NY Rangers – Colorado 3:4 (1:2 po s.n.) | Carolina – Winnipeg 1:3 (kon.) | Montreal – Boston 5:1 (kon.)
Tampa Bay – San Jose 1:2 (kon.) | St. Louis – Nashville 4:3 (kon.) | Minnesota – Buffalo 6:3 (kon.)
Calgary – Arizona 5:3 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:4 (po pr.) | LA Kings – Dallas 0:2 (kon.)
Montreal Canadiens
5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Boston Bruins
cz Piatok 14.11.2014, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Čtvrtá výhra Montrealu Canadiens v řadě je na světě a Habs se posouvají do čela Východní konference. Domácí o svém vítězství nad Bostonem Bruins rozhodli hlavně ve druhé třetině, kdy vstřelili tři branky. Hlavní hvězdou utkání byl vyhlášen Dale Weise, jenž dnes zaznamenal hattrick Gordieho Howea – tedy gól, asistenci a bitku v jednom utkání. Utkání nezůstalo ani bez české stopy, byť do něj nezasáhl David Krejčí. Tomáš Plekanec v jedné z mnoha přesilových her promrhal velkou příležitost ke skórování, jeho zaváhání ale napravil Jiří Sekáč, jenž ve třetí třetině uzavřel střelecký účet utkání a začíná se tak stávat specialistou na utkání s Bostonem – 16. října mu v Bell Centre vstřelil svůj první gól v NHL, 13. listopadu proti němu zase zaznamenal první gól při hře v početní výhodě. Já vám děkuji za pozornost a doufám, že nám zachováte svou přízeň i nadále. Mějte se fanfárově! (04:15:16)

59:47
    Domácí fanoušci povstávají a aplaudují svým hrdinům.

59:27
    Jemelinovo nahození bylo sraženo nad tvrzené sklo, konec utkání se kouskuje.

59:05
    Kotouč skončil na střídačce Montrealu, kde si zachytal i druhý brankář Canadiens Dustin Tokarski! Vynikající reflex a vynikající zákrok lapačkou.

58:54
    Odražený kotouč ve středním pásmu převzal Prust, vjel do útočného pásma a při střele zlomil hokejku. Svedberg tak zasáhl pohodlně pravým betonem do ochranné sítě.

58:39
    Galchenyukovi se první zamotal kotouč mezi nohy, domácí útočník si ale šikovně poradil, udělal kolečko navíc a nakonec z otočky donutil Svedberga k zákroku u své levé tyče.

57:50
    Jemelin poslal k ledu u mantinelu Seidenberga a vysloužil si aplaus domácích fanoušků.

57:40
    Dale Weise a Adam McQuaid skončili na trestní lavici – první za nedovolené bránění brankáři, druhý za hrubost.

57:40
    A nakonec ano! Weise vjel do útočného pásma, zkoušel se prokličkovat před Svedberga, jenomže jej strážil McQuad a domácí útočník nakonec upadl na brankáře soupeře, vedle čehož posunul branku. McQuaid pak Weisemu u mantinelu naložil od cesty a vznikla menší mela.

57:00
    Do konce utkání zbývají tři minuty, ani jeden tým zřejmě už nebude mít tendenci pouštět se do čehokoliv převratného.

56:20
    Griffith vjel do postavení mimo hru.

55:58
    Lucic zatáhl puk do útočné třetiny a umožnil tak vystřelit McQuaidovi, jehož pokus ale přes řadu hráčů před Pricem neprošel.

55:32
    Plekanec poslal puk ke Svedbergovi, který přerušil hru.

55:23
    Subbanova tvrdá rána od modré sice nedoputovala ke Svedbergovi, ale zato pořádně štípla jeho soka Lucice.

54:45
    Canadiens opět vyráží do útočného pásma, svého rivala rozhodně šetřit nehodlají. Jen pro připomenutí: včera Boston prohrál 1:6 v Torontu.
    Jiří SEKÁČ - 5:1

54:06
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je to tady! Canadiens se konečně prosadili v přesilové hře a jejich gól střílí český útočník JIŘÍ SEKÁČ! Beaulieu dojel puk, který mu utekl na modré čáře, poslal jej na levé křídlo Sekáčovi, jenž se dostal sám před Svedberga a střelou z mezikruží popáté překonal hostujícího brankáře. Asistence: Nathan Bealieu, Lars Eller.

Daniel Polách

Góly a asistencie: 23. Weise (t.s.), 33. Eller (Gallagher), 35. Pacioretty (Weise, Weaver), 46. Pacioretty (Desharnais), 55. Sekáč (Beaulieu, Eller) – 17. Hamilton (Eriksson)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Gilbert, Gončar, Weaver, Jemelin, Beaulieu – Parenteau, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Sekáč, Eller, Prust – Weise, Malhotra
    Boston Bruins: Svedberg (Rask) – Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Morrow, Trotman, Krug – Griffith, Kelly, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Soderberg, Fraser – Paille, Campbell, Gagne

Rozhodca: O'Halloran, Furlatt – Murchison, Cormier