Omsk – Lev 2:3 (0:1 po s.n.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Riga 1:2 (po pr.)
Jekaterinburg – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Novgorod – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 1:2 (kon.) | D. Moskva – Novokuzneck 3:4 (kon.) | S.Moskva – Čeljabinsk 3:5 (kon.)
Dinamo Minsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Doneck – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Záhreb – Ufa 0:1 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
CSKA Moskva
Utorok 26.11.2013, 14:00 • Uralec • KHL

Ďakujem Vám za pozornosť, vidíme sa pri ďalších onlajnoch! Z komentátorskej stoličky sa s Vami lúči Filip Kubaliak! (16:15:49)

Štatistiky zápasu:

Strely na bránu: 28 – 25
    Zblokované strely: 7 – 9
    Úspešné vhadzovania: 29 – 21
    Krosčeky: 12 – 5
    Trestné minúty: 29 – 8

Jekaterinburg nedokázal nadviazať na nedeľňajší debakel proti Slovanu a v ďalšom domácom zápase predviedol ofenzívne trápenie. V dueli proti CSKA Moskva sa nepresadil ani raz, hostia sa vďaka dvom gólom tešia z troch cenných bodov.

60:00

59:24
    Prebiehajú posledné sekundy zápasy, o víťazstve hostí už niet pochýb.

58:34
    Avšak CSKA hrá s veľkým prehľadom a nedovoľuje domácim vytvoriť si tlak.

57:20
    Každou sekundou sú hostia bližšie ku svojmu víťazstvu. Domáci majú čo robiť, aby ešte zdramatizovali zápas.

56:11
    Jekaterinburg sa snaží o strelenie kontaktného gólu, no ich snaha stroskotáva na taktickej hre hostí, ktorí sa snažia držať puk čo najďalej od vlastnej bránky.

54:57
    Lewandowski sa snažil streliť kontaktný gól domácich, no jeho pokus Proskurjakov chytil.

54:04
    CSKA Moska dala gól!

CSKA zvyšuje svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov! Po peknej akcii sa nekompromisnou strelou pod brvno prezentoval ALEXEJ MOROZOV! Asistencie: Ilari Filppula, Alexander Radulov.

53:08
    Skrumáž pri Kovářovej bránke, v ktorej sa najlepšie zorientoval samotný gólman Avtomobilistu.

52:22
    Hostia zvyšujú aktivitu k streleniu druhého gólu.

51:13
    Fjodorovov trest sa končí, začína trojminútová presilová hra CSKA.

50:23
    Radulovov pokus mieril mimo bránky Kovářa.

50:02
    Počas hry 4 na 4 sú zatiaľ aktívnejší hostia.

49:13
    Vylučuje sa na oboch stranách. Domáci Vasilij Strelcov dostáva za zásah do oblasti hlavy a krku päťminútový trest + osobný trest do konca stretnutia. Za hostí si dve minúty posedí Fjodorov za hrubosť.

47:35
    Stewart tienil priestor pred Proskurjakovom počas strely Viklunda, no jeho pokus napokon v hosťujúcej bránke neskončil.

46:47
    Momentálne sa v Jekaterinburgu nič zaujímavé nedeje. Domáci sa snažia o vyrovnanie, no hostia im to vďaka pozornej defenzíve zabraňujú.

45:32
    Dnešné stretnutie sleduje 5 570 divákov.

44:07
    Jekaterinburg napokon dokázal počas oslabenia udržať jednogólové manko. Avtomobilist hrá už s piatimi hráčmi.

43:38
    CSKA Moskva sa snaží streliť druhý gól, ale domáci hrajú vzadu veľmi pozorne.

42:46
    Radulov sa snažil navýšiť náskok hostí, no jeho pokus Kovář zlikvidoval.

42:07
    Tentokrát sa vylučuje na strane domácich. Anthony Stewart si dve minúty posedí na trestnej lavici za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

41:35
    Moskovský klub sa dokázal ubrániť v ďalšej presilovke.

40:32
    Jekaterinburg vstúpil do poslednej tretiny presilovou hrou, v ktorej hrajú veľmi aktívne a držia sa v útočnom pásme.

40:01

Štatistiky po druhej tretine:

Strely na bránu: 22 – 16
    Úspešné vhadzovania: 19 – 14
    Krosčeky: 7 – 4
    Trestné minúty: 2 – 6

V druhej tretine sme síce boli svedkami gólu, no jedná sa iba o jediný presný zásah, ktorý stretlil za hostí Igor Grigorenko v 28. minúte. Aj keď sa hrá zo strany na stranu v slušnom tempe, no mužstvám stále chýba lepšia efektivita v ofenzíve. Budeme zvedaví na priebeh záverečnej tretiny, ktorá začne okolo 15:33.

40:00

39:35
    Denis Denisov oslabuje hosťujúci CSKA na dve minúty za podrazenie. Domáci majú skvelú príležitosť na vyrovnanie.

39:02
    Lazarev sa ocitol v skvelej pozícii, ale tento raz neistého Proskurjakova neprekonal.

38:13
    Lazarevovu strelu vyrazil Proskurjakov na ochrannú sieť. Bude sa vhadzovať po jeho ľavici.

37:08
    Domáci zvyšujú aktivitu, no na vyrovnávajúci gól to zatiaľ nestačilo.

36:34
    Malychin bol ďalším neúspešným hráčom Avtomobilistu, ktorý sa snažil prekonať bezchybného Proskurjakova.

35:11
    Jefimov sa snažil pretlačiť puk za hosťujúceho brankára, no Proskurjakove betóny boli pripravené.

34:35
    Hra má skvelý náboj, hrá sa rýchly hokej zo strany na stranu.

33:57
    Žarkovov pokus od modrej čiary Kovář chytá.

33:05
    Lazarev sa snažil prekonať Proskurjakova, no ten si stále drží čistý štít.

32:11
    Klub z hlavného ruského mesta sa teraz realizoval v útočnom pásme, no ich pokusy neboli presné.

31:25
    Moskovský klub sa dokázal ubrániť, na ľade je už s piatimi hráčmi.

30:48
    Žarkov mohol v oslabení spasiť svoj tím, ale Kovář si dal pozor.

30:08
    Domáci obranca Dmitrij Megalinskij sa opäť snažil ohroziť Proskurjakova, no jeho pokus bol zblokovaný.

29:51
    Megalinskij prudko napriahol, no mimo bránky Proskurjakova.

29:25
    CSKA Moskva si teraz trošku skomplikoval situáciu. Na trestnú lavicu totiž odišiel Steve Jeminger, čím poskytli Jekaterinburgu skvelú príležitosť na vyrovnanie.

28:54
    Malychin našiel Viklunda, no jeho pokus od modrej Proskurjakov kryl.

28:07
    Hostí strelený gól veľmi povzbudil a momentálne sa držia v útočnom pásme, kde sa snažia ohrozovať Kovářa.

27:41

Hostia sa tešia z úvodného gólu stretnutia! Prochorkin pekne našiel v skvelej pozícii IGORA GRIGORENKA, ktorý už zoči-voči Kovářovi nezaváhal! Asistencie: Nikolaj Prochorkin.

26:37
    Hostia sa momentálne držia na dostrel Kovářovej bránky.

25:55
    Mužstvá sú v ofenzíve oveľa aktívnejšie ako v prvej tretine. Zatiaľ však bez želaného efektu.

24:33
    Na druhej strane zakončoval Žarkov, ale jeho pokus si Kovář postrážil.

23:48
    Golyševov bekhendový pokus Proskurjakov bezpečne chytá.

22:57
    Radulov po vyhratom vhadzovaní okamžite ohrozil Kovářa, no ten si drží čisté konto.

22:35
    Žuravljov nahodeným pukom nenašiel nikoho z domácich hráčov. Novú akciu môžu založiť hostia.

21:28
    Morozov zakladal rýchlu akciu hostí, spätnou prihrávkou hľadal svojich spoluhráčov, no tí sa k puku nedostali.

20:34
    Malychin nahadzoval puk, Proskurjakov ho radšej skryl do svojej lapačky.

Trestné minúty: 2 – 2

Po prvej tretine je stav stále bezgólový. Hrá sa síce hokej na slušnej úrovni, no obom mužstvám chýba viac šťastia v ofenzíve. Veď v doterajšom priebehu sme neboli svedkami vážnejšej šance alebo súvislejšieho tlaku. Budeme dúfať, že priebeh sa zlepší už v druhej tretine, ktorá začne okolo 14:49.

20:00

19:13
    Domáci obrancovia si prihrávajú v zadných radoch a vymýšľajú scenár jednej z posledných akcií v prvej tretine.

18:06
    Brandon Reid vystrelil na bránu Kovářa, no český brankár predviedol istý zákrok.

17:14
    Jekaterinburg je na ľade s piatimi hráčmi.

16:49
    Hosťom sa rovnako počas prvej presilovej hry nedarí. Domáci sa totiž opäť dokázali oslobodiť.

16:12
    Jemelejev sa dostal po prihrávke Morozova do dobrej pozície, no k zakončeniu sa už nedostal.

15:52
    Lazarev zachytil prihrávku Radulova a okamžite ju vyhodil z obranného pásma Avtomobilistu.

15:14
    Prvýkrát sa oslabuje aj Jekaterinburg. Na trestnú lavicu sa posadil Anatolij Golyšev za hákovanie.

14:03
    Domáci sa rútili do prečíslenia, no Proskurjakov napokon zasahovať nemusel.

13:17
    Nahodený puk hostí vyrazil pozorný Kovář do rohu.

12:33
    Domáci sú v týchto momentoch aktívnejší, no svoju aktivitu nedokážu pretaviť do úvodného gólu.

11:47
    Radulov nahadzoval puk na útočného kolegu Grigorenka, no ten už nedokázal ohroziť Kovářa.

11:14
    Domáci neboli počas presilovky takmer vôbec nebezpeční, hostia sa s prehľadom ubránili.

10:32
    Až teraz sa domáci dokázali usadiť v útočnom pásme. Stalo sa tak po nahodení Lepista.

09:56
    Avtomobilistu sa však počas presilovej hry príliš nedarí. Hostia ich totiž vďaka skvelej defenzíve nepúšťajú ku vlastnej bránke.

09:14
    Registrujeme prvé vylúčenie v stretnutí. Na trestnú lavicu zamieril hosťujúci Igor Grigorenko za podrazenie.

07:34
    Hra má slušné tempo, no stav ostáva bezgólový. A popravde ani veľa vážnejších akcií nevidíme.

06:53
    Malychin sa teraz snažil ohroziť Proskurjakova, no jeho pokus ho vôbec nezamestnal.

06:08
    Rýchly protiútok Jekaterinburgu. Golyšev nebezpečne nahadzoval puk, no hosťujúci obrancovia ho zblokovali na ochrannú sieť.

05:44
    Tentokrát zaútočili aj hostia. Žarkovov pokus si však Kovář postrážil.

04:23
    Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie, no Proskurjakova stále neprekonali.

03:32
    Demagin mohol potrestať zaváhanie hostí vo vlastnom obrannom pásme, no jeho pokus nebol pre Proskurjakova nebezpečný.

02:41
    Grigorenko si skvele rozumel s Radulovom, no druhý menovaný už bol tiesnený a nedokázal vážnejšie ohroziť Kovářa.

01:58
    Ljubimovov pokus skončil nad bránkou českého gólmana Kovářa.

01:22
    Jeminger nahadzoval puk, Kovář radšej chytil puk do svojej lapačky.

00:54
    Demagin hneď dvakrát ohrozil Proskurjakova, no ten vstúpil do zápasu úspešnými zákrokmi.

00:01

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Fomin) – Trjamkin, Gusev, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Žuravljov – Jefimov, Lewandowski, Stewart – Černov, Malychin, Lazarev – Demagin, Jemelejev, Simakov – A. Streľcov, Golyšev, V. Streľcov – Arkalov

CSKA Moskva: Proskurjakov (Kramar) – Mišarin, Zajcev, Denisov, Rylov, Jegoršev, Jeminger, Gimajev – Grigorenko, Prochorkin, Radulov – Saprykin, Filppula, Morozov – Frolov, Reid, Žarkov – Ljubimov, Neprajev, Fefjolov

Rozhodca: Kadyrov, Safjullov – Lazarev, Chubykin.

PREVIEW

Vítam Vás v tomto online textovom prenose, v ktorom Vás budem informovať o všetkých udalostiach z utorňajšieho zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Jekaterinburgom a CSKA Moskva.

Avtomobilist Jekaterinburg ukončil v poslednom kole päťzápasovú sériu prehier vo veľkom štýle. Ruský klub totiž na domácom ľade deklasoval slovenský Slovan Bratislava vysoko 8:1! Avtomobilist sa teda v nedeľnom zápase skvele naladil a s veľkými ambíciami nastupuje aj do ďalšieho domáceho zápasu, v ktorom privíta CSKA Moskva. Jekaterinburg má tomuto súperovi čo vracať, keďže s ním prehral už tri vzájomné zápasy v rade. Tento tím skutočne potrebuje zvíťaziť, aby sa konečne dostal na priečky zaručujúce postup do play-off. Avtomobilist sa totiž aktuálne vo východnej konferencii nachádza na 9. priečke, z ktorej im na postupovú 7. priečku chýbajú iba štyri body.

CSKA Moskva sa momentálne nachádza v západnej konferencii na pokojnej štvrtej priečke. Ruský prestaviteľ KHL je v slušnej forme. Síce hral moskovský klub v posledných dvoch kolách na ľadoch súpera, no v oboch prípadoch sa mu podarilo zvíťaziť. CSKA najprv vyhral 5:3 v Omsku a v poslednom zápase triumfoval pomerom 5:2 v kazachstanskej Astane. V tejto úspešnej bilancii chce klub z hlavného mesta Ruska pokračovať v ďalšom zápase na súperovom ľade, tentokrát sa bude o body biť v Jekaterinburgu, s ktorým sa bude snažiť nadviazať na úspešnú vzájomnú bilanciu z posledných zápasov.

Posledných päť vzájomných zápasov:
    CSKA Moskva – Jekaterinburg 2:1 (17.11.2013)
    CSKA Moskva – Jekaterinburg 4:3 (08.01.2013)
    Jekaterinburg – CSKA Moskva 0:3 (29.09.2012)
    CSKA Moskva – Jekaterinburg 0:2 (19.02.2012)
    Jekaterinburg – CSKA Moskva 2:3 (18.11.2011)

V tomto zápase bude mať zastúpenie iba jediný Slovák – brankár Rastislav Staňa, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou bude hájiť bránku CSKA. Na druhej strane mu bude konkurovať český gólman Jakub Kovář.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.