Austria – Wolfsberger 0:0 (kon.) | Salzburg – Mattersburg 2:1 (kon.) | Rheindorf Altach – Grodig 1:0 (kon.)
Admira Wacker Mödling – Sturm Graz 1:0 (kon.)
SC Rheindorf Altach
1:0 (0:0)
SV Grodig
cz Sobota 19.03.2016, 18:30 • CASHPOINT Arena, Altach • Rakúska Bundesliga • 28. kolo

Rheindorf Altach zvládl důležitý souboj o záchranu a na své konto si připisuje „šest“ bodů. Grödig odehrál skvělé utkání a vytvořil si několik brankových příležitostí, jenže největší tři nedokázal využít, a tak výrazný krok k záchraně udělali zásluhou kanonýra Johannese Aignera krátce po přestávce hráči Altachu. Konečný výsledek. Rheindorf Altach 1 Grödig 0. (20:21:53)

90+4

90+4
    Střídající Roman Wallner napřáhl z dálky k přízemní střele, která po rozehrání standardní situace mířila k bližší levé tyči, a Martin Kobras ji měl zdánlivě v náručí, ten mu ale vzápětí vypadl a hosté rozehrávali rohový kop, který nic nepřinesl.

90+3
    Hosté mají k dispozici standardní situaci a s ní zřejmě také poslední možnost, jak ohrozit bránu brankáře Martina Kobrase.

90+2
    Nyní přichází to, co jsme celou dobu čekali, tedy tlak Grödigu, jenže domácí hráči jejich centry v pohodě odvrací.

90+1
    Nad rámec veledůležitého souboje o záchranu mezi Altachem a Grödigem byly nastaveny 4 minuty.

90
    Zdržování hry má ovšem jedno úskalí, hráči v něm totiž trochu poleví a tým, který prohrává, může vyrazit do rychlého protiútoku.

89
    Altach na levé straně navíc vybojoval rohový kop, který samozřejmě rozehrál nakrátko, aby ušetřil cenné sekundy.

88
    Všechny možnosti jak oživit hru hosté využili a nyní děj se vůle boží. Jenže ani ten Pán nahoře Grödigu nepomůže, pokus se v závěru utkání bude prezentovat nepřesnými přihrávkami a zbytečnými ztrátami míče.

87
    Od týmu hrajícího o sestup byste během závěrečných minut čekali tlak, jenže Grödig se do něj nemůže dostat.

86
    Martin Harrer v letošní sezóně rakouské Bundesligy vstřelil čtyři branky a třetím nejlepším střelcem svého týmu.

85
    Oba týmy v rychlém sledu využili poslední střídání a domácí trenér Damir Canadi poslal do hry žolíka.

84
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Rasner, přichází Goiginger.

83
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Schreiner, přichází Harrer.

82
    Damir Canadi připravil poslední změnu v dnešním utkání a ze hřiště odchází za potlesku fanoušků Emanuel Schreiner.

81
    Do konce zápasu zbývá odehrát necelých deset minut a vzhledem k jednobrankovému náskoku domácího Altachu je výsledek utkání stále otevřený.

80
    Altach vstřelil v letošní sezóně rakouské Bundesligy s dnešní trefou Johannese Aignera 31 gólů, tedy stejný počet gólů, jako Grödig.

79
    Grödig je podle mého osobního názoru v dnešním zápase vzhledem k velkým brankovým příležitostem nakonec lepším týmem, jenže skóre hovoří pro Altach.

78
    Oba týmy během druhého poločasu sáhly ke dvěma střídáním a ještě mají jednu možnost, jak oživit svou hru.

Tomáš Reiner

Góly: 56. Aigner

Karty:   17. Aigner (ALT), 37. Galvão (ALT), 64. Schreiner (ALT) – 38. Schütz (GRD), 45. Sulimani (GRD)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:20.
    SC Rheindorf Altach: Kobras – Lienhart, César Ortiz, Zech, Lucas Galvão – Jäger – Salomon (46. Prokopič), Hofbauer, Netzer (C) (77. Zwischenbrugger), Schreiner (83. Harrer) – Aigner. (rozestavení 4-1-4-1)
    Náhradníci: Brandner, Roth, Luxbacher, Schilling. Trenér: Damir Canadi.

SV Grodig: Swete – Kainz, Maak, Baumgartner, Strobl (C) – Brauer, Rasner (84. Goiginger) – Schütz, Derflinger (75. Wallner), Denner (57. Ofuso) – Sulimani. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Pichler, Kerschbaum, Itter, Strasser. Trenér: Peter Schöttel.

Rozhodca: Sascha Amhof. Asistenti: Stephane De Almeida, Bekim Zogaj. Čtvrtý rozhodčí: Andreas Heiß