Hellas Verona – Udinese 2:2 (kon.) | Inter – Lazio 4:1 (kon.)
Inter Miláno
4:1 (3:1)
Lazio Rím
Sobota 10.05.2014, 20:45Talianska Seria A

Je dobojované! Inter si v druhom polčase svoj pohodlný náskok napriek zvýšenej aktivite hostí podržal a navyše sa v 79.minúte presadil Hernanes, ktorý uzavrel skóre dnešného zápasu na 4:1. To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:39:23)

90+2
    Centrovaná lopta Minalu sa dostala ku Klosemu, ktorý hlavičkoval len tesne vedľa ľavej tyče!

90+1
    Rozhodca Massa nadstavuje 3 minúty.

90
    Ani do tretice to hosťom od rohovej zástavky nevyšlo, Candrevov center bol, ale o poznanie nebezpečnejší.

90
    Ďalší rohový kop hostí zobral na svoje plecia Candreva, ale jeho dlhý center obrana Interu odvracia.

89
    Ledesma sa ho rozhodol rozohrať nakrátko.

89
    Keita poslal celkom nádejnú prihrávku z hranice šestnástky a pre svoj tím získal rohový kop.

87
    Zápas sa už viacmenej len dohráva, víťaz je už dlhšie jasný. Lazio sa však snaží aspoň skorigovať výsledok.

86
    Dobre mienenú prihrávku Biavu do šestnástky zblokoval do bezpečia jeden z brániacich hráčov.

85
    Inter sa už nikam neponáhľa a tak má Lazio viac priestoru na útočenie.

84
    Berisha si veľmi dobre poradil so strelou Nagatoma doprostred brány z bezprostrednej blízkosti!

82
    Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Minala, prichádza Anderson.

80
    Do konca stretnutia zostáva 10 minút, Inter vedie 4:1. Hostia sú síce v celkovej štatistike striel jasne lepší 8:16, ale ich efektivita je dnes veľmi mizivá.

79
    Inter dal gól!
    Tak a teraz je už zrejme definitívne rozhodnuté o domácom víťazstve. Rýchlu akciu Interu zakončil HERNANES krásnou strelou z hranice šestnástky presne k pravej tyči.

78
    Zo strednej vzdialenosti po spracovaní lopty Andreson vystrelil do dolného rohu, kde Handanovič zabránil kontaktnému gólu Lazia.

77
    Ten už Candreva rozohral nakrátko.

76
    Candreva nepríjemne vystrelil z priameho kopu, Handanovič vyrazil na rohový kop.

75
    Striedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Kuzmanović, prichádza Taider.

73
    Hosťujúci Anderson sa príliš uponáhľal a v dobrej pozícii rýchlo zakončil, Handanovič vyrazil na rohový kop.

72
    Domáci Nagatomo sa pri prieniku dopustili útočného faulu a Massa hru prerušil.

71
    Opäť nepresné zakončenie Keitu, Inter upokojuje hru.

70
    Do konca zápasu zostáva približne dvadsať minút a Lazia stále nevie s dvojgólovým mankom nič spraviť.

69
    Po presnom centri Keitu zo strany sa dostal Candreva do zakončenia, ale hornú tyč výrazne prestrelil!

69
    Keita sa rozhodol pre rozohrávku nakrátko.

68
    Striedanie v tíme Lazio Rím: z ihriska odchádza Onazi, prichádza Candreva.

67
    Na druhej strane sa vo veľkej šanci ocitol Keita, keď v šestnástke zakončoval do ľavého rohu, ale Handanovič sa blysol skvelým zákrokom a nasleduje rohový kop hostí.

66
    Biglia sa dostal k strele zo strednej vzdialenosti, ale lopta letela jasne vedľa ľavej tyče.

64
    Striedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Palacio, prichádza Milito.

62
    Domáci gólman môže rozohrávať ďalšiu akciu Interu, ktorý súpera zatiaľ nepúšťa do výrazných šancí.

61
    Strela Bigliu z veľkej vzdialenosti letela len vysoko nad bránku Handanoviča.

60
    Hosťujúci Anderson vyslal z hranice šestnástky nevydarenú strelu a Handanovič nemal problém ju pokryť.

58
    Teraz zakončil Keita, Handanovič nemusel zasahovať, keďže lopta minula pravú tyč.

56
    Lazio mohlo streliť kontaktný gól, ale akosi im to nie je súdené.

55
    Zázračný zákrok predviedol po Biavovej hlavičke z penaltového bodu brankár Handanovič.

54
    Biglia ho rozohral nakrátko.

54
    Anderson nedokázal loptu dostať do na svojho spoluhráča pred bránku, Lazio bude zahrávať roh.

53
    Rohový kop Interu rozohral Hernanes, jeho center len preletel pokutovým územím.

52
    Striedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Jonathan, prichádza Zanetti.

51
    Jonathan sa dostal k centru zo strany, ale ani jeden z jeho spoluhráčov sa k lopte nedostal.

49
    Domáci sa kombináciou dostali na polovicu súpera, kde vyčkávajú na medzierku v obrane Lazia.

47
    Inter je už od začiatku druhej časti častejšie pri lopte a hostia z Ríma to budú mať veľmi náročné.

46
    V úvode druhého polčasu dostáva žltú kartu Onazi.

46

Prvý polčas je už minulosťou. Inter síce už v tretej minúte inkasoval z kopačky Biavu, ale potom pridal na obrátkach a gólmi Palacia a Icardiho otočil stav na 3:1. Treba uznať, že úplne zaslúžene, keďže Lazio po sľubnom začiatku úplne zaspalo a na domácich nestačilo.

45+1

45
    V poslednej minúta prvého polčasu sa dostal do ofsajdového postavenia Hernanes.

43
    Následne sa domáci dostali k možnosti zahrávať rohový kop, ale Hernanes rozohral len nakrátko a potom sa už do šance jeho spoluhráči nedostali.

42
    Pokus o prihrávku Jonathanovi nevyšiel, Inter bude aspoň vhadzovať.

41
    Nagatomo si poradil s akciu hostí a loptu vracia na Handanoviča, ktorý môže odkopávať.

40
    Začala sa posledná päťminútovka prvého polčasu.

39
    Rímania musia byť pred blížiacim sa koncom prvého polčasu poriadne zaskočení. Do zápasu vstúpili rýchly gólom, ale potom akoby uťalo a taktovku prebrali domáci.

37
    Milánska mašina sa poriadne rozbehla a rázom je to 3:1! Z ľavej strany sa centrovaná lopta dostala až pred RODRIGA PALACIA, ktorý nemal problém zakončiť do siete.

36
    Inter rozohráva na vlastnej polovici ďalšiu akciu.

35
    Hostí tento gól pomerne zaskočil, ale je len logickým vyústením doterajšieho priebehu.

34
    Domácim sa podaril zaslúžený obrat! Peknú prihrávku za obranu dostal MAURO ICARDI a z prvej zakončil do opačnej strany, ako sa hádzal Berisha.

33
    Postupnou kombináciou sa Inter posúva pred šestnástku Lazia. Hostia sa musia poriadne koncentrovať.

31
    Svojim odkopom začína Handanovič ďalšiu akciu Interu Miláno.

30
    Palacio dostáva za svoj faul žltú kartu a vo zvyšnom priebehu si bude musieť dávať pozor.

29
    Domáci sú po prvej desaťminútovke, kedy odpovedali na úvodný gól hostí aktívnejší.

28
    Centrom zo strany hľadal Palacio svojho spoluhráča v šestnástke, ale nebol úspešný.

27
    Teraz sa Keita dostal do zakončenia zo strednej vzdialenosti a domáci gólman Handanovič úspešne zasiahol.

26
    Cez celé bránkovisko prešla prihrávka Keitu,ale svojho adresáta nepokon nenašla.

25
    Samuel taktickým faulom prerušil kombináciu Lazia.

24
    Handanovič si poradil so strelou Keitu doprostred brány po krásnom individuálnom prieniku.

23
    K odrazenej lopte sa dostal Hernanesa na hranici šestnástky, ale jeho strela tratila len spoluhráča.

22
    Avšak jeho center do pokutového územia nenašiel hlavu spoluhráča Samuela.

21
    Inter sa dostáva k možnosti zahrávať priamy kop, pri lopte je pripravený Hernanes.

20
    Anderson si pri súboji o loptu pomohol pridržaním protihráča a domáci získali voľný kop.

20
    Gonzalez odcentroval do pokutového územia z pravej strany, obrana Interu loptu odvrátila do bezpečia.

19
    Už sa pokračuje, pri lopte sú hostia.

18
    Jeden z hosťujúcich hráčov bude potrebovať ošetrenie. Hra je prerušená.

17
    Jonathan to prehnal pri kombinácii s aktivitou a protihráča poslal k zemi, čo neuniklo pozornosti rozhodcu Massu.

16
    Berisha mal prácu po nepríjemnej strele domáceho Rodriga Palacia.

15
    Inter postupne zvyšuje svoju aktivitu a dostáva hostí pod tlak.

14
    Ten istá hráč pripravil domácich o loptu, keď nedovoleným spôsobom poslal k zemi protihráča.

13
    Hernanes sa rozhodol rozohrať rohový kop domácich nakrátko.

12
    Nagatomo sa dostal do veľmi dobrej príležitosti, keď zakončil do dolného rohu z hranice šestnástky a Berisha skvelým zákrokom vyrazil na rohový kop.

11
    Domáci Jonathan nepresne kombinoval s Icardim a Inter prišiel o loptu.

10
    Z veľkej vzdialenosti vyskúšal odcentrovať Biglia, ale jeho spoluhráči sa k lopte nedostali.

9
    Rozhodca Massa signalizuje podrazenie od Samuela a prerušuje hru.

7
    Je vyrovnané! Tak domáca odpoveď prichádza veľmi rýchlo. Dlhý prízemný pas dokázal s ľahkosťou usmerniť za Berishu RODRIGO PALACIO.

6
    Hernanes sa uvoľnil v strede poľa a z diaľky vystrelil. Bránku Berishu ale výrazne prestrelil.

4
    Inter nevstúpil do zápasu dobre a tento gól ich môže zložiť. Uvidíme, aká bude ich odpoveď.

3
    Lazio dalo gól!
    Perfektný vstup do zápasu v podaní rímskeho celku! Z ľavej strany Cana vrátil loptu na stred, kde nikým nebránený GIUSEPPE BIAVA presne zakončil do odkrytej bránky.

2
    Andersonova prihrávka mierila len do miest, kde nebol nikto z jeho spoluhráčov a nasleduje rohový kop Lazia.

1

Inter Miláno: Handanovič – Ronocchia, Samuel, Rolando – Jonathan, Kovačič, Kuzmanovič, Nagatomo – Hernanes – Icardi, Palacio.
    Náhradníci: Carrizo, Castellazzi – Alvarez, Andreoli, Botta, Campagnaro, Guarin, Milito, Taider, Zanetti.

Lazio Rím: Berisha – Biava, Cana, Dias – Gonzalez, Biglia, Onazi, Pereirinha – Anderson, Klose, Keita.
    Náhradníci: Guerrieri, Strakosha – Ciani, Elez, Novaretti, Mauri, Ledesma, J. Minala, Candreva, Perea.

Rozhodca: Massa – Marzaloni, Cariolato; Liberti..

Príjemný sobotný večer všetkým priaznivcom talianskeho futbalu. Dnes pokračuje talianska Serie A už svojim predposledným 37.kolom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zaujímavým súbojom medzi Interom Miláno a Laziom Rím. Úvodný výkop je naplánovaný na 20:45 na Stadio Giuseppe Meazza (Milano). Hlavným arbitrom tohto duelu bude Davide Massa.

Domáci Milánčania sa stále držia na priečke, ktorá zaručuje postup do Európskej Ligy Zverencom trénera Mazzarriho patrí v tabuľke Serie A 5.miesto so ziskom 57 bodov. Z posledných piatich zápasov získali 8 bodov za 2 víťazstvá a 2 remízy. V poslednom ligovom kole však Inter prehral v mestskom derby s AC 1:0. Najlepším strelcom tímu je Rodrigo Palacio, ktorý doposiaľ nastrieľal 15 gólov.

Lazio Rím

Hostia z Ríma to až tak dobré rozohrané nemajú, ale v posledných dvoch zápasoch ligy by ešte eventuálne mohli Inter dostihnúť. Zverencom trénera Reju patrí v tabuľke Serie A 10.miesto so ziskom 53 bodov. Z posledných piatich zápasov získali 8 bodov za 2 víťazstvá a 2 remízy. V poslednom ligovom kole na domácom ihrisku remízovali v divokej prestrelke s Hellas Verona 3:3. Najlepším strelcom tímu je Miroslav Klose, ktorý nastrieľal 7 gólov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.