Frankfurt – Schalke 1:0 (kon.) | Hamburger – Düsseldorf 2:1 (kon.) | Hannover – Bayern 1:6 (kon.)
Dortmund – Mainz 2:0 (kon.) | Leverkusen – Hoffenheim 5:0 (kon.) | Brémy – Wolfsburg 0:3 (kon.)
Borussia Dortmund
2:0 (1:0)
1. FSV Mainz 05
Sobota 20.04.2013, 15:30 • Signal-Iduna-Park • Nemecká Bundesliga

Zápas medzi Dortmundom a Mainzom sa skončil výsledkom 2:0. Druhý gól strelil na konci v 87. minúte LEWANDOWSKI po skvelej akcii Leitnera a Piszczeka. Na začiatku 1. polčasu si vytvoril 2 šance na gól Schmelzer ale ani jeden pokus sa gólom neskončil. V 48. minúte to skúšal Zimling tvrdou strelou spoza šestnástky ale jeho pokus letel tesne nad brvno. Po celý zápas boli jednoznačne lepší domáci a preto je ich víťazstvo zaslúžené. Ďakujem Vám za pozornosť a dovidenia nabudúce pri ďalšom prenose. Prajem pekný zbytok večera. (17:25:45)

90+2
    Domáci majú k dispozícii ešte jeden rohový kop. Loptu poslal do vápna Sahin ale tretí gól z toho nie je.

90+1
    Hlavný rozhodca nastavuje ešte 2. minúty. Na štadióne v Dortmunde sa už spievajú oslavné chorále.

90
    Žltá karta pre brankára hostí Wetkla.

87
    Dortmund dal gól! Gól strelil LEWANDOWSKI.
    Nový hráč na trávniku Leitner šikovnou prihrávkou našiel Piszczeka, ktorý si nabehol na jedenástku a zároveň sa vyhol ofsajdu, poslal loptu na osamoteného LEWANDOWSKEHO, ktorý nemal problém poslať loptu do opustenej brány.

86
    Za potlesku tribún odchádza jediný strelec zápasu Reus a miesto neho nastupuje do hry Leitner.

85
    Nebezpečný center do šestnástky domácich stiahol pred nabiehajúcim Mullerom domáci kapitán a brankár Weidenfeller.

83
    Hostia zahrávali v krátkej dobe dva rohové kopy za sebou ale ani z jedného sa im nepodarilo vyrovnať. Stále je to ešte iba o jeden gól a všetko je otvorené.

81
    Striedanie hostí. Caligiuri nahradil na ihrisku Rukavytsyu.

81
    Zimling poslal loptu do šestnástky na spoluhráčov ale bol z toho iba ofsajd a nie šanca na skórovanie.

79
    V krátkom slede ďalšia žltá karta, no tentoraz pre domáceho Schmelzera. Schmelzer fauloval šľapákom Szalaia.

78
    Žltou kartou potrestaný hráč hostí Zimling.

77
    Roh zahral Reus, vo vápne našiel hlavu Hummelsa, no pri tyčke hliadkoval Svensson a loptu odhlavičkoval preč do bezpečia.

76
    Schmelzerov center na Lewandowskeho odvrátil na roh kapitán hostí Noveski.

74
    Striedanie v mužstve domácich. Gotze v dnešnom zápase dohral a nahradil ho Schieber.

73
    Strela Adama Szalaia spoza vápna skončila tesne vedľa pravej tyče Weidenfellerovej brány.

72
    Sahin hľadal v šestnástke narážačkou Lewandowskeho ale ten sa k lopte nedostal lebo bol tesne bránený.

71
    Dlhý pas na nového hráča Mullera skončil za čiarou. Muller nemal šancu túto loptu dostihnúť v žiadnom prípade. Odkop od brány domácich.