Omsk – Lev 2:3 (0:1 po s.n.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Riga 1:2 (po pr.)
Jekaterinburg – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Novgorod – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 1:2 (kon.) | D. Moskva – Novokuzneck 3:4 (kon.) | S.Moskva – Čeljabinsk 3:5 (kon.)
Dinamo Minsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Doneck – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Záhreb – Ufa 0:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Avangard Omsk
2:3 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Lev Praha
Utorok 26.11.2013, 13:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom ľadového hokeja. Dnes nám Kontinentálna hokejová liga ponúka skutočne bohatú porciu zápasov. Moje meno je Martin Platko a ja Vám prinesiem prenos zo zápasu medzi Avangardom Omsk a HC Lev Praha. Favoritom budú hosťujúci hokejisti. Začiatok zápasu je naplánovaný na 13:00 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť oboch aktérov.

Zverencom trénera Říhu patrí v tabuľke Východnej konferencie až 12.miesto so ziskom 29 bodov pri skóre 68:105. Domácim sa od začiatku tejto sezóny vôbec nedarí a ich forma stále nestúpa. Z posledných piatich zápasov získali len 4 body. V poslednom zápase však dokázali na domácom ľade poraziť silné Dinamo Riga pomerom 5:2. Najproduktívnejším hráčom tímu je Alexander Popov, ktorý má na svojom konte 22 kanadských bodov za 10 gólov a 12 asistencií. Podarí sa Avangardu poraziť aj silný LEV, ktorému sa na aktuálnom tripe veľmi darí?

HC LEV Praha

Hostia sú na tom úplne odlišne. Tímu z hlavného mesta Českej republiky patrí aktuálne v tabuľke Západnej konferencie výborné 5.miesto so ziskom 49 bodov pri skóre 76:63. Z posledných piatich zápasov získali hostia až 12 bodov. Na aktuálnom tripe odohrali už dva zápasy. Najprv vyhrali na ľade Jekaterinburgu 1:3 a v poslednom zápase si poradili aj s Jugrou 1:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jakub Klepiš, ktorý má na svojom konte 14 kanadských bodov za 7 gólov a 7 asistencií.

Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Ljamin, Gončarov, Poleščuk, Nurislamov – Sjomin, Kazakov, Kosticyn – Růžička, Popov, Pěrežogin – Kurjanov, Širokov, Ivanov – Žerebcov, Kalinin, Berdnikov.

HC LEV Praha: Vehanen (Lukáš) – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, O´Byrne, Gragnani – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Řepík, Vrána, Birner – Pacovský, Cingel, Ridderwall – Matai.

Rozhodca: Buturlin, Ravodin – Medveděv, Sadovnikov.

00:01

00:27
    Prvá formácia domácich sa okamžite vydala do útoku, Lev ju ale zablokoval a dokonca si vybojoval presilovku.

00:27
    Maxim Kazakov dostáva 2 minúty za hákovanie.

01:19
    Na druhý pokus sa hostia dokázali usadiť v útočnom pásme a zatiaľ bez strely kombinujú.

02:05
    Nepresná strela z ľavej strany v podaní Azeveda minula bránku domácich a puk doletel až k Vehanenovi.

02:28
    Avangard hrá v plnom počte, prvé oslabenie zvládol bez problémov.

03:06
    Dlhé rozohrávky sa obom tímom nevydarili, pokračuje sa však bez zakázaného uvoľnenia.

03:58
    Pred Vehanenovou bránkou sa ku skákavému puku dostal Kalinin, ale jeho strela smerovala mimo.

04:54
    Zverenci trénera Říhu nedostávajú čas na založenie útoku.

05:19
    Tak toto muselo bolieť! Martin Thornberg dostal nepríjemný úder vysokou hokejkou a musí odísť do kabín.

05:22
    Alexander Perežogin dostáva trest 5 minút + do konca zápasu. Pre Lev sa črtá šanca na prvý gól.

06:03
    Dlho sa o puk bojovalo na modrej čiare domácich, domáci puk poslali do bezpečia.

06:33
    Ševcovu strelu z medzikružia Garon vytesnil do rohu klziska.

07:10
    Zatiaľ sa Pražanom táto presilovka vôbec nedarí. Stále však majú čas zmeniť to.

07:51
    Jaakolové nahodenie prinieslo nádej na usadenie v pásme, lenže Avangard po chvíli puk opäť dostal von z pásma.

08:28
    A opäť strela zblokovaná a domáci po oslobodení mohli vystriedať.

09:36
    David Ullström netrafil prihrávku od Ševca a pri mantineli o puk prišiel.

10:09
    Oystrickova strela preveril Garona, lenže ten puk videl a bez problémov si s ním poradil.

10:13
    Calle Ridderwall si pôjde odsedieť menší trest za nedovolené bránenie.

10:51
    Teraz si presilovku zahrajú domáci. Kosticynova ponuka na teč preletela okolo Vehanena.

11:16
    Ďalšia strela Kosticyna už priniesla väčšie nebezpečie. Vehanenov betón zabránil gólu.

11:52
    Medzi kruhmi sa do strely oprel Andrej Ivanov, avšak bránku Leva minul.

12:24
    Lev hrá v plnom počte. Nakoniec puk doskákal do náručia Vehanena a hostia si môžu odpočinúť.

12:48
    Lev Praha dala gól!
    Tak toto je pre domácich poriadny šok, Levi sa dostávajú do vedenia! Na modrej čiare sa dostal k puku PATRIK ZACKRISSON, okamžite ho poslal z otočky na Garona a keďže ten nič nevidel, puk sa zastavil až v sieti.

14:06
    Domáci stupňujú svoju aktivitu. Z úrovne bránkovej čiary skúsil šťastie Kalinin, ale Vehanen sa nenechal prekvapiť.

14:59
    Prudké nahodenie od červenej čiary donútilo Garona prerušiť hru.

15:03
    Neuveriteľné! Pražania vedú o dva góly. Azevedo vyhral čisté buly na hokejku TOPIHO JAAKOLU, ktorý puk rýchlo spracoval a potom poslal ku druhej tyči. Asistencia: Justin Azevedo.

15:59
    Doslova obarený Avangard sa pokúsi streliť kontaktný gól po komerčnej prestávke.

16:45
    Hosťom nevyšla rozohrávka, rozhodca ale zakázané uvoľnenie nepíska.

17:23
    Vehanen si poradil so strelou od modrej čiary a vyrazil puk do rohu.

17:57
    Po dlhom čase sa do útoku dostal aj Lev. Jeho snaha skončila strelou Martina Ševca, ktorá nemala šancu skončiť gólom.

18:26
    Zblokovaný puk vyletel pred Vehanenom mimo mantinelu, vhadzuje sa v strednom pásme.

18:29
    Martin Thornberg nešťastne zasiahol súpera vysokou hokejkou a odsedí si trest 2+2 minúty.

19:03
    Sjomin sa medzi kruhmi dostal k odrazenému puku. Mal už strieľať, namiesto toho sa pokúsil o prihrávku, ktorá mu nevyšla.

19:27
    Až teraz sa Omsk usadzuje pred Vehanenom.

19:55
    Delovka z hokejky Baranku preletela vedľa a hostia už túto tretinu prežijú bez inkasovaného gólu.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu. Lev hral sedem z prvých desať minút v početnej prevahe, ale túto šancu nevyužil. Avšak v konečnom dôsledku ich to nemusí mrzieť. Dve nenápadne strely totiž skončili za chrbátom Garona a tak Pražania vedú 2:0.

20:01

20:28
    Domáci sa v pokračujúcej presilovke usadzujú pred Vehanenom, ktorému sa nepodarilo vyhodiť puk z pásma.

21:03
    Strela Blaťáka sa pred bránkoviskom dostala do vzduchu, hostia ju dokázali vyboxovať do bezpečia.

21:23
    Ďalšia strela českého beka bola zblokovaná medzi divákov.

21:53
    Pražania nechali medzi kruhmi voľného Kurjanova, ktorému prišla spoza bránky prihrávka. Vehanen skvele zasiahol!

22:09
    Avangard Omsk dal gól!
    Nakoniec Avangard svoju dlhú presilovku predsa len využíva a znižuje. Širokov v tiesni našiel od mantinelu DENISA KULJAŠA, ktorý poslal puk nekompromisne do rohu bránky. Asistencia: Sergej Širokov, Anton Kurjanov.

23:17
    Hostia si už na ďalšie domáce útoky dávajú pozor.

23:43
    Avšak prienik Kalinina stál za povšimnutie. Nakoniec však pozorný Vehanen puk vyrazil.

23:57
    Nahodenie od modrej čiary sa dostal až do ochrannej siete za Vehanenom.

24:33
    David Ullström si pri súboji v rohu súpera možno trochu zahákoval, každopádne rozhodcovia hru nechali plynúť a útočník Leva ešte preveril Garona.

25:07
    Ani Sekáč sa vôbec nebál prevahy súpera a nakorčuľoval si spoza bránky do streleckej pozície.

26:04
    Domáci unikli do prečíslenia dva na jedného a po prvej strele už mal pred sebou dorážajúci hráč prázdnu bránu. Za pukom sa ale musel naťahovať Vehanen a zabránil jasnému gólu.

26:58
    Ani ďalšia kombinácia domácich sa vyrovnaním nekončí. Levi si nepostrážili voľného hráča pri tyčke, tam však Vehanen nechal betón a zabránil gólu.

27:18
    Rozohrávka hostí končí zakázaným uvoľnením.

28:04
    Po dlhšej dobe sa hostia dostali s pukom za červenú čiaru, ale nie na dlho.

28:36
    Ofsajd domáceho tímu.

29:06
    Birner čakal pred Garonom na dorážku, ale domáci gólman spoľahlivo zasiahol.

29:21
    Obrovský závar pred Vehanenom. Popovova strela sa odrazila od zadného mantinelu priamo k hosťujúcemu gólmanovi, ktorý však puk dokázal včas zaľahnúť.

29:56
    Sergej Kalinin v strednom pásme zastavil protihráča nedovolene. Menší trest za nedovolené bránenie znamená tretiu presilovku pre LEVA.

30:40
    Útok hostí bol zastavený ofsajdovým postavením.

31:07
    Zatiaľ sa hosťom táto početná prevaha vôbec nedarí.

31:25
    Potom ale puk na modrú čiaru dostal Ševc, ale nedokázal presne vystreliť.

32:05
    Domáci hrajú v plnom počte.

32:36
    Kalinin po svojom návrate nebezpečne operoval pred Vehanenom. Veľmi šikovne tečoval strelu od modrej čiary, ale Vehanen si poradil.

33:03
    Hostia tak išli do protiútoku, ale v pásme neboli v dostatočnom počte a prudké nahodenie Garona neprekvapilo.

33:04
    V tom istom čase je menším trestom s osobným desaťminútovým trestom za úder do oblasti hlavy a krku odmenený Kurjanov.

33:42
    Rotáciu hostí zakončoval z pravého kruhu David Ullström. Garon puk schoval v lapačke.

34:17
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Ridderwall si vyslúžil menší trest za sekanie.

35:03
    Domáci sú v plnom počte začínajú svoju skrátenú presilovku.

35:57
    Jeden z domácich hráčov sa pokúšal prekľučkovať cez štvoricu Leva, ale nebol úspešný.

36:19
    Hrá sa v plnom počte, hostia sa ubránili.

37:13
    Popov sa zbavil dvoch protihráčov. Zo strany však nedokázal ani ohroziť Vehanena.

37:26
    Jeden z hosťujúcich hokejistov bol zasiahnutý vysokou hokejkou, vylučovať sa ale nebude.

37:44
    Levi korčuľovali za nahodeným pukom, je však pískaný ofsajd.

38:30
    Sekáč sa otočil okolo svojej osi, vystrelil a Garon ani nevedel kde má puk. Nakoniec sa ocitol v rohu domácej tretiny.

38:59
    Po Garonovom zásahu sa puk odrazil na hokejku Novotného, ktorý okamžite vystrelil bekhendom. Tento pokus však skončil v lapačke domáceho brankára.

39:36
    Hrá sa v strednom pásme, hostia toho veľa súperovi v posledných minútach nedoboľujú.

40:00

V dohrávanej presilovke hneď na začiatku druhej tretiny dokázali domáci znížiť na rozdiel gólu. A mohlo byť aj vyrovnané, ale to by museli využiť svoje šance. Lev tak aj po druhej tretine zostáva vo vedení. Tretia tretina začne približne o 14:43.

40:01

40:51
    Hokejisti teraz zviedli bitku o puk pred striedačkou Avangardu, puk dostali mimo hraciu plochu.

41:29
    Hostia začnú tretiu tretinu sympaticky, svojho súpera k ničomu nepúšťajú.

42:24
    Ševc sa previnil podrazením a tak si odsedí dva minúty na trestnej lavici.

42:57
    Baranka strelu z prvej neposlal do priestoru medzi tri tyče, o niekoľko sekúnd neskôr sa hostia oslobodzujú.

43:54
    Gončarovova strela bola pred Vehanenom tečovaná. Kosticyn ju nedokázal vo vzduchu dopraviť do odkrytej brány.

44:25
    Lev je v plnom počte.

45:21
    Popov si spravil dlhý výjazd do pásma hostí, ale nič z neho nevyťažil.

46:02
    O´Byrne je vylúčený za sekanie.

46:41
    Zatiaľ sa hostia dobre bránia, puk posielajú cez všetky čiary.

47:19
    Gončarov strieľal z otočky z medzikružia, ale tyčku Vehanena minul.

47:51
    Ďalšia nepresná strela zamierila od mantinelu von z pásma.

48:09
    Levi sú v plnom počte.

48:29
    Po ofsajde domácich sa na ľade strhla tlačenica. Rozhodca hru včas prerušil.

48:44
    Teraz je ofsajdom ocenený útok hostí.

49:36
    Strela z druhej vlny sa hosťom nepodarila.

50:02
    A je tu ďalšie vylúčenie. Petr Vrána dostáva menší trest za podrazenie.

50:26
    Tretie oslabenie v rade začína Lev dobre.

50:57
    Vehanen na poslednú chvíľu vyrazil strelu Gončarova vyrážačkou.

51:46
    A je vyrovnané! Na ľavej strane napriahol k strele ANTON KURJANOV a aj keď Vehanen na puk videl, bol tak presný, že skončil v ľavom hornom rohu. Asistencia: Andrej Ivanov.

52:39
    Sjomin zahákoval Davida Ullströma a hostia môžu opäť ísť do vedenia.

53:06
    Puk sa zaujímavo odrážal pred bránkoviskom Avangardu, domáci ho ale dostali poslať do bezpečia.

53:28
    Baranka puk poslal cez všetky čiary.

53:48
    Zblokovaná strela sa dostala opäť k domácemu hráčovi, ktorý ju poslal mimo ihriska.

54:24
    Domáci unikali do prečíslenia, to je ale predčasne zastavené. Hrali v pätici.

54:23
    Menší trest si odsedí Ružička.

54:45
    Novotný sa už chystal puk doraziť do prázdnej bránky, na poslednú chvíľu mu to znemožnil Blaťák.

54:45
    Omsk už hrá vo štvorici.

55:03
    Novotný teraz vysunul Azeveda po pravej strane, ten bol ale v pásme o niečo skôr ako puk.

55:24
    Hostia tak musel zakladať útok od začiatku.

55:41
    Avangard pohodlne vyváža puk. Popov nazbieral cenné sekundy.

56:17
    Po kontakte s Petrom Vránom sa Garon porúčal k zemi a rozhodcovia posielajú hosťujúceho hráča na trestnú lavicu.

56:23
    Avangard je v plnom počte a začína svoju presilovku.

56:55
    Po súboji pri mantineli mieri puk do bezpečia.

57:41
    A opäť sa domácim nedarilo.

57:59
    Kurjanov vystrelil od mantinelu, ale jeho pokus nemal gólové parametre.

58:18
    Levi hrajú v plnom počte a teraz už urobia všetko preto, aby nerozhodný stav udržali.

58:35
    Ešte mohlo byť všetko ináč. Po Sjominonovej strele sa po dorážke naťahoval Kosticyn. Vehanen ale puk nepustil za svoj chrbát.

59:10
    Prebieha už posledná minúta tretej tretiny.

59:41
    Puk majú na svojich hokejkách hostia.

59:51
    Ofsajd hostí a posledné vhadzovanie v základnej hracej dobe.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:29
    Novotný bol pri nahodenom puku ako prvý, ale proti dvom protihráčom ho nevybojoval.

60:52
    Hra sa presunula na druhú stranu, puk bol v rohu zašľapnutý a vhadzuje sa v strednom pásme.

61:38
    Širokov v náznaku prečíslenia strieľal z ostrého uhlu, Vehanen nemal problémy.

62:25
    Zatiaľ sme v predĺžení nevideli zaujímavú šancu, súperi sa držia na uzde.

62:57
    Barankova strela cez obrancu veru zlá nebola. Vehanen ju však pravým betónom vykopol.

63:42
    Už dlhú dobu sa hrá bez prerušenia.

63:56
    Vrána strieľal z pravej strany a Garon sa len obzeral či mu puk nevypadol.

63:56
    Oddychový čas pre Lev.

64:23
    Azevedo neprepasíroval puk ani ku Garonovi, ani ku Novotnému.

64:48
    Kurjanov operoval pred Vehanenom, obrana hostí to zvládla.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Ani päťminútové predĺženie nerozhodlo. Rozhodovať sa tak bude až v samostatných nájazdoch, v ktorých má v tejto sezóne LEV stopercentnú bilanciu.

Samostatné nájazdy začínajú.

David Ullström si Garona rozhýbal a puk poslal medzi betóny.

Ružička na druhej strane trafil len pripravenú lapačku Vehanena.

Garon teraz bezchybne pokryl pokus Sekáča.

Rýchlu strelu vyskúšal Kazakov, ale Vehanena neprekonal.

Kapitán Novotný minul ľavú tyčku.

Sjomin Vehanena neprestrelil a Lev víťazí po nájazdoch.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC LEV Praha.
    Gól strelil ULLSTRÖM.

A je koniec. Lev síce stratil dvojgólové vedenie proti Omsku, samostatné nájazdy mu vyšli a na tripe si pripisuje tretie víťazstvo v rade. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:44:02)

Martin Platko

Góly a asistencie: 23. Kuljaš (Širokov, Kurjanov), 52. Kurjanov (Ivanov) – 13. Zackrisson (Ridderwall), 16. Jaakola (Azevedo), rozh. náj. Ullström

Lev Praha: Vehanen (Lukáš) – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, O´Byrne, Gragnani – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Řepík, Vrána, Birner – Pacovský, Cingel, Ridderwall – Matai.

Rozhodca: Buturlin, Ravodin – Medveděv, Sadovnikov