NY Rangers – Colorado 3:4 (1:2 po s.n.) | Carolina – Winnipeg 1:3 (kon.) | Montreal – Boston 5:1 (kon.)
Tampa Bay – San Jose 1:2 (kon.) | St. Louis – Nashville 4:3 (kon.) | Minnesota – Buffalo 6:3 (kon.)
Calgary – Arizona 5:3 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:4 (po pr.) | LA Kings – Dallas 0:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
San Jose Sharks
cz Piatok 14.11.2014, 01:40 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Děkuji za pozornost. Já se s vámi loučím a někdy příště u NHL napočtenou. (04:11:22)

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:06

A je dobojováno. Sharks dokázali uhájit jednobrankové vedení a odváží si tak z Tampy cenné vítězství. Základním stavebním kamenem dnešní výhru hostů byl jednoznačně brankář Antti Niemi, který lapil 32 střel a inkasoval jen jednou. Ve třetí třetině jsme tak mohli vidět jen snížení Stamkose, které ale už na výsledku nic podstatného nezměnilo.

60:00

59:28
    Wingelsovi utekl kotouč v dobré pozici když mohl zakončovat do prázdné branky.

59:08
    Tampa v šesti ...

59:00
    Bishop se už chystá na střídačku.

58:21
    Necelé dvě minuty do konce třetí třetiny a hra se odehrává v obraném pásmu Tampy.

58:00
    San Jose ale ihned po buly vyhazuje do střední pásma a bude se teď snažit hru držet co nejdál od Niemiho branky.

57:34
    Tampa jednoduchou akcí získává vhazování v útočném pásmu.

57:04
    Kotouč za Bishopovou brankou a domácí zakládají další útok.

56:27
    San Jose kombinuje v útočném pásmu, ale ne dlouho. Do protiútoku jdou domácí.

55:12
    A dvě velké šance Sharks v obou případech zasahoval v krkolomné pozici Bishop a udržel tak ještě naději pro Tampu.

55:00
    Pět minut před koncem domácí prohrávají stále o gól a už jim nezbývá moc času něco vymyslet.

54:09
    Tampa pod tlakem dostala kotouč jen do středního pásma a na tahu jsou hosté.

53:27
    Tampa sevřela hosty v jejich obranné pásmu a Niemi se opět musí činit. Dvě dobré střely od modré v podání Stralmana, které hostující gólman dokázal zlikvidovat. Při dorážkách už mu pomohli obránci kteří dokázali zablokovat dorážejícího Callahana.

52:23
    Vhazování ve středním pásmu.

52:13
    Dobrá střela Stamkose ihned po buly, která jen těsně minula Niemiho klec.

51:37
    Po levém křídle se tlačil do zakončení Wingels, ale Gudas ho dobře křižoval a nepustil ho do větší šance.

50:57
    Kotouč má na hokejkách San Jose a tlačí se do útoku.

David Kruj

Góly a asistencie: 50. Stamkos (Šustr, Filppula) – 26. Thorton, 31. Kennedy (Burns, Niemi)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Carle, Stralman, Gudas, Garrison, Šustr, Brewer – Filppula, Stamkos, Callahan – Palát, Johnson, Kučerov – Killorn, Naměstnikov, Paquette – Morrow, Boyle, Brown – Drouin.
    San Jose Sharks: Niemi (Grosenick) – Burns, Mueller, Braun, Vlasic, Demers, Hannan – Marleau, Thorton, Wingels – Pavelski, Couture, Nieto – Hertl, Sheppard, Goodrow – Kennedy, Desjardins, Burish.

Rozhodca: Gord Dwyer, Francois St. Laurent – Brad Kovachik, Tim Nowak

Diváci: 19004