Heerenveen – Heracles 0:1 (kon.) | Feyenoord – Graafschap 3:1 (kon.) | Zwolle – Willem II 4:1 (kon.)
Cambuur – Kerkrade 0:1 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
3:1 (0:1)
BV De Graafschap
cz Sobota 19.03.2016, 19:45 • Stadion Feijenoord (Rotterdam) [Kapacita: 51 777] • Holandská Eredivisie • 28. kolo

Je konec! Feyenoord Rotterdam dokázal otočit vývoj zápasu a ve druhém poločase nadělil svému soupeři tři góly. Domácí tak potvrzují roli favorita a získávají cenné tři body. (21:38:13)

90+1

90
    Sudí nebudeme prodlužovat trápení hostujícího celku a nastavuje navíc jednu minutu.

89
    Máme před sebou poslední minutu řádné hrací doby. Uvidíme, kolik sudí Nijhuis nastaví navíc.

88
    Krásná akce Feyenoordu nekončí čtvrtou brankou. Toornstrův průnik na pravé straně hřiště mohl Kramer zakončit do prázdné branky, ale míč mu sklouzl a naštěstí pro hosty nesměřoval mezi tři tyče.

86
    Vilehnovu střelu vyrazil Jurjus pouze před sebe a může být rád, že Elia nedokázal míč poslat za jeho záda.

85
    Rohový kop pro Feyenoord.

84
    O dnešním vítězi je podle všeho stoprocentně rozhodnuto a dohrání zápasu je otázkou formálnosti.

83
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Jurjus centrovaný balon smolně vyrazil na dobře postaveného El Ahmadiho, od kterého se míč odrazil na THIJSE BOUMU. Hostující obránce si tak míč srazil do vlastní branky

82
    Elia ukázal skvělou práci s balonem a dokázal projít do pokutového území a vybojoval rohový kop.

81
    Domácí hráči v poklidu kombinují na vlastní polovině a vyčkávají na závěrečný hvizd zápasu.

79
    Elia si nyní nerozuměl se svými spoluhráči a míč poslal za brankovou čáru. Odkopávat od branky bude Jurjus.

78
    Domácí jsou po vstřelené brance stále aktivní a ženou se za vstřelením pojišťovací branky.
    77. Eljero ELIA - 2:1

77
    Domácí využívají tlak a dostávají se zásluhou ELJERA ELII do vedení! Elia dostal v pokutovém územím krásnou přihrávku, kterou stačilo sklepnout do odkryté branky Graafschapu.

75
    Domácí přidávají na aktivitě a hosté jen s těžkostí odkopávají balon na polovinu Feyenoordu.

73
    Domácí drží míč na svých kopačkách a pokoušejí se probojovat k pokutovému území Graafschapu. V cestě však stojí zformovaná obrana, která nepovoluje ohrozit Jurjusovu branku.

72
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Youssef El Jebli, přichází Dean Koolhof.

71
    Hráčům Graafschapu se po delší době podařilo držet míč na jejich kopačkách a posbírat cenné vteřinky.

69
    Další centrovaný balon odhlavičkoval do bezpečí Pavert do bezpečí.

68
    Domácí se tlačí do zakončení, ale vždy jejich snahu ukončí špatná přihrávka či dobře pracující obrana Graafschapu.

66
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Andy Driver, přichází Nathan Kabasele.

65
    Hostům se zatím daří odrážet útoky svého soupeře a nedovolují mu proniknout hlouběji na útočnou polovinu.

64
    El Ahmadi nedokázal projít přes dva obránce Graafschapu a míč poslal až za brankovou čáru. Následovat bude odkop od branky Jurjuse.

63
    Domácí rozjíždějí další kombinaci na vlastní polovině. Uvidíme, zda z toho bude další nebezpečné střelecké zakončení.

62
    Vilehnova střela z přímého kopu skončila těsně nad branku Jurjuse.

61
    Driver zahrál před pokutovým územím rukou a domácí získávají zajímavou standardní situaci.

60
    Elia si udělal ze dvou obránců Graafschapu dobrý den dokázal i nacentrovat. Jeho balon ze vzduchu stáhl Jurjus, který tak ukončil akci domácího celku.

59
    V ofsajdovém postavení se nyní ocitl Vilhena a sudí Nijhuis ukončuje hvizdem útok domácího celku.

58
    Na pravé straně se krásně uvolnil El Ahmadi, který ještě krásněji nacentroval přesně na hlavu Kramera. Střelec prvního domácího gólu trestuhodně poslal míč vysoko nad branku Jurjuse.

57
    Domácí jsou vstřelenou brankou nabuzeni a pokoušejí se dostat do dalšího střeleckého zakončení.
    55. Michiel KRAMER - 1:1

55
    Krásná akce domácích končí brankou! Gustafsson vyslal do pokutového území Graafschapu přízemní centr, na který si naběhl MICHIEL KRAMER! Domácí útočník lehkým dotekem s míčem dokázal usměrnit kulatý nesmysl za Jurjusova záda a vyrovnává tak stav zápasu na 1:1!

54
    Vilehnův centr z volného kopu bez povšimnutí prolétl pokutovým územím Graafschapu a míč do hry uvede odkopem Jurjus.

53
    Karsdorpův centr skončil pouze na Pavertovi, který míč odkopl opět do bezpečí a domácí budou muset hledat jinou cestu k ohrožení Jurjusovy branky.

52
    Hosté nedávají příliš prostoru ani času svému soupeři ke kombinaci a domácí musejí často otáčet hru na druhou stranu hřiště.

51
    Nelomův centr na druhé straně hřiště si bez problémů zpracoval van de Pavert, který poté míč odkopl do bezpečí.

50
    Petersovu slabou střelu ukryl Vermeer do svých rukavic a připisuje si tak jednoduchý zákrok.

48
    El Ahmadi dostal krásný pas za obranu, ale při zpracování si nevedl příliš dobře a míč tak poslal až za brankovou čáru. Následovat bude odkop od branky Jurjuse.

47
    Na půlicí čáře Tarfi ostře fauloval Vilhenu, který tento střet bude dlouho rozdýchávat.

46
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Simon Gustafsson, přichází Bilal Basaçikoglu.
    Střídání v týmu BV De Graafschap: ze hřiště odchází Bart Straalman, přichází Thijs Bouma.

46

Je za námi první poločas, který nám nabídl pouze jednu branku. Ač jsou domácí jasnými favority, tak hosté se dostali do vedení ve 26. minutě zásluhou Pröppera, který se zapsal jako jediný do kolonky střelců v prvním poločase.

45+1

45
    Na hrací ploše leží Straalman. Sudí Nijhus povolal na trávník lékaře a při této příležitosti nastavuje jednu minutu navíc.

44
    Hráči Feyenoordu se snaží dostat na dostřel Jurjusovy branky, ale obrana Graafschapu je zatím bezchybná a nedovoluje svému soupeři ohrozit branku Jurjuse.

43
    Krásné akce domácích končí střeleckým zakončením Gustaffsona, který poslal míč těsně vedle Jurjusovy branky.

42
    Domácí hráči v závěru prvního poločasu přidávají na aktivitě a snaží se ještě vyrovnat před hvizdem ukončující první půli.

41
    Domácí málem vstřelili branku, ale moderní technologie zafungovala výborně a sudímu Nijhuisovi hodinky napověděly, že míč po hlavičce Kramera nepřešel celým objemem brankovou čáru.

40
    Toomstra si nyní naběhl na centrovaný balon a nadělal další problémy Jurjusovi, který si připisuje veledůležitý zákrok.

39
    Další rohový kop domácí hráči nedokázali nijak zužitkovat a hráči Graafschapu se bez problémů ubránili.

38
    Ke střele ze střední vzdálenosti napřáhl Vilhena, který protáhl Jurjuse. Jurjus se musel hodně natahovat, aby vyrazil míč mimo tři tyče.

37
    Následuje další rohový kop Feyenoordu.

36
    Na centrovaný balon si naskočil Gustafson, který míč posunul hlavou pouze za sebe a z tohoto rohu nebude nic.

35
    Rohový kop pro domácí celek po Propperově obranném zákroku.

34
    Hráči Graafschapu nedávají rozehrávce svého soupeře příliš místa a to dělá domácím hráčům značné problémy. Ty často musí volit jinou variantu k průniku skrze pozornou obranu Graafschapu.

32
    Domácí kombinují na polovině Graafschapu, ale přes obranu svého soupeře se horko těžko dostávají blíže k pokutovému území Jurjuse.

31
    Nyní se do střeleckého zakončení dostal Vilhena. Svou přízemní střelou nepřekonal pozorného Jurjuse, který si tak připisuje jednoduchý zákrok.

30
    Domácí výrazně přidali na aktivitě a pokoušejí se srovnat skóre zápasu.

28
    Tento rohový kop můžeme zařadit do kolonky nevyužito, jelikož obrana domácího celku si s touto standardní situací poradila na jedničku a míč odvrátila do bezpečí.

27
    Hosté budou v krátkém sledu zahrávat další rohový kop.
    26. Robin PRÖPPER - 0:1

26
    Graafschap právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení zásluhou ROBERTA PROPPERA, který svou střelou po zmatcích v pokutovém území Feyenoordu nedal Vermeerovi šanci na zákrok!

24
    Hosté budou mít k dispozici rohový kop po obranném zákroku van Beeka.

23
    Kramerova střela skončila vedle branky Jurjuse, který nadále zůstane bez práce.

22
    Diemersův pas za obranu včas odhlavičkoval vracející se Botteghin, který nasměroval míč do rukavic Vermeera.

21
    Driver nyní skvěle zapracoval u postranní čáry a vybojoval autové vhazování pro svůj tým.

20
    Domácím hráčům se v posledních minutách vůbec nedaří držet míč na kopačkách a vystouplá obrana Graafschapu dělá domácím hráčům značné problémy v rozehrávce.
    19. V úvodních dvaceti minutách branka nepadla. Uvidíme jí ve zbytku poločasu?

17
    Domácí hráči po delší době drží míč na svých kopačkách a pokoušejí se dostat na polovinu Graafschapu.

16
    Petersova střela nenadělala Vermeerovi větší problémy a domácí brankář bez problémů ukryl míč do svých rukavic.

15
    Hosté druhý rohový kop nedokázali využít, přesto jsou u míče a pokoušejí se znovu ohrozit Vermeerovu branku.

14
    Skvělý zákrok Vermeera, který musel vyboxovat z brankové čáry hlavičku Tarfiho. Následovat bude další rohový kop.

14
    Rohový kop po obranném zákroku Neloma.

13
    Vermeer musel být nyní ve střehu, aby vyrazil tvrdou střelu Diemerse.

13
    Útok Feyenoordu je zastaven hvizdem rozhodčího, který píská faul Kramera.

12
    Na druhé straně hosté rozehrávali rohový kop, který bez problémů ubránili domácí obránci.

11
    Po rozehrání autového vhazování se dostal k nacentrovaní Karsdorp, který našel hlavu nabíhajícího Kramera, jenž poslal míč vysoko nad.

10
    Karsdorp vybojoval autové vhazování v blízkosti pokutového území Graafschapu.

9
    Hosté se pokoušejí nyní držet míč na svých kopačkách a vymýšlejí, kudy by se dostali k Vermeerově brance.
    8. Stadion je z většiny plný a domácí fanoušci vytvářejí skvělou atmosféru.

6
    Postavení mimo hru je odpískáno Kramerovi, který se tak může zlobit pouze na sebe a ne na pomezního rozhodčího, který dobře postřehl ofsajdové postavení domácího útočníka.

5
    Domácí kombinují na vlastní polovině a snaží se dostat na polovinu svého soupeře.

4
    Rohový kop dokázali hráči Graafschapu poměrně jednoduše ubránit a míč tak odkopli na polovinu Feyenoordu.

4
    Domácí získávají první rohový kop.

3
    Gustafsson to zkoušel středem hřiště, ale Driver ukázal skvělou obranou práci a rozběhnutého Gustafssona čistým způsobem odzbrojil.

2
    Domácí začínají kombinovat na vlastní polovině a pomalu se přesouvají na polovinu svého soupeře.

1
    O úvodní výkop se postarala dvojice Vermeij – Peters. Hosté ihned nakopli balon na útočnou polovinu, což pochopitelně nevyústilo v žádnou nebezpečnou situaci a domácí poměrně lacino získali míč do své moci.

1
    Rozcvička obou týmů je v plném proudu.

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Karsdorp, van Beek, Botteghin, Nelom – El Ahmadi, Gustafsson, Vilhena – Toornstra, Kramer, Elia.
    Náhradníci: Hansson – Vejinović, van der Heijden, Basaçikoglu, Tapia, Nieuwkoop, A. Achahbar.

BV De Graafschap: Jurjus – Straalman, R. Pröpper, van de Pavert, Tesselaar – Tarfi, Diemers, El Jebli, Driver – Vermeij, Peters.
    Náhradníci: Verstappen – Bouma, Koolhof, Kabasele, K. Vida, Çiçek, Parzyszek.

Rozhodčí: Nijhuis – van de Ven, Schaap – Perez.

Poslední 3 vzájemná utkání

Graafschap – Feyenoord 1:2
    Graafschap – Feyenoord 0:3
    Feyenoord – Graafschap 4:0

Nejlepší střelci obou mužstev

Feyenoord Rotterdam – Na domácí straně to je nizozemský útočník Dirk Kuijt, který má momentálně na svém kontě 16 branek.

BV De Graafschap – Na druhé straně to je nizozemský útočník Vincent Vermeij, který má momentálně na svém kontě 6 branek.

De Graafschap se momentálně nachází v tabulce na předposlední sedmnácté příčce s pouhými sedmnácti body. Po sedmadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 4 výhry, 5 remíz a 18 porážek. Na venkovní půdě zatím odehráli třináct zápasů, ze kterých 1x vyhráli, 2x remizovali a 10x prohráli.

Posledních 5 zápasů

Graafschap – Roda 3:0
    Zwolle – Graafschap 2:1
    Graafschap – Heerenveen 0:1
    Graafschap – Vitesse 2:2
    Willem II – Graafschap 0:0

Feyenoord se momentálně nachází v tabulce na třetí příčce s šestačtyřiceti body. Po sedmadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 14 výher, 4 remízy a 9 porážek. Na domácí půdě zatím odehráli třináct zápasů, ze kterých 8x vyhráli, 2x remizovali a 3x prohráli.

Vitesse – Feyenoord 0:2
    Feyenoord – Cambuur 3:1
    Feyenoord – Alkmaar 3:1 (POHÁR)
    Utrecht – Feyenoord 1:2
    Feyenoord – Roda 1:1

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 28. kola nizozemské Eredivisie mezi Feyenoord Rotterdam a BV De Graafschap.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Filip Branšovský

Góly: 55. Kramer, 77. Elia, 83. Bouma (vla.) – 26. R. Pröpper

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 12:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:13.
    Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Karsdorp, van Beek, Botteghin, Nelom – El Ahmadi, Gustafsson (46. Basaçikoglu), Vilhena – Toornstra, Kramer, Elia.

BV De Graafschap: Jurjus – Straalman (46. Bouma), R. Pröpper, van de Pavert, Tesselaar – Tarfi, Diemers, El Jebli (72. Koolhof), Driver (66. Kabasele) – Vermeij, Peters.

Rozhodca: Nijhuis – van de Ven, Schaap – Perez