NY Rangers – Colorado 3:4 (1:2 po s.n.) | Carolina – Winnipeg 1:3 (kon.) | Montreal – Boston 5:1 (kon.)
Tampa Bay – San Jose 1:2 (kon.) | St. Louis – Nashville 4:3 (kon.) | Minnesota – Buffalo 6:3 (kon.)
Calgary – Arizona 5:3 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:4 (po pr.) | LA Kings – Dallas 0:2 (kon.)

2. Vladimir Tarasenko (STL) (1 + 1)
    3. Filip Forsberg (NSH) (1 + 2) (04:53:04)

Československá stopa v utkání

Do zápasu nenastoupil žádný hokejista české nebo slovenské národnosti.

Bitvu dvou týmů na vrcholku Centrální divize nakonec zvládli hokejisté St. Louis Blues, kteří rozhodli o osudu utkání ve druhé polovině třetí třetiny. Mohou hodně děkovat i svému brankáři Allenovi, který zejména v závěrečných pěti minutách vytvořil ze svého těla neprůstřelnou zeď. Vzájemné zápasy sezóny mezi St. Louis Blues a Nashville Predators se tedy srovnávají na 1:1.

60:00

59:25
    Hosté neustále kolem svatyně Allena, ale ten je zatím jistý a drží týmu naděje na oba body z dnešního duelu.

59:02
    Pekka Rinne už opustil branku a Nashville zkouší hru v šesti hráčích na ledové ploše a bez gólmana.

58:26
    Zakázané uvolnění St. Louis Blues, toho se nyní pokusí hosté využít. Také si Nashville bere oddechový čas.

58:01
    Začínají poslední dvě minuty základní hrací doby, domácí dělají vše proto, aby se kotouče zbavili ve svém obranném pásmu.

57:36
    Tarasenkova střela z dálky mohla úplně rozhodnout o dnešním vítězi, ale domácí útočník hodně přestřelil horní tyčku.

56:58
    Oddechový čas pro domácí.

56:58
    Tak tohle byl zákrok zápasu! Jake Allen zachránil svůj tým v pořádných trablích, když zabránil téměř jistému gólu. Puk mířící do poloviny odkryté svatyně vyrazil.

56:45
    Znovu celá pětice v bílých dresech motá hlavu celé defenzívě St. Louis, domácí jen vyhazují puky ze své pásma.

56:06
    Nashville ukazuje, že bude v závěru základní hrací doby hodně tlačit. Forsberg málem překvapil gólmana Allena střelou zprava.

55:26
    Hraje se ale nadále před brankou Blues, i když Nashville před chvilkou inkasoval. Ještě uvidíme jednu komerční přestávku.
    Paul STASTNY - 4:3

54:06
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí byli zatím tím méně aktivnějším týmem v průběhu třetí části, ale přesto se dostávají zpátky do vedení. Kevin Shattenkirk pouze nahodil puk od modré čáry, před brankou byl potom výborně zaparkovaný na teč PAUL STASTNY, jenž nasměroval černou pryž přesně do místa, kam potřeboval. Tedy mezi nohy brankáře Pekky Rinneho. Výhodná situace pro St. Louis. Asistence: Kevin Shattenkirk, Carl Gunnarsson.

53:36
    Vladimír Tarasenko zařídil jednu z první větších šancí domácích ve třetí třetině, ale druhý gól utkání ze své hole zatím nepřidává.

53:00
    Jackman našel volného útočníka ve středním pásmu, ale ten se hned dostal do ofsajdu, takže nemohl hrát.

52:30
    Nashville je čím dál více aktivnější a chce ukázat, že může i dnes na ledě nebezpečného soka ze St. Louis vyhrát. Naopak domácí tolik aktivitou nesrší.

52:02
    Roman Josi nebyl daleko od svého druhého zásahu v utkání, teď totiž trefil horní tyčku.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 4. Oshie (Tarasenko, Lehtera), 13. Gunnarsson, 36. Tarasenko (Lehtera, Schwartz), 55. Stastny (Shattenkirk, Gunnarsson) – 14. Forsberg, 24. Weber (Forsberg, Josi), 40. Josi (Weber, Forsberg)

St. Louis Blues: Allen – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Jackman, Cole – Lindstrom, Stastny, Steen – Oshie, Berglund, Backes – Tarasenko, Lehtera, Schwartz – Reaves, Lapierre, Ott
    Nashville Predators: Rinne – Weber, Josi, Jones, Volčenkov, Elis, Ekholm – Neal, Ribeiro, Forsberg – Smith, Roy, Cullen – Jokinen, Jarknrok, Bourque – Beck, Gaustad, Nystrom

Rozhodca: Pollock, Skilliter – Barton, Racicot

Diváci: 15 702