Olhanense – Rio Ave 1:0 (kon.) | Beira-Mar – Marítimo 4:2 (kon.) | Setúbal – Coimbra 0:1 (kon.)
Guimarães – Gil Vicente 3:1 (kon.) | Ferreira – Lisabon 1:0 (kon.)
S. C. Beira-Mar
4:2 (2:2)
CS Marítimo
cz Nedeľa 05.05.2013, 17:00 • Estádio Municipal de Aveiro • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pěkné nedělní odpoledne přeji všem fanouškům nejvyšší portugalské kopané. Portuguese Liga má na programu osmadvacáté kolo a jedním ze zápasů tohoto kola bude i duel, kdy domácí Beira Mar přivítá Marítimo.

Situace v tabulce je hodně vyrovnaná. Domácí se po sedmadvacátém kole nachází na posledním místě s dvaceti body. Je to samozřejmě sestupová příčka, stejně, jako místo předposlední, na které se nachází Moreirense, které má o bod více. Také ale o duel navíc. Na posledním nesestupovém, 14.místě je Olhanense, které má bodů 21. Domácí tak ještě určitě mají velkou šanci, udělat důležitý krok k záchraně. K tomu ale potřebují minimálně bod z tohoto duelu, bez bodového zisku už by to poté bylo velmi těžké.

Zato hosté jsou na klidném 10. místě s 34 body! Pohárovou Evropu v portugalské soutěži zajišťuje hned prvních pět příček. K těm mají hosté ale velmi blízko. Konkrétně na pátou příčku, která zajišťuje předkolo Evropské ligy. O tuto příčku ještě bude velký boj, bojuje o ní totiž hned 6 celků! Momentálně je na páté pozici Estoril, který má 37 bodů, jak už jsem ale zmiňoval, Marítimo má bodů 34 a tak je mezi 5. a 10.místem rozdíl pouhých čtyř bodů.

Oba celky se v rámci tohoto ročníku už jednou střetly, bylo to na hřišti Marítima a duel skončil remízou 1:1. Čeká nás tedy bezpochyby hodně zajímavý zápas z obou stran. Ale jak tento zápas dopadne? Sledujte online reportáž od 17:00!

S. C. Beira-Mar: Rego – Rúben, Bura, Hugo, Moreira, Petrolina – Abalo, Balboa, Fleurival, Lopes – Yazalde

CS Marítimo: Salin – Briguel, Rosário, Roberge – Miranda, Olim, Simao, Artur – Suk, Héldon, Sami

Rozhodčí: Xistra – Cruz, Lima.

Oba celky jsou již na hřišti, utkání začne za malou chvíli.

1

1
    O výkop se postarali domácí fotbalisté.

1
    Beira-Mar právě vstřelil branku!

Tak to je začátek jak z říše snů! Domácí drželi míč na vlastních kopačkách, rychlou kombinací se dostali až k vápnu hostů. Balboa centoval na NILDU PETROLINA a ten se nemýlil, 1:0!

2
    Marítimo právě vstřelilo branku!

Neuvěřitelné, druhá minuta přináší druhou branku utkání. Hosté ihned po vedoucí brance domácích srovnávají. Tím šťastným byl SAMI, který využil dobrého pasu Suka.

3
    Hodně zajímavý úvod zápasu, který asi čekal málokdo.

4
    A hosté vybojovali rohový kop.

5
    Domácí brankář Rego si pro míč ovšem bez problémů došel.

6
    Hraje se stále ve svižném tempu, Héldon teď střílel z velké vzdálenosti, střela šla mimo.

7
    U míče už ale zase domácí celek, který kombinuje na vlastní polovině.

8
    První střelecký pokus mimo bránu si připisují i domácí, konkrétně Lopes.

9
    Po velmi divokém začátku se hra uklidňuje, což se dalo čekat.

10
    Oba celky ale střelecky vůbec nezahálejí, další střelu vedle hostující svatyně vyslal Yazalde.

11
    A další střelecký pokus, střílel autor první branky Sami, i ten ale minul.

12
    Na to, že máme odehráno teprve jedenáct minut, tak jsme už viděli 9 střeleckých pokusů.

13
    Domácí teď vybojovali hodně zajímavou standartní situaci.

14

Míč si vzal na starost Abalo. Ten poslal lehoučký centr do vápna hostů a byl to znova NILDO PETROLINA, který míč hlavou poslal za záda Salina a domácí jdou opět do vedení!

15
    Tato branka domácí evidentně nakopla a jsou aktivnějším celkem.

16
    Na zemi teď zůstává ležet jeden z domácích fotbalistů.

17
    Byl to Abalo, ten už je ale v pořádku a zapojil se do hry.

18
    Další útok Beiry táhl Lopes, hostující obránci si s ním poradili.

19
    Momentálně se hraje tak, jak se čekalo před zápasem. Oba celky drží dlouho míč na svých kopačkách a nikam nespěchají. To budou muset ale hosté změnit.

20
    Marítimo vybojovalo svůj druhý rohový kop v tomto duelu.

21
    S menším závarem si ovšem dobře poradil Rego.

22
    Domácí už rychle uháněli dopředu, dlouhý pas posílal Balboa na Yazaldeho a tak budou hosté rozehrávat od vlastní brány.

23
    V ofsajdové pasti nyní nachytán domácí Yazalde.

25
    A další moment pro portugalského útočníka v barvách Beiry Mar. Dostal míč na šestnáctku a chtěl vystřelit, míč si ovšem hodně předkopl a hosté to vyřešili bez problémů.

26
    V ofsajdu teď nachytáni i hosté, konkrétně Héldon, který se hodně diví.

27
    V tuto chvíli už sledujeme taktický fotbal z obou stran, hra nahoru-dolů už nejspíše skončila.

28
    Jako by mne hosté vyslyšeli a chtěli ihned skórovat, domácí obrana byla ovšem pozorná a tak hosté vybojovali pouze roh.

29
    Centr na zadní tyč domácí obrana odvrátila na další roh.

30
    A mohlo být srovnáno! K hlavičce se dostal Briguel, jeho hlavička ale míří pouze doprostřed brány, kde stál pozorný Rego.

31
    Ten už drží míč ve svých rukavicích a oba celky už se formují.

32
    První žlutá karta přichází ve 32.minutě. Zbytečným faulem ve středu hřiště si pomohl hostující Briguel.

33
    Z následného volného přímého kopu nic nebylo, střele Huga totiž chyběla přesnost.

35
    Hosté jsou v této fází mírně lepším celkem, kromě hlavičky Briguela si ale nic vážnějšího nevypracovali.

36
    Yazalde v postavení mimo hru a u míče tak už zase hosté.

37
    Další hostující útok zastavil útočný faul Suka.

38

Teď už ale hosté přeci jen srovnávají! Individuálně se probíjel Héldon, který našel SAMIHO a ten svou druhou brankou v utkání znovu srovnává stav tohoto duelu!

39
    Domácí se ale nevzdávají, vybojovali rohový kop.

40
    Ten se ovšem s úspěchem nesetkal.

41
    Řada drobných faulů ve středu hřiště, u míče momentálně hosté, kteří budou rozehrávat z vlastní poloviny.

42
    Blíží se nám konec prvního poločasu, už to ale vypadá, že se první polovina spíše dohrává.

43
    Přesně to potvrzují domácí, kteří nijak nepospíchají s rozehrávkou.

44
    Teď u míče už opět hosté, ti se ovšem také nikam neženou.

45
    Yazalde si pomohl útočným faulem.

45+1
    Sudí Xistra nastavuje jednu minutu!

45+1
    Nejspíš poslední moment byl střelecký pokus Abala, který míří mimo.

Hodně zajímavý první poločas je za námi! Úvod zápasu byl až nečekaný, hned v první minutě šli domácí do vedení zásluhou Petroliny. O minutu poté už ale bylo srovnáno, prosadil se hostující útočník Sami. Oba celky poté ještě přidaly jednu branku, o kterou se postarali stejní střelci, kteří zaznamenali i úvodní branky. Ve 14. minutě Petrolina a v 38.minutě Sami, který tak uzavřel skóre prvního poločasu na 2:2.

My se jen můžeme těšit, s čím oba celky přijdou do poločasu druhého, který začne zhruba v 18:02.

46

47
    V úvodu druhého poločasu drží míč na svých kopačkách hosté, kteří kombinují na vlastní polovině.

48
    Rychlou kombinací se hosté dostávali až k bráně soupeře, špatnou přihrávkou ale o míč přišli.

49
    Teď zahrozili domácí, z dlouhé vzdálenosti napřáhl Balboa a jeho tvrdá střela nadělala Salinovi poměrně velké problémy.

50
    Byla nařízena penalta pro domácí celek!

50
    Za tento zákrok vidí žlutou kartu hostující Rosário.

51

Pokutový kop domácí využívají! Míč si vzal na starost JAVIER BALBOA a ten posílá domácí opět do vedení!

52
    Tohle je pro hosty velká rána, vypadalo to, že mají úvod druhého poločasu pod kontrolou. Teď už ale zase musí dotahovat.

54
    Domácí teď logicky nikam nespěchají, zato hosté hrají poměrně nervózně.

55
    Marítimo je naprosto rozhozené a místo kombinační hry volí nesmyslné nákopy do pokutového území soupeře.

56
    Taktickým faulem si teď ve středu hřiště pomohl Miranda, volný kop pro Beiru.

57
    Centrovaný míč se vznesl až na hlavu Petroliny, jeho hlavička šla doprostřed brány.

58
    Další žlutá karta zápasu pro hosty. Tu tentokrát vidí Miranda.

59
    Hosté budou hned dvakrát střídat! Nejdříve odchází Olim, kterého nahrazuje Dias.

60
    Odchází také Simao, místo kterého se na trávník podívá Diogo.

61
    Další útok domácích zastavil praporek čárového sudího.

62
    Hosté hrají i nadále s velkými emocemi, další žlutou kartu vidí Roberge.

63
    Beira hraje hodně chytře, další rohový kop vybojoval Abalo.

64
    Hostující obrana odvrací na další roh.

65
    Ten končí v náručí Salina.

66
    Poslední střídání na straně Marítima. Dnes už má dohráno Artur, na hřiště míří Marakis.

67
    Šance hostů ale nepřicházejí, což je v tuto chvíli hodně podstatný fakt.

68
    Yazalde nachytán v ofsajdové pasti.

69
    Domácí mají navíc ještě k dispozici tři střídání, které určitě využijí v závěru zápasu.

70

Nechci říkat, že je rozhodnuto, každopádně domácí mají k vítězství velmi blízko. Petrolina našel úplně volného DANIHO ABALA, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a posílá domácí do vedení 4:2!

71
    Jak to vypadá, tak hosté teď vše vsadili na útok, takže je možné, že se dočkáme buď snížení, nebo další branky Beiry.

72
    V ofsajdu Sami.

74
    Domácí už nikam nespěchají, což se hostům moc nelíbí.

75
    První žlutá karta na domácí straně. Tu vidí za hodně ostrý zákrok Abalo.

76
    Domácí budou také poprvé střídat, ze hřiště odchází střelec dvou branek, Nildo Petrolina, opačným směrem míří Serginho.

77
    Hosté už nevypadají, že by měli zápas ještě nějak zdramatizovat, působí velmi odevzdaným dojmem.

79
    Místo náporu hostů jsou nebezpečnějším celkem domácí, kteří hrozí z rychlých brejků.

80
    Další takový teď předvedl Yazalde, dostal se i ke střele, ta byla ale nepřesná.

81
    Samimu teď míč utekl do zámezí a domácí budou rozehrávat od vlastní brány.

82
    Totožná situace o minutu později, Sami si s míčem znova neporadil podle svých představ.

84
    Druhé střídání domácích, dohráno má Abalo, místo kterého přichází Jaime.

85
    Sledujeme velké trápení hostů, kteří se nejsou schopni dostat do nějaké vážnější šance.

86
    Poslední střídání zápasu. Odešel Lopes a na závěrečné minuty se na hřiště ještě podívá Sousa.

87
    Konečně vážnější ohrožení branky Rega! Sami se dostal do výborné pozice a střílel na zadní tyč. Rego si ale i s trochou štěstí poradil!

88
    Na druhé straně přichází další velká šance! S hlavičkou Yazaldeho měl Salin obrovské problémy a musel ji vyrazit na roh!

89
    Z toho domácí nic vážnějšího nevymysleli, z následné akce ale vybojovali zajímavou standartní situaci.

89
    Za tento zákrok vidí žlutou kartu hostující Marakis.

90
    Žlutou kartu vidí také domácí Rúben.

90+1
    Nad rámec druhého poločasu nastavuje sudí Xistra 4 minuty!

90+2
    Zatím se ale hraje na obranné polovině Marítima.

90+3
    Už to vypadá, že se nic vážného nestane, zápas se jen z povinnosti dohrává.

90+4
    Poslední střelecký pokus vyslal Yazalde, jeho střela míří mimo bránu Salina.

90+5
    Hosté tak budou rozehrávat od vlastní brány, rozhodčí každou chvíli odpíská konec utkání.

Je dobojováno! Hodně záživné utkání dokázali ovládnout domácí. Výhra se ale nerodila snadno. První dvě minuty utkání nám přinesly branku na každé straně. Do konce prvního poločasu jsme taktéž ještě viděli po brance na obou stranách. O branky na domácí straně se staral Petrolina, za hosty dvakrát skóroval Sami. Do druhého poločasu mírně aktivněji vstoupili hosté, to jim ale nebylo nic platné, z pokutového kopu se prosadil domácí Balboa. Hosté si ovšem nemohli vypracovat šance a toho domácí využili, v 70.minutě rozhodl Abalo o tom, že domácí v tomto utkání vítězí 4:2 a připisují si tedy velmi 3 důležité body do bojů o záchranu.

Ode mne je to vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy u online přenosu, třeba znova na portugalskou kopanou. (19:00:22)

Štěpán Slovák

Góly: 1. Petrolina, 14. Petrolina, 51. Balboa (pen.), 70. Abalo – 2. Sami, 38. Sami

Karty:   75. Abalo (BMA), 90. Rúben (BMA) – 32. Briguel (MAO), 50. Rosário (MAO), 58. Miranda (MAO), 62. Roberge (MAO), 89. Marakis (MAO)

Rozhodca: Xistra – Cruz, Lima