Groningen – Den Haag 2:1 (kon.) | Heracles – Waalwijk 4:0 (kon.) | Willem II – Kerkrade 2:1 (kon.)
Alkmaar – Eindhoven 1:3 (kon.)
AZ Alkmaar
1:3 (0:1)
PSV Eindhoven
cz Sobota 20.04.2013, 20:45 • AFAS Stadion • Holandská Eredivisie

Zápas skončil jasným vítězstvím hostujícího celku, který byl po celé utkání lepším týmem a zaslouženě si tak připisuje cenné tři body. Já se s Vámi tímto loučím a přeji pěkný zbytek večera! (22:35:55)

90+2
    Domácí Overtoom uviděl po faulu žlutou kartu.

90
    Rozhodčí Richard Liesveld se rozhodl nastavit 3 minuty.

89
    Střela z přímého kopu jde pouze do zdi, míč následně získávají hráči Eindhovenu.

88
    Alkmaar rozehraje přímý kop z velice dobré vzdálenosti od brány hostů.

86
    Alkmaar právě vstřelil branku!

Domácí se po dobré kombinační akci dočkali konečně vytoužené branky. Autorem trefy je ARON JOHANNSSON. Alkmaar snižuje na 1:3.

84
    Hra je posledních pár minut plná nepřesností na obou stranách, hráčům se nedaří nahrávky.

82
    Eindhoven se díky otevřenější obraně domácích v posledních několika minutách dostává do zajímavých akcí, zatím však schází přesnost při kombinaci nebo zakončení.

79
    Eindhoven střídá, odejde Dries Mertens, nahradí jej Memphis Depay.

77
    Lens se pokoušel chytrou nahrávkou mezi obránci najít nabíhajícího spoluhráče, hostující obrana však jeho záměr dobře přečetla.

75
    Nepřesný centr Strootmana znamená pouze odkop od brány Alkmaaru.

73
    Do konce utkání zbývá zhruba 20 minut, domácí hráči již nemají co ztratit a jdou tedy plně do útoku.

71
    Alkmaar naposledy střídá, odchází Dirk Marcellis, místo něj se na hřiště podívá Mattias Johansson.

68
    Eindhoven ztrácí míč na polovině soupeře, domácí hráči mohou zahájit rozehrávku jejich útočné akce.

66
    Alkmaar se nyní pokouší dostat míč do pokutového území hostů. Centry ale končí jen u brankáře Watermana nebo na kopačkách obránců.

64
    Alkmaar střídá, ze hřiště odešel Roy Beerens, nahradil ho Johann Gudmundsson.

61
    PSV právě vstřelilo branku!

JEREMAIN LENS si pohrál s obránci Alkmaaru. Po sérii kliček se dostal až k brankáři Alvaradovi, kterého tvrdou střelou k tyči překonal. Hosté navyšují své vedení na rozdíl tří branek.

59
    Hra se přesunula na střed hrací plochy, míč mají na kopačkách hráči Eindhovenu.

57

Po krásné kombinační akci hostů se ke střele z úrovně penaltového puntíku dostal DRIES MERTENS, který zvyšuje vedení Eindhovenu na 0:2.