Chabarovsk – Kazaň 1:8 (kon.) | Vladivostok – Jekaterinburg 1:4 (kon.) | Novokuzneck – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (po pr.)
Barys – Omsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 7:0 (kon.) | Novgorod – Čerepovec 2:4 (kon.)
Viťaz – Jaroslavľ 4:3 (po pr.) | Riga – Dinamo Minsk 4:1 (kon.)
Metallurg Novokuzneck
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Piatok 14.11.2014, 13:00KHL

Vážení diváci, boli sme svedkami zaujímavého zápasu v ktorom po veľkej dráme padol aktuálny držiteľ Gagarinovho pohára. Magnitogorsk dnes totiž nestačil na domáci tím Metallurg Novokuzneck, ktorému podľahol 2:1pp. Rozhodujúci gól strelil v 62.minúte Cade Fairchild. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na ďalšie stretnutie z KHL. (15:27:57)

FAIRCHILD - 2:1

61:09
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Je rozhodnuté ! Domáci si svojím dnešným sympatickým výkonom určite zaslúžili vyhrať. Alexander Romanov výborne zapracoval za bránou súpera, presnou prihrávkou našiel CADE FAIRCHILDA, ktorý strelou pod brvno rozhoduje dnešný zápas. Asistencia : Romanov.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Domácou arénou sa preháňa mexická vlna. Už je samozrejme isté, že domáci neodídu zo súboja so silným Magnitogorskom bodovo naprázdno.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:37
    Zrejme budeme svedkami predĺženia...

58:57
    Nebezpečne strieľal Galimov. Pechurski je teraz asi najzamestnanejším mužom na ľadovej ploche.

58:27
    Novokuzneck sympatický útočí a nebráni len remízový stav zápasu.

58:01
    Prebiehajú posledné 2 minúty tretej tretiny, vhadzuje sa po pravici brankára hostí.

56:47
    Novokuzneck bol blízko k víťazstvu. Vo veľkej šanci sa ocitol Mitryakov, ostal sám medzi kruhmi ale Pechurski podržal svoje mužstvo.

56:12
    Zakázané uvoľnenie Magnitogorsku.

55:45
    Akciu Magnitogorsku opäť zatavila dnes výborná obrana domácich.

55:05
    Prebieha záverečných 5 minút riadneho hracieho času.

53:47
    Tutovka pre domácich. Vylúčený O'Brien sa vrátil z trestnej lavice, prešprintoval domáceho obrancu, vyhol sa dokonca i rozhodcovi, no jeho zakončenie nakoniec bravúrne zlikvidoval Pechurski.

53:41
    Domáci v plnom počte.

53:14
    Hostia v závere presilovky si vypracovali veľký tlak, no ani strela Moyakina či Leeho si cestu do brány nenašla.

52:34
    Po nepresností v rozohrávke hostí, tu máme zakázané uvoľnenie Magnitogorsku.

52:07
    Danis Zaripov sa snažil strhnúť vedenie na stranu hostí, no jeho strele chýbala väčšia razancia.

51:41
    A opäť sa bude vylučovať. Tentokrát dostáva 2 minúty za sekanie domáci útočník James O'Brien.

51:27
    Hokejisti Magnitogorsku sa ocitli v postavení mimo hry.

49:55
    Obaja vylúčení hráči už naskočili na ľadovú plochu.

49:17
    Zakázané uvoľnenie domácich.

49:01
    Strelu Batyrshina bez väčších problémov chytá brankár Khakimov.

48:39
    Obranca Fairchild sa teraz netradične ocitol pred bránou súpera. Jeho teč ale brankára hostí neprekvapil.

47:45
    Vzájomné vylúčenie na oboch stranách. Tresty dostali Romanov (NOV) a Osala (MAG).

47:45
    Francis Pare nebezpečne ohrozil Khakimova. Stav stretnutia sa mu ale zmeniť nepodarilo. Nasleduje reklamná prestávka.

46:57
    Plotnikov to teraz pekne vymyslel. Jeho strela ale nakoniec tesne minula Pechurskeho bránu.

45:48
    Strelu Platonova chytá do svojho náručia domáci brankár. Oba tímy už hrajú v plnom počte.

45:25
    Domáci hokejisti sa mohli dostať do vedenia, ale Pechurski bol na svojom mieste.

44:20
    Na ľadovej ploche sa tak hrá 4 na 4. Komu bude vyhovovať viac voľného priestoru ?

43:48
    Domáci tím ale ihneď o výhodu presilovej hry prichádza. Za ten istý priestupok si ide sadnúť na trestnú lavicu aj James O'Brien.

43:41
    Domáci tím si znovu zahrá presilovú hru. Na dve minúty si odchádza sadnúť na trestnú lavicu Platonov. Trest – nebezpečná hra vysokou hokejkou.

43:11
    Po dlhšej dobe zasahuje aj domáci brankár Rafael Khakimov.

42:47
    Rýchlu prihrávku Mozyakina teraz domáci hokejisti výborne prečítali v už strednom pásme.

42:04
    Zakázane uvoľnenie Novokuznecka.

41:23
    Z ľavej stany tvrdo vystrelil James O'Brien, no jeho strelou iba vyprášil betóny hosťujúceho brankára.

40:35
    V úvode poslednej časti hry musel po akcií Kurepanova zasahovať Alexander Pechurski. Stav stretnutia zostáva nezmenení.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 14:45 .

Dámy a páni máme za sebou druhú tretinu. Magnitogorsk dokázal hneď na začiatku tretiny vyrovnať zásluhou českého útočníka Jána Kovářa. Zvyšok druhej časti hry už gól nepriniesol a tak je stav stretnutia pred treťou tretinou vyrovnaný 1:1.

40:00

39:53
    V závere ešte pálil Alexander Romanov. Brankár hostí ale predviedol efektný zákrok lapačkou.

39:40
    Zrejme sa v druhej tretine už nič nestane. Puk je totiž za domácom bránkou a pri puku je Novokuzneck.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:40
    Ofsajd domácich. V postavení mimo hry sa ocitol James O'Brien.

38:10
    Ján Kovář sa opäť snažil skórovať. Jeho bekhendový pokus ale nakoniec domáci brankár vyráža do bezpečia.

37:35
    Menšiu šarvátku pred domácim brankárom ukončuje až hlavný rozhodca. Vylučovať sa ale nakoniec nebude.

37:20
    Rýchly protiútok 2 na 1 pekne potiahol Yakutsenya, nakoniec sa mu podarilo aj vystreliť, no Khakimov sa nenechal prekvapiť.

36:40
    Hostia sa ocitli v postavení mimo hry.

36:15
    Ďalší závar pred domácim brankárom, hostia sa ale do vedenia nie a nie dostať.

35:50
    Z pravej strany teraz nebezpečne strieľal O'Brien. Jeho strela ale našla iba pripraveného hosťujúceho brankára.

35:09

34:38
    Domáci hokejisti posielajú puk až za bránu Alexandra Pechurskeho.

33:50
    Ján Kovář mohol streliť druhý gól v zápase ! Parádnou prihrávkou ho opäť našiel Mozyakin, no český útočník z tesnej blízkosti neprekonal Khakimova. Jeho blafák domáci brankár výborne prečítal.

33:09
    Presilovku si po dlhšej dobe zahrajú aj hostia. Na trestnú lavicu odchádza Belokhostikov.

32:55
    Jeden z domácich hráčov sa ocitol vo veľkej šanci. Brankár Pechurski ale strelu zápästím vyráža do bezpečia.

32:29
    Domáci nevyužili výhodu presilovej hry. Hostia už hrajú v plnom počte.

32:00
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

31:28
    Veľký závar pred bránou hostí nakoniec ukončuje istý zákrok brankára Alexandra Pechurskeho.

30:32
    Hostia budú hrať opäť v oslabení. Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou si odchádza dvojminútový trest odsedieť Zaripov.

29:45
    Magnitogorsk sa mohol dostať do vedenia ! Úplne voľný sa ocitol sám pred bránou kanonier Mozyakin ale brankár Khakimov predviedol ľavým betónom skvelý zákrok.

29:18
    Hostia v plnom počte.

28:52
    Ďalšia nepresnosť v rozohrávke domácich. Bude z toho nakoniec zakázané uvoľnenie.

28:15
    Vzápätí sa hostia oslobodzujú.

28:00
    Novokuzneck síce kombinuje v útočnom pásme, no chýba tomu väčšia početnosť streľby.

27:18
    Vylúčenie na strane hostí. Novokuzneck s tak zahrá druhú presilovú hru v zápase.

26:55
    Novokuzneck bude hrať presilovku, zatiaľ im ale rozhodca poskytuje výhodu.

26:15
    Aktuálny úsek hry je ovplyvnený častými nepresnosťami na oboch stranách. Takisto sa hrá veľmi tvrdo.

25:14
    Novokuzneck sa ale po inkasovanom góle nezlomil a stále pokračuje v útočnej aktívnej hre

24:30
    Na bránu hostí nebezpečne strieľal Kurepanov. Následne ho však tvrdo atakoval Malenkikh. Domáci útočník ale bude v poriadku.

23:12
    Hostia sa ocitli v postavení mimo hru.

22:41
    Ďalší úspešný zákrok si pripísal brankára Khakimov. Tentokrát zlikvidoval strelu Yakutsenya.

21:30
    Magnitogorsk je po strelení gólu oveľa aktívnejší.
    KOVÁŘ - 1:1

20:59
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    A je vyrovnane. Prvá útočná formácia teraz nádherne vyšachovala obrannú štvoricu domácich. Puk sa po osi Zaripov-Mozyakin dostal až k JÁNOVI KOVÁŘOVI, ktorý z tesnej blízkosti prekonal Khakimova. Asistencie : Mozyakin, Zaripov.

20:29
    Magnitogorsk ešte dohráva zvyšok presilovej hry, no domáci sa oslobodzujú.

20:01

Prvá tretina zápasu priniesla veľmi zaujímavý hokej. Útoky sa v rýchlom slede striedali z jednej strany na druhú, no zatiaľ môžu byť spokojnejší domáci. Tí po góle ich najproduktívnejšieho hráča Ansela Galimova vedú 1:0. Druhá tretina sa začne približne o 15 minút.

20:00

19:34
    Domáci hokejisti sa skvele bránia a opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary.

19:02
    Hostia budú hrať druhú presilovú hru. Dve minúty za podrazenie dostáva Dmitry Maltsev.

18:40
    V závere sa ešte snažia hokejisti Magnitogorsku o vyrovnanie.

18:10
    Aktuálna štatistika striel na bránu 11:16. Práve táto štatistika dokazuje, že vidíme veľmi zaujímavý hokej s množstvom šancí.

17:30
    Na druhej strane sa snažil vyrovnať Timkin S jeho akciou si ale domáci obrancovia poradili.

16:20
    Novokuzneck dnes predvádza veľmi sympatický výkon. Po aktivite domácich musel opäť zasahovať Pechurski.

15:57

15:35
    Z pravého kruhu na vhadzovanie strieľal Ryan Stoa, jeho strela ale bola nakoniec zblokovaná.

15:00
    A opäť sa hosťujúci hokejisti oslobodzujú.

14:20
    Hokejisti Magnitogorsku sa zatiaľ bránia bez väčších problémov.

13:55
    Prvýkrát sa bude vylučovať aj na strane Magnitogorska. Rafael Batyrshin si odsedí dvojminútový trest za hákovanie.

13:25
    Po ďalšom úspešnom zákroku Rafaela Khakimova sa opäť bude vhadzovať po jeho ľavici.

13:01
    Po dlhšej dobe zasahoval aj brankár hostí – Pechurski. Strelu Denisa Kurepanova ale bezpečne chytil do svojho náručia.

12:41
    V krátkom časovom intervale tu máme druhé zakázané uvoľnenie Novokuznecka.

12:28
    Opäť pálil Mozyakin. Domáci brankár Khakimov je ale stále stopercentný.

11:47
    Ďalší závar pred Khakimovom. Magnitogorsk ale ani v tomto prípade nedokázal vyrovnať.

10:30
    Hrá sa veľmi svižný hokej. Akcie sa striedajú z jednej strany na druhú,no zatiaľ sú prekvapivo úspešnejší domáci hokejisti, ktorí vedú 1:0.

9:38
    Prvý útok hostí sa nasťahoval pred domáceho brankára, ktorý si ale so strelou Mozyakina poradil a prerušuje hru.

8:42
    Favorit zápasu sa okamžite snaží o gólovú odpoveď. Stela Kovářa ale priestor troch žrdí nenašla.

7:52
    Nasleduje reklamná prestávka.
    GALIMOV - 1:0

7:22
    Domáci tím sa dostáva do vedenia. Po tom ako naskočil na ľadovú plochu z trestnej lavice ANSEL GALIMOV, preukázal výborný dôraz pred bránou súpera a prekonal brankára Pechurského. Asistencia : Maltsev.

7:12

6:37
    Výborné zákroky Khakimova.

6:12
    Prvá útočná formácia zatlačila domácu obrannú štvoricu, no domáci sa oslobodzujú.

5:08
    Prvé vylúčenie zápasu. Za útočný faul si odchádza sadnúť na trestnú lavicu Ansel Galimov.

4:38
    Od modrej čiary nebezpečne pálil Osala, no brankára domácich neprekonal.

4:12
    Zakázane uvoľnenie Magnitogorsku. Vhadzovať sa bude pred Pechurskim.

3:40
    Domáci sa opäť nasťahovali do útočného pásma Magnitogorsku. Zatiaľ tomu ale chýba početnejšia streľba.

2:57
    Obranca Lee sa snažil nahodiť puk pred bránu domácich, no adresáta nenašiel.

2:08
    Prvá veľká šanca Magnitogorsku. Po ľavej strane si pekne nakorčuloval Grigorenko, no trafil iba dobre postaveného brankára Khakimova.

0:45
    Úvod zápasu patril domácim no obrana hostí si bez väčších problémov s akciou Novokuznecka poradila.

00:01

Metallurg Novokuzneck: Khakimov (Sorokin) – Fairchild, Gavrilychev, Dorofeyev, Kuklev (A), Belokhvostikov, Lashoff, Skutar, Kanarsky – Romanov, Kurepanov, Maltsev, Mitryakov, O'Brien, Plotnikov, Kaprizov, Stoa, Kosurov (C), Turukin, Galimov (A), Komaritsky.

Metallurg Magnitogorsk: Pechurski (Samsonov) – Antipin, Biryukov (A), Lee, Khabarov, Batyrshin, Malenkikh, Bereglazov, Tereschenko – Zaripov (C), Kovář, Mozyakin, Kaletnik, Brent, Osala, Yakutsenya, Grigorenko, Pare, Platonov (A), Yunkov, Timkin..

Vážení diváci vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z KHL. Na ľade Metallurgu Novokuzneck sa predstaví úradujúci držiteľ Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk. Úvodné buly je naplánované v piatok o 13:00.

Metallurg Novokuzneck dlhodobo nepatrí k favoritom KHL. V tomto ročníku ale o účasť v play-off tvrdo bojuje a aktuálne sa so ziskom 29 bodov nachádza na 9.mieste tabuľky, len o skóre za ôsmou Jugrou Chanty-Mansijsk. Navyše, zverenci trénera Germana Titova majú dva zápasy k dobru a o dôležité body určite zabojujú aj proti silnému Magnitogorsku. Paradoxne, sa hokejistom Novokuznecka viacej darí na ľade súpera ako v domácom prostredí. V nedeľu však prelomili štvorzápasovú sériu prehier, keď porazili lotyšského účastníka KHL Dinamo Riga 6:3. Najlepším strelcom tímu i najproduktívnejším hráčom domácich je mladučký 23-ročný útočník Ansel Galimov, ktorý zatiaľ nazbieral 13 bodov s bilanciou (9+4).

Domáci hokejisti ale v piatok popoludní bude čeliť jednému z najväčších favoritov – tímu Metallurg Magnitogorsk. Aktuálnemu víťazovi Gagarinovho pohára aj v tejto sezóne zatiaľ patrí prvé miesto vo Východnej konferencii. Zverenci Mike Keenana získali v doterajšom priebehu súťaže 59 bodov. Okrem fantastickej ofenzívy, sa hokejisti Magnitogorsku môžu pochváliť aj najlepšou defenzívou v celej KHL, keď v doterajších 26 zápasoch inkasovali len 42-krát. V posledných zápasoch čelil Magnitogorsk veľmi silným súperom a bol až nad mieru úspešný. Hráči Magnitogorsku zvíťazili postupne na ľade CSKA Moskva, Kazane, Jokeritu i Petrohradu, no v poslednom zápase, paradoxne prehrali na ľade priemerného Sibiru Novosibirsk 4:1. Produktivita tímu Mike Keenana je už tradične založená na prvej útočnej formácií Zaripov-Kovař- Mozyakin, ktorá zatiaľ nazbierala dohromady 92 bodov !

Vzájomné zápasy
    27.09.14 Magnitogorsk – Novokuzneck 4:1
    23.01.14 Novokuzneck – Magnitogorsk 3:4
    16.09.13 Magnitogorsk – Novokuzneck 3:1
    28.12.12 Magnitogorsk – Novokuzneck 6:0
    06.10.12 Novokuzneck – Magnitogorsk 4:1

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 8. Galimov (Maltsev), 62. Fairchild (Romanov) – 21. Kovář (Mozyakin, Zaripov)