Augsburg – Frankfurt 2:1 (kon.) | Bayern – Stuttgart 1:0 (kon.) | Hannover – Freiburg 3:2 (kon.)
Hertha – Dortmund 0:4 (kon.) | Hoffenheim – Braunschweig 3:1 (kon.) | Leverkusen – Brémy 2:1 (kon.)
Mainz – Hamburger 3:2 (kon.) | Schalke – Norimberk 4:1 (kon.) | Wolfsburg – Mönchengladbach 3:1 (kon.)
Hannover 96
3:2 (1:0)
SC Freiburg
Sobota 10.05.2014, 15:30Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom talianskeho futbalu. Dnes pokračuje nemecká Bundesliga svojim 34.kolom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom medzi Hannoverom 96 a SC Freiburg. Úvodný výkop je naplánovaný na 15:30 v HDI-Arena (Hannover). Hlavným arbitrom tohto stretnutia bude Peter Gagelmann.

Hannover 96

Domáci sa nachádzajú na prelome druhej polovice tabuľky a stále sa môžu dostať do prvej desiatky. Zverencom trénera Korkuta patrí v tabuľke Bundesligy 11.miesto so ziskom 39 bodov. Z posledných piatich zápasov získali až 10 bodov za 3 víťazstvá a 1 remízu. V poslednom ligovom kole vyhrali na trávniku zostupujúceho Norinbergu 0:2. Najlepším strelcom tímu je Diouf, ktorá doposiaľ nastrieľal 8 gólov.

SC Freiburg

Hostia až tak veľa nezaostávajú. Zverencom trénera Streicha patrí v tabuľke Bundesligy 14.miesto so ziskom 36 bodov a teda trojbodovou stratou na Hannover. Z posledných piatich zápasov získali hostia 7 bodov za 2 víťazstvá a 1 remízu. V poslednom ligovom kole Freiburg doma prehral so Schalke 04 0:2. Najlepším strelcom tímu je Švajčiar Mehmendi, ktorý má na svojom konte 12 gólov.

Hannover 96: Zieler – Rajtoral, Marcelo, Schulz, Pander – Andreasen, Schmiedebach – Bittencourt, Stindl, Huszti – Ya Konan.
    Náhradníci: T. Schmidt – Avevor, Dierssen, Hoffmann, Prib, Rudnevs, Schlaudraff.

SC Freiburg: Schwolow – Sorg, Krmaš, Ginter, Gunter – Klaus, Schuster, Darida, Schmid – Guédé, Freis.
    Náhradníci: Baumann – Fernandes, Hofler, Hohn, Kerk, Terrazzino, Zulechner.

Rozhodca: Peter Gagelmann.

1

1
    Prvý útok hostí zastavil tvrdým zákrokom Andreasen a rozhodca Gagelmann prerušil hru.

2
    Priamy kop Freiburgu rozohral Schuster, ale obrana Hannoveru ho odvracia a nasleduje rohový kop.

3
    Center od rohovej zástavky v podaní Schmida nenašiel nikoho zo spoluhráčov.

4
    Po odkope sa k lopte dostali domáci, ale ich podarená kombinácia sa skončila nepresným centrom pred Schwolowa.

5
    Hannover pasívnom úvode preberá iniciatívu a snaží sa kombinovať v strede ihriska.

7
    Ďalšia akcia Hannoveru už končí ofsajdovým postavením, v ktorom sa ocitol Leonardo Bittencourt.

8
    Na druhej strane svojou kolmicou hľadal Schmid dobre postaveného Karima Guédého, ale ten bol taktiež v ofsajde.

9
    Dlhá lopta v podaní domácich končí v aute a Schwolow môže odkopávať.

10
    Prvých desať minút hry je za nami, domáci stále držia loptu častejšie na svojich kopačkách.

11
    Stindl teraz hľadal zo strany centrovanou loptou svojho spoluhráča, ale úmysel mu nevyšiel.

11
    Spoza šestnástky na druhej strane vyskúšal šťastie Darida, ale v strede brány spoľahlivo zasiahol Zieler.

12
    Karim Guédé bol rýchlejší ako očakával jeho spoluhráča a tak bol pristihnutý v druhom ofsajde.

13
    Schwolow bol pri lopte po centri Schulza skôr ako domáci útočník.

15
    Stindl si v súboji pomohol nedovoleným spôsobom a Gagelman mu odpískal faul.

16
    Freibrug sa dostával na útočnú polovicu, keď Huszti fauloval Guédého.

17
    Hostia sa odhodlali k prienikovej prihrávke, ale Karim Guédé bol aj do tretice v ofsajde.

18
    Avšak o chvíľu neskôr sa už Darida dostal pred Zielera a ten zachránil Hannover pred inkasovaným gólom!

19
    Zatiaľ sú hostia aktívnejší a viac sa zdržiavajú pred šestnástkou súpera. Hannover by potreboval spresniť svoju hru.

20
    Pred nepríjemne rozbehnutým Freisom včas zakročil domáci Marcelo.

21
    Teraz sa po čase môžu v útoku predviesť aj hráči Hannoveru, postupnou kombináciou sa dostávajú napred.

22
    Pander sa rozhodol zakonči akciu domácich strelou z diaľky, ale lopta letela ďaleko od pravej tyče.

23
    Súhra Freiburgu bola plná nepresností a Zieler už zakladá ďalšiu akciu Hannoveru.

24
    Hostia mali šťastie, keďže rozhodca si nevšimol, že brankár Schwolow chytil loptu za hranicou šestnástky.

25
    Priamy voľný kop Hannoveru našiel vo vzduchu Marcela, ktorý však hlavičkoval vysoko nad bránu hostí.

27
    Následne si jeho spoluhráč Stindl nepostrážil pozíciu a ocitol sa v ofsajde.

28
    Dosť nebezpečnú strelou Bittencourta dokázal jeden z hosťujúcich obrancov zblokovať na rohový kop.

28
    Huszti rozohral od rohovej zástavky nakrátko.

28
    Potom prišiel center, ktorý v pokutovom území našiel len Guntera a ten loptu odvrátil.

29
    Na druhej strane musel Zieler rýchlo vybehnúť po loptu lebo Freus sa nepríjemne približoval.

30
    Dlhý center sa zniesol na kopačku Schmida, ktorý z voleja zakončil nie podľa predstáv a lopta skončila mimo.

31
    Polhodina hry je už za nami, hra je zatiaľ vyrovnaná. Uvidíme, či sa do polčasovej prestávky dočkáme vedúceho gólu.

32
    Ya Konan zo strednej vzdialenosti svojou strelou minul Schwolowu bránku.

33
    Andreasen bol v súboji príliš agresívny a tak mu rozhodca musel dohovárať.

33
    Postup Freiburgu do streleckej pozície zastavil ofsajd Freisa.

34
    Na druhej strane prichádza faul Guédého a priamy kop pre Hannover.

34
    K lopte sa postavil Huszti a pekným centrom našiel len Schwolowa, ktorý loptu vyrazil na rohový kop.

35
    Ten sám Huszti rozohral, ale obrana hostí jeho center v pohode zneškodnila.

36
    Guédého nepodarený pokus letí dosť mimo pravej tyče a Zieler bude rozohrávať.

37
    V strede ihriska domáci získali po faule Schmida loptu a môžu postupovať pred šestnástku Freiburgu.

39
    Avšak Andreasen sa už po niekoľkýkrát predviedol v nie najlepšom svetle a Gagelmann prisúdil loptu hosťom.

40
    Do konca prvého polčasu zostáva niečo okolo päť minút. Zatiaľ sme sa gólu nedočkali.

41
    Z pravej strany centroval do šestnástky Schuster, ale Freis sa napriek enormnej snahe k lopte nedostal.

42
    Klaus sa na druhej strane dopustil útočného faulu a odovzdal tým loptu Hannoveru.

43
    Stindl dokázal po niekoľkých kľučkách dostať loptu do pokutového územia na Bittencourta, ktorý ešte skúšal prihrávať, ale lopta sa odrazila od obrancu Freiburgu a Schwolow mal čo robiť, aby zabránil gólu.

44
    Pred koncom polčasu sa Hannover snaží dostať hostí pod tlak a pokúsiť sa o strelenie prvého gólu.

45
    Rajtoral bol faulovaný Daridom tesne pred šestnástkou a Hannover má k dispozícii výhodný priamy kop.

45
    Hannover dal gól!
    A túto príležitosť domáci dokonale využívajú! K lopte sa postavil SZABOLCS HUSZTI a z priameho kopu krásne trafil brvno, od ktorého sa lopta odrazila do siete.

45

Prvý polčas je už za nami. Domáci sa viac bránili ako útočili, Freiburg mal viacero príležitostí, ale do vedenia sa tesne pred koncom dostali domáci, keď sa z priameho kope po faule Daridu na Rajtorala presadil Huszti.

46

46
    Stindl si vybojoval v pokutovom území loptu a zo vzduchu zakončil hlavou k pravej tyči, kde Schwolow vyrazil na rohový kop!

47
    Huszti však nepredviedol najlepší center od rohovej zástavky.

48
    Následne svoj tím pripravil o loptu, keď podrazil jedného zo spoluhráčov.

50
    Freiburg dal gól!
    A je vyrovnané! Na druhej strane Darida z ľavej strany odcentroval a pred bránkou našiel voľného JONATHANA SCHMIDA, ktorý loptu umiestnil k pravej tyči.

52
    Huszti pri svojom napádaní spáchal ďalší faul a Freiburg zostáva pri lopte.

53
    Stindl napriahol spoza šestnástky, ale jeho pokus smeroval len doprostred bránky, kde bol pripravený Schwolow.

54
    Schmid pripravil hostí ostrým zákrokom o loptu a Gagelmann prerušil hru.

55
    Na podarený center si nabehol Huszti, ale z hranice šestnástky svojou strelou našiel len pripraveného obrancu.

56
    Konanovu strelu vyrazil hosťujúci brankár na rohový kop.

57
    Center Husztiho od rohovej zástavky nepriniesol pre Schwolowa nebezpečenstvo.

58
    Rajtoral sa dostal k strele, ale tá bola obrannou líniou zblokovaná na rohový kop.

59
    Husztiho rohový kop však nenašiel žiadnych spoluhráčov.

60
    Striedanie v tíme Hannover 96: z ihriska odchádza Ya Konan, prichádza Artjoms Rudnevs.

61
    Striedanie v tíme SC Freiburg: z ihriska odchádza Krmaš, prichádza Hohn.

62
    Po Klausovom centri zahrávali hostia rohový kop, ale Schmid center od rohovej zástavky pokryla domáca defenzíva.

63
    Strela Andreasena z diaľky minula ľavú tyč.

63
    Huszti chcel loptu predrať cez obranu Freiburgu na spoluhráča, ale vybojoval len rohový kop.

64
    Práve Huszti vyslal do šestnástky center, ktorý Schwolow vyboxoval do bezpečia.

65
    Striedanie v tíme SC Freiburg: z ihriska odchádza Zulechner, prichádza Freis.

66
    A domáci sa vďaka striedajúcemu hráčovi dostávajú do vedenia 2:1! Rýchlu akciu dokázal strelou spoza šestnástky presne k ľavej tyči zakončiť ARTJOMS RUDNEVS.

67
    Domáci Bittencourt dostáva žltú kartu za faul zozadu.

67
    Vo veľkej príležitosti sa ocitol Darida, keď zvnútra šestnástky strieľal k ľavej tyči, kde bol Zieler pripravený a vyrazil na rohový kop!

68
    Schmid ho rozohral nakrátko.

69
    Následne sa spoza šestnástky dostal k strele Gunter, ale jeho z brániacich hráčov Hannoveru jeho strelu zblokoval do bezpečia.

71
    Výbornú prihrávku dostal strelec druhého domáceho gólu Rudnevs, ale vo veľkej príležitosti na hranici šestnástky zaváhal a Schwolow dokázal vyraziť na rohový kop.

71
    Panderov center odvrátili hostia do bezpečia.

71
    K lopte sa prebojoval Schmiedebach a z hranice pokutového územia našiel v strede brány pozorného Schwolowa.

72
    Tentokrát Pander svojou prízemnou strelou minul pravú tyč brány hostí.

74
    Na druhej strane sa k strele z uhlu dostal Darida a Zieler bez problémov zasiahol.

74
    Striedanie v tíme SC Freiburg: z ihriska odchádza Schuster, prichádza Fernandes.

75
    Karim Guédé dostáva žltú kartu za svoj nešetrný zákrok.

77
    Darida sa opäť snažil ľahúčko poslať pomedzi obrancov loptu na spoluhráča,ale i v tomto prípade to nevyšlo. Nasleduje rohový kop.

78
    Hostia dokázali opäť vyrovnať! Presnú prihrávku dostal pred brankára Zielera PHILIPP ZULECHNER a loptu poslal s ľahkosťou za jeho chrbát.

80
    Striedanie v tíme Hannover 96: z ihriska odchádza Bittencourt, prichádza Prib.

81
    Neuveriteľné! Striedajúci hráč posiela Hannever po tretí krát do vedenia. EDGAR PRIB si v šestnástke spracoval prihrávku Rudnevsa a strelou doprostred rozvlnil sieť.

82
    Schwolow teraz zabránil svojim zákrokom proti strele Husztiho štvrtému gólu Hannoveru.

83
    Husztiho center od rohovej zástavky odvrátila defenzíva Freiburgu do bezpečia.

84
    Gagelmann si všimol Rajtoralov faul a prerušil hru.

85
    Hannover si stále drží tesný náskok, ale hostia sa neustále snažia o vyrovnanie.

86
    Už mohlo byť vyrovnané! Zulechner dostal loptu po centri zo strany do siete, ale pre ofsajd rozhodca tento gól neuznal.

88
    Sorg na poslednú chvíľu zasiahol proti Rudnevsovi a nepustil ho do zakončenia.

90
    V poslednej minúte riadnej hracej doby sa Darida odhodlal vystreliť zo strednej vzdialenosti, ale bránku minul.

90
    Rozhodca Gagelmann nadstavuje 1 minútu.

90+1
    Striedanie v tíme Hannover 96: z ihriska odchádza Huszti, prichádza Hoffmann.

A je dobojované! Druhý polčas priniesol skutočné zaujímavú hru a až 4 góly. Najprv v 50.minúte hostia vyrovnali gólom Schmida na 1:1. V 66.minúte sa Hannover zásluhou striedajúceho Rudnevsa dostal po druhýkrát do vedenia. Freiburg bojoval a v 78.minúte prišlo vyrovnanie Zulechnera na 2:2. Už o tri minúty neskôr však víťazný gól strelil ďalší striedajúci hráč Prib a Hannover sa môže tešiť zo zisku troch bodov po víťazstve nad Freiburgom 3:2. (17:21:23)