Olhanense – Rio Ave 1:0 (kon.) | Beira-Mar – Marítimo 4:2 (kon.) | Setúbal – Coimbra 0:1 (kon.)
Guimarães – Gil Vicente 3:1 (kon.) | Ferreira – Lisabon 1:0 (kon.)
S. C. Beira-Mar
4:2 (2:2)
CS Marítimo
cz Nedeľa 05.05.2013, 17:00 • Estádio Municipal de Aveiro • Primeira Liga

Ode mne je to vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy u online přenosu, třeba znova na portugalskou kopanou. (19:00:22)

Je dobojováno! Hodně záživné utkání dokázali ovládnout domácí. Výhra se ale nerodila snadno. První dvě minuty utkání nám přinesly branku na každé straně. Do konce prvního poločasu jsme taktéž ještě viděli po brance na obou stranách. O branky na domácí straně se staral Petrolina, za hosty dvakrát skóroval Sami. Do druhého poločasu mírně aktivněji vstoupili hosté, to jim ale nebylo nic platné, z pokutového kopu se prosadil domácí Balboa. Hosté si ovšem nemohli vypracovat šance a toho domácí využili, v 70.minutě rozhodl Abalo o tom, že domácí v tomto utkání vítězí 4:2 a připisují si tedy velmi 3 důležité body do bojů o záchranu.

90+5
    Hosté tak budou rozehrávat od vlastní brány, rozhodčí každou chvíli odpíská konec utkání.

90+4
    Poslední střelecký pokus vyslal Yazalde, jeho střela míří mimo bránu Salina.

90+3
    Už to vypadá, že se nic vážného nestane, zápas se jen z povinnosti dohrává.

90+2
    Zatím se ale hraje na obranné polovině Marítima.

90+1
    Nad rámec druhého poločasu nastavuje sudí Xistra 4 minuty!

90
    Žlutou kartu vidí také domácí Rúben.

89
    Za tento zákrok vidí žlutou kartu hostující Marakis.

89
    Z toho domácí nic vážnějšího nevymysleli, z následné akce ale vybojovali zajímavou standartní situaci.

88
    Na druhé straně přichází další velká šance! S hlavičkou Yazaldeho měl Salin obrovské problémy a musel ji vyrazit na roh!

87
    Konečně vážnější ohrožení branky Rega! Sami se dostal do výborné pozice a střílel na zadní tyč. Rego si ale i s trochou štěstí poradil!

86
    Poslední střídání zápasu. Odešel Lopes a na závěrečné minuty se na hřiště ještě podívá Sousa.

85
    Sledujeme velké trápení hostů, kteří se nejsou schopni dostat do nějaké vážnější šance.

84
    Druhé střídání domácích, dohráno má Abalo, místo kterého přichází Jaime.

82
    Totožná situace o minutu později, Sami si s míčem znova neporadil podle svých představ.

81
    Samimu teď míč utekl do zámezí a domácí budou rozehrávat od vlastní brány.

80
    Další takový teď předvedl Yazalde, dostal se i ke střele, ta byla ale nepřesná.

79
    Místo náporu hostů jsou nebezpečnějším celkem domácí, kteří hrozí z rychlých brejků.

Štěpán Slovák

Góly: 1. Petrolina, 14. Petrolina, 51. Balboa (pen.), 70. Abalo – 2. Sami, 38. Sami

Karty:   75. Abalo (BMA), 90. Rúben (BMA) – 32. Briguel (MAO), 50. Rosário (MAO), 58. Miranda (MAO), 62. Roberge (MAO), 89. Marakis (MAO)

S. C. Beira-Mar: Rego – Rúben, Bura, Hugo, Moreira, Petrolina – Abalo, Balboa, Fleurival, Lopes – Yazalde
    CS Marítimo: Salin – Briguel, Rosário, Roberge – Miranda, Olim, Simao, Artur – Suk, Héldon, Sami

Rozhodca: Xistra – Cruz, Lima