Chabarovsk – Kazaň 1:8 (kon.) | Vladivostok – Jekaterinburg 1:4 (kon.) | Novokuzneck – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (po pr.)
Barys – Omsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 7:0 (kon.) | Novgorod – Čerepovec 2:4 (kon.)
Viťaz – Jaroslavľ 4:3 (po pr.) | Riga – Dinamo Minsk 4:1 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Piatok 14.11.2014, 13:00KHL

Vážení diváci, boli sme svedkami zaujímavého zápasu v ktorom po veľkej dráme padol aktuálny držiteľ Gagarinovho pohára. Magnitogorsk dnes totiž nestačil na domáci tím Metallurg Novokuzneck, ktorému podľahol 2:1pp. Rozhodujúci gól strelil v 62.minúte Cade Fairchild. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na ďalšie stretnutie z KHL. (15:27:57)

FAIRCHILD - 2:1

61:09
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Je rozhodnuté ! Domáci si svojím dnešným sympatickým výkonom určite zaslúžili vyhrať. Alexander Romanov výborne zapracoval za bránou súpera, presnou prihrávkou našiel CADE FAIRCHILDA, ktorý strelou pod brvno rozhoduje dnešný zápas. Asistencia : Romanov.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Domácou arénou sa preháňa mexická vlna. Už je samozrejme isté, že domáci neodídu zo súboja so silným Magnitogorskom bodovo naprázdno.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:37
    Zrejme budeme svedkami predĺženia...

58:57
    Nebezpečne strieľal Galimov. Pechurski je teraz asi najzamestnanejším mužom na ľadovej ploche.

58:27
    Novokuzneck sympatický útočí a nebráni len remízový stav zápasu.

58:01
    Prebiehajú posledné 2 minúty tretej tretiny, vhadzuje sa po pravici brankára hostí.

56:47
    Novokuzneck bol blízko k víťazstvu. Vo veľkej šanci sa ocitol Mitryakov, ostal sám medzi kruhmi ale Pechurski podržal svoje mužstvo.

56:12
    Zakázané uvoľnenie Magnitogorsku.

55:45
    Akciu Magnitogorsku opäť zatavila dnes výborná obrana domácich.

55:05
    Prebieha záverečných 5 minút riadneho hracieho času.

53:47
    Tutovka pre domácich. Vylúčený O'Brien sa vrátil z trestnej lavice, prešprintoval domáceho obrancu, vyhol sa dokonca i rozhodcovi, no jeho zakončenie nakoniec bravúrne zlikvidoval Pechurski.

53:41
    Domáci v plnom počte.

53:14
    Hostia v závere presilovky si vypracovali veľký tlak, no ani strela Moyakina či Leeho si cestu do brány nenašla.

52:34
    Po nepresností v rozohrávke hostí, tu máme zakázané uvoľnenie Magnitogorsku.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 8. Galimov (Maltsev), 62. Fairchild (Romanov) – 21. Kovář (Mozyakin, Zaripov)

Metallurg Novokuzneck: Khakimov (Sorokin) – Fairchild, Gavrilychev, Dorofeyev, Kuklev (A), Belokhvostikov, Lashoff, Skutar, Kanarsky – Romanov, Kurepanov, Maltsev, Mitryakov, O'Brien, Plotnikov, Kaprizov, Stoa, Kosurov (C), Turukin, Galimov (A), Komaritsky.
    Metallurg Magnitogorsk: Pechurski (Samsonov) – Antipin, Biryukov (A), Lee, Khabarov, Batyrshin, Malenkikh, Bereglazov, Tereschenko – Zaripov (C), Kovář, Mozyakin, Kaletnik, Brent, Osala, Yakutsenya, Grigorenko, Pare, Platonov (A), Yunkov, Timkin.