Chabarovsk – Novgorod 1:2 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Kazaň 3:2 (kon.) | Novokuzneck – Viťaz 0:2 (kon.)
Novosibirsk – D. Moskva 1:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Ufa – S.Moskva 1:2 (po pr.)
Čeljabinsk – Doneck 0:1 (kon.) | Nižnekamsk – Záhreb 3:2 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Omsk 3:1 (kon.)
Riga – Barys 2:2 (3:2 po s.n.) | Lev – Jekaterinburg 3:2 (po pr.) | HC Slovan – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Admiral Vladivostok
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Ak Bars Kazaň
Streda 13.11.2013, 10:00 • Fetisov-Arena • KHL

Domáci Admiral nielenže potrápil favorita,ale nakoniec ho aj zdolal. I keď tesným jedno gólovým rozdielom,treba uznať,že zaslúžene nakoľko Kazaň po celý zápas len musela doťahovať vedenie domáceho tímu. Hral sa pekný hokej,oba celky predviedli viacero pekných kombinácii i tvrdých súbojov. Kazaň inkasovala o jeden gól viac než súper a Admiral je tak uštedril zaslúženú porážku v pomere 3:2. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim a prajem príjemný zvyšok dňa. (12:25:16)

60:00

59:44
    Súboj v rohu klziska v obrannom pásme Admiralu,zatiaľ čo gólman Garipov už opustil ľadovú plochu.

59:15
    Delovka od modrej,sledujeme ofenzívny tlak hostí.

58:40
    Kazaň vytlačená z pásma a nútená rozohrávať z vlastného pásma.

58:08
    Rýchla kombinácia Kazane končí len nepresnou strelou.

57:37
    V útočnom pásme Admiralu tvrdé súboje o puk.

57:06
    Medvedev pálil od modrej,ale triafa len Ugarova.

56:38
    Garipov musel zasahovať proti strele od modrej z otočky.

56:42
    Teraz sa rodila šanca na prečíslenie pre domácich,ale puk radšej prikrýva Garipov.

56:04
    V útočnom pásme Kazaň,ale len prihráva popri mantinely zatiaľ.

55:46
    Pekná strela spoza kruhov od jedného z hostí,ale domáca obrana blokuje obetavo.

55:22
    Kazaň rozohráva z vlastnej tretiny.

54:49
    Schutz preletel pred Garipovom ponad hokejku Zacharčuka,ale vylučovať sa nebude.

54:34
    Kazaň sa ubránila,ale teraz pekne kombinuje na krídle domáci Bergfors.

53:52
    Kazaň sa oslobodila,ale len na chvíľu a dopredu ide Drugov.

53:24
    Vladivostok stále v útočnom pásme.

53:07
    Vylučovať sa nebude a hra pokračuje v obrannej tretine hostí.

53:02
    Po buly sa jednému z hráčov Kazane nechtiac podarilo vyhodiť puk ponad plexisklo,za čo by mal nasledovať dvojminútový trest. Rozhodca telefonuje.

52:54
    Admiral v ofenzívnom tlaku,lenže Garipovova brána sa po mele posunula a hra sa prerušuje.

52:17
    Za vlastnou bránou fauluje Zacharčuk,za čo dostáva trest na dve minúty a presilovú hru si tak zahrá domáci tím.

52:01
    Znovu v útočnej snahe Vladivostok,ale hráči sa teraz sami vytlačili z pásma,po tom čo nepresne nahrával Bergfors.

50:45
    Vladivostok dal gól! Po prihrávke z pravej strany sa k puku dostal SOKOLOV,ktorý nekompromisne posiela domácich do vedenia. Asistencia: Bortnikov

50:42
    Znovu útočia domáci,tentokrát sprava.

50:17
    Po Bergforsovej strele,s pukom za vlastnou bránou obrana hostí.

49:54
    Znovu zakladajú domáci útok v strednom pásme.

49:14
    Po tom,čo strieľal nepresne Petrov sa do útoku dostali domáci.

47:30
    Obaja kohúti už na ľade,zatiaľ čo obrovskú šancu spálil Drugov po Bortnikovovej prihrávke.

47:07
    Hostia vyhrali buly pred vlastným gólmanojm a môžu ísť dopredu.

47:00
    Ale na druhej strane sa do úniku dostal Bortnikov,ale Garipov pozorný.

46:46
    Kazaň s pukom vo vlastnej tretine.

46:13
    V hre štyroch proti štyrom si ani jeden tím nevypracoval vážnejšiu šancu.

45:16
    Vzájomný trest po strkanici pred Ivannikovom. Na strane hostí odchádza na trestnú na dve minúty Vincour,za domácich odchádza Pervushin.

45:02
    Bortnikov nedal,Garipov si podržal puk medzi betónmi.

45:02
    Nariadené trestné strieľanie pre Bortnikova!

45:02
    Bortnikov faulovaný v úniku,bolo to podrazenie.

44:43
    Po nepresnostiach oboch tímov puk prikrýva Ivannikov.

44:13
    Kazaň vyhrala buly vo vlastnej tretine.

43:55
    Obrana domácich zasahuje pred Medvedevom a získava puk vo vlastnom pásme.

43:17
    Admiral bojuje za bránou hostí o puk.

42:17
    Bars Kazaň dala gól!
    Na dvakrát sa podarilo dopraviť puk do odkrytej brány MEDVEDEVOVI,ktorý vyrovnáva.

42:12
    Stapleton ťahá akciu a našiel Vincoura.

42:00
    V útočnej tretine sa usádzala Kazaň,ale vlastnou nepresnosťou sa z neho vytlačila.

41:30
    Kazaň s piatimi hráčmi. Pri puku domáci v strednom pásme.

41:08
    Buly pre Kazaň.

41:03
    Zemchyonok teraz natlačil Shutza do brány Garipova,hra sa prerušuje.

41:01
    V protiútoku domáci.

40:30
    Kazani sa podarilo získať pásmo a Burmistrov vyhral buly.

40:14
    V úvode tretine pokračuje presilová hra domácich,ktorí sa hneď v úvode usádzajú v útočnom pásme.

40:01

V druhej tretine sa tempo hry zvýšilo,videli sme tri góly. Zatiaľ sa z vedenia tešia domáci,ale jednogólový náskok v hokeji nemusí nič znamenať a všetko tak ostáva otvorené.

40:00

39:53
    V závere tlak Admiralu,ale času zostáva veľmi málo.

39:34
    Bomba od modrej v podaní domáceho tímu.

39:30
    Heshka vylúčený na dve minúty. Rozdelenú presilovú hru si zahrajú domáci.

39:13
    V závere tretiny získali útočné pásmo domáci.

39:00
    Garipov zasahuje proti nepríjemnej strele domáceho útočníka.

38:34
    Medvedev zakladá útok z hĺbky vlastnej defenzívy.

38:12
    Petrov ťahá rýchlu akciu po pravom krídle.

37:38
    Po dlhej prihrávke z obrany domácich sa Kazaň musí brániť napádaniu útočiacich hráčov.

37:28
    Kazaň chce striedať a tak len nahadzuje puk do útočného pásma.

36:51
    Hostia síce vyhrali buly v útočnom pásme,ale puk im ušiel a musel ho zachytávať až Garipov.

36:50
    Teraz zasahoval Ivannikov po prečíslení hráčov Kazane.

36:33
    Buly pred Garipovom vyhrali domáci.

36:17
    Kuzntesov našiel Bergforsa,ale ten stratil puk,ktorý sa momentálne nachádza v strednom pámse.

35:26
    V útočnej akcii Admiral,ale hostia hrajú tesnú obranu a nedovolili teraz domácim strieľať ani kombinovať.

34:54
    Ternavsky vybojoval puk pre domácich.

34:30
    Kazaň s pukom vo vlastnej tretine. Pri puku Nikulin.

34:22
    Garipov musel zasahovať po rýchlom úniku domáceho tímu.

33:58
    Tvrdý súboj v rohu klziska v obrannej tretine hostí.

33:18

33:07
    Varnakov a Stapleton ťahali akciu,ale domáci vytlačili Kazaň až do stredného pásma.

32:40
    Nahodenie domácich Medvedev zachytáva a rozohráva.

32:00
    Domáci sa dostali do útočného pásma,ale sledujeme len súboje v rohu klziska.

31:30
    Domácim kombinácia nevyšla a spoza vlastnej brány rozohráva Nikulin.

31:05
    Pri puku vo vlastnom pásme Vladivostok.

30:46
    Ugarova nevie teraz obrana hostí obrať o puk.

30:33
    Na druhej strane v snahe o rýchlu odpoveď Kazaň,ale neúspešne.

30:17
    Vladivostok dal gól! Dvaja hráči domáceho tímu sa dostali do úniku,jeden z nich sa obtočil okolo obrancu,našiel medzi kruhmi voľného COMMODORA,ktorý strelou z prvej vracia vedenie na hokejky svojho tímu.Asistencie: Pervushin,Barbashev.

30:00
    Nepresná kombinácia v podaní Svitova.

29:54
    Na druhej strane sa do úniku dostal Stapleton a jeho pokus nebol zlý,ale Ivannikov si poradil.

29:25
    Teraz v útzoku domáci,ale zatiaľ je to len súboj v rohu klziska.

29:11
    Kazaň sa usadila v pásme súpera.

28:54
    Strela od modrej v podaní Kazane triafa len mantinel za bránou,ale Ivannikov zjavne dezorientovaný.

28:01
    Hra sa presúva z jednej strany klziska na druhú bez vážnejšieho ohrozenia brány.

25:51
    Do brejku sa dostal Čech VINCOUR a prestrelil domáceho Ivannikova a vyrovnáva.

26:00
    Do brejku sa dostávajú hostia.

25:55
    Domácim nahodenie vyšlo a získali pásmo.

25:48
    Po buly v strednom pásme pri puku Admiral.

25:31
    V obrovskej šanci Svitov!

25:00
    Až teraz sa domácim podarilo dostať sa pred Garipova,ale nebezpečenstvo z toho nebolo.

24:28
    Presilová hra už skončila,Kazaň napriek tomu stále v útočnom pásme.

24:15
    Nikulin strieľal od modrej,ale nepresne.

23:31
    Súboj o puk v rohu klziska v obrannej tretine domácich.

23:06
    Hosťom sa podarilo usadiť sa v útočnom pásme.

22:21
    Domáci Sokolov si odsedí dve minúty za hru vysokou hokejkou. Teraz rozhodne svojmu tímu nepomohol a svojím vylúčením dáva Kazani šancu na vyrovnanie.

22:15
    V útočnej tretine stále domáci tím.

21:17
    Vladivostok dal gól! Gól strelil BERGFORS. Asistencie: Schutz.

01:15
    Obrovská šanca domáceho tímu.Mela pre Garipovom.

00:48
    Strela od modrej v podaní domáceho Antropova.

00:38
    Grachyov sa pokúsil o strelu,Garipov drží puk.

00:25
    Menšia strata koncentrácie hostí v stredno pásme znamenala šancu pre domácich,ale Garipov strelu bez problémov vyrazil.

00:01
    Úvodné buly druhej časti získali domáci.

Hráči už sú na ľadovej ploche,druhá tretina onedlho začne.

Prvá tretina sa nehrala vo vysokom tempe,šancí bolo pomenej na oboch stranách,videli sme zatiaľ jedno vylúčenie. Hra sa presúva z jednej strany na druhú,ale prevažne sú to súboje pri mantinely alebo nahadzované puky. Zápasu by určite prospel gól,aby sa hra viac otvorila.

20:00

19:50
    Po Burmistrovoej strele hra prerušená tesne pred koncom prvej časti.Vhadzovať sa bude pred Ivannikovom.

19:33
    Svitov nepálil presne a puk sa dostáva do stredného pásma.

19:08
    Nepresné nahodenie domácich,dopredu môže ísť Kazaň.

18:34
    Lacná strata puku vo vlastnej tretine domácich,ktorú však Kazaň nedokázala potrestať vďaka zákroku Ivannikova.

18:20
    Kazaň vytlačená z útočného pásma až do vlastnej obrannej tretiny.

18:01
    Vhadzovanie po Ivannikovovej pravici.

17:38
    Pekná akcia Kazaňe,jeden z útočníkov pekne pribrzdila pokúsil sa nájsť dobre postaveného spoluhráča,ale ten bol pokrytý obranou.

17:03
    Zakázané uvoľnenie hostí.

16:56
    Buly vyhrali domáci,ale po nahodení sa k puku dostala Kazaň.

16:48
    Hra prerušená,vhadzovať sa bude v stredno pásme.

16:32
    Tkačjov v úniku,ale obranca hi vytlačil k mantinelu,kde prišiel hosťujúci útočník o puk.

16:07
    Znovu mela pre Garipovom po strele Bergforsa.

15:39
    V šanci Kuznetsov po akcii Ugarova.

15:15
    Nepresná strela od modrej v podaní domáceho tímu.

15:06
    Burmistrov stratil puk v útočnej tretine,ale jeho chybu napravil Varnakov a získava opäť puk pre hostí.

14:33
    Nepresná strela hostí sa odráža od mantinela až naspäť do ich obranného pásma.

14:23
    Znovu v nebezpečnej pozícii Ugarovm,ale pre Garipovom začala vznikať mela a rozhodcovia zrejme stratili puk z dohľadu,keďže prerušili hru.

14:08
    Ugarov ohrozil Garipova.

13:38
    Súboj pri mantineli v obrannom pásme domácich Kazaň nevyhrala a musí sa brániť.

13:12
    Admiral rozohráva puk spoza vlastnej brány.

12:43
    Vypichnutie puku v strednom pásme zabránilo dostať sa domácim do rýchleho brejku.

12:16
    Nepresnosť domácej rozohrávky zachytáva obrana hostí.

11:43
    Kazaň vysoko napáda domácich pri rozohrávke,ale tí sa napriek tomu dostali do útočnej tretiny.

11:35
    S Burmistrovou strelou si Ivannikov poradil.

11:15
    Hostia vyhrali buly pred vlastným gólmanom.

11:13
    Zakázané uvoľnenie Kazaňe,ktorá je už s piatimi hráčmi.

10:38
    Až teraz sa Vladivostoku podarilo usadiť sa v útočnom pásme,ale zatiaľ sú z toho len prihrávky bez streleckého pokusu.

10:09
    Viac než polovica presilovej hry už prešla,no domáci s pukom len za vlastnou bránou.

10:00
    Hra prerušená v strednom pásme.

09:30
    Admiral síce v útočnom pásme,ale Kazaň nedovoľuje domácim dostať sa do vážnejšej šance.

09:10
    Lukojanov vylúčený na dve minúty za faul pri útočení.

08:40
    Svitov v šanci,ale obrana odpaluje puk cez celé klzisko,ktorý zachytáva Garipov.

07:59
    Po tom čo Burmistrov stratil puk sa do šance dostali domáci,ale sami sa nepresnosťou vytlačili z útočného pásma.

07:37
    Znovu len nahodenie puku v podaní Kazaňe.

07:22

07:22
    Varnakov stratil puk v strednom pásme a Admiral sa dostal do prečíslenia,ale nedokázal dobre zakončiť a Garipov bez problémov kryje puk.

06:33
    Hra sa presúva z jednej strany klziska na druhú,teraz v útoku hostia,ale Bergfors vybojoval puk pre domácich.

05:39
    Tkačjov teraz ohrozil gólmana,ktorý chvíľu nevedel kde má puk,Kazaň sa následne pokúsila udržať pásmo,to sa jej však nepodarilo.

04:54
    Hra v strednom pásme,ani jedno z mužstiev si zatiaľ nedokázalo vytvoriť vážnejšiu šancu alebo tlak.

04:24
    Nahodenie domáceho tíu,za bránou podržal puk pre spoluhráčov Garipov.

04:11
    Až teraz sa domácim rysovalo prečíslenie,ale jeden z útočníkov sa pokúsil o strelu z ľavého kruhu s ktorou si však Garipov poradil.

03:51
    Kazaň sa nedokázala oslobodiť,ale Admiral sa v snahe o rýchly útok dostal do ofsajdu.

03:25
    Ivannikov zasahoval po Tkačjovovej strele.

03:19
    Kazaň sa usadila v útočnom pásme.

02:29
    Vhadzovanie po pravici Ivannikova vyhrali domáci,ale len vyhadzujú puk.

02:17
    Zatiaľ sledujeme prevažne nahadzovanie pukov do útočnej tretiny v podaní hostí.

01:45
    Zacharčuk založil útočnú akciu a našiel Svitova.

01:13
    Zápas začal opatrne,zatiaľ sme nevideli strelu na bránu.

00:56
    Kazaň sa nedokázala dostať dopredu a nútená nahrávať si do zadu.

00:32

00:19
    Prvýkrát sa hra prerušuje,vhadzovať sa bude v strednom pásme.

00:01

Oba celky už na ľade,domáci v tmavomodrých dresoch,Kazaň v bielych.

Ruská hokejová KHL pripravila pre Nás súboj dvoch celkov Východnej konferencie. Admiral Vladivostok privíta na svojom ľade AK Bars Kazaň. Oba tímy sa momentálne nachádzajú na priečkach zaisťujúcich postup do play-off,čo sľubuje vyrovnané a zaujímave stretnutie.

Domácemu Vladivostoku patrí momentálne ôsma priečka vo Východnej konferencii,keď po dvadsiatich troch zápasoch má tento tím na konte 31 bodov. Vladivostok si zahrá na vlastnom ľade po tom,čo odohral posledné štyri duely na klziskách súperov. Posledné dva sa vždy skončili po riadnej hracej dobe nerozhodným výsledkom. V prvom prípade prehral Admiral s Medvescakom Zagreb 2:3 p.p. a v druhom,zatiaľ ich poslednom vystúpení si naopak po predĺžení mužstvo poradilo s Dinamom Minsk 4:3.

Hostia AK Bars Kazaň sú momentálne vedúcim celkom Východnej konferencie,keď v doterajších dvadsiatich štyroch zápasoch nazbierali 54 bodov. Kazaň po riadnej hracej dobe prehrala naposledy 3.10. 2013 a to na vlastnom ľade 1:3 so SKA Petrohrad. Odvtedy odohrali jedenásť zápasov a premožiteľa našli iba raz,al aj to po predĺžení,keď podľahli 5:4 Vityazu Chekhov. V posledných dvoch zápasoch si Kazaň poradila s Moskovskými klubmi,keď najskôr porazili Dynamo Moska 3:2 a naposledy vysoko 4:1 Moskovské CSKA. Perlička na záver : pre Kazaň to bude prvý zápas na ľade súpera po siedmych (!) zápasoch v rade na domácom štadióne.

Favoritom duelu sú hostia,ale Vladivostok sa určite bude chcieť pred domácimi fanúšikmi na lídra konferencie vytiahnuť a ukázať,čo najlepšiu hru. Prajem Vám príjemný hokejový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 22. Bergfors (Schutz), 31. Commodore (Pervushin, Barbashev), 51. Sokolov (Bortnikov) – 26. Vincour, 43. Medvedev

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Lundstrom) – Osipov, Zemchyonok, Commodore, Porseland, Poleshchuk, Ternavsky, Antropov- Bergfors, Gynge, Sokolov – Nikitenko, Pervushin, Ugarov – Barbashev, Drugov, Kuznetsov – Schutz, Grachyov, Bortnikov
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Yaroslavlev – Nikulin, Kornějev, Heška, Medvěděv, Zacharčuk, Osipov, Jarullin – Tereščenko, Vincour, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Obuchov, Bourque – Bodrov, Tkačjov, Lukojanov, Faizullin.

Rozhodca: Bulanov,Gusev – Birin,Shelyanin