Saransk – N.Novgorod 1:3 (kon.) | Samara – Vladikavkaz 2:1 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Lok. Moskva 0:0 (kon.)
FK Kubaň Krasnodar
0:0 (0:0)
Lokomotiv Moskva
cz Sobota 20.04.2013, 16:30Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Pěkné sobotní odpoledně přeji Všem fotbalovým nadšencům! Ruská Premier Liga má na programu 25.kolo a jeden ze zápasů tohoto kola bude i duel mezi domácím celkem z Krasnodaru a hosty z Moskvy.

Domácí Kubaň se po čtyřiadvaceti zápasech nachází na sedmém místě tabulky s 39 body! Pohárovou Evropu sice zaručuje jen 5 míst, ovšem situace v horní polovině tabulky je tak vyrovnaná, že domácí na předkola Evropské ligy ztrácí pouze jeden bod! Na pátém místě se totiž nachází Spartak Moskva se 40 body a na místě čtvrtém je to Kazaň, která má taktéž 40 bodů. Ještě jedna zajímavost k domácím, z posledních čtyř zápasů hned čtyři skončily remízou, bude tato série pokračovat i dnes?

Hostující Lokomotiv se v posledních zápasech velmi trápí! Vždyť z posledních pěti duelů dokázal vytěžit 2 body, což je opravdu velmi málo. Poslední zápasy se hostům opravdu nevydařily a díky nim se nacházejí až na desátém místě s počtem 33 bodů. Znova ale zmiňuji, že tabulka je hodně vyrovnaná a na předkola Evropské ligy ztrácí tým z hlavního města "jen" 7 bodů. Navíc hosté mají stejně jako domácí 26 obdržených branek, což za čtyřiadvacet zápasů není moc a tak se nedají očekávat ani nějaké střelecké hody.

Co se dá ale zcela jistě očekávat, to je hodně důležitý duel pro oba celky. Právě obě mužstva se už jednou v této sezóně střetly. Domácí tehdy byla Moskva, která prohrála 0:1. Jak ale dopadne tento zápas? Sledujte online přenos od 16:30!

FK Kubaň Krasnodar: Belenov – Kozlov, Armaş, Xandao – Kaboré, Leandro, Kulik, Ionov, Bucur – Popov, Baldé

Lokomotiv Moskva: Krešić – Janbajev, Ćorluka, Ďurica, Denisov – Tarasov, Mirančuk, Glušakov – Obinna, Maicon, N'Doye

Rozhodčí: Bezborodov – Zaripov, Nazarov.

Oba celky jsou již na hřišti a stadionem zní ruská hymna.

Domácí budou hrát v klasické žluto-zelené kombinaci. Hosté zase v červeno-bílé.

1

1
    O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté.

2
    První útok si připsali domácí, kterým byl ale odpískán ofsajd.

3
    Teď už ale zase hosté, první standartku vybojoval Maicon.

4
    Obrovská šance ve 4.minutě pro hosty! Míč dostal na hranici penalty N'Doye, ten se obtočil kolem bránícího hráče a chystal se zakončovat, ovšem míč si hodně předkopl a domácí Kozlov odvrací na roh.

5
    Pro první roh si ale Belenov bez problémů došel.

6
    Další velká šance hostů! Zhruba z dvaceti metrů vystřelil Glušakov. Jeho střela před Belenovem skočila, ten si ale poradil a vyrazil na další rohový kop.

7
    K hlavičce se dostával Denisov, který se dožadoval odpískání dalšího rohu, rozhodčí mají ale jiný názor.

8
    Hostů jsou ale v úvodu lepším celkem a dokonce si vypracovali i dvě veliké šance.

9
    Po delší době u míče domácí, ti uklidňují hru a kombinují na vlastní polovině.

10
    N'Doye se dostával do dobré pozice, byl mu ale odpískán útočný faul.

12
    Po hodně divokém úvodu se hra hodně uklidnila a sledujeme spousta faulů na polovině hřiště.

13
    Tentokrát domácí Baldé v ofsajdu.

14
    Stále mají ale více ze hry domácí, kteří jsou určitě nebezpečnějším celkem.

15
    Teď to byl Maicon, který se prodíral do šestnáctky, dobrý obraný zákrok ale předvedl Kozlov.

17
    Maicon teď upadl kousek za velkým vápnem domácích a dožadoval se odpískání přímého kopu. Místo toho mu ale je odpískána ruka. Hostující útočník může být rád, že se to obešlo bez karty.

18
    Na druhé straně upadl v pokutovém území Baldé, ani teď ale sudí nepíská.

19
    Domácí teď vybojovali dva rohový kopy v řadě, až ten druhý ale přinesl vážnější ohrožení hostující brány, avšak Krešić si s celou situací poradil!

21
    Ale domácí se postupem času dostávají více a více do hry.

22
    Hodně ostře teď fauloval Tarasov Leandra, je to ale bez karty a domácí budou zahrávat volný kop.

23
    Na druhé straně se ale rozběhl Mirančuk, kterého zastavil Bucur. Dobrá standartka pro hosty!

24
    A byl to právě Mirančuk, který se dostal z následného závaru ke střele, tu ale zblokoval jeden z domácích obránců na rohový kop.

25
    Rohové kopy ale zatím nepatří k těm silnějším stránkám obou týmů.

26
    První žlutá karta! Hodně ostrý šlapák teď předvedl Dame N'Doye a vidí za něj zaslouženou žlutou kartu.

27
    Po tomto souboji na zemi chvíli ležel Armaş, ten už je ale znova na nohou.

28
    Rychlý útok teď předvedli domácí, Ďurica odvrátil na rohový kop.

29
    Tento roh napodobil všechny dosavadní, míč v bezpečí pro bránící celek.

31
    Asi devatenáct metrů před bránou domácích byl faulován Obinna. Toho za cenu žluté karty zastavil Kaboré. Znova dobrá příležitost pro hosty!

32
    Míč si vzal na starost právě Obinna, ten ale trefil pouze zeď!

33
    Další hostující roh v náručí Belenova.

34
    Do hodně slibného protiútoku uháněli domácí, konkrétně Ionov. Ten si vybojoval faul a dokonce za žlutou kartu, kterou dostává hostující Denisov.

35
    I tento následný přímý kop Kulika končí v dobře postavené zdi.

37
    Domácí vybojovali další rohový kop.

38
    Ćorluka z následné akce v ofsajdové pasti.

39
    Blíží se nám konec poločasu a domácí drží míč na svých kopačkách. Zatím si ale nevybojovali žádnou větší šanci.

40
    N'Doye se dostal do hodně ostrého střetu s domácím brankářem Belenovem. Je mu ale odpískán útočný faul.

41
    Hostující útočník si ale připsal nějaké zranění a tak musí za lajnu.

42
    Hosté nejspíše dohrají závěr poločasu v deseti lidech a domácí tak vycítili šanci udeřit do šaten.

43
    Místo toho ale faulují,Kozlov teď zastavil Glušakova a Lokomotiv už nikam nespěchá.

45
    Na zemi teď zůstával ležet tentokrát domácí hráč, byl to Baldé, ten se ale rychle zvedl a pokračuje ve hře.

45+1
    Rozhodčí nad rámec 1.poločasu nastavuje 2 minuty!

45+2
    Už to ale vypadá, že se nic vážnějšího nestane, ani jeden celek nikam nepospíchá.

První poločas právě skončil! Úvodní minuty patřily hostům, kteří naprosto ovládli první desetiminutovku a hned dvakrát mohli jít do vedení! Ovšem to se nestalo a domácí se postupem času dostávali do hry. Další vážnější ohrožení branky už si sice nepřipsali, ale byli určitě aktivnější, než jejich soupeř z Moskvy. My se tak můžeme těšit, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně v 17:35.

46

47
    Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivněji, pro balón si musel až hodně vysoko dojít Krešić.

48
    Tentokráte nepřesnost na druhé straně, odkopávat bude Belenov.

49
    Hostující obrana si teď bez problémů poradila s Popovem a kombinuje na vlastní polovině.

50
    Rozhodčí píská faul. Provinil se Xandao a dnes už asi počtvrté budou hosté rozehrávat přímý kop z dobré pozice.

51
    Střele Denisova ale chyběla razance a Belenov vyrazil na roh!

52
    Konečně vážnější příležitost Krasnodaru! Baldé se dostával v pádu ke střele. Ovšem to šlo vidět, střele chyběla razance a šla pouze doprostřed brány, Krešić si s ní nadvakrát poradil.

54
    Hraje se ale až nečekaně ofenzivně.

55
    Neskutečné, co dokázal nedat hostující Glušakov! Ten stál po centru z levé strany naprosto sám před domácím brankářem a mohl se ho zeptat, kam chce míč poslat. Trefil však pouze domácího gólmana na brankové čáře!

56
    Hosté jsou ale i nadále lepší a tlačí se více dopředu.

57
    Další střela Glušakova, ta šla tentokrát mimo.

58
    Kaboré teď hledal Popova, na kterého posílal hodně dlouhý balón, bulharského útočníka ale zradilo zpracování a u míče už zase hosté.

60
    Další útočnou akci hostů zastavil praporek čárového sudího, který signalizuje ofsajd.

61
    Po krátkém ošetření N'Doyeho se už zase pokračuje ve hře.

62
    A byl to zase Glušakov, který mohl poslat hosty do vedení. Tentokrát se snažil zakončit nůžkami, ovšem ve velmi těžké pozici netrefil.

64
    První střídání zápasu, ze hřiště odchází domácí Ionov, kterého nahrazuje Corajev.

65
    Hosté hrají ale na hranici hodně velkého rizika v defenzívě.

66
    Tak to už je nevídané, co dokáží hosté neproměnit. Domácí obrana teď zaspala a N'Doye se ocitl sám před Belenovem, kterého se snažil přehodit, jeho úmysl končí o pár centimetrů vedle brány!

67
    Po hodně dlouhé době se do vápna hostů dostala Kubaň, hodně vtipně se teď o penaltu dožadoval Corajev a dostává žlutou kartu.

68
    Už ale zase hosté, kteří se snaží rozhodnout.

69
    Tak tohle už netřeba ani komentovat! Znova to byl N'Doye, který potrestal nedůraz domácího stopera, opět stál tváří tvář Belenovovi, ale ani tentokrát nemířil přesně.

70
    Druhé střídání domácích, odešel Baldé, na jehož místo se postavil Niculae.

72
    Další sporný moment ve vápně hostů, znova upadl Corajev a i když se domácí fanoušci opět dožadují pokutového kopu, ani teď sudí Bezborodov na značku pokutového kopu neukazuje.

73
    Ke střele se dostal nový muž na hřišti Niculae, ten ale střílí mimo.

74
    Hraje se nahoru-dolů, což by asi za tohoto stavu čekal málokdo.

76
    Niculae si teď v souboji s Ćorlukou počínal za hranicí pravidel a vidí žlutou kartu!

77
    Domácí Popov nachytán v ofsajdu.

79
    Poprvé střídají i hosté. Odešel Maicon, místo kterého na závěr utkání přichází Caicedo.

80
    Další dobrá pozice pro hostujícího N'Doyeho, ten se ale hodně zahnal do úhlu a jeho nevýraznou střelu kryje Belenov.

81
    Začala poslední desetiminutovka hrací doby, míč mají ve své moci hosté.

82
    Pas Tarasova na Obinnu byl dlouhý a odkopávat bude Belenov, který nikam příliš nespěchá!

84
    Poslední střídání na domácí straně, dohráno má Popov, kterého nahrazuje Tlisov.

85
    Teď ale tempo hry výrazně opadá, jde vidět, že oba celky už by přeci jen nerady udělaly chybu v závěru zápasu.

86
    Druhé střídání hostů, odchází Mirančuk, místo kterého se na hřiště podívá Grigorjev.

87
    Blíží se konec zápasu a sledujeme spoustu nepřesností.

88
    Domácí teď vybojovali rohový kop!

89
    Obránci ale Krešićovi usnadnili práci, míč uklidili do bezpečí.

90
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby a čeká se, kolik rozhodčí nastaví.

90+1
    Sudí Bezborodov nastavuje 5 minut!

90+2
    V první nastavené minutě zahrávali domácí další rohový kop, ani ten ale úspěch nepřinesl.

90+3
    Druhá nastavená minuta už byla zajímavější! Nejprve obrovský závar v pokutovém území Moskvy, ze kterého se právě moskevský klub hnal do protiútoku, střela Glušakova šla ale mimo.

90+4
    Do konce zápasu zbývají poslední dvě minuty. Kubaň bude zahrávat ještě rohový kop.

90+5
    K následné střele se dostal Kozlov, střela šla ale kousek nad bránu Krešiće. Už to tak vypadá, že to bylo to poslední v dnešním zápase.

Přesně tak, je dobojováno! Ač zápas přinesl bezbrankovou remízu, nudit jsme se určitě nemohli. První poločas začali lépe hosté a dostali se do dvou gólových šancí, ty neproměnili a zbytek poločasu patřil domácím, kteří si šanci ale nedokázali vytvořit.

Druhý poločas byl daleko záživnější! Domácí mohli jít brzy do vedení, Baldé ale z dobré pozice netrefil! Pak přišlo něco nevídaného, tři stoprocentní šance Moskvy, ani jedna ale nevyužita. Na druhé straně se zase domácí dvakrát dožadovali penalty, jejich přání ani jednou nebylo vyslyšeno. Konec zápasu už byl opatrnější, ale přeci ještě jen v nastavení přišly dvě velké šance. Znova ovšem bez gólového vyjádření.

A tak tento hodně pěkný duel končí bezbrankovou remízou. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy u on-line přenosu, třeba opět na nejvyšší ruskou fotbalovou ligu. (18:38:04)