Bohemians – Ústí n. L. 1:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:1 (kon.) | Vltavín – Táborsko 1:4 (kon.)
Vlašim – Sokolov 0:4 (kon.) | Frýdek-Místek – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 1:1 (kon.)
MFK Frýdek-Místek
3:1 (3:0)
FC Hradec Králové
cz Sobota 10.05.2014, 17:00 • Stovky • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

Frýdek-Místek poprvé tento rok potěšil své domácí fanoušky třemi body a to hned proti lídrovi celé FNL. Výkon nováčka připomínal začátek celé sezóny, kdy díky skvělým prvním poločasům dokázal své soupeře přestřílet jednoznačným výsledkem. Dnes bylo o zápasu taktéž v podstatě rozhodnuto už o poločase. Hradec Králové sice svůj výkon v druhé půli zlepšil, dokázal také snížit, nicméně po spálené šanci Haliloviče si už nedokázali vytvořit větší tlak a tak dnes zaslouženě odjíždí domů bez bodu.

Vzhledem k tomu, že Táborsko dnes vyhrálo nad Vltavínem a České Budějovice po poločase vedou ve Zlíně, dost možná Hradec spadne až na třetí místo.

Frýdek-Místek se dnešní dnešní výhrou dostal na hranici 30 bodů, která by již měla znamenat jistotu záchrany. Aby se Valcíři po roce vrátili zpět do MSFL, museli by všechny své zbývající zápasy prohrát a jeden z dua Vltavín, Bohemians by naopak musel všechny zápasy vyhrát a navíc by si musel vylepšit vzájemné zápasy s Frýdkem, což je už velmi teoretická šance. (19:01:41)

90+3
    Žídek dvakrát odvrátil míč a překazil tak poslední šanci Hradce.

90+2
    Soukup šetří čas u rohového praporku na hradecké polovině hřiště.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Poslední střídání zápasu, hřiště opouští Talián a nahrazuje jej Coufal.

88
    Vaněček chtěl překvapit Prepsla patičkou, gólman Frýdku ale byl připravený.

87
    Frýdek drží míč v bezpečné vzdálenosti od své brány.

85
    Domácí podruhé střídají, střelce třetí branky Staška nahrazuje Soukup.

83
    První žlutou kartu domácích uviděl Cigánek.

82
    Dnešní utkání sleduje 3174 diváků.

81
    Vysoké sebevědomí domácích teď demonstroval Zapalač, který si doslova povodil hradeckého Haliloviče.

80
    Poprvé dnes střídají domácí, hřiště opustil Prokeš, kterého nahrazuje Kmoníček.

79
    Kuličův centr Prepsl vyboxoval do bezpečí.

78
    Hosté se teď snaží útočit, přes obranu domácích se ale zatím nedostali.

77
    Dnes vidíme velký počet rohových kopů domácích, další vybojoval Talián, Zapalačův centr ale Koubek chytil.

75
    Na Švrčkův centr si nabíhal Zapalač, gólman Koubek ale dobře vyběhl a míč vyrazil.

73
    Další útok domácích skončil u Prokeše, který si nedokázal zpracovat míč.

72
    Švrček vybojoval další roh pro domácí.

68
    Halilovič ale nastřelil pouze zeď

67
    Hosté teď budou mít dobrou šanci ohrozit bránu z přímého kopu zhruba 19 metrů od brány.

65
    Utkání bylo přerušeno kvůli urážlivému transparentu Hradce namířenému proti šéfovi FAČR.

64
    Hradec byl blízko kontaktnímu gólu! Halilovič se uvolnil na pravé straně a byl sám před Prepslem, gólman Frýdku ale skvěle zasáhl a uchránil domácí od inkasované branky.

63
    I další roh Zapalače hosté ubránili.

63
    Po rohovém kopu se dostal k míči Cigánek, jeho centr ale Hradečtí opět poslali na roh.

62
    Zapalač vybojoval míč na pravé straně a pokusil se o centr, na poslední chvíli ale Halilovič odvrátil na roh.

59
    Hradec Králové právě vstřelil branku!
    Rohový kop Kuliče se dostal až k PAVLOVI DVOŘÁKOVI, který prostřelil Prepsla a snižuje na dvoubrankový rozdíl.

58
    Hostující Halilovič hledal Vaněčka, obránci Frýdku ale odvrátili na roh.

57
    Staško fauloval v pokutovém území a připravil tak domácí o dobrou šanci.

57
    Centr Shejbala byl opět hodně nepřesný.

56
    Po rohovém kopu Zapalače došlo k faulu a hosté budou útočit.

54
    Poslední střídání hradeckého týmu, hřiště opustil Zelený a nahradil jej nejlepší střelec druhé ligy Vaněček.

53
    Prokeš přihrál do strany Staškovi, ten ho poté hledal centrem v pokutovém území, nicméně centr byl nepřesný a skončil v rukou Koubka.

50
    Halilovič byl chycen v ofsajdu.

46
    První žlutou kartu utkání uviděl hradecký Zelený.

46

46
    Hosté logicky posilují ofenzívu, hřiště opustil Hovorka a na hřiště se podívá zkušený útočník Kulič.

Frýdek-Místek se asi rozpomněl na svou formu ze začátku sezóny, dosud vedoucí tým ligy z Hradce Králové totiž drtí nevídaným způsobem! Domácí překvapivě z jarní střelecké bídy vytáhl obránce Žídek, který vstřelil úvodní dvě branky zápasů. Poslední ránu před poločasem zasadil hostům ještě útočník Staško, který se trefil druhý zápas po sobě. Valcíři dali za jeden poločas více branek, než v dosavadních devíti jarních duelech.

45+3

45+3
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Palko centroval na volného Prokeše, jeho hlavička by v síti asi neskončila, jenže JAN STAŠKO hlavou zblízka změnil směr, propálil Koubka a zvýšil na rozdíl tří branek!

45+2
    Centr Zapalače mířil přímo na Cigánka, ten ale hlavičkoval nad Koubkovu bránu.

45+1
    Uvíra vybojoval další roh pro Frýdek.

45+1
    Dva rohové kopy Zapalače hosté ubránili.

45
    Na dlouhý míč si naběhl Prokeš a i když nedokázal ohrozit bránu, tak alespoň vybojoval rohový kop.

41
    Obránce JAN ŽÍDEK dneska hraje parádní zápas, tentokrát si naběhl na centr Prokeše z levé strany a zvyšuje na rozdíl dvou branek!

40
    Dostali jsme se do pasáže hry, kdy se toho moc neděje.

39
    Centr tentokrát na druhé straně, pokus Taliána ale dopadl zhruba stejně jako ten Shejbalův před minutou.

38
    Shejbalův centr byl hodně nepřesný a končí v zámezí, Prepsl bude kopat od brány.

36
    Hosté sice po inkasovaném gólu zvýšili aktivitu, do větší šance se ale zatím nedostali.

32
    Ke dvěma střelám se teď dostali hradečtí, jak Shejbalovu, tak Janouškovou střelu ale domácí obránci zblokovali.

31
    Dvořák se dostal až do pokutového území domácích, jenže při tom fauloval Švrčka.

29
    Na Plašilův přímý kop si naběhl jeden z hostujících hráčů, hlavičkoval ale nepřesně.

27
    Zelený si naběhl na dlouhý pas, jenže přes pozornou domácí obranu se nedokázal prosadit.

25
    Domácí fanoušci mají ze vstřeleného gólu velkou radost, ozývají se petardy a na hřiště přiletěly konfety.

23
    Zapalačův přímý kop ještě gólman Koubek odvrátil, k odraženému míči se ale dostal Talián, který poslal přesný centr na hlavu JANA ŽÍDKA a ten nedal z blízka Koubkovi šanci.

22
    Další Zapalačův centr Koubek vyboxoval.

21
    První nucené střídání v hostujícím týmu, zraněného Čermáka nahrazuje Poděbradský.

18
    Po aktivnějším začátku hostů momentálně přebrali iniciativu hry domácí fotbalisté.

16
    Zapalačův rohový kop Koubek sebral ze vzduchu.

15
    Zapalač se uvolnil na levé straně a poslal centr před bránu na nabíhajícího Prokeše, na poslední chvíli ale zasáhl hradecký kapitán Rolko, který poslal míč na roh.

13
    Plašilův nákop nikoho z hradeckých nenašel.

10
    Nebezpečný centr Shejbala domácí ubránili, následný centr Holeše už nebyl tak přesný.

9
    Prokešův centr z pravé strany hosté odvrátili.

6
    Staškův centr obránci odvrátili před nabíhajícím Prokešem, k odraženému míči se dostal ještě Zapalač, jeho střela ale byla hodně nepřesná.

5
    Dvořák se uvolnil na levé straně a pokusil se o centr před bránu, Literák ale odvrátil na roh a i ten domácí ubránili.

4
    Literák před nabíhajícím Dvořákem odkopl míč do autu.

3
    Hovorka fauloval Zapalače a domácí budou útočit.

2
    Hosté začali aktivně, centry Čermáka a Rolka ale domácí odvrátili.

1

MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Cigánek, Literák, Žídek – Talián, Palko, Uvíra, Zapalač – Prokeš, Staško
    Náhradníci: Hlaváč – Coufal, Korneta, Schroner, Soukup, Kmoníček, Kovařík

FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Čermák – Zelený, Hovorka, Janoušek, Shejbal, Halilovič – Dvořák
    Náhradníci: Lindr – Malinský, Kulič, Poděbradský, Vaněček, Hable

Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Černý.

Ve 26. kole Fotbalové národní ligy se utká domácí Frýdek-Místek, který momentálně okupuje 14. pozici, s vedoucím Hradcem Králové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.