Bohemians – Ústí n. L. 1:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:1 (kon.) | Vltavín – Táborsko 1:4 (kon.)
Vlašim – Sokolov 0:4 (kon.) | Frýdek-Místek – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 1:1 (kon.)
MFK Frýdek-Místek
3:1 (3:0)
FC Hradec Králové
cz Sobota 10.05.2014, 17:00 • Stovky • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

Frýdek-Místek poprvé tento rok potěšil své domácí fanoušky třemi body a to hned proti lídrovi celé FNL. Výkon nováčka připomínal začátek celé sezóny, kdy díky skvělým prvním poločasům dokázal své soupeře přestřílet jednoznačným výsledkem. Dnes bylo o zápasu taktéž v podstatě rozhodnuto už o poločase. Hradec Králové sice svůj výkon v druhé půli zlepšil, dokázal také snížit, nicméně po spálené šanci Haliloviče si už nedokázali vytvořit větší tlak a tak dnes zaslouženě odjíždí domů bez bodu.

Vzhledem k tomu, že Táborsko dnes vyhrálo nad Vltavínem a České Budějovice po poločase vedou ve Zlíně, dost možná Hradec spadne až na třetí místo.

Frýdek-Místek se dnešní dnešní výhrou dostal na hranici 30 bodů, která by již měla znamenat jistotu záchrany. Aby se Valcíři po roce vrátili zpět do MSFL, museli by všechny své zbývající zápasy prohrát a jeden z dua Vltavín, Bohemians by naopak musel všechny zápasy vyhrát a navíc by si musel vylepšit vzájemné zápasy s Frýdkem, což je už velmi teoretická šance. (19:01:41)

90+3
    Žídek dvakrát odvrátil míč a překazil tak poslední šanci Hradce.

90+2
    Soukup šetří čas u rohového praporku na hradecké polovině hřiště.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Poslední střídání zápasu, hřiště opouští Talián a nahrazuje jej Coufal.

88
    Vaněček chtěl překvapit Prepsla patičkou, gólman Frýdku ale byl připravený.

87
    Frýdek drží míč v bezpečné vzdálenosti od své brány.

85
    Domácí podruhé střídají, střelce třetí branky Staška nahrazuje Soukup.

83
    První žlutou kartu domácích uviděl Cigánek.

82
    Dnešní utkání sleduje 3174 diváků.

81
    Vysoké sebevědomí domácích teď demonstroval Zapalač, který si doslova povodil hradeckého Haliloviče.

80
    Poprvé dnes střídají domácí, hřiště opustil Prokeš, kterého nahrazuje Kmoníček.

79
    Kuličův centr Prepsl vyboxoval do bezpečí.

78
    Hosté se teď snaží útočit, přes obranu domácích se ale zatím nedostali.

77
    Dnes vidíme velký počet rohových kopů domácích, další vybojoval Talián, Zapalačův centr ale Koubek chytil.

75
    Na Švrčkův centr si nabíhal Zapalač, gólman Koubek ale dobře vyběhl a míč vyrazil.

73
    Další útok domácích skončil u Prokeše, který si nedokázal zpracovat míč.

72
    Švrček vybojoval další roh pro domácí.

68
    Halilovič ale nastřelil pouze zeď

Ondřej Mazur

Góly: 23. Žídek, 41. Žídek, 45+3. Staško – 59. Dvořák

Karty:   83. Cigánek (FRM) – 46. Zelený (HKR)

MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Cigánek, Literák, Žídek – Talián, Palko, Uvíra, Zapalač – Prokeš, Staško
    Náhradníci: Hlaváč – Coufal, Korneta, Schroner, Soukup, Kmoníček, Kovařík

FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Čermák – Zelený, Hovorka, Janoušek, Shejbal, Halilovič – Dvořák
    Náhradníci: Lindr – Malinský, Kulič, Poděbradský, Vaněček, Hable

Rozhodca: Marek – Nádvorník, Černý