1:3 (1:1)
Rapid Viedeň
cz Nedeľa 05.05.2013, 16:00 • UPC-Arena, Graz • Rakúska Bundesliga

To je pro dnešek z rakouské Bundesligy vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:56:46)

Ten přišel právě teď a je tak za námi utkání, ve kterém hosté z Vídně přehráli Graz v poměru 3:1. Po remízové první půli to byl právě Rapid, který hrál aktivnější fotbal a po zásluze se v 66. minutě dostal do vedení po gólu Sonnleitnera. Už za další čtyři minuty mohl z penalty vyrovnat Sukuta-Pasu, jenže jeho špatně umístěná střela byla pro Novotu pochoutkou. A když hosté přežili pokus o tlak, v nastaveném čase udeřili Starklem potřetí a definitivné tak rozhodli o své zasloužené výhře.

90+3
    Rohový kop hostů, ale Burgstaller s Grozurkem ho rozehrají nakrátko a budou čekat na závěrečný hvizd.

90+3
    Fanoušci hostů hlasitě oslavují výhru, zatímco ti domácí už zhusta opouští svá místa.

90+2
    Rapid právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Nádherné sólo přes tři protihráče předvedl DOMINIK STARKL a zvítězil i nad gólmanem Focherem, kterému poslal míč přesně pod břevno!

90
    Ještě jedna žlutá karta, dostal ji hostující Lukas Grozurek.

90
    Střela Szabicse z cca 25 metrů nemohla Novotu ohrozit. Ten ji pohodlně chytil a rozehrál na své spoluhráče.

89
    Okotie sice dokázal vybojovat míč u rohového praporku, k centru se už však nedostal.

87
    Po faulu na Grozurka dostal domácí Martin Ehrenreich žlutou kartu.

86
    Rapid docela v klidu kontroluje závěr zápasu a prakticky nepouští Graz před Novotu.

84
    Poslední změna v dresu Rapidu, z trávníku za potlesku hostujících fanouśků odchází Deni Alar a přepouští místo Dominiku Starklovi.

83
    Hosté mohli dát na své vedení razítko, jenže Alar prováhal nejlepší moment na střelu a Burgstaller pálil vysoko nad...

82
    Z hlediště se začíná ozývat pískot, domácím se totiž nedaří přechod do útoku, Novota je prakticky bez práce.

80
    Série střídání pokračuje, domácí Andreas Hölzl má odehráno a zbývající minuty budou patřit Rubinu Okotiemu.

78
    Domácí sice začínají stupňovat své úsilí při honbě za vyrovnávací brankou, zatím je vše ale pouze v rovině nepřesných centrů.

76
    Další změna v hostujícím dresu, Marcela Sabitzera nahradil Dominik Wydra.

74
    Žlutou kartu za faul spatřil hostující Marcel Sabitzer.

73
    Hosté střídají, místo Branka Boškoviće nastupuje Stefan Kulovitz.

70
    K penalté se postavil Sukuta-Pasu, jenže nedokázal umístit svou střelu a Novota mu ji vcelku s přehledem chytil!

69
    Žlutou kartu za protesty dostal gólman Ján Novota.

69
    Penalta pro Graz! Hölzl byl ve vápně faulován a i když hosté notně protestovali, sudí byl nekompromisní.

68
    Jak se s tímto nepříznivým stavem domácí poperou? Čas ubíhá tak rychle...

67
    Domácí střídají, odešel Manuel Weber a místo něj nastupuje Tobias Kainz.

66
    Po centru z rohového kopu vznikl ve vápně zmatek a po několika hlavičkových pokusech zblízka zakončil MARIO SONNLEITNER. Domácí sice reklamují, že míč už opustil hrací plochu, gól však platí.

65
    Alar stříleným centrem hledal Sabitzera, domácí odvrátili na roh.

65
    Nyní se k tomu přidává i dost tvrdosti a z ní vyplývající fauly.

63
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden tým není schopen vyprodukovat něco, co by mohlo vést k ohrožení branky.

60
    Další zajímavá akce Grazu. Hölzl vybojoval míč pro Sukuta-Pasu, ten zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Kocha a jeho technická rána prosvištěla těsně vedle Novotovy branky!

60
    Sukuta-Pasu nabíral rychlost, dral se do zakončení, ale duo stoperů dokázalo vše ubránit.

58
    Žlutá karta pro hostujícího Haralda Pichlera za faul na Szabicse.

58
    Hostující Burgstaller sice dostal míč do branky, ale ještě předtím se mával a pískal ofsajd.

56
    Domácí Andreas Hölzl se ve vápně obtočil kolem Pichlera, upadl, ale místo penalty se píská filmování a domácí hráč obdržel žlutou kartu.

56
    Oběma týmům schází v zakončení klid a přesnost, všechny akce končí ještě před vápnem.

54
    Domácí Manuel Weber je za souboj u autové čáry potrestán žlutou kartou, byť se tomu velice diví.

53
    Domácí střídají, odchází Florian Kainz a na jeho místo nastupuje Christoph Kröpfl.

52
    Díky útočnému faulu přišel centr vniveč a rozehrávat budou hosté.

51
    Po faulu Sabitzera na Vujadinoviće budou domácí kopat přímý kop. Ještě předtím ale hlavní rozhodčí uklidňuje situaci ve vápně, kde si každý hledá nejlepší pozici.

50
    Domácí se s ničím nepárají, když je potřeba odvrátit rodící se nebezpečí, klidně zvolí i prudký odkop, tak jako nyní Vujadinović.

49
    Grozurkův centr, mířící na malé vápno se domácím podařilo odvrátit, Alar se do zakončení nedostal.

48
    A po krátkém ošetření se vrací do hry.

47
    Ve vzdušném souboji se hlavami střetli Madl a Sabitzer a oba potřebují ošetření. Naštěstí oba míří za autovou čáru po svých.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:01.

Je to tak, první poločas je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:1. Obě branky padly během rychlého úvodu, v sedmé minutě zakončil brejk Sabitzer, ale toto vedení vydrželo hostům pouze do 13. minuty, když Hölzl dorazil Kainzův pokus. Víc branek už nepadlo, i když zejména hosté byli blízko dalším úspěchům – Burgstaller napálil břevno a Alarovi s Grozurkem chyběl půlkrok k přesnému zakončení.

45+1
    S největší pravděpodobností se už nic nestane, míč je u branky Rapidu a Novota přemýšlí, komu rozehraje.

45
    Týmy budou hrát jednu minutu přesčas.

44
    Žlutá karta za faul pro domácího Floriana Kainze.

43
    Nenápadná, ale o to nebezpečnější akce Rapidu! Trimmel po zemi nacentroval do vápna, po míči se natahovali Alar a Grozurek, oběma chyběl půlkrok k zakončení!

42
    Hosté sice zahrávali přímý kop, po centru se ale ve výskoku dopustil faulu Heikkinen...

40
    Série autových vhazování poblíž vápna Rapidu, nakonec vše končí nepřesným Klemovým pokusem. Z hlediště se ozval pouze hlasitý povzdech fanoušků.

39
    Hosté neustále buší na dobře zorganizovanou obranu Grazu a když už to vypadá, že by z toho něco mohlo být, přijde moment, který vše zhatí. Tak jako nyní útočný faul Alara.

37
    Hostující Grozurek byl v pokutovém území podkopnut Ehrenreichem, jenže hlavní rozhodčí ukazuje, že vše bylo v pořádku. Za následné protesty dostal Guido Burgstaller žlutou kartu.

35
    Domácí Hölzl byl faulován u rohového praporku, jenže přímý kop Kainze byl hodné přetažený a Szabics jej nezastihl na hrací ploše.

33
    A málem se Rapid dostal do vedení! Z dálky napřáhl Burgstaller a po jeho bombě se za Focherem zatřáslo břevno!

32
    Hosté měli další rohový kop, ale útočný faul uvnitř vápna vše zhatil.

31
    Momentálně sledujeme trochu odpočinkovou pasáž hry, jaký obrat po skvělém úvodu zápasu.

29
    Ofsajd Rapidu a v něm chycený Alar.

28
    Jenže i hosté jsou s přesností na štíru. Centr Grozurka končí v "Zemi nikoho".

27
    Pokus o rychlý průnik Grazu po levé straně končí nepřesnou přihrávkou a autovým vhazováním hostů.

25
    Dlouho jim to ale nevydrželo. Přichází totiž žlutá karta pro Branka Boškoviće za filmování.

24
    Centr se sice nevydařil, ale hosté nemusí smutnit, jsou stále u míče.

24
    Na druhé straně můžeme sledovat další rohový kop.

23
    Ve velice slušné šanci se objevil domácí Szabics, který oklamal ofsajdovou past Rapidu a jen to, že hlavičkoval zády k brance, mu znemožnilo lépe zamířit.

21
    Po pravé straně se o průnik pokusil Alar, při centru byl ale obehrán Klemem a rozehrávat se bude od branky domácích.

20
    Hráči Grazu volí velice často dlouhé nakopávané míče, které ale zhusta končí na kopačkách hostujících plejerů.

18
    Ani dva centry nevedly k ohrožení Focherovy branky.

18
    Hosté se začínají dostávat do souvislejšího územního tlaku. Po centru zleva hlavičkoval Trimmel, domácí museli odvracet na další rohový kop.

16
    Ti ho pojali nakrátko, poté však přišel velice nepřesný centr, který přelétl nejen pokutové území, ale skončil až u druhého rohového praporku.

15
    Rohový kop pro hosty.

14
    Jak to vypadá, budeme sledovat velice útočné utkání, Rapid se opět tlačí před Fochera.

12
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Do vápna se vřítil Kainz, byl při svém pokusu sražen, hra však pokračovala a do opuštěné branky mohl skórovat ANDREAS HÖLZL. Přišla tak velice rychlá odpověď domácího celku.

10
    Sukuta-Pasu je opět na zemi, nyní ho bolestivě přišlápl Heikkinen.

9
    Z pravé strany přišel ostrý centr na vápno, gólman Novota sice zůstal na brankové čáře, ale zastoupili ho jeho spoluhráči z pole.

9
    Dopředu teď spěchali domácí a po faulu na Sukuta-Pasu budou kopat i přímý kop.

7
    Jenže teď se už mohou hosté radovat. Zcela zapomenutý zůstal za obranou MARCEL SABITZER, postupoval na Fochera a křížnou ranou jej prostřelil! Rychlý úvod hostů!

4
    Pokus o nacentrování nevyšel podle představ hostujícího týmu, Boškovićův pokus končí v zámezí.

4
    Po Weberově faulu budou hosté kopat přímý kop.

3
    Trimmel chtěl zaútočit po pravé straně, jenže mu unikl míč do zámezí.

2
    Úvod je zatím oťukávací, u míče jsou převážně domácí, jenže ńevybojovali nic víc, než několik autů.

1

SK Puntigamer Sturm Graz: Focher – Ehrenreich, Madl, Vujadinović, Klem – Koch, Weber – Hölzl, Szabics, Kainz – Sukuta-Pasu. Trenér: Markus Schopp.

SK Rapid Wien: Novota – Trimmel, Sonnleitner, Pichler, Katzer – Heikkinen, Bosković – Burgsteller, Alar, Grozurek – Sabitzer. Trenér: Zoran Barisic.

Rozhodčí: Robert Schörgenhofer – Johannes König, Michael Baumann.

Dobrý den, fotbalový víkend je v plném proudu a jedním ze zápasů je i utkání rakouské Bundesligy mezi SK Puntigamer Sturm Graz a SK Rapid Wien. Uvidíme tak souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky. Toto utkání uzavře 32. kolo.

V tom minulém se ani jednomu celku nedařilo.

Graz hrál na půdě Wolfsbergeru AC a odvezl si nářez v podobě porážky 0:3. Úvodní branku dostal Graz tak říkajíc do šatny, ve 44. minutě se trefil Topcagić. Definitivní rozhodnutí pak padlo mezi 72. a 75. minutou, v těch se totiž prosadili Liendl a Jacobo. U prvně jmenovaného se jednalo o proměněný pokutový kop. Hosté se na odpověď nezmohli a body tak zaslouženě zůstaly u domácího týmu.

Rapid hrál doma proti Salzburgu a i když od 63. minuty vedl po gólu Alara, všechny body odjely z města. Už po dvou minutách totiž vyrovnal Alan a stejný hráč proměnil v 70. minuuté penaltu. Definitivní razítko na výsledek dal v úplném závěru Švento. Salzburg tak vyhrál 3:1 a upevnil si druhou pozici v tabulce.

Jak se bude hra vyvíjet tentokrát, to ještě nevíme, na to si budeme muset počkat na 16:00, kdy se v UPC-Areně začne hrát. Pokyn k tomu dá Robert Schörgenhofer, kterému budou pomáhat Johannes König a Michael Baumann. Určitě nikam nechoďte a sledujte náš psaný onlajn.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.