Žilina – Košice 1:3 (kon.) | Nitra – Poprad 4:2 (kon.) | Martin – Zvolen 2:3 (po pr.)
B. Bystrica – Skalica 2:0 (kon.) | Trenčín – Piešťany 0:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HK Skalica
Streda 13.11.2013, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Koniec zápasu
    Domáci hokejisti si pripisujú ďalšie tri body do extraligovej tabuľky a vynikajúco sa navnadili na piatkový "nemilosrdný" derby súboj vo Zvolene. Banská Bystrica bola počas celého stretnutia o krok vpredu pred hosťujúcou Skalicou, ktorá sa snažila, bojovala, ale na domácich hokejistov hrajúcich v dobrej forme to bolo dnes málo. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčim a prajem pekný zvyšok večera. Dovidenia. (19:34:05)

60:00

59:15
    Zigova strela na Lipovského, ten prikryl puk pod svoju lapačku, bude sa vhadzovať v obrannom pásme Skalice a tento zápasu je už rozhodnutý. Oddychový čas pre trénera hostí Andreja Výboha.

58:32
    Handlovský drží puk za Lipovského bránou a nedovoľuje dostať sa hosťom aspoň k power-play.

57:50
    Skalica sa ubránila oslabeniu a teraz už musia hostia všetky sily vrhnúť do útoku.

57:16
    Ofsajd Banskej Bystrice, čas sa pre hostí kráti a vhadzuje sa v strednom pásme.

56:43
    Kutálek mal veľkú príležitosť počas oslabenia, jeho strela švihom, ale netrafila medzi tri žrde Kalembu.

56:00
    Presilovka domáceho tímu uberá hosťom ďalšie dve minúty, zdá sa, že o stretnutí je už takmer rozhodnuté.

55:50
    Vylúčenie Skalica – Bruno Mráz – dve minúty za hákovanie.

54:44
    Tvrdá strela od Zošiaka vyprášila betóny Lipovského, Banská Bystrica sa už nikam neponáhľa a s prehľadom kontroluje priaznivý stav zápasu.

53:50
    Domáci hokejisti sú späť v plnom počte hráčov, Zošiak práve naskočil na ľadovú plochu.

53:39
    Vhadzuje sa v strednom pásme, zdá sa, že Skaličania nevyužijú ani túto presilovú hru.

52:49
    Skaličania boli dlho usadení v útočnej tretine a "zatápali" domácim hokejistom, ale opäť sa gólovo nedokázali presadiť. Bola tam formácia Reného Školiaka.

51:50
    Vylúčenie Banská Bystrica – Ondrej Zošiak – dve minúty za podrazenie.

51:32
    Opäť Macík, ktorý je dnes mimoriadne aktívny, ale zdá sa, že gól mu nie je súdené streliť.

51:16
    Dobrá kombinácia domácich! Hudec si nakorčuľoval za bránu Lipovského a odtiaľ v rýchlosti našiel voľného Kafku, ktorý v dobrej pozícií netrafil bránu.

50:09
    Začala posledná desať-minútovka tretej tretiny, hostia sú v útočnom pásme, ale domáci kontrolujú vývoj zápasu.

49:27
    Mrázovu strelu dokázal obranca Devečka zablokovať, Kalemba teda nemusel zasiahnuť proti strele hosťujúceho hráča.

49:11
    Kuľha je späť na ľadovej ploche. Skaličanom ešte ostáva niečo vyše desiatich minút na to, aby sa pokúsili s výsledkom niečo urobiť.