Mladá Boleslav – Třinec 2:4 (kon.) | Zlín – Litvínov 6:5 (po pr.) | Olomouc – Sparta Praha 1:2 (po pr.)
Liberec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Hradec Králové – Plzeň 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 5:0 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
HC Sparta Praha
cz Piatok 14.11.2014, 17:40 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.

Vítám vás u sledování zápasu, ve kterém Olomouc vyzve pražskou Spartu.

Při pohledu na tabulku zjistíme, že lépe je na tom pražská Sparta, která nasbírala pětatřicet bodů a figuruje na čtvrté pozici extraligy. Olomouc se nachází pouze dvě místa za Spartou a má na svém kontě sedmadvacet bodů.

Pražané vyhráli v této sezóně jedenáctkrát a jednu výhru přidali v prodloužení. Naopak poraženi odešli pouze šestkrát. Sparta vstřelila šedesát branek a inkasovala o dvacet gólů méně než sama dala. Nejproduktivnějším hráčem je obránce Adam Polášek, jenž nasbíral patnáct kanadských bodů, za tři vstřelené branky a dvanáct asistencí. Nejproduktivnějším útočníkem je Lukáš Pech, který má na svém kontě o bod méně než Polášek.

HC Olomouc

Hanáci zvítězili v šesti duelech, k nimž přidali čtyři výhry v prodloužení. Naopak jednu prohru utrpěli v prodloužení a další osm v normální hrací době. Nejcitelnější ranou pro Olomouc je ukončení hostování Erika Hrni, který se vrátil do Třince. V dresu Kohoutů nasbíral šestnáct kanadských bodů a byl nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnějším hráčem je Roman Rác, jenž nasbíral osmnáct kanadských bodů, za čtyři branky a čtrnáct asistencí. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Rostislav Marosz, který nasbíral o bod méně než Rác.

Statistické okénko

Využití přesilových her: 20,73% (3. pozice) – 23,33% (1. pozice)
    Trestné minuty celkem: 228 tr. minut (12.) – 272 tr. minut (5.)
    Ubráněná oslabení: 83,51% (9.) – 81,32 (12.)
    Střely na branku: 498 střel (13.) – 555 střel (7.)
    Střely proti: 595 střel (11.) – 469 střel (3.)

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Staněk, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Jergl – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Polášek, Piskáček, Ďaloga, Mikuš, Švrček, Barinka, Hrbas – Přibyl, Hlinka, Buchtele – Kumstát, Cingel, Sabolič – Klimek, Pech, Rolinek (C) – Réway, Bahenský, Chlapík.

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Brejcha, Suchánek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Hokejisté HC Sparta Praha přicestovali do Olomouce vlakem.

Ledová plocha je již připravena, utkání za pár minut začne.

00:01

00:01
    úvodní vhazování vyhráli domácí hráči, kteří kotouč jen nahazují do útočné třetiny.

00:39
    Majeský si netroufl v souboji jeden na jednoho a puk poslal jen za branku soupeře.

01:27
    Kumstát se snažil nahodit puk na branku, kterou ale netrefil.

01:53
    Pražané vyhazují přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská.

02:23
    Od modré čáry vystřelil Ondrušek, jehož pokus se snažil tečovat Dlouhý.

02:56
    Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivněji než jejich soupeř.

03:34
    Rác si s pukem objel celé pásmo, ale nakonec o něj přišel.

04:17
    Sparta právě vstřelila branku!
    Buchtele našel před brankou volného JAROSLAVA HLINKU, který střelou na přední tyč střílí první branku. Asistence: Jan Buchtele.
    HLINKA - 0:1

05:18
    Do dobré pozice si vybruslil Radek Dlouhý, který trefil jen lapačku Novotného.

05:29
    Klimek se neprotáhl kolem obránce, který puk získal.

06:03
    Marosz hledal před brankou Ráce. Ten se k puku nedostal.

07:03
    Domácí kapitán hledal před brankou Jergla, který nedokázal kotouč dopravit do odkryté klece!

07:51
    Pražané se špatně domluvili a píská se ofsajd, po němž následuje komerční přestávka.

08:01
    Domácí Zuzin nic nevymýšlel a puk nahodil na zadní mantinel, kde se o něj porve.

08:37
    Laš hledal na levém kruhu Zizina, který černou gumu nezpracoval.

09:01
    Nyní střelu Knotka chytá Novotný. Bude se vhazovat v obranném pásmu Sparty.

09:36
    Adam Polášek cítil, že potřebuje vystřídat a poslal puk obloučkem do střední třetiny.

10:07
    Máme tu první přesilovou hru pro Moru! Za podražení odchází na trestnou lavici Přibyl.

10:16
    Pražané získali kotouč a posílají jej až za branku Vošvrdy.

10:40
    Z pravého kruhu pro vhazování vystřelil Rác, jehož pokus byl zastaven před brankou, kde stálo několik hráčů.

11:24
    Zuzin opět nahodil puk na zadní mantinel, kde byli první hráči Sparty, kteří vyhazují.

12:07

12:19
    Vyrůbalík hledal rozjetého Pateru, ke kterému se puk nedostal.

12:46
    V souboji jeden na jednoho byl úspěšnější hostující Hrbas, jenž zastavil Jergla.

13:02
    Ve vlastní obrané třetině přišel o puk Skrbek, kterého o něj obral aktivní Buchtele.

13:41
    Z hranice kruhů vystřelil Přibyl, jehož pokus byl sražen do rohu hrací plochy.

14:11
    Nahození Kumstáta zastavil za svou brankou domácí brankář.

14:16
    Na trestnou lavici usedá Cibák, jenž si podržel protihráče.

14:27
    Těsně po vhazovaná se k puku dostali domácí hráči, kteří rychle vyhazují přes všechny čáry.

14:56
    Hlinka našel na modré čáře Poláška, jehož pokus mířil jen do hrudi připraveného Vošvrdy.

15:13
    Do protiútoku šel Laš, jenž našel Hermana, který trefuje beton Novotného.

16:07
    Réway svým pokusem trefil pouze prvního bránícího hráče.

16:16
    Hlinkovu střelu na dvakrát chytá domácí gólman.

16:52
    Od modré čáry vystřelil z první Švrček, jehož pokus končí ve výstroji Vošvrdy.

17:30
    Mezi kruhy si sjel Réway, který zamířil nepřesně.

17:46
    Bahenského ránu vyráží brankář pouze nad sebe.

17:49
    Za sekání odchází na trestnou lavici Bahenský.

18:11
    Domácí hráči dobře kombinují v útočné třetině, ale ke střelbě se zatím nedostali.

18:30
    Pražané vyhazují.

18:51
    Hostující celek se opět dostal ke kotouči a vyhazuje přes všechny čáry.

19:25
    Laš našel zpoza branky Hermana, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.

19:49

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Do utkání lépe vstoupili domácí hráči, kteří ale nedokázali vstřelit branku. Naopak Sparta z první vážnější příležitosti otevřela stav zápasu. Buchtele našel před brankou Hlinku, který poslal puk do klece.

Střely na branku: 7:8.
    Zblokované střely: 4:3.
    Hity: 5:7.

Hráči s nejvyšším ice-timem
    Pavel Skrbek (Olomouc) – 7:38.
    Marek Ďaloga (Sparta) – 7:10.

Vše je připraveno k zahájení druhé periody.

20:01

20:08
    Ze střední třetiny nahodil puk na Vošvrdu Přibyl.

20:37
    Majeský za vlastní brankou obral o černou gumu Přibyla.

20:57
    Jeden z hostujících hráčů našel před brankou Mikuše a nyní měli domácí hodně štěstí, že přihrávka nebyla přesnější.

21:39
    Cingel se prosadil v souboji jeden na jednoho, ale puk mu v klíčové fázi utekl.

21:59
    Švrčkova střela od modré byla před brankou tečována, ale zamířila do vystroje brankáře.

22:56
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Z mezikruží vystřelil Dlouhý, jehož pokus se odrazil před volného PETERA ZUZINA, který neměl problém vyrovnat. Asistence: Radek Dlouhý, Alex Rašner.
    ZUZIN - 1:1

23:17
    Hosté si mohou vzít vedení zpět. Na trestnou lavici jde za podražení Majeský.

23:36
    Střelu Hlinky srazil do ochranné sítě Kucharczyk. Vhazovat se bude před brankou Vošvrdy.

23:45
    Hanáci vyhazují kotouč až za branku Novotného.

24:26
    Po nepřesnosti hráčů Sparty se k puku dostal Cibák, který jej posílá přes všechny čáry.

24:58
    Olomouc opět vyhazuje. Hostům tato přesilovka nevychází.

25:17

25:37
    Buc nahodil puk jen do rohu kluziště, kam za ním pospíchá Jergl.

26:20
    Od pravého mantinelu vystřelil Rolinek, jehož pokus je sražen.

26:48
    Do výborné pozice se dostal Chlapík, kterému ve skórování zabránil Vošvrda.

27:02
    Z hranice kruhů vystřelil Staněk, jehož pokus zmařila zlomená hůl.

27:34
    Piskáček čeká až mu vystřídají spoluhráči.

27:55
    Pěkný moment! Marosz naznačil střelu a dostal Novotného ze hry. Následně ale netrefil opuštěnou klec.

28:43
    Z levého kruhu po vhazování vystřelil Buc, který trefuje jen hostujícího brankáře.

29:10
    Kumstát hledal Cingela, jemuž kotouč utekl do středního pásma.

29:39
    Od modré čáry vystřelil Vyrůbalík, ale Novotný byl na jeho pokus připraven.

29:46
    Z ostrého úhlu vystřelil Buc, jehož pokus vyrazil Novotný mezi kruhy, kde stál Laš, jenž trefuje opět brankáře.

30:22
    Klimek trefil prvního bránícího hráče, a tak jdou do protiútoku domácí.

30:32
    Z toho nic nebylo, jelikož domácí útočník o kotouč přišel.

31:26
    Chlapík dobře drží puk v rohu, ale následně o něj přichází.

31:32
    Bude se hrát ve čtyřech. Na trestnou lavici jde Réway a jeden z domácích hráčů.

32:04
    Herman obral o černou gumu Hliku, ale následně nepřesně přihrál.

32:17
    První střelu hostů zblokovala obrana a následnou dorážku zlikvidoval Vošvrda.

32:48
    Dobré střídání Pavla Patery, jehož dva pokusy vyrazil Novotný.

33:29
    Cingel se dostal až před branku, kde svůj pokus nasměřoval do brankáře. Ten zlikvidoval i následné dorážky Saboliče a Kumstáta.

33:29
    Do brankoviště ještě přiletěl Marosz, jenž odstavil oba útočníky Sparty.

33:54
    Novotný si připisuje další zákrok. Následuje komerční přestávka.

34:00
    Sledujeme hodně atraktivní hokej, který se přelévá ze strany na stranu.

34:38
    Velkou rychlost nabral Dlouhý, jehož zastavilo až podražení Rolinka.

34:54
    Marosz se zapomněl v útočné třetině a píská se ofsajd.

35:01
    Sparta posouvá hru do střední třetiny, kde se puku zmocňuje domácí obránce.

35:21
    Ďaloga vyhazuje.

35:48
    Neskutečné, co nyní nedal domácí hráč! Laš měl před sebou úplně prázdnou branku, ale gól nedokázal vstřelit!

36:38
    Další střela Laše se mezi tři tyče nevešla.

36:38

37:21
    Do útočného pásma vjel Zuzin, jehož pokus šel pouze nad hostující klec.

37:53
    Buchtele přišel o puk, k němuž se dostal Přibyl, ale už byl v ofsajdu. Hra se vrací do střední třetiny.

38:09
    Zakázané uvolnění Sparty, která si neporozuměla v založení útočné akce.

38:28
    Zbytečný faul domácího Kucharczyka, který si v útočné třetině pomohl nedovoleným bráněním.

38:45
    Mezi kruhy dostal puk Buchtele, jemuž první střela vůbec nesedla a následnou dorážku chytil Vošvrda.

38:56
    Pavel Patera vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde šetří čas.

39:35
    Od modré čáry vystřelil Piskáček, jehož pokus končí ve výstroji domácího gólmana, jenž na střelu dobře viděl.

39:47
    Sabolič trefuje pouze brusle prvního bránícího hráče.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Utkání má strhující tempo a je plné šancí. Domácí hráči zaslouženě vyrovnali. O jedinou branku se postaral Zuzin, k němuž se odrazil puk. V zápase tedy zatím vládnou oba brankáři a jsem zvědav, který z nich si připíše výhru.

Střely na branku: 19:19.
    Zblokované střely: 11:4.
    Hity: 16:10.

Jiří Ondrušek (Olomouc) – 15:14.
    Marek Ďaloga (Sparta) – 14:43.

Hráči obou týmu se vracejí na ledovou plochu, utkání bude za pár minut pokračovat. Přinese nám třetí periodě vítězství jednoho z týmů nebo půjde duel do prodloužení? To se dozvíme během několika minut.

40:01

40:18

40:23
    Z otočky vystřelil Buchtele, jehož pokus vyrazil domácí gólman.

40:46
    Kucharczykova střela byla tečována a Novotný s ní měl velké potíže.

41:22
    Hanáci zakládají další útok.

41:38
    Skrbek hledal na první tyči Ráce, ale celá šance byla zmařena.

41:50
    Ďalogova střela z hranice pravého kruhu je sražená do rohu kluziště.

42:07
    Do dobré šance se dostal Pech, ale jeho pokus mezi tři tyče nezamířil.

42:57
    Hra se přelévá ze strany na stranu a sledujeme výborné utkání.

43:12
    Polášek nepřesně přihrál a puk končí na zakázaném uvolnění. Hra se vrací do obrané třetiny Sparty.

43:37
    Bekhendem to zkusil Bahenský, jehož pokus vyrazil pozorný Vošvrda.

44:01
    Domácí Herman nahodil puk jen na Novotného a spěchá na střídačku.

44:17
    Je tu další přesilová hra pro Spartu! Na trestnou lavici jde za podražení Kucharczyk.

44:26
    Od modré čáry vystřelil Mikuš, jehož pokus Vošvrda vyrazil ke spoluhráči, která následně vyhazuje přes všechny čáry.

45:09
    Sabolič hledal mezi kruhy Mikuše, jenž nedokázal zakončit.

45:10
    Rozhodčí vykazuje hru do střední třetiny, jelikož v brankovišti stál Cingel.

45:34
    Domácí vyhazují až za branku soupeře.

46:17

46:17
    Sparta dobře kombinovala, ale střelecké pokusy zlikvidovali obránci Mory.

47:19
    Knotek vyvezl černou gumu do střední třetiny, kde o ní rychle přišel.

47:30
    Pražané se dostali do ofsajdu a hra se vrací do střední třetiny. Následuje komerční přestávka.

47:51
    Z utkání odstoupil hostující Přibyl, který má problém s tříslem.

48:18
    Cingel nahazoval puk do útočného pásma, kam mu dříve přejel Klimek a máme tu další ofsajd Sparty.

48:25
    Za hákování jde na trestnou lavici Jaroslav Hlinka, který nabízí domácímu týmu přesilovou hru.

48:41
    Střela Ondruška mířila jen těsně vedle brány.

49:01
    Kucharczykovu střelu zblokoval Buchtele, který následně vyhazuje přes všechny čáry.

49:45
    Mora dobře kombinuje v útočné třetině, ale nemůže se dostal do dobré střelecké pozice. Následně rozhodčí Hodek vykázal hru do střední třetiny.

50:07
    Hanáci jsou opět v útočné třetině a kombinují.

50:25

50:31
    Střelu Jergle chytá Novotný, který drží svůj tým.

50:44
    Hlinka našel před brankou Buchteleho, který nedokázal vsítit branku.

51:10
    Z rohu kluziště si až před branku vyjel Zuzin, který nedokázal zakončit. Puk se odrazil od hostujícího hráče pod Novotného.

51:30
    Hanáci dobře napadají rozehrávku Sparty, která se musí vrátit za vlastní branku a zkusit to znovu.

51:59
    Knotek se dostal ke kotouči na hranici brankoviště, ale trefil jen betony Novotného.

52:38
    Lukáš Pech neměl rychlost a puk raději jen protečoval do útočné třetiny.

52:48
    Závar před brankou vyřešil Vošvrda. Po zapískáni zůstal ležet na ledové ploše Pech.

53:09
    Piskáček hledal vedle sebe stojícího Behenského, kterému puk utíká.

53:57
    V útočném pásmu vybojoval černou gumu Klimek, jenž o ní rychle přišel.

55:00
    Po odrazu se puk ocitl mimo hrací plochu. Následuje vhazování v obraném pásmu Sparty.

55:42
    Puk byl dlouho zašlápnut u mantinelu. Rozhodčí viděl zašlápnutí domácího hráče a vhazovat se bude před Vošvrdou.

56:05
    Z ostrého úhlu vystřelil Bahenský, jehož pokus domácí gólman vyrazil před sebe, kam dojížděj Hlinka, jenž nedokázal zakončit.

56:32
    Nyní měl Vošvrda hodně štěstí, jelikož puk změnil několikrát smět letu, ale domácí brankáři si dokázal poradit.

57:31
    Pech našel rozjetého Rolinka, jehož pokus na zadní tyč zlikvidoval Vošvrda.

58:12
    Další ranou se prezentoval Buchtele, jehož pokus byl sražen vedle domácí brány.

58:33
    Další ránu chytá Vošvrda. Sparta přidala na tempu a snaží se vstřelit rozhodující branku.

58:58
    Marosz se dostal do ofsajdu, Hra se vrací do střední třetiny.

59:00
    Dnešní utkání sleduje 5500 diváků a je tedy vyprodáno!

59:22
    V odbré pozici se ocitl Laš, kterého v poslední moment odstavil od puku Ďaloga.

59:55
    Nahození domácího obránce zastavil Jaroslav Hlinka.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po šedesáti minutách je duel vyrovnaný a čeká nás tedy prodloužení. Kdo si vybojuje bod navíc nám odhalí následující minuty.

Střely na branku: 24:30.
    Zblokované střely: 18:8.
    Hity: 20:15.

60:01

60:14
    Do samostatného úniku se dostal Cibák, který nenašel mezírku mezi Novotného betony.

60:30
    Sparta nahazuje kotouč jen na zadní mantinel, kde ho získal domácí obránce.

60:58
    Z pravé strany střílel Cingel, jenž trefuje před sebou stojícího Ondruška.

61:30
    Skrbek nepřesně rozehrál a hry se ujímají Pražané.

61:58
    V prodloužení jsou na puku více hráči Mory.

62:19
    Střelou přes obránce se prosadil LUKÁŠ KLIMEK, který našel mezírku mezi rukou a tělem Vošvrdy, jenž se na sebe hodně zlobí. Asistence: Jan Piskáček, Tomáš Rolinek.
    PISKÁČEK - 1:2

V prodloužení byli lepší domácí hráči, ale bod navíc si připsali ti hostující, který vstřelil Lukáš Klimek.

Troufám si říct, že jsme sledovali nadprůměrné utkání extraligy, kterému chybělo snad jen více branek.

Střely na branku: 25:31.
    Zblokované střely: 20:8.
    Hity: 20:16.

Jan Odrušek (Olomouc) – 24:50.
    Marek Ďaloga (Sparta) – 22:54.

Nejlepší hráči utkání
    Marek Laš (Olomouc) – 0+0, 2 střely, 4 hity, 15:50 čas na ledě.
    Jan Buchtele (Sparta) – 0+1, 4 střely, 3 hity, 19:12 čas na ledě.

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:06:35)

Michal Luxa

Góly a asistencie: 23. Zuzin (Dlouhý, Rašner) – 5. Hlinka (Buchtele), 63. Piskáček (Piskáček, Rolinek)

Rozhodca: Hodek, Lacina – Brejcha, Suchánek