Heerenveen – Heracles 0:1 (kon.) | Feyenoord – Graafschap 3:1 (kon.) | Zwolle – Willem II 4:1 (kon.)
Cambuur – Kerkrade 0:1 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
3:1 (0:1)
BV De Graafschap
cz Sobota 19.03.2016, 19:45 • Stadion Feijenoord (Rotterdam) [Kapacita: 51 777] • Holandská Eredivisie • 28. kolo

Je konec! Feyenoord Rotterdam dokázal otočit vývoj zápasu a ve druhém poločase nadělil svému soupeři tři góly. Domácí tak potvrzují roli favorita a získávají cenné tři body. (21:38:13)

90+1

90
    Sudí nebudeme prodlužovat trápení hostujícího celku a nastavuje navíc jednu minutu.

89
    Máme před sebou poslední minutu řádné hrací doby. Uvidíme, kolik sudí Nijhuis nastaví navíc.

88
    Krásná akce Feyenoordu nekončí čtvrtou brankou. Toornstrův průnik na pravé straně hřiště mohl Kramer zakončit do prázdné branky, ale míč mu sklouzl a naštěstí pro hosty nesměřoval mezi tři tyče.

86
    Vilehnovu střelu vyrazil Jurjus pouze před sebe a může být rád, že Elia nedokázal míč poslat za jeho záda.

85
    Rohový kop pro Feyenoord.

84
    O dnešním vítězi je podle všeho stoprocentně rozhodnuto a dohrání zápasu je otázkou formálnosti.

83
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Jurjus centrovaný balon smolně vyrazil na dobře postaveného El Ahmadiho, od kterého se míč odrazil na THIJSE BOUMU. Hostující obránce si tak míč srazil do vlastní branky

82
    Elia ukázal skvělou práci s balonem a dokázal projít do pokutového území a vybojoval rohový kop.

81
    Domácí hráči v poklidu kombinují na vlastní polovině a vyčkávají na závěrečný hvizd zápasu.

79
    Elia si nyní nerozuměl se svými spoluhráči a míč poslal za brankovou čáru. Odkopávat od branky bude Jurjus.

78
    Domácí jsou po vstřelené brance stále aktivní a ženou se za vstřelením pojišťovací branky.
    77. Eljero ELIA - 2:1

77
    Domácí využívají tlak a dostávají se zásluhou ELJERA ELII do vedení! Elia dostal v pokutovém územím krásnou přihrávku, kterou stačilo sklepnout do odkryté branky Graafschapu.

75
    Domácí přidávají na aktivitě a hosté jen s těžkostí odkopávají balon na polovinu Feyenoordu.

73
    Domácí drží míč na svých kopačkách a pokoušejí se probojovat k pokutovému území Graafschapu. V cestě však stojí zformovaná obrana, která nepovoluje ohrozit Jurjusovu branku.

72
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Youssef El Jebli, přichází Dean Koolhof.

71
    Hráčům Graafschapu se po delší době podařilo držet míč na jejich kopačkách a posbírat cenné vteřinky.

Filip Branšovský

Góly: 55. Kramer, 77. Elia, 83. Bouma (vla.) – 26. R. Pröpper

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 12:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:13.
    Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Karsdorp, van Beek, Botteghin, Nelom – El Ahmadi, Gustafsson (46. Basaçikoglu), Vilhena – Toornstra, Kramer, Elia.
    Náhradníci: Hansson – Vejinović, van der Heijden, Basaçikoglu, Tapia, Nieuwkoop, A. Achahbar.

BV De Graafschap: Jurjus – Straalman (46. Bouma), R. Pröpper, van de Pavert, Tesselaar – Tarfi, Diemers, El Jebli (72. Koolhof), Driver (66. Kabasele) – Vermeij, Peters.
    Náhradníci: Verstappen – Bouma, Koolhof, Kabasele, K. Vida, Çiçek, Parzyszek.

Rozhodca: Nijhuis – van de Ven, Schaap – Perez