Belenenses – Arouca 1:0 (kon.) | Ferreira – Coimbra 2:4 (kon.) | Setúbal – Olhanense 3:1 (kon.)
Guimarães – Braga 1:0 (kon.) | Porto – Benfica 2:1 (kon.)
CF OS Belenenses
1:0 (0:0)
FC Arouca
cz Sobota 10.05.2014, 17:00 • Estádio do Restelo, Lisabon • Primeira Liga

To je z mé strany vše, hezký večer. (18:55:07)

Je dobojováno. Domácí celek byl dnes lepším týmem a nakonec se dočkal vytoužených tří bodů. Belenenses vyhrál nad Aroucou 1:0 a po tomto vítězství se udržel mezi portugalskou elitou. Nutno dodat, že domácí celek si dnes vítězství jednoznačně zaslouží.

90+2
    Utkání se už pouze dohrává, tři body získá domácí celek.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil dvě minutky.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Za oslavu branky uviděl Deyverson žlutou kartu.

89
    Belenenses právě vstřelilo branku!
    A domácí celek se nakonec přeci jen dočkal a výrazně se přiblížil záchraně v portugalské nejvyšší soutěži. Na centr z pravé strany si naběhl DEYVERSON, který povedenou hlavičkou poslal svůj celek do vedení.

88
    Domácí celek střídá. Dohrál Rosa a zahraje si Rambé.

86
    Nyní se domácí dostali k několika centrům, ale ani z jednoho nic nebylo.

85
    I tentokrát se ale hostující celek v pohodě ubránil a od své branky bude rozehrávat Rui Sacramento.

84
    Domácí celek vybojoval rohový kop.

83
    Z dálky to zkusil domácí Fredy, ale s jeho dělovkou si hostující brankář v pohodě poradil.

81
    Po dlouhé době se dopředu vydali i hosté, ale vše skončilo hodně nepřesným centrem, po kterém sebral míč Jones.

80
    Domácí dlouho kombinovali, ale nakonec o míč přišli. Je před námi posledních deset minutek v tomto utkání.

78
    Stále se hraje na polovině hostujícího celku, který se ale velmi dobře brání a drží cennou remízu.

76
    Domácí střídají. Dohrál Rojas a zahraje si Pedro.

75
    Domácí celek je v posledních minutách jasně aktivnější, ale v útočné fázi se hráčům Belenensesu příliš nedaří.

73
    Nakonec z toho byla střela z úhlu, ale Danielsson branku netrefil.

72
    Domácí fotbalisté jsou nyní aktivnější a usadili se na polovině svého soupeře.

71
    Je před námi posledních dvacet minutek, tak uvidíme, zda se dočkáme vedoucí branky, která bude zřejmě i brankou vítěznou.

69
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč skončil v zámezí.

68
    Na centrovaný míč si parádně naskočil Rosa, ale z malého vápna branku hostů trestuhodně minul!

66
    Další žlutou kartu uviděl hostující Dias.

64
    Z dálky to zkusil hostující Ceballos, ale jeho ráně scházela přesnost a míč skončil nad brankou.

63
    Žlutou kartu uviděl domácí Gonçalo Brandão.

62
    Domácí celek střídá. Odešel Fernando Ferreira a zahraje si Fredy.

60
    Ale ani z tohoto rohu nebylo vůbec. Rozehrávka rohů se zatím ani jednomu celku příliš nedaří.

59
    Domácí borci vybojovali rohový kop.

58
    Po rychlé akci se dostal k hlavičce hostující Cissé, ale jeho pokus postrádal razanci a Jones s tím neměl problém.

56
    Domácí borci to nyní zkusili po pravé straně, ale po dlouhé přihrávce nezachytil míč na hrací ploše Rojas.

54
    Ale ani ze sedmého rohu nedokázali domácí borci nic vytěžit a na úvodní branku si tedy budeme muset ještě počkat.

53
    Rohový kop pro Belenenses.

52
    Žlutou kartu uviděl hostující Dasse.

50
    Ale ani z pátého rohu nic nebylo, protože u míče byl jako první Geraldes, který ho odhlavičkoval.

49
    Hosté vybojovali rohový kop.

48
    Blesková akce hostů skončila nepřesnou střelou, kterou se prezentoval Claro.

47
    Domácí kombinovali na polovině svého soupeře, ale nakonec z toho nebylo vůbec nic a u míče jsou hosté.

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

První poločas je za námi. Sledujeme utkání, ve kterém jsou aktivnější domácí fotbalisté, ale zatím se neprosadili. Největší šanci měl Rosa, ale s pokutovým kopem naložil hodně špatně. Hosté hlavně brání a spoléhají na rychlé brejky, ale zatím jim ani jeden nevyšel.

45+3

45+2
    Žlutou kartu uviděl hostující Soares.

45+2
    Ale ani hostům rozehrávka rohu příliš nevyšla a domácí celek se v pohodě ubránil.

45+1
    Po bleskové akci tu je ještě rohový kop pro hosty.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a v prvním poločase se už branky nedočkáme.

44
    Domácí vybojovali rohový kop.

42
    Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale jejich akce skončila hodně nepovedeným centrem.

41
    Domácí fotbalisté se snaží a tlačí se neustále dopředu, ale v útočné fázi se jim příliš nedaří.

40
    Je před námi posledních pět minutek v prvním poločase a zatím to nevypadá, že bychom se dočkali úvodní branky.

38
    Na trávníku se nyní neděje nic zajímavého. K vidění je pouze řada nepřesných přihrávek a míč tedy létá ze strany na stranu.

36
    Nyní se domácí hnali do slibného přečíslení, ale nevyřešili to dobře a nic z toho nebylo.

35
    Ale i tentokrát se Arouca v pohodě ubránila. Domácí zůstali ještě u míče a dostali se i k centru, ale ani z něho nic nebylo.

34
    Pátý rohový kop pro Belenenses.

34
    Po krátkém ošetření se opět hraje. Obraz hry je stále stejný, domácí se tlačí dopředu, ale hostující celek se v pohodě brání.

32
    Ale ani ze čtvrtého rohu domácích nic nebylo a na úvodní branku tedy stále čekáme.

31
    Belenenses vybojoval další roh.

30
    Domácí jsou stále aktivnější a tlačí se dopředu, ale Arouca zatím odolává a drží remízu.

29
    Ve vápně hostů se dostal k míči Rojas, který okamžitě vypálil, ale Rui Sacramento vytasil parádní zákrok a kulatý nesmysl vyrazil. Hostující brankář skvěle zlikvidoval i dorážku a podržel svůj tým!

27
    Jenže ani z tohoto rohu nic nebylo, protože vše skončilo zbytečným útočným faulem.

26
    A Belenenses vybojoval také rohový kop.

25
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a dopředu pospíchají domácí fotbalisté.

25
    Po další akci hostů je tu opět rohový kop.

24
    Claro poslal míč na přední tyč, ale tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů a Geraldes kulatý nesmysl v pohodě odhlavičkoval.

23
    Je tu další rohový kop, tentokrát ale pro hostující celek.

22
    Ale ani z druhého rohu domácí celek nic nevytěžil.

21

20
    Po úvodních dvaceti minutách na první branku stále čekáme. Největší šanci měl domácí Rosa, ale pokutový kop neproměnil.

19
    Domácí celek je stále aktivnější a snaží se něco vymyslet, ale zatím marně.

18
    Nyní se hraje hlavně uprostřed hřiště, což vyhovuje především hostujícím fotbalistům, protože hrát musí hlavně domácí.

16
    Tentokrát to Belenenses zkusil dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč sebral Dias.

15
    Domácí jsou stále aktivnější a hraje se především na polovině hostujícího celku, který ale zatím pozorně brání.

13
    K míči se postavil Rosa, ale hostující brankář jeho pokus zlikvidoval a stav zápasu se tedy nemění!

11
    Ale pozor, protože Dias zahrál rukou a je tu pokutový kop pro domácí celek!

10
    K vidění je stále mnoho nepřesných přihrávek a i proto stále čekáme na první šanci.

9
    Nakonec ale domácí fotbalisté nevymysleli vůbec nic a dopředu pospíchají hosté.

8
    Domácí se usadili na polovině hostujícího celku a snaží se něco vymyslet.

7
    K míči se postavil Simao, ale hradbu těl neprostřelil a Jones tedy nemusel zasahovat.

6
    Zajímavá standardní situace pro hosty, téměř z hranice velkého vápna.

5
    Začátek duelu je zatím velmi opatrný a jde vidět, že se hraje o veledůležité body.

3
    Poprvé se dopředu vydali i domácí fotbalisté. Z pravé strany přihrával na malé vápno Rosa, ale Rui Sacramento byl pozorný a míč sebral.

2
    Z první akce hostujícího celku ale nebylo vůbec nic, protože vše skončilo nepřesným centrem.

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří se okamžitě vydali dopředu.

1

Vše je připraveno, jdeme na to!

Hráči přicházejí na trávník. Utkání tedy začne za malý okamžik.

CF OS Belenenses: Jones – Gonçalo Brandão, Meira, Geraldes, Bruno China, Danielsson, Rosa, Filipe Ferreira, Rojas, Fernando Ferreira, Deyverson
    Náhradníci: Kay, Duarte, Silva, Fredy, Rambé, Pedro, Veloso

FC Arouca: Rui Sacramento – Ustaritz, Agbré Dasse, Dias, Soares, Rui Sampaio, Nuno Coelho, Simao, Claro, Cristian Ceballos, Cissé
    Náhradníci: Amaro, Pintassilgo, Roberto, Nouioui, Monteiro, Rocha

Rozhodčí: Xistra – Nuno Pereira, Marcelino.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe už v této sezoně narazily. První utkání zvládla lépe Arouca, která na svém hřišti nezaváhala a po dobrém výkonu vyhrál 2:0.

CF OS Belenenses hraje dnes o velmi důležité body. Domácí celek jich má totiž na kontě pouze 25 a nachází se na čtrnáctém místě, tedy první nesestupovém. Jenže poslední Ferreira má na kontě bodů 24 a předposlední Olhanense také. Pokud dnes domácí vyhrají, mají jistotu záchrany. Pokud ale Belenenses nevyhraje, tak musí sledovat ostatní výsledky a doufat v zaváhání dvou posledních týmů.

FC Arouca nasbírala už 41 bodů a je na dvanáctém místě. Hostující celek je tedy v pohodě a nemusí se strachovat o to, zda se v soutěži udrží. Arouca splnila cíl nováčka a povedlo se ji zachránit a mezi portugalskou smetánkou si tedy zahraje i v příští sezoně.

Zdravím všechny příznivce kopané. Portugalská Primeira Liga má na programu poslední 30. kolo a my budeme sledovat duel, ve kterém přivítá zachraňující se Belenenses Aroucu. Mírným favoritem tohoto zápasu je domácí mužstvo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.