Chabarovsk. Tentokrát to však pre Dinamo nebolo také jednoduché ako v predošlom zápase. Dinamo síce viedlo 1:0 ale v priebehu prvej a začiatkom druhej tretiny prehrávalo 1:3. Domáci hráč Mosalyov však naštartoval gólostroj Dinama, ktoré po druhej tretiny vyhrávalo 5:3. Zápas nakoniec skončil 5:4.

Vitajte pri sledovaní zápasu Kontinentálnej Hokejovej Ligy. Dnes sa na ľade Dinama Moskvy predstaví Metallurg Novokuzneck. Prajem príjemné sledovanie!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Michal Kováčik

Góly a asistencie: 7. Sopin (Jalasvaara, Kasyanchuk), 33. Kokarev (Mosalyov, Soin), 58. Ryazantsev (Pestushko, Mosalyov) – 11. Yemelin (Valuisky), 19. Kosourov (Gareyev), 35. Kuklev (Gareyev), 44. Galimov (Zhafyarov, Arzamastsev)

Dynamo Moskva: Lazushin (Barzman) – Jalasvaara, Solovyov, Graňák, Vishnevsky, Ryazantsev, Mironov, Barantsev, Koryagin – Kokarev, Soin, Mosalyov – Pestunov, Komarov, Pestushko – Volkov, Karpov, Karsums – Babenko, Sopin, Kasyanchuk

Rozhodca: Kiselyov Vladislav, Deyev Yakov – Petrov Evgeny, Fateyev Ivan