Belenenses – Arouca 1:0 (kon.) | Ferreira – Coimbra 2:4 (kon.) | Setúbal – Olhanense 3:1 (kon.)
Guimarães – Braga 1:0 (kon.) | Porto – Benfica 2:1 (kon.)
Vitória FC Setúbal
3:1 (1:1)
SC Olhanense
cz Sobota 10.05.2014, 17:00 • Estádio do Bonfim, Setúbal • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den. Portugalská nejvyšší soutěž nám dnes mimo jiné přinese také zápas mezi Setúbalem a Olhanense.

Domácí celek okupuje klidný střed tabulky a do utkání může jít relativně v klidu. Zisk 36 bodů znamená pro Setúbal osmé místo. Fotbalisté Olhanense jsou na tom pak podstatně hůře, v tabulce jsou až patnáctí. Pokud se hosté chtějí vyhnout baráži či v horším případě přímému sestupu do nižší soutěže, budou dnes muset bezpodmínečně bodovat.

Setúbal táhne sérii čtyř zápasů bez porážky a své příznivce bude chtít potěšit také dnes. Dá se však očekávat, že o vše hrající soupeř dnes bude extrémně bojovat. Olhanense navíc v posledním kole překvapivě zdolalo věhlasné Porto, což se může do jisté míry projevit na psychické pohodě týmu.

V prvním letošním vzájemném měření sil se radovali hráči Olhanense, kteří na domácím hřišti zvítězili 2:1.

Rozhodčí ještě nezahájil dnešní utkání. Prozatím není zřejmé, jaká je příčina.

1

1
    A je odstartováno! Míč se dostal zprava doleva a nyní jsou u míče hráči domácího týmu, kteří nakopávají míč dopředu.

2
    Setúbal právě vstřelil branku!
    Tak to je neskutečný vstup do utkání domácího Setúbalu! Míč se měl na hranici šestnáctky u nohy ZEQUINHA, který se nad ničím nerozmýšlel a poslal tvrdou ránu na bránu Belece. Míč se otřel o břevno a po 64 vteřinách hry se tak domácí dostávají do jednobrankového vedení.

3
    Proti Kieszkovi budou zahrávat přímý kop fotbalisté Olhanense.

5
    Sergio se postavil k přímému kopu a míč zkoušel umístit k pravé tyči soupeřovy svatyně. Tam však včas skočil brankář Kieszek.

5
    Hosté zahrávali rohový kop, který jim příliš nevyšel. Míč letěl vysoko nad hráči a nikdo jej nesklepl do brány.

7
    Míč si pohlídal ve vápně Belec, jehož výhoz míří ke spoluhráčům do obrany.

8
    Diváci uvidí další přímý kop hostů z Olhanense – míč letěl přesně na hlavu jednoho ze spoluhráčů, jenže mířil mimo tři tyče.

9
    Hráči hostujícího celku zdobí hru velmi přesnými přihrávkami, jenže ta finální přesná nebyla a konči v zámezí.

10
    Za námi je již prvních deset minut, ve kterých diváci mohli vidět jednu gól.

11
    Do dalšího útočného tažení se ženou hráči Setúbalu, kteří se snaží přidat další branku.

12
    Domácí se účastní série autových vhazování, které vždy odkopli za čáru soupeři.

13
    Olhanense právě vstřelilo branku!
    Tohle si brankář Setúbalu za rámeček nedá. Jeho odkop z vápna se příliš nevydařil, zachytil jej FEDERICO DIONISI, který tak měl před sebou zcela odkrytou bránu a neměl problém zakončit. Tato trefa znamená vyrovnání!

15
    Domácí hráči se vracejí zpátky na svoji polovinu po neúspěšné akci u brány Belece.

17
    Málem se stalo další neštěstí u domácího pokutového území, jelikož pressing jednoho z protihráčů málem neustál Pedroso!

19
    Míč se pohybuje kolem středové čáry, bojují o něj oba týmy.

20
    Šťastnějšími byli domácí, kteří však svou akci nedokončili kvůli útočnému faulu.

21
    Na trávníku zůstává ležet jeden z domácích hráčů, jelikož jej ostře fauloval soupeř.

23
    Fotbalisté Setúbalu se snažili využít rychlý protiútok, jenže je do pokutového území nepustili obránci Olhanense.

24
    Na konci čtyřiadvacáté minuty budou zahrávat hráči Setúbalu svůj druhý rohový kop v tomto utkání.

26
    Dva dlouhé centry hostů nepřinesly žádné výrazné ohrožení brány Kieszka.

27
    Na útočnou polovinu se usadili domácí fotbalisté, kteří se snaží vystřelit na bránu Belece.

28
    Rozhodčí poprvé v tomto utkání vytahuje žlutou kartu. Ta je směřována k hráči hostujícího celku. Vyfasoval ji Krøldrup za svůj faul u půlící čáry.

31
    A další žlutý kartónek je na světě! Lucasova noha vyletěla příliš vysoko a zasáhla jednoho z protihráčů do hrudi.

33
    Hosté se dostávají do pokutového území, odkud jim míč utíká až za postranní čáru.

34
    Krøldrup odchází předčasně do sprch! Zatáhl protihráče při protiútoku za dres a rozhodčí mu ukázal druhou žlutou kartu.

35
    Domácí tak budou hrát zbytek zápasu v přesile. Uvidíme, zda toho využijí.

37
    Frederico Venâncio zahrál míč rukou a odměnou mu je žlutá karta.

39
    Velká šance domácího týmu neskončila gólem! Brankář Belec na poslední chvíli odkopl míč od své svatyně!

39
    Setúbal bude zahrávat čtvrtý rohový kop.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá přibližně pět minut. Ovšem je možné, že hlavní arbitr tohoto utkání nastaví pár minut.

40
    Ricardo Horta vidí od sudího žlutou kartu.

42
    U míče jsou více domácí, kteří vyrážejí snad každou minutu do nějaké zajímavé příležitosti. Tyto akce však likvidují hráči Olhanense.

43
    Držení míče po 43 minutách hry: 53% – 47%.

45
    Ricardo Horta z levé strany vyslal tvrdý projektil, který se odrazil od břevna!

45+1
    Nelson Pedroso dostává v nastaveném čase žlutou kartu a hosté budou zahrávat přímý kop.

45+1

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

V prvním poločase viděli diváci na stadionu dvě branky, o které se postarali hráči obou týmů. Padla také jedna červená karta, a to na straně hostů, kteří budou dohrávat v deseti hráčích.

Druhý poločas dnešního klání začne za pár okamžiků.

46

47
    Do první vážnější akce se řítili domácí hráči, kteří byli blízko druhé branky.

48
    Na začátku osmačtyřicáté minuty si centrovaný míč do pokutového území pohlídal brankář Olhanense.

49
    Hosté budou zahrávat přímý kop ze solidní vzdálenosti. Teď je jen otázkou, zda z toho něco vznikne.

50
    Brankář Kieszek si pohlídal centr z přímého kopu a může tak vyhazovat na nabíhající spoluhráče.

52
    Míč mají v držení domácí fotbalisté, kteří snaží proniknout za obranu Olhanense, jenže zatím marně.

53
    Nejprve se do zajímavé akce dostali domácí, jenže brankář Belec byl na správném místě a poté na druhé straně ohrozil svatyni Setúbalu Dionisi.

54
    Gólovou akci domácích zastavil praporek rozhodčího, který odmával ofsajd.

55
    Střídání v týmu SC Olhanense: ze hřiště odchází Sergio, přichází Diakhite.

57
    Nelson Pedroso byl blízko skórování, avšak jeho střela nabrala nakonec špatný směr a nezapadla mezi tři tyče.

60
    Je za námi hodina hry. Do konce utkání zbývá posledních třicet minut, ve kterých by se mohlo rozhodnout o vítězi dnešního utkání.

61
    Právě byla spálena obrovská šance Setúbalu, kterou zakončoval Ozéia. Jeho střelu vyrazil brankář Belec.

63
    Míč se přesouvá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů však nemůže vstřelit branku, která by mohla napovědět o dnešním vítězi.

64
    Brankář Olhanense bude odkopávat míč od své brány. Vyzve tímto další útočníky k rychlému brejku.

66
    Domácí fotbalisté zahajují další útočnou akci.

67
    Domácí rozehráli rohový kop přihrávkou do obrany, odkud byl vyslán míč do pokutového území. Tam se nejlépe zorientoval FREDERICO VENANCIO, jehož hlavičkový pokus končí za brankářem Belecem. Setúbal se tak opět ujímá jednobrankového vedení.

69
    Domácímu týmu to zřejmě nestačí a snaží se aktivně projít za obranu soupeře.

70
    Je tady další rohový kop Setúbalu, který však končí až u brankáře Kieszka.

71
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Horta, přichází Tavares.

72
    Rohové kopy: 11 – 2.

73
    Hosté měli v hlavě výbornou myšlenku na další akci, avšak míč neproletěl skrz domácího obránce.

74
    To však hráčům Olhanense nemusí vadit, jelikož mají k dispozici přímý kop.

74
    ... z toho žádné ohrožení pro brankáře Kieszka nevzniklo. Míč proletěl kolem pravé tyče do zámezí.

76
    Na řadě je další přímý kop hostujícího týmu, který potřebuje dohnat jednobrankové manko.

77
    Gólman Setúbalu měl problémy s vyražením míče. Nakonec z toho bude třetí rohový kop pro Olhanense.

78
    U střídaček se chystá další hráč do hry. Uvidíme tedy další změnu.

79
    Pedro Tiba dostává za faul na soupeře žlutou kartu.

81
    Střídání v týmu SC Olhanense: ze hřiště odchází Balogun, přichází Mehmeti.

82
    Do konce utkání zbývá posledních osm minut. Udrží domácí hráči jednogólové vedení nebo se fotbalistům z Olhanense podaří vyrovnat?

84
    Hosté zahrávali další přímý kop, který jim příliš úspěchu nepřinesl.

85
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Zequinha, přichází Pedro.

87
    Nebezpečný přímý kop budou zahrávat hosté! Nejspíše jejich poslední příležitost na vyrovnání!

87
    Hosté ještě reklamovali postavení hráčů ve zdi, jenže s tímto verdiktem u rozhodčího neprospěli.

89
    O vítězi je definitivně rozhodnuto! Přihrávku do běhu dostal RAFAEL MARTINS, který byl sice obtěžován posledním obráncem Olhanense, jenže i přes tento tlak se dokázal prosadit a vstřelil třetí branku svého týmu.

90+1
    Rozhodčí bude nastavovat pouze dvě minuty.

90+1
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Martins, přichází Betinho.

90+2
    Utkání bude za pár vteřin ukončeno. Do konce duelu zbývá poslední půlminuta.

90+2
    Ještě v jednom protiútoku se mohli blýsknout hráči Setúbalu, jenže střela, kterou vyslali na bránu Belece byla nepřesná.

90+4
    Běží však i čtvrtá minuta nastavení a rozhodčí stále utkání neukončil.

Až teď se všichni na stadionu v Setúbalu dočkali konečného hvizdu. V dnešním utkání vítězí domácí tým, který vstřelil celkem tři góly a své soupeře nechal vyniknout pouze jednou.

Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek sobotního dne a u dalších onlajn přenosů opět na počtenou. (18:57:05)