Wolfsburg – Darmstadt 1:1 (kon.) | Hamburger – Hoffenheim 1:3 (kon.) | Brémy – Mainz 1:1 (kon.)
Kolín nad Rýnom – Bayern 0:1 (kon.) | Hertha – Ingolstadt 2:1 (kon.) | Frankfurt – Hannover 1:0 (kon.)
Hamburger SV
1:3 (1:2)
TSG 1899 Hoffenheim
cz Sobota 19.03.2016, 15:30 • Volksparkstadion, Hamburg • Nemecká Bundesliga • 27. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (17:29:14)

Fauly: 10:17.

Je konec. Hoffenheim si připisuje velmi důležité tři body od tabulky. Vítězství se však nerodilo snadno. Ve velmi zajímavém prvním poločase se dostal Hoffenheim do vedení po brance Andreje Kramariće z pokutového kopu. O čtyři minuty později chytil Adler přihrávku od svého spoluhráče do rukavic a hosté měli další příležitost ke vstřelení branky. Tu využil po přihrávce Rudyho Kevin Volland. Vše završil ve třicáté minutě Aaron Hunt, který proměnil penaltu po zásahu rukou v pokutovém území od Pavla Kadeřábka. V druhém poločase se dočkal branky jen střídající Eduardo Vargas, který proměnil přihrávku Vollada a Hoffenheim si tak odváží z Hamburgu tři body.

90+5

90+4
    V předposlední nastavené minutě si domácí ještě vybojovali rohový kop. Ten rozehráli nakrátko. Míč se dostal až na brakovou lajnu, kde je jako obvykle Sakaj. Jeho přízemní centr chytá Baumann.

90+3
    Toljan se dostal do prostoru na levém křídle a udělal do velmi chytře. Nechal se faulovat daleko od branky a ušetří tak další vteřiny pro svůj tým.

90+2
    V nastaveném čase se dostal k míči Bičakčić, který míč z nebezpečné pozice před Baumannem velmi rychle odkopává.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.

90
    Kadeřábek ještě nastartoval své rychlé nohy. Předběhl Ostrzoleka, ale jeho pas do vápna nenašel nikoho v modrém dresu.

89
    Ekdal přehrál u pravé postranní lajny Kadeřábka a podařilo se mu odcentrovat. Míč však končí jen u Baumanna, který si pro míč došel na malé vápno.

88
    Další nepovedený brejk Hoffenheimu. Uth zasekl míč na hranici vápna, kde už ale byl Reis a ten si bere míč pro sebe.

87
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Tobias Strobl, přichází Fabian Schär.

86
    Mohlo být definitivně rozhodnuto. Do rychlého brejku se dostal Vargas s Vollandem. Druhý jmenovaný ale přehrál situaci a ještě chtěl vyšperkovat situaci na volného Rudyho, který ale už je obsazen a pálí jen vedle branky.

85
    Rohový kop domácího celku se dostal až na hranici vápna, kde se pokusil o střelu Ekdal, který ale posílá míč jen vysoko nad branku.

84
    Rudy je na nohou a může se pokračovat. Dlouhý pas na Iličeviće prošel až na Rudnevse, který vystřelil a Baumann vytáhl znovu vynikající zákrok.

83
    Na trávníku zůstal po souboji ležet hostující kapitán Rudy, který je nyní ošetřován. Domácím se to samozřejmě nelíbí a chtějí pokračovat ve hře.

82
    Domácí měli k dispozici další rohový kop, ale ani ten nepřinesl žádné nebezpečí. Naopak do rychlého brejku se hnal Vargas, který je na poslední chvíli zastaven Sakajem.

Vít Schück

Góly: 30. Hunt (pen.) – 20. Kramarić (pen.), 24. Volland (Rudy), 69. E. Vargas (Volland)

Karty:   20. Adler (HAM), 34. Ostrzolek (HAM), 71. Holtby (HAM) – 49. Kadeřábek (HOF)

Střely na branku: 11:9. Střely mimo: 8:5. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 10:17.
    Hamburger SV: Adler (C) – Sakaj, Spahić, Reis, Ostrzolek – Ekdal, Holtby (77. Bahoui) – Gregoritsch (63. Schipplock), Hunt (70. Lasogga), Iličević – Rudņevs.
    Náhradníci: Drobný – Schipplock, Diekmeier, Bahoui, Lasogga, G. Jung, Kačar.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Bičakčić, Süle, Toljan – Rudy (C), Strobl (87. Schär), Amiri (70. Ochs) – Uth, Kramarić (64. E. Vargas), Volland.
    Náhradníci: Stolz – E. Vargas, Schär, Polanski, Zuber, Ochs, Atik.

Rozhodca: Kircher – Kempter, Schiffner