Mladá Boleslav – Třinec 2:4 (kon.) | Zlín – Litvínov 6:5 (po pr.) | Olomouc – Sparta Praha 1:2 (po pr.)
Liberec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Hradec Králové – Plzeň 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 5:0 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
HC Sparta Praha
cz Piatok 14.11.2014, 17:40 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga (ČR)

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:06:35)

Nejlepší hráči utkání
    Marek Laš (Olomouc) – 0+0, 2 střely, 4 hity, 15:50 čas na ledě.
    Jan Buchtele (Sparta) – 0+1, 4 střely, 3 hity, 19:12 čas na ledě.

Hráči s nejvyšším ice-timem
    Jan Odrušek (Olomouc) – 24:50.
    Marek Ďaloga (Sparta) – 22:54.

Střely na branku: 25:31.
    Zblokované střely: 20:8.
    Hity: 20:16.

Troufám si říct, že jsme sledovali nadprůměrné utkání extraligy, kterému chybělo snad jen více branek.

V prodloužení byli lepší domácí hráči, ale bod navíc si připsali ti hostující, který vstřelil Lukáš Klimek.

PISKÁČEK - 1:2

62:19
    Sparta právě vstřelila branku!
    Střelou přes obránce se prosadil LUKÁŠ KLIMEK, který našel mezírku mezi rukou a tělem Vošvrdy, jenž se na sebe hodně zlobí. Asistence: Jan Piskáček, Tomáš Rolinek.

61:58
    V prodloužení jsou na puku více hráči Mory.

61:30
    Skrbek nepřesně rozehrál a hry se ujímají Pražané.

60:58
    Z pravé strany střílel Cingel, jenž trefuje před sebou stojícího Ondruška.

60:30
    Sparta nahazuje kotouč jen na zadní mantinel, kde ho získal domácí obránce.

60:14
    Do samostatného úniku se dostal Cibák, který nenašel mezírku mezi Novotného betony.

60:01

Střely na branku: 24:30.
    Zblokované střely: 18:8.
    Hity: 20:15.

Po šedesáti minutách je duel vyrovnaný a čeká nás tedy prodloužení. Kdo si vybojuje bod navíc nám odhalí následující minuty.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Nahození domácího obránce zastavil Jaroslav Hlinka.

59:22
    V odbré pozici se ocitl Laš, kterého v poslední moment odstavil od puku Ďaloga.

59:00
    Dnešní utkání sleduje 5500 diváků a je tedy vyprodáno!

58:58
    Marosz se dostal do ofsajdu, Hra se vrací do střední třetiny.

58:33
    Další ránu chytá Vošvrda. Sparta přidala na tempu a snaží se vstřelit rozhodující branku.

58:12
    Další ranou se prezentoval Buchtele, jehož pokus byl sražen vedle domácí brány.

57:31
    Pech našel rozjetého Rolinka, jehož pokus na zadní tyč zlikvidoval Vošvrda.

56:32
    Nyní měl Vošvrda hodně štěstí, jelikož puk změnil několikrát smět letu, ale domácí brankáři si dokázal poradit.

56:05
    Z ostrého úhlu vystřelil Bahenský, jehož pokus domácí gólman vyrazil před sebe, kam dojížděj Hlinka, jenž nedokázal zakončit.

55:42
    Puk byl dlouho zašlápnut u mantinelu. Rozhodčí viděl zašlápnutí domácího hráče a vhazovat se bude před Vošvrdou.

55:00
    Po odrazu se puk ocitl mimo hrací plochu. Následuje vhazování v obraném pásmu Sparty.

53:57
    V útočném pásmu vybojoval černou gumu Klimek, jenž o ní rychle přišel.

53:09
    Piskáček hledal vedle sebe stojícího Behenského, kterému puk utíká.

52:48
    Závar před brankou vyřešil Vošvrda. Po zapískáni zůstal ležet na ledové ploše Pech.

52:38
    Lukáš Pech neměl rychlost a puk raději jen protečoval do útočné třetiny.

51:59
    Knotek se dostal ke kotouči na hranici brankoviště, ale trefil jen betony Novotného.

51:30
    Hanáci dobře napadají rozehrávku Sparty, která se musí vrátit za vlastní branku a zkusit to znovu.

51:10
    Z rohu kluziště si až před branku vyjel Zuzin, který nedokázal zakončit. Puk se odrazil od hostujícího hráče pod Novotného.

50:44
    Hlinka našel před brankou Buchteleho, který nedokázal vsítit branku.

50:31
    Střelu Jergle chytá Novotný, který drží svůj tým.

50:25

50:07
    Hanáci jsou opět v útočné třetině a kombinují.

49:45
    Mora dobře kombinuje v útočné třetině, ale nemůže se dostal do dobré střelecké pozice. Následně rozhodčí Hodek vykázal hru do střední třetiny.

49:01
    Kucharczykovu střelu zblokoval Buchtele, který následně vyhazuje přes všechny čáry.

48:41
    Střela Ondruška mířila jen těsně vedle brány.

48:25
    Za hákování jde na trestnou lavici Jaroslav Hlinka, který nabízí domácímu týmu přesilovou hru.

48:18
    Cingel nahazoval puk do útočného pásma, kam mu dříve přejel Klimek a máme tu další ofsajd Sparty.

47:51
    Z utkání odstoupil hostující Přibyl, který má problém s tříslem.

47:30
    Pražané se dostali do ofsajdu a hra se vrací do střední třetiny. Následuje komerční přestávka.

47:19
    Knotek vyvezl černou gumu do střední třetiny, kde o ní rychle přišel.

46:17
    Sparta dobře kombinovala, ale střelecké pokusy zlikvidovali obránci Mory.

46:17

45:34
    Domácí vyhazují až za branku soupeře.

45:10
    Rozhodčí vykazuje hru do střední třetiny, jelikož v brankovišti stál Cingel.

45:09
    Sabolič hledal mezi kruhy Mikuše, jenž nedokázal zakončit.

44:26
    Od modré čáry vystřelil Mikuš, jehož pokus Vošvrda vyrazil ke spoluhráči, která následně vyhazuje přes všechny čáry.

44:17
    Je tu další přesilová hra pro Spartu! Na trestnou lavici jde za podražení Kucharczyk.

44:01
    Domácí Herman nahodil puk jen na Novotného a spěchá na střídačku.

43:37
    Bekhendem to zkusil Bahenský, jehož pokus vyrazil pozorný Vošvrda.

43:12
    Polášek nepřesně přihrál a puk končí na zakázaném uvolnění. Hra se vrací do obrané třetiny Sparty.

42:57
    Hra se přelévá ze strany na stranu a sledujeme výborné utkání.

42:07
    Do dobré šance se dostal Pech, ale jeho pokus mezi tři tyče nezamířil.

41:50
    Ďalogova střela z hranice pravého kruhu je sražená do rohu kluziště.

41:38
    Skrbek hledal na první tyči Ráce, ale celá šance byla zmařena.

41:22
    Hanáci zakládají další útok.

40:46
    Kucharczykova střela byla tečována a Novotný s ní měl velké potíže.

40:23
    Z otočky vystřelil Buchtele, jehož pokus vyrazil domácí gólman.

40:18

40:01

Hráči obou týmu se vracejí na ledovou plochu, utkání bude za pár minut pokračovat. Přinese nám třetí periodě vítězství jednoho z týmů nebo půjde duel do prodloužení? To se dozvíme během několika minut.

Jiří Ondrušek (Olomouc) – 15:14.
    Marek Ďaloga (Sparta) – 14:43.

Střely na branku: 19:19.
    Zblokované střely: 11:4.
    Hity: 16:10.

Utkání má strhující tempo a je plné šancí. Domácí hráči zaslouženě vyrovnali. O jedinou branku se postaral Zuzin, k němuž se odrazil puk. V zápase tedy zatím vládnou oba brankáři a jsem zvědav, který z nich si připíše výhru.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:47
    Sabolič trefuje pouze brusle prvního bránícího hráče.

39:35
    Od modré čáry vystřelil Piskáček, jehož pokus končí ve výstroji domácího gólmana, jenž na střelu dobře viděl.

38:56
    Pavel Patera vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde šetří čas.

38:45
    Mezi kruhy dostal puk Buchtele, jemuž první střela vůbec nesedla a následnou dorážku chytil Vošvrda.

38:28
    Zbytečný faul domácího Kucharczyka, který si v útočné třetině pomohl nedovoleným bráněním.

38:09
    Zakázané uvolnění Sparty, která si neporozuměla v založení útočné akce.

37:53
    Buchtele přišel o puk, k němuž se dostal Přibyl, ale už byl v ofsajdu. Hra se vrací do střední třetiny.

37:21
    Do útočného pásma vjel Zuzin, jehož pokus šel pouze nad hostující klec.

36:38

36:38
    Další střela Laše se mezi tři tyče nevešla.

35:48
    Neskutečné, co nyní nedal domácí hráč! Laš měl před sebou úplně prázdnou branku, ale gól nedokázal vstřelit!

35:21
    Ďaloga vyhazuje.

35:01
    Sparta posouvá hru do střední třetiny, kde se puku zmocňuje domácí obránce.

34:54
    Marosz se zapomněl v útočné třetině a píská se ofsajd.

34:38
    Velkou rychlost nabral Dlouhý, jehož zastavilo až podražení Rolinka.

34:00
    Sledujeme hodně atraktivní hokej, který se přelévá ze strany na stranu.

33:54
    Novotný si připisuje další zákrok. Následuje komerční přestávka.

33:29
    Do brankoviště ještě přiletěl Marosz, jenž odstavil oba útočníky Sparty.

33:29
    Cingel se dostal až před branku, kde svůj pokus nasměřoval do brankáře. Ten zlikvidoval i následné dorážky Saboliče a Kumstáta.

32:48
    Dobré střídání Pavla Patery, jehož dva pokusy vyrazil Novotný.

32:17
    První střelu hostů zblokovala obrana a následnou dorážku zlikvidoval Vošvrda.

32:04
    Herman obral o černou gumu Hliku, ale následně nepřesně přihrál.

31:32
    Bude se hrát ve čtyřech. Na trestnou lavici jde Réway a jeden z domácích hráčů.

31:26
    Chlapík dobře drží puk v rohu, ale následně o něj přichází.

30:32
    Z toho nic nebylo, jelikož domácí útočník o kotouč přišel.

30:22
    Klimek trefil prvního bránícího hráče, a tak jdou do protiútoku domácí.

29:46
    Z ostrého úhlu vystřelil Buc, jehož pokus vyrazil Novotný mezi kruhy, kde stál Laš, jenž trefuje opět brankáře.

29:39
    Od modré čáry vystřelil Vyrůbalík, ale Novotný byl na jeho pokus připraven.

29:10
    Kumstát hledal Cingela, jemuž kotouč utekl do středního pásma.

28:43
    Z levého kruhu po vhazování vystřelil Buc, který trefuje jen hostujícího brankáře.

27:55
    Pěkný moment! Marosz naznačil střelu a dostal Novotného ze hry. Následně ale netrefil opuštěnou klec.

27:34
    Piskáček čeká až mu vystřídají spoluhráči.

27:02
    Z hranice kruhů vystřelil Staněk, jehož pokus zmařila zlomená hůl.

26:48
    Do výborné pozice se dostal Chlapík, kterému ve skórování zabránil Vošvrda.

26:20
    Od pravého mantinelu vystřelil Rolinek, jehož pokus je sražen.

25:37
    Buc nahodil puk jen do rohu kluziště, kam za ním pospíchá Jergl.

25:17

24:58
    Olomouc opět vyhazuje. Hostům tato přesilovka nevychází.

24:26
    Po nepřesnosti hráčů Sparty se k puku dostal Cibák, který jej posílá přes všechny čáry.

23:45
    Hanáci vyhazují kotouč až za branku Novotného.

23:36
    Střelu Hlinky srazil do ochranné sítě Kucharczyk. Vhazovat se bude před brankou Vošvrdy.

23:17
    Hosté si mohou vzít vedení zpět. Na trestnou lavici jde za podražení Majeský.
    ZUZIN - 1:1

22:56
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Z mezikruží vystřelil Dlouhý, jehož pokus se odrazil před volného PETERA ZUZINA, který neměl problém vyrovnat. Asistence: Radek Dlouhý, Alex Rašner.

21:59
    Švrčkova střela od modré byla před brankou tečována, ale zamířila do vystroje brankáře.

21:39
    Cingel se prosadil v souboji jeden na jednoho, ale puk mu v klíčové fázi utekl.

20:57
    Jeden z hostujících hráčů našel před brankou Mikuše a nyní měli domácí hodně štěstí, že přihrávka nebyla přesnější.

20:37
    Majeský za vlastní brankou obral o černou gumu Přibyla.

20:08
    Ze střední třetiny nahodil puk na Vošvrdu Přibyl.

20:01

Vše je připraveno k zahájení druhé periody.

Pavel Skrbek (Olomouc) – 7:38.
    Marek Ďaloga (Sparta) – 7:10.

Střely na branku: 7:8.
    Zblokované střely: 4:3.
    Hity: 5:7.

Do utkání lépe vstoupili domácí hráči, kteří ale nedokázali vstřelit branku. Naopak Sparta z první vážnější příležitosti otevřela stav zápasu. Buchtele našel před brankou Hlinku, který poslal puk do klece.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:49

19:25
    Laš našel zpoza branky Hermana, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.

18:51
    Hostující celek se opět dostal ke kotouči a vyhazuje přes všechny čáry.

18:30
    Pražané vyhazují.

18:11
    Domácí hráči dobře kombinují v útočné třetině, ale ke střelbě se zatím nedostali.

17:49
    Za sekání odchází na trestnou lavici Bahenský.

17:46
    Bahenského ránu vyráží brankář pouze nad sebe.

17:30
    Mezi kruhy si sjel Réway, který zamířil nepřesně.

16:52
    Od modré čáry vystřelil z první Švrček, jehož pokus končí ve výstroji Vošvrdy.

16:16
    Hlinkovu střelu na dvakrát chytá domácí gólman.

16:07
    Réway svým pokusem trefil pouze prvního bránícího hráče.

15:13
    Do protiútoku šel Laš, jenž našel Hermana, který trefuje beton Novotného.

14:56
    Hlinka našel na modré čáře Poláška, jehož pokus mířil jen do hrudi připraveného Vošvrdy.

14:27
    Těsně po vhazovaná se k puku dostali domácí hráči, kteří rychle vyhazují přes všechny čáry.

14:16
    Na trestnou lavici usedá Cibák, jenž si podržel protihráče.

14:11
    Nahození Kumstáta zastavil za svou brankou domácí brankář.

13:41
    Z hranice kruhů vystřelil Přibyl, jehož pokus byl sražen do rohu hrací plochy.

13:02
    Ve vlastní obrané třetině přišel o puk Skrbek, kterého o něj obral aktivní Buchtele.

12:46
    V souboji jeden na jednoho byl úspěšnější hostující Hrbas, jenž zastavil Jergla.

12:19
    Vyrůbalík hledal rozjetého Pateru, ke kterému se puk nedostal.

12:07

11:24
    Zuzin opět nahodil puk na zadní mantinel, kde byli první hráči Sparty, kteří vyhazují.

10:40
    Z pravého kruhu pro vhazování vystřelil Rác, jehož pokus byl zastaven před brankou, kde stálo několik hráčů.

10:16
    Pražané získali kotouč a posílají jej až za branku Vošvrdy.

10:07
    Máme tu první přesilovou hru pro Moru! Za podražení odchází na trestnou lavici Přibyl.

09:36
    Adam Polášek cítil, že potřebuje vystřídat a poslal puk obloučkem do střední třetiny.

09:01
    Nyní střelu Knotka chytá Novotný. Bude se vhazovat v obranném pásmu Sparty.

08:37
    Laš hledal na levém kruhu Zizina, který černou gumu nezpracoval.

08:01
    Domácí Zuzin nic nevymýšlel a puk nahodil na zadní mantinel, kde se o něj porve.

07:51
    Pražané se špatně domluvili a píská se ofsajd, po němž následuje komerční přestávka.

07:03
    Domácí kapitán hledal před brankou Jergla, který nedokázal kotouč dopravit do odkryté klece!

06:03
    Marosz hledal před brankou Ráce. Ten se k puku nedostal.

05:29
    Klimek se neprotáhl kolem obránce, který puk získal.

05:18
    Do dobré pozice si vybruslil Radek Dlouhý, který trefil jen lapačku Novotného.
    HLINKA - 0:1

04:17
    Buchtele našel před brankou volného JAROSLAVA HLINKU, který střelou na přední tyč střílí první branku. Asistence: Jan Buchtele.

03:34
    Rác si s pukem objel celé pásmo, ale nakonec o něj přišel.

02:56
    Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivněji než jejich soupeř.

02:23
    Od modré čáry vystřelil Ondrušek, jehož pokus se snažil tečovat Dlouhý.

01:53
    Pražané vyhazují přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská.

01:27
    Kumstát se snažil nahodit puk na branku, kterou ale netrefil.

00:39
    Majeský si netroufl v souboji jeden na jednoho a puk poslal jen za branku soupeře.

00:01
    úvodní vhazování vyhráli domácí hráči, kteří kotouč jen nahazují do útočné třetiny.

00:01

Ledová plocha je již připravena, utkání za pár minut začne.
    Hokejisté HC Sparta Praha přicestovali do Olomouce vlakem.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Staněk, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Jergl – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Polášek, Piskáček, Ďaloga, Mikuš, Švrček, Barinka, Hrbas – Přibyl, Hlinka, Buchtele – Kumstát, Cingel, Sabolič – Klimek, Pech, Rolinek (C) – Réway, Bahenský, Chlapík.

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Brejcha, Suchánek.

Statistické okénko

Využití přesilových her: 20,73% (3. pozice) – 23,33% (1. pozice)
    Trestné minuty celkem: 228 tr. minut (12.) – 272 tr. minut (5.)
    Ubráněná oslabení: 83,51% (9.) – 81,32 (12.)
    Střely na branku: 498 střel (13.) – 555 střel (7.)
    Střely proti: 595 střel (11.) – 469 střel (3.)

HC Olomouc

Hanáci zvítězili v šesti duelech, k nimž přidali čtyři výhry v prodloužení. Naopak jednu prohru utrpěli v prodloužení a další osm v normální hrací době. Nejcitelnější ranou pro Olomouc je ukončení hostování Erika Hrni, který se vrátil do Třince. V dresu Kohoutů nasbíral šestnáct kanadských bodů a byl nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnějším hráčem je Roman Rác, jenž nasbíral osmnáct kanadských bodů, za čtyři branky a čtrnáct asistencí. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Rostislav Marosz, který nasbíral o bod méně než Rác.

Pražané vyhráli v této sezóně jedenáctkrát a jednu výhru přidali v prodloužení. Naopak poraženi odešli pouze šestkrát. Sparta vstřelila šedesát branek a inkasovala o dvacet gólů méně než sama dala. Nejproduktivnějším hráčem je obránce Adam Polášek, jenž nasbíral patnáct kanadských bodů, za tři vstřelené branky a dvanáct asistencí. Nejproduktivnějším útočníkem je Lukáš Pech, který má na svém kontě o bod méně než Polášek.

Při pohledu na tabulku zjistíme, že lépe je na tom pražská Sparta, která nasbírala pětatřicet bodů a figuruje na čtvrté pozici extraligy. Olomouc se nachází pouze dvě místa za Spartou a má na svém kontě sedmadvacet bodů.

Vítám vás u sledování zápasu, ve kterém Olomouc vyzve pražskou Spartu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.

Michal Luxa

Góly a asistencie: 23. Zuzin (Dlouhý, Rašner) – 5. Hlinka (Buchtele), 63. Piskáček (Piskáček, Rolinek)

Rozhodca: Hodek, Lacina – Brejcha, Suchánek