Buffalo – LA Kings 3:2 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Nashville 3:1 (kon.) | NY Rangers – NJ Devils 2:3 (kon.)
Washington – Columbus 4:3 (po pr.) | Carolina – Colorado 2:1 (kon.) | Montreal – Tampa Bay 1:2 (0:1 po s.n.)
Ottawa – Philadelphia 0:5 (kon.) | Detroit – Winnipeg 2:3 (1:2 po s.n.) | Florida – Anaheim 3:2 (kon.)
St. Louis – Arizona 2:3 (po pr.) | Calgary – San Jose 2:3 (po pr.)
New York Islanders
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Nashville Predators
cz Streda 13.11.2013, 01:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York • NHL

Češi a Slováci na ledě
    Marek Mazanec podal v brance Nashvillu velmi dobrý výkon. Smolně inkasoval druhou branku, ale svůj tým několikrát podržel. Předvedl 30 zásahů a jeho úspěšnost byla 90,91%. (03:38:34)

Poslední třetinu vyhráli hosté 1:0, ale k bodům v dnešním zápase jim to nepomohl. Kevin Poulin podal výborný výkon v brance a Islanders po čtyřech prohrách konečně zabrali a vítězí.

60:00

59:55
    Zakázané uvolnění domácích.

59:32
    Obrovské šance hostů, Poulin předvedl dost pravděpodobně zákrok večera.

58:57
    Cizikas měl mnohem lepší pozici, ale netrefil branku.

58:34
    Ten samý hráč v těžké pozici míjí prázdnou branku.

58:01
    Grabner pozdržel rozehrávku soupeře v jeho pásmu.

A je to tak.

57:40
    Stalberg se vrhl mezi dva obránce a těm nezbývalo nic jiného než faulovat. Aaron Ness (NYI) dostává dvě minuty za držení. Hosté to pravděpodobně zkusí v šesti.

57:30
    Tavares je zpátky na ledě.

57:14
    Dělovka Webera míří nad branku.

56:36
    Mazanec zastavuje puk pro spoluhráče, kteří rychle otáčejí druhým směrem.

56:14
    Hosté samozřejmě vycítili šanci, ale obrana Islanders pracuje zatím dobře.

54:30
    Nashville právě vstřelil branku!
    Legwand hezky prostrčil puk na PATRICA HORNQVISTA, který rychlou střelou po ledě smazal nulu na kontě svého celku. Asistence: David Legwand, Shea Weber.

53:14
    Grabner si nabruslil za obranu, ale ve složité pozici Mazance bekhendem nepřekonal.

52:41
    Špatná zpráva pro domácí je, že John Tavares zamířil do kabiny po nárazu do mantinelu. Doufejme, že to je jen dáno výsledkem a Capuano nechce riskovat zranění svého klíčového hráče.

52:05

51:51
    Bouchard pálil tvrdě, ale Mazanec se přitiskl na přední tyč a tentokráte už puk nikudy neprošel.

51:34
    A hosté ho dostávají alespoň do středního pásma.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 16. Tavares (Nielsen), 18. Bouchard (Nielsen), 28. Okposo (Tavares, Nelson) – 55. Hornqvist (Legwand, Weber)

New York Islanders: Poulin (Nabokov) – MacDonald, Hamonic, Hickey, Donovan, Ness, Carkner – Nelson, Tavares, Okposo – Bouchard, Nielsen, Bailey – Grabner, Regin, McDonald – Martin, Cizikas, Clutterbuck.
    Nashville Predators: Mazanec (Hutton) – Josi, Weber, Jones, Klein, Bartley, Ellis – Nystrom, Legwand, Hornqvist – Stalberg, Wilson, Spaling – Beck, Cullen, Smith – Clune, Gaustad, Hendricks.

Rozhodca: St. Pierre, Kozari – Amell, MacPherson