NY Rangers – Colorado 3:4 (1:2 po s.n.) | Carolina – Winnipeg 1:3 (kon.) | Montreal – Boston 5:1 (kon.)
Tampa Bay – San Jose 1:2 (kon.) | St. Louis – Nashville 4:3 (kon.) | Minnesota – Buffalo 6:3 (kon.)
Calgary – Arizona 5:3 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:4 (po pr.) | LA Kings – Dallas 0:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
San Jose Sharks
cz Piatok 14.11.2014, 01:40 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Děkuji za pozornost. Já se s vámi loučím a někdy příště u NHL napočtenou. (04:11:22)

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:06

A je dobojováno. Sharks dokázali uhájit jednobrankové vedení a odváží si tak z Tampy cenné vítězství. Základním stavebním kamenem dnešní výhru hostů byl jednoznačně brankář Antti Niemi, který lapil 32 střel a inkasoval jen jednou. Ve třetí třetině jsme tak mohli vidět jen snížení Stamkose, které ale už na výsledku nic podstatného nezměnilo.

60:00

59:28
    Wingelsovi utekl kotouč v dobré pozici když mohl zakončovat do prázdné branky.

59:08
    Tampa v šesti ...

59:00
    Bishop se už chystá na střídačku.

58:21
    Necelé dvě minuty do konce třetí třetiny a hra se odehrává v obraném pásmu Tampy.

58:00
    San Jose ale ihned po buly vyhazuje do střední pásma a bude se teď snažit hru držet co nejdál od Niemiho branky.

57:34
    Tampa jednoduchou akcí získává vhazování v útočném pásmu.

57:04
    Kotouč za Bishopovou brankou a domácí zakládají další útok.

56:27
    San Jose kombinuje v útočném pásmu, ale ne dlouho. Do protiútoku jdou domácí.

55:12
    A dvě velké šance Sharks v obou případech zasahoval v krkolomné pozici Bishop a udržel tak ještě naději pro Tampu.

55:00
    Pět minut před koncem domácí prohrávají stále o gól a už jim nezbývá moc času něco vymyslet.

54:09
    Tampa pod tlakem dostala kotouč jen do středního pásma a na tahu jsou hosté.

53:27
    Tampa sevřela hosty v jejich obranné pásmu a Niemi se opět musí činit. Dvě dobré střely od modré v podání Stralmana, které hostující gólman dokázal zlikvidovat. Při dorážkách už mu pomohli obránci kteří dokázali zablokovat dorážejícího Callahana.

52:23
    Vhazování ve středním pásmu.

52:13
    Dobrá střela Stamkose ihned po buly, která jen těsně minula Niemiho klec.

51:37
    Po levém křídle se tlačil do zakončení Wingels, ale Gudas ho dobře křižoval a nepustil ho do větší šance.

50:57
    Kotouč má na hokejkách San Jose a tlačí se do útoku.

50:06
    Tvrdá střela jednoho z hostujících hráčů zablokovaná klubkem hráčů před brankou.
    Steven STAMKOS - 1:2

49:35
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa se přeci jen dočkala. Několik vyložených šancí domácí nedokázali proměnit a nakonec propadlo do branky nahození Andreje Šustra, které ještě těsně před Niemim dokázal tečovat STEVEN STAMKOS. Asistence: Andrej Šustr, Valtteri Filppula.

49:29
    Ofsajd ve kterém byl přistižen Goodrow.

48:45
    Ve hře obou týmů teď bylo několik nepřesností a hra se přesouvá do obraného pásma hostí.

48:00
    Tampa ve vlastní třetině a rozehrává útočnou akci.

47:34

47:09
    Palát po ataku jednoho z hostujících hráčů odjíždí z ledu a ihned směřuje do kabin.

47:00
    Tampa kombinuje v útočném pásmu.

46:14
    Vhazuje se před Niemim.

45:39
    Hosté nedokázali využít ani přesilovou hru o dva hráče. Niemi dokázal zlikvidovat několik nebezpečných šancí domácích a hlavně díky němu si drží Sharks stále dvou brankové vedení.

45:39

45:10
    Niemi v brance doslova čaruje nejdřív kryl střelu od modré, následovala střela z první z vrcholu kruhu a následně dokázal vykrýt i dorážku z hranice brankoviště.

44:39
    Hosté ve čtyřech.

44:17
    Výborný Niemi z bezprostřední blízkosti dokázal zlikvidovat stoprocentní šanci domácích.

43:29
    Domácí budou hrát přesilovou hru 5 na 3.

43:29
    Další podražení a další trest na straně hostí. Wingels si odsedí dvě minuty.

43:07
    Ale hosté se dobře brání a navíc vyhazují až k Bishopovi.

42:39
    Šance pro domácí tým snížit v přesilovce.

42:39
    Vyloučen Vlasic na dvě minuty za podražení.

42:30
    Tampa se znovu žene do útoku.

41:54
    Tampa teď dlouho kombinovala v útočném pásmu, ale nepřesná přihrávka jednoho z domácích končí až u Bishopovi branky.

41:01
    A další ohrožení Bishopovi klece. Dobrou střelu Wingelse dokázal vytlačit Bishop ramenem.

40:34
    První úspěšný zákrok ve třetí třetině si připisuje Bishop a vhazovat se bude po jeho pravici.

40:01

Domácím druhá třetina příliš nevyšla. Několik neproměněných šancí domácí může hodně mrzet. Pravidlo nedáš, dostaneš se teď prokázalo v praxi. Domácí neproměnili několik vyložených šancí a poté udeřili hosté. Ti mohou být spokojeni nad míru. I přes menší herní převahu tak vedou po gólech Thortona a Kennedyho 2:0.

Další třetina začne přibližně v 3:23.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:50
    Obrovská šance domácího týmu. Jeden z hráčů Tampy byl úplně sám před Niemim, ale ten dnes předvádí skvělé zákroky stejně jako teď a díky němu je výsledek pořád 2:0 pro hosty.

38:37
    A tlak domácích brzdí zbytečné vyloučení. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Drouin.

38:00
    Několik šancí domácích teď zlikvidoval Niemi. Nejdříve nebezpečně pálil z pravého kruhu Johnson. O chvíli později to zkoušel individuálně Kučerov ale ani jedna z těchto šancí se neujala.

37:50
    Po střele Callahana kryje Niemi a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

37:10
    Stamkos se sice dočkal dlouhého pasu, ale sám mezi pěti protihráči neměl moc šancí na úspěch.

36:40
    Tampa u kotouče za vlastní brankou a na druhé modré se hned hlásí Stamkos.

34:34
    Dobrá střela Johnsona. Vhazovat se bude před Niemim.

32:54
    Tampa se snaží něco vymyslet, ale hosté je do větších příležitostí příliš nepouští.

31:48
    Po nepřesném pasu Brauna tu máme icing.

31:00
    Nahození na Bishopa ze středního pásma ten je pozorný.
    Tyler KENNEDY - 0:2

30:38
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení. Po dobrém pasu od Burnse se prosazuje v samostatném úniku TYLER KENNEDY. Asistence: Bret Burns, Antti Niemi.

28:37
    Tyler Johnson dvě minuty za nedovolené bránění.

26:58
    Čtvrtý útok se v útočném pásmu držel dlouho na kotouči a z poza branky to dobře zkusil Boyle, ale Niemi byl připravený.

26:31
    V útoku už zase Tampa, která kombinuje kolem Niemiho klece.
    Joe THORTON - 0:1

25:23
    Bishop z poza branky špatně rozehrával, kotouč se odrazil mezi kruhy. Tam si nerozuměli ani obránci domácího týmu a puk se dostal k JOE THORTONOVI. Ten na nic nečekal a vymetl pravý horní roh Bishopovi branky. Bez asistence.

24:50
    Krásná individuální akce Callahana. Po levé straně ujížděl sám do dvou obránců. Naznačil kličku a pustil si kotouč na dlouho ruku a dostal se až před Niemiho, který mu dokázal v poslední chvíli kotouč vypíchnout.

24:19

24:01
    A teď navíc Couture vyhazuje přes všechny čáry.

23:35
    Víc jak polovina přesilovky je pryč a Tampa se dostala pouze ke dvěma střelám.

22:19
    Vyloučen hostující Nieto na dvě minuty za hákování.

21:38
    Domácí nahazují za branku San Jose a odchází střídat. Pro puk si přijel Burns a bude rozehrávat z poza Niemiho branky.

20:50
    Thorton obkroužil celou třetinu a následně byl vytlačen až do středního pásma.

20:30

20:16
    Kotouč opustil ledovou plochu a vhazovat se bude ve středím pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:30.

První třetina nám branku nenabídla, ale viděli jsme několik dobrých šancí na obou stranách. Tu největší měl asi hostující Couture, když v přečíslení dva na jednoho zvolil střelu pod vyrážečku Bishopa. Oba brankáři jsou však dnes zatím stoprocentní. Uvidíme co nám nabídne druhá perioda.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:30
    Kotouč až u Bishopa a ten rozehrává až na červenou čáru.

19:05
    Domácí se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu a navíc se přerušuje hra, protože kotouč opustil hrací plochu.

18:30
    Vyloučen hostující Hertl, který odsedí dvě minuty za trestnou lavici a špatné střídaní hostů.

17:49
    Hraje se hokej nahoru dolů. Nejdřív střela Coutureho poté protiútok a dobré zakončení Johnsona. Brankáři dnes zatím drží své týmy.

16:52

16:30
    Domácí našetřili pár vteřin s kotoučem v rohu.

15:28
    Velký tlak hostů v přesilové hře a několik dobrých zákroků Bishopa. Nejdříve proti střele Pavelskiho a poté proti střele Burnse.

14:52
    Vyloučen hráč domácích Gudas na dvě minuty za nedovolené bránění.

14:02
    Stamkos si v plné rychlosti sjel pro kotouč až za vlastní branku, ale na modré čáře přišel o kotouč.

13:28
    Sharks teď domácí dostalo ve třetině pod a Bishop se musí mít na pozoru.

12:57
    Vhazování po pravici Bishopa.

12:30
    Hosté šli do přečíslení dva na jednoho. Situaci vyřešil Couture střelou, kterou Bishop vyrazil před sebe a dobruslující obránce domácích dokázal kotouč uklidit do bezpečí.

11:55
    Tampa s kotoučem ve vlastním obranném pásmu a snaží se založit útočnou akci.

11:16
    Ale obrana domácích dobře zapracovala a hra se stěhuje na druhou stranu, kde svým zákrokem přerušuje hru Niemi.

10:57
    Do útoku jde San Jose.

10:15
    Přerušení ve středním pásmu a následuje komerční přestávka.

09:30
    Nejdříve střela Johnsona a potom dorážka Kučerova, ale Niemi všechny šance domácích dokázal zlikvidovat.

08:19
    Na ledě teď čtvrtý útok Tampy v čele s veteránem Morrowem.

07:48
    Tampa u kotouče a bude rozehrávat útočnou akci z poza vlastní branky.

06:44
    Tampa kombinuje kolem branky Niemiho, ale do zakončení se zatím domácí nedostali.

06:13
    Radko Gudas teď předvedl dobrou obrannou práci a čistým hitem poslal jednoho z hráčů hostí k zemi.

05:28
    U kotouče San Jose, které se nemůže do třetiny dostat přes dobře bráněné střední pásmo.

04:41
    Tomáš Hertl inkasoval tvrdý hit u mantinelu a jen těžce se zvedal z ledu.

04:06
    Domácí šli dopředu, ale Killorn byl až příliš rychlí a je z toho ofsajd Tampy.

03:47
    Puk se dostal do středního pásma k Burnsovi, který ihned nahazuje zpět do útočného pásma.

03:34
    Icing domácích.

03:16
    Čtvrtý útok domácích teď pod tlakem ve vlastním třetině a hru přerušuje svým zákrokem Bishop.

02:48
    Zakázané uvolnění hostí a vhazovat se bude po pravici Niemiho.

02:40
    U kotouče pro změnu Tampa, která zavřela domácí ve třetině a dobře vypálil od modré Šustr.

01:36
    Vyhozený puk do středního pásma, který vrátil jeden z hráčů hostí zpět do třetiny a píská se ofsajd.

01:10
    San Jose stále ve třetině domácích kde kombinuje, ale zatím bez střelby nebo výraznější šance.

00:10
    San Jose vyhrálo úvodní buly a ihned se tlačí do zakončení v útočném pásmu domácích.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?