Boston – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | NJ Devils – Winnipeg 1:3 (kon.) | Toronto – Columbus 0:6 (kon.)
Tampa Bay – NY Rangers 5:0 (kon.) | Florida – Philadelphia 3:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 3:0 (kon.)
Nashville – Arizona 4:2 (kon.) | Edmonton – Chicago 1:5 (kon.) | Vancouver – LA Kings 2:3 (po pr.)
New Jersey Devils
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Winnipeg Jets
cz Utorok 26.11.2013, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko-americké NHL. V námi sledovaném duelu budeme dnes svědky měření sil mezi domácími New Jersey Devils a hosty z Winnipeg Jets. Utkání startuje po jedné hodině v noci.

Domácí po nevydařeném úvodu soutěže zabrali a v tabulce Východní konference postupují směrem vzhůru. Aktuálně mají po dvaceti tří odehraných zápasech na svém kontě stejný počet bodů a v konferenční tabulce jim tak náleží devátá příčka. Ta ovšem ještě play-off nezajišťuje, je tedy potřeba dále pracovat a stoupat vzhůru.

Stěžejní hráči:
    J. Jágr 18 (9+9)
    M. Židlický 13 (3+10)
    P. Eliáš 11 (4+7)

Winnipeg sice v letošním ročníku nasbíral o jeden bodík více než domácí Devils, potřeboval k tomu ale o dva zápasy více. Jets mají tak zatím letos na kontě 24 bodů, což jim v tabulce Západní konference stačí akorát na dvanáctou příčku.

B. Little 23 (12+11)
    A. Ladd 19 (6+13)
    D. Byfuglien 19 (6+13).

Vzájemné zápasy

Oba týmy se letos již jednou střetly, ve Winnipegu se tehdy z vítězství 3:0 radovali domácí. Náhradní brankář Montoya pokryl všech 24 střeleckých pokusů hostí, branky pak obstarali Kane (2) a Ladd.

Češi a Slováci na ledě

Utkání bude mít bohatou českou stopu. Celek domácích táhne české trio Jaromír Jágr – Marek Židlický – Patrik Eliáš, které okupuje hned první tři místa v kanadském bodování Devils.

Na druhé straně by mohl v bráně nastoupit český brankář Ondřej Pavelec, v útoku pak útočník Michael Frolík.

Žádného zástupce Slovenska však v dnešním duelu nenalezneme.

New Jersey Devils: Brodeur – Židlický, Greene, Fayne, Gelinas, Harrold, Merrill – Jágr, Zajac, Zubrus – Bernier, Eliáš, Brunner – Ryder, Loktionov, Henrique – Janssen, Josefson, Carter.

Winnipeg Jets: Pavelec – Enstrom, Byfuglien, Elleby, Stuart, Trouba, Clitsome – Wheeler, Little, Ladd – Steguchi, Jokinen, Kane – Frolík, Scheifele, Halischuk – Thorburn, Wright, Tangradi.

Domácí nastoupí v červených dresech, na hosty z Jets čekají barvy bílé.

Vše je připraveno k úvodnímu buly, můžeme jít na to.

00:01

00:19
    Jágrovo nahození od levého mantinelu bylo tečováno těsně mimo Pavelcovu bránu.

01:10
    Domácí forčekují rozehrávku hostí, první minutu odehráli aktivněji.

02:14
    Domácí Devils se teď nemohou dostat do útočného pásma, střední pásmo je dobře střežené.

02:28
    Hostující Jokinen se z levého křídla tlačil sám před Brodeura, bekhendem ale mířil jen těsně mimo.

03:43
    Eliášova přihrávka na modrou čáru se nevyvedla, domácí přichází o útočné pásmo.

04:33
    Židlický ze středního pásma vyzkoušel pozornost Pavelce, hostující brankář tlumí jeho nahození mezi rukou a tělem a poprvé v zápase přeruší hru.

04:58
    Gelinas střílel od modré čáry, jeho pokus srazil hned první útočník hostí mimo.

05:03
    Následně vyhazují hosté puk na zakázané uvolnění.

05:33
    Jágr si sjel na levé křídlo, jeho typická rána švihem mířila jen do betonů Pavelce.

06:04
    Ladd přenechal na pravém křídle puk Wheelerovi, který příklepem pálil jen do betonů připraveného Brodeura.

06:26
    Brunner se obtočil kolem hostující brány, na beton Pavelce si ale nepřišel.

06:54
    Bernier se z pravého křídla tlačil do koncovky, puk mu však na hůl nesedl ideálně a jeho koncovka nebyla důrazná.

07:42
    Tangradi pálil z levého kruhu, jeho pokus byl ale sražen mimo.

08:54
    Jágrova formace svírá hosty před Pavelcem. Zubrus hledal křižným pasem přes brankoviště českou 68ku, domácí veterán ale v jasné šanci promáchl.

09:57
    Poslední minuta se odehrála ve středním pásmu, bez žádné vyložené šance.

10:46
    Nahození Harrolda od modré čáry bylo ztečováno těsně mimo hostující bránu.

11:40
    Sudí píská přihrávku rukou, jinak by se domácí mohli utrhnout do slibného přečíslení.

13:59
    Pokus hostujícího Kanea končí na lapačce připraveného Brodeura.

16:01
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení, první branku střílí MARK SCHEIFELE po přihrávce od českého útočníka Frolíka. Asistence: Michael Frolik, Dustin Byfuglien.

17:13
    Střela Merilla příklepem končí na připraveném Pavelcovi.

18:09
    Hosté jsou po vstřelené brance aktivnější, domácí se musí bránit.

19:35
    První třetina se již dohrává.

20:00

Střely na bránu po první třetině: 7 – 8.

Omluvte, prosím, naše technické problémy způsobující menší frekvenci příspěvků. Pracujeme na jejich odstranění.

20:01

21:27
    Domácí začali druhou třetinu aktivněji. Pokusy Loktionova a Fayneho ovšem skončily na pozorném Ondřeji Pavelcovi.

21:55
    Domácích je plný led. Ze závaru před Pavelcem mohli do prázdné dorážet Brunner a následně i Eliáš, jejich pokus však letěly těsně mimo!

23:01
    Poprvé v třetině o sobě dali vědět také domácí. S pokusem Jamese Wrihta ale neměl Brodeur problémy.

23:34
    Přesilovka pro Devils. Vyloučen je Byfuglien za hákování.

24:58
    Domácí se zatím v přesilové hře nemohou dostat do souvislého tlaku. Rána českého beka Marka Židlického od modré mířila nepřesně.

25:01

26:19
    Obránce domácích Merill napřáhl na modré čáře, jeho pumelenici krotí ve své výstroji Pavelec.

27:14
    Z první se do puku opřel hostující Evander Kane, svůj projektil ale nasměroval jen do náruče připraveného Brodeura.

27:16
    Devils byli sice na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem, brankově se ale znovu prosazují Jets. Hostující EVANDER KANE však zůstal ve své ofenzivní činnosti a z další šance již puk do domácí brány dopravit dokázal. Asistence: Olli Jokinen.

29:35
    Bude se znovu vylučovat, hostující Andrew Ladd je vyloučen za nedovolené bránění. Domácí tak mají možnost se v přesilové hře vrátit zpátky do zápasu.

31:26
    Z první se ke střele dostal domácí Steve Bernier, hosté však i tohle oslabení dokázali ubránit na jedničku a domácím toho příliš nedovolili.

31:35
    Přesilovka tedy doopravdy nevyužita, hosté stále vedou o dvě trefy.

32:29
    Početní výhodu si tak vzápětí vyzkouší hostující hokejisté. Domácí Dainius Zubrus odchází na trestnou lavici za podražení hostujícího mladíky Trouby.

33:07
    Hostující Kane je velmi aktivní v útočném pásmu, jeho dva střelecké pokusy ale končí na pozorném brankáři Brodeurovi.

34:08
    V oslabení unikl všem hostujícím hráčům domácí Loktionov, díky zákroku skvělého Pavelce se ale skóre nemění.

34:29
    Domácí v plném počtu. Ani teď jsme se branky v přesilové hře nedočkali.

37:04
    Po delší době bez výrazné šance se ke střele dostal domácí Dainius Zubrus, jeho pokus z první ale skončil na pozorném Pavelcovi. Ten si pak připsal svůj již sedmnáctý zákrok v dnešním zápase.

37:31
    Přesilovka pro hosty. Ďábel Gelinas je vyloučen za faul kolenem. Nedovoleným zákrokem si vyšlápl na střelce druhé branky hostí Kanea.

38:30
    První minutu přesilové hry strávili hosté v útočném pásmu, jejich střely ale byly většinou zblokovány mimo.

39:31
    Druhá polovina přesilové hry se ale hostům již tolik nevyvedla a domácí tak hrají v plném počtu.

40:00

I ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, postaral se o ni hostující útočník Kane. Hosté tak po čtyřiceti minutách vedou v New Jersey o dvě branky a mají tak dobře našlápnuto k vítězství. Český minisouboj je tak zatím úspěšný pro brankáře Pavelce, který je velkou překážkou pro Jágra a spol.

Střely na bránu po druhé třetině: 17 – 16.

40:01

41:01
    První střelu třetí třetiny vyslal hostující Kane, svůj druhý gól v utkání ale nepřidal.

42:50
    Stuartova rána od modré bylo zblokována prvním hráčem domácího celku Henriquem.

44:02
    Bekhend Jaromíra Jágra si cestu za Pavelcova záda nenašel. Další bodík pro českého gólmana ze vzájemného minisouboje. Buly před Pavelcem.

46:51
    Český útočník Jaromír Jágr je dnes při chuti a uvědomuje si, že když se týmu nedaří, musí jako nejzkušenější přebrat zodpovědnost do svých rukou. Jeho další pokus však končí na dnes skvěle chytajícím Ondřeji Pavelcovi.

48:37
    Po delší době zmatky i před Brodeurem. Po ráně Setogouchiho od levého mantinelu poskakoval puk v domácím brankovišti, Brodeur ale dokázal celou situaci pokrýt.

48:50
    Další rána Setogouchiho a další zákrok pro veterána Brodeura.

49:35
    Byfuglienův pokus od modré čáry zblokoval domácí obránce Židlický mimo Brodeurovu bránu. Poslední minuty patří hostujícímu celku, který navyšuje obrátky a rád by přidal třetí uklidňující branku.

50:44
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají na dostřel a český brankář Pavelec přichází devět minut před koncem o své čisté konto. Překonal ho jeho krajánek PATRIK ELIÁŠ, který šikovnou tečí zúročil pas od obránce Greena. Asistence: Andy Greene, Steve Bernier.

52:00
    Domácí jsou namlsaní první brankou duelu a pokračují ve svých ofenzivních rejdech. Před jedním z dotírajících domácích musí Pavelec raději přikrýt puk a přerušit hru.

52:10
    Rána Gelinase, Pavelec na svém místě.

53:03
    Ryderova střela z levého křídla byla zblokována hostujícím Stuartem mimo.

54:14
    K brankáři Pavelcovi následně neprošel ani pokus Brunnera, obrana hostí je dobře zformovaná a po očku pozoruje ubíhající čas.

55:24
    Hraje se převážně ve středním pásmu, puk mají více na hokejkách domácí. Špatně se jim ale prosazuje přes modrou čáru.

55:50
    Rána příklepem od domácího Henriquea, Pavelec na jeho pokus dobře viděl a v pohodě zasahuje.

56:27
    Zakázané uvolnění Jets, tlak domácích bude následující okamžiky jen a jen gradovat. Nejspíše.

57:39
    Wheeler však šetří cenné vteřiny v útočném pásmu a ránou příklepem donutil Brodeura k dalšímu zákroku.

58:13
    Není na co čekat, domácí sahají pro hru bez brankáře a místo Brodeura to na ledě vyzkouší s šesti bruslaři!

59:01
    Hosté se zatím dobře brání a puky odpalují do středního pásma.

59:32
    Je hotovo, trefou do prázdné brány uzavírá dnešní skóre DEVIN SETOGUCHI. Asistence: Bryann Little, Dustin Byfuglien.

59:41
    Ještě pokus domácího Fayneho, Pavelec si připisuje asi poslední zákrok v zápase.

60:00

Je dobojováno! Hosté zvítězili po vyrovnané bitvě na ledě New Jersey nakonec o dvě branky a připisují si důležitý bodový úlovek do své sbírky.
    Dnešní česká bitva tak dopadla přívětivěji pro hostujícího duo Frolík (jedna asistence) a Pavelec (96 % úspěšnost zákroků).

Michael Frolík (WPG) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:50

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji vám dobrou noc. (03:34:52)

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 51. Eliáš (Greene, Bernier) – 17. Scheifele (Frolik, Byfuglien), 28. Kane (Jokinen), 60. Setoguchi (Little, Byfuglien)