NY Rangers – Colorado 3:4 (1:2 po s.n.) | Carolina – Winnipeg 1:3 (kon.) | Montreal – Boston 5:1 (kon.)
Tampa Bay – San Jose 1:2 (kon.) | St. Louis – Nashville 4:3 (kon.) | Minnesota – Buffalo 6:3 (kon.)
Calgary – Arizona 5:3 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:4 (po pr.) | LA Kings – Dallas 0:2 (kon.)
Minnesota Wild
6:3 (4:2, 1:0, 1:1)
Buffalo Sabres
cz Piatok 14.11.2014, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Příjemné páteční ráno v takto brzkých hodinách. V NHL je dnes na programu celkem 9 utkání a my budeme společnými silami sledovat utkání Minnesota Wild – Buffalo Sabres tedy mezikonferenční souboj celků, kterým se v posledních zápasech moc nedařilo.

U Šavlí se to vesměs počítalo. Hosté jsou absolutně nejhorším celkem celé soutěžě a s pouhými 8 body jsou uvězněni na dně kompletní NHL i Východní konference. Na předposlední Columbus sice ztrácí jediný bod, ale u Modrokabátníků je tak nízký bodový příjem zaviněn rozsáhlou marodkou na rozdíl od Buffala. To má hrozivě vypadající negativní skóre 21:60.

Divočáci z Minnesoty by měli stejně jako v minulé sezoně hrát klidný střed tabulky a zatím to aktuálně i tak vypadá. 14 bodů řadí Wilds aktuálně 10. místo Západní konference se čtyřbodovou ztrátou na příčky zaručující play off. Na té poslední jsou momentálně Žraloci ze San Jose. Minnesota má však z celé konference odehráno nejméně utkání (14) a má mírně pozitivní skóre 38:32

Vzájemné zápasy

Oba celky se střetly celkem dvakrát v loňské sezoně a v obou případech vyhrála Minnesota. Nejprve na půdě soupeřě těsně 2:1 a poté následně v domácím prostředí již přesvědčivějším výsledkem 4:1.

Letos to bude jejich premiérové střetnutí a dá se očekávet, že Divočáci na rozdíl od Buffala utnou sérii 4 porážek v řadě. Tito soupeři se spolu utkají ještě jednou a to za dva měsíce v lednu 2015 na ledě Buffala.

Aktuální forma

Minnesota: P-P-P-P-V

Buffalo: P-P-P-Pp-Vp

Československá stopa

Sledovat hokejisty z Česka a Slovenska bude možné pouze v dresu Buffala. Zda se postaví do brány český brankář Michal Neuvirth, který v minulém utkání na ledě St. Louis inkasoval celkem šest branek, ale není vůbec jisté. Obrannné řady by měl ale vystužit slovenský obránce Andrej Meszároš.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Minnesota Wild: Kuemper (Backström) – Brodin, Suter, Prosser, Scandella, Blum, Ballard – Pominville, Granlund, Vanek – Cole, Koivu (C), Carter Fontaine, Haula, Niederreiter – Zucker, Brodziak, Schroeder. Trenér: Mike Yeo.

Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Myers, Benoit, Ristolainen, Zadorov, Strachan, Weber – Ennis, Girgensons, Moulson – Gionta (C), Mitchell, Kaleta – Stewart, MacCormick, Foligno – Stafford, Hodgson, Deslauriers. Trenér: Ted Nolan.

Rozhodčí: Devorski, Kozari – Mach, Pancich.

00:01

00:30
    Domácí se dostávali do první šance. Jejich kombinace ale skončila na bruslích jednoho z beků Buffala.

01:03
    Sabres právě vstřelili branku!
    Hosté se nečekaně dostávají v Minnesotě do vedení. Střeka RASMUSE RISTOLAINENA od modré skončila překvapivě až za zády Kuempera. Na brankovišti se sice pokoušel tečovat Gorgensons, ale bylo to z jeho strany marné. Asistence: Matt Moulson, Zemgus Girgensons.
    Rasmus RISTOLAINEN - 0:1

4:01
    Domácí tým se nemůže v úvodu utkání na delší dobu usadit v útočném pásmu.

05:23
    Střela Scandelly byla sražena do rohu.

06:07
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Střelu Kylea Brodziaka vyrazil Enroth pouze nad sebe a RYAN CARTER si počkal až puk spadne do povolené úrovně a krosčekovým způsobem poslal puk do branky. Asistence: Kyle Brodziak, Justin Fontaine.
    Ryan CARTER - 1:1

06:14
    Minnesota právě vstřelila.ěstí ze strany prosazuje NINO NIEDERREITER. Asistence: Charlie Coyle, Mikael Granlund.
    Nino NIEDERREITER - 2:1

06:24
    Hosté bleskurychle srovnávají. Od mantinelu překonává Kuempera ZEMGUS GIRGENSONS a je tak srovnáno na 2:2. Asistence: Tyler Ennis, Nikita Zadorov.
    Zemgus GIRGENSONS - 2:2

06:24
    Trenérovi Yeovi došla s domácí dvojkou trpělivost a místo něj posílá mezi tři tyče Backströma. Kuemper dostal dva góly ze dvou střel.

09:21
    Fountaine našel zpoza branky KYLEA BRODZIAKA, které z ostrého úhlu poslal puk o beton Enrotha do hostující klece. Asistence: Justin Fontaine, Ryan Carter.
    Kyle BRODZIAK - 3:2

10:24
    Tak takovou přestřelku na úvod utkání nečekal zřejmě nikdo.

11:29
    Divočáci jsou opět v útočné třetině a Enroth měl velké potíže, aby zkrotil puk.

12:35
    Za hákování putuje na trestnou lavici Myers (BUF).

12:39
    Enroth hned na startu oslabení Buffala musel předvést těžký zákrok.

12:50
    Šavle se ale osvobozují.

13:13
    Jen tak tak vyrazil Enroth pokus Sutera.

14:02
    Domácí zaměstnávají domácího brankáře, ten ale odolává.

14:35
    Hosté jsou kompletní.

15:15
    Zakázané uvolnění Wilds.

15:57
    Ennis se pokoušel najít od mantinelu někoho ze svých spoluhráčů. Tam ale nikdo nepřijížděl a hostující útočník přišel o kotouče.

17:28
    Na modrou dostal nabito Folin, ale trefil pouze houšť před sebou.

17:34
    Za držení dostává 2 minuty Stafford (BUF).

17:52
    Tentokrát Divočáci přesilovou hru využívají. Granlund si počkal s pukem až se na středu objeví sám NINO NIEDERREITER, který pouze vložil hůl do jeho střílené přihrávky, aby usměrnil puk do branky. Asistence: Markus Granlund, Matt Dumba.
    Nino NIEDERREITER - 4:2

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Přestřelku, která se jen tak nevidí, jsme viděli v 1. třetině, jež nabídla celkem 6 branek, což je někdy porce za celý zápas. K tomu ještě střídání domácích gólmanů. Kuemper dostal dva góly ze dvou střel a velice rychle se vrátil zpět na střídačku. 2. třetina začne ve 3:09.

20:01

20:24
    Girgensons na úvod druhé třetiny vyzkoušel Backströma.

21:02
    Domácí brankář si poradil i s tvrdou střelou Gionty.

21:51
    Buffalo ale bude muset svou aktivitu mírnit. Za hru vysokou holí je vyloučen Kaleta.

22:24
    Enroth ale pokus Folina od modré chytá.

22:35
    McCormick nabral rychlost a nahozením vyzkoušel Backströma, který raději ponechal puk v rukavici.

22:49
    Útočnou snahu domácích zastavuje ofsajd.

23:18
    Šavle se opět osvobozují.

23:49
    Wilds opět zkoušeli úspěšnou kombinaci z předešlé přesilovky. Tentokrát však tolik úspěšná nebyli.

23:51
    Buffalo je v plném počtu.

24:48
    Elitní formace hostů se pohlednou kombinací dostala k ohrožení Backströma. Domácí brankář byl však připraven.

25:27
    Zakázané uvolnění na straně Buffala.

26:38
    Sabres se nemohou moc dostat z pásma a tak si často pomáhají vyhozením puku k Backströmovi.

27:22
    Až nyní se na delší dobu dostaly Šavle do útočné třetiny.

28:16
    Hraje se však už opět před Enrothem.

29:26
    Zámek domácích nebere konce, ale gólman Buffala zatím nemusel zasahovat.

30:34
    Backström musel po delší době zasahovat proti střele Webera.

31:18
    Další střelu od modré vyslal na domácího brankáře Myers.

31:56
    Ristolainen (BUF) dostává 2 minuty nepodmíněně za nedovolené bránění.

32:45
    Domácí kombinují, ale nestřílí. Buffalo následně vyhazuje.

33:50
    Až nyní to Wilds vykombinovali do prázdné branky, kdy se puk dostal po ose Koivu – Pominville až k JAREDU SPURGEONOVI, který měl lehký úkol do prázdné klece, i když Enroth skákal, jak mohl, tak brance stejně nezabránil. Asistence: Jason Pominville, Mikko Koivu.
    Jared SPURGEON - 5:2

34:37
    Přesilovku si vyzkouší také Buffalo. Fontaine obdržel trest na 2 minuty za držení.

35:53
    Backström ale svými zákroky drží hostující hráče na uzdě.

36:37
    Minnesota hraje v plném počtu hráčů.

38:30
    Dlouhá bitva se odehrávala v boji o kotouč v rohu Minnesoty, nakonec ji vyhráli domácí, kteří ihned jedou do protiútoku.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Brankostroj se v prostřední periodě zastavil a viděli jsme v ní pouze jedinou branku. Za to ale pohlednou. Kombinaci do prázdné branky v podání domácích zakončil Spurgeon. Po 40 minutách je to tak 5:2. 3. třetina začne ve 4:03.

40:01

40:47
    Minnesota v poklidu začíná svou kombinaci.

41:32
    Gionta to zkoušel mezi tři protihráče, ale moc dlouho mu to nevydrželo.

41:53
    Sourgeon mohl vstřelit svou druhou branku v zápase. Z brankoviště ale nedostal puk za ležícího Enrotha.

43:31
    Svému gólmanovi pomohla nyní ve zmatcích hostující obrana.

44:32
    Buffalo se alespoň na chvíli osvobozuje vyhozením kotouče od tlaku Minnesoty.

45:32
    Střela Hauly zamířila mimo.

47:00
    Závěrečná třetina zatím plyne velice rychle a už dlouho se hraje bez přerušení.

47:45
    Přerušuje se až nyní po Icingu Wilds.

48:34
    Domácí hráči ale jinak zatím svým protějškům moc puk ve 3. třetině nepůjčují.

49:25
    Minnesota půjde do čtyř. Za držení protihráče je vyloučen Shroeder.

50:42
    Wilads ujeli 2 na 1, ale zakončení Brodziaka bylo nepřesné.

51:25
    Domácí jsou kompletní.

52:56
    Z ničeho nic přichází třetí branka Buffala, o kterou se postaral TOREY MITCHELL, jenž dokázal z bezprostřední vzdálenosti prostřelit Backströma. Asistence: Drew Stafford, Nicolas Deslauriers.
    Torey MITCHELL - 5:3

55:00
    Čeká nás tak alespoň trochu zajímavých posledních 5 minut 3. třetiny.

56:11
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

57:09
    Utkání už se jenom spíše dohrává Wilds s klidem kombinují na vlastní polovině.

57:32
    Kombinace vedla až ke gólu do prázdné branky hostů, kterou zakončil NINO NIEDERREITER, který tak zkompletovali i hattrick. asistence: Charlie Coyle, Ryan Suter.
    Nino NIEDERREITER - 6:3

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

58:25

59:31
    Enroth si připisuje ještě poslední zákrok v zápase.

60:00

Tři hvězdy utkání:
    1. Nino Niederreiter 3+0
    2. Jared Spurgeon 1+0
    3. Justin Fontaine všichni MIN 0+1. (04:42:42)

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 7. Carter (Brodziak, Fontaine), 7. Niederreiter (Coyle), 10. Brodziak (Fontaine, Carter), 18. Niederreiter (Granlund, Dumba), 34. Spurgeon (Pominville, Koivu), 58. Niederreiter (Coyle, Suter) – 2. Ristolainen (Moulson, Girgensons), 7. Girgensons (Ennis, Zadorov), 53. Mitchell (Stafford, Deslauriers)

Minnesota Wild: Kuemper (Backström) – Brodin, Suter, Prosser, Scandella, Blum, Ballard – Pominville, Granlund, Vanek – Co\le, Koivu (C), Carter Fontaine, Haula, Niederreiter – Zucker, Brodziak, Schroeder. Trenér: Mike Yeo.

Rozhodca: Devorski, Kozari – Mach, Pancich

Diváci: 18 925