Rennes – Nice 0:3 (kon.) | Nancy – Lyon 0:3 (kon.) | Paríž – Valenciennes 1:1 (kon.)
AS Nancy-Lorraine
0:3 (0:0)
Olympique Lyon
cz Nedeľa 05.05.2013, 17:00 • Stade Marcel Picot, Tomblaine • Ligue 1 Uber Eats

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:51:34)

Dnešní utkání skončilo spravedlivým výsledkem. Lyon od úvodních minut na hřišti dominoval a domácí fanoušci se tak musí vyrovnat s drtivou domácí porážkou 0:3. Hlavním strůjcem vítězství hostů byl skvělý Gomis, který přišel až do druhého poločasu, kdy nahradil Lisandra Lópeze a byl to povedený tah! Gomis hned ve 48. minutě dostal hosty do vedení a v předposlední minutě nakonec pečetil svou druhou brankou vítězství Lyonu.

90+3
    Obrana Lyonu odvrací volný kop z pravé strany, odkop od brány.

90+2
    Rozhodčí se rozhodl nastavit tři minuty, Nancy kombinují na polovině Lyonu.

90+1
    Roh rozehrán na krátko, ale bez úspěchu, Gregorini bude vykopávat.

90
    Probíhá poslední minuta řádné hrací doby, hosté budou mít k dispozici rohový kop z pravé strany.

89
    Lyon právě vstřelil branku!
    To byla lahůdka v podání BAFÉTIMBI GOMISE, který opět dokázal, že je technicky mimořádně vybaven, obtočil se kolem Puygreniera, dostal se před Gregoriniho, kterého lehkým lobem překonává a dává pojistku na vítězství Lyonu.

88
    Hosté také naposledy střídají, Greniera nahradí Steed Malbranque.

87
    Nancy mělo k dispozici volný kop z levé strany, ale domácí z něho nic nevytěžili, domácí kouč Patrick Gabriel jen bezmocně rozpažil.

86
    Žlutá karta pro Koného, který fauluje na vlastní polovině Moukandja.

85
    Nancy naposledy střídají, Hammar nahradí Alo´o Efouloa.

84
    Gonalons nyní ošetřován, nasbíral cenné vteřiny.

83
    Dlouhý nákop z pravé strany do pokutového území Lyonu, ale obrana hostů odvrací.

82
    Tečovaná střela Koného končí v náruči Lopese, dobrý zákrok!

80
    Lyon měl k dispozici rohový kop, po kterém hosté rozehráli výtečnou kombinaci, na jejímž konci je přesná střela YOANNA GOURCUFFA, která zaplula do sítě a hosté vedou o dva góly!

80
    Začíná poslední desetiminutovka dnešního utkání, hosté stále drží jednobrankové vedení.

78
    Dvojí střídání, hosté stahují ze hry Benziu, který odehrál dobrý zápas, nahradí ho Ferri.
    Domácí střídají Bakara, který před pár okamžiky neproměnil dobrou šanci, nahradí ho Jeff Louis.

76
    Rohový kop pro Nancy, z "první" se do míče opírá Bakar, ale povedená střela letí těsně vedle, to byla šance jako hrom!

75
    A naopak, Lyon velice často podniká rychlé brejky a jeden z nich nyní mohl zakončit Benzia, míč po střele z levé strany letí těsně vedle vzdálenější tyče.

75
    Nancy se neprosadilo ani po volném kopu z levé strany, ani po následné střele, míč má ve své moci gólman Lopes.

74
    Fofana dostává žlutou kartu za faul na pronikajícího Moukandja na vlastní polovině.

73
    Ve statistice držení míče sice ještě vedou hosté – 52% : 48%, přesto jsou nyní u míče méně, než domácí.

72
    Moukandjo neměl dostatek času a prostoru u levé tyče na zakončení, Lopes jeho pokus kryje.

71
    Dlouhý centr z pravé strany do šestnáctky Lyonu, obrana odvrací, domácí zůstávají u míče.

70
    Lyon pouze odkopává z vlastní poloviny, útok domácích je ale přerušen faulem jednoho z hráčů Nancy.

68
    Nancy se v posledních okamžicích několikrát dostalo do blízkosti šestnáctky Lyonu.

67
    To byl závar! Dvakrát tam obránci Lyonu reflexivně zasáhly proti míči, směřujícím do brány, mohlo být vyrovnáno!

66
    I přes nepříznivý stav vlají v hledišti červenobílé vlajky domácího týmu, Nancy má k dispozici rohový kop.

65
    Grenier se dostává do zakončení z hranice šestnáctky, míč letí vedle brány, domácí si mohou oddechnout.

64
    Obrana Nancy odvrací, domácí stále "žijí".

64
    Gomis vybojoval rohový kop pro Lyon.

63
    Není z toho vůbec nic, hrají hosté.

62
    Moukandjo faulován na polovině Lyonu, domácí rozehrávají volný kop.

60
    Hodina hry za námi, hosté vyjádřili svou převahu vedoucím gólem Gomise a zatím si jednobrankové vedení udržují.

59
    Domácí poprvé střídají, odchází Coulibaly, nahradí ho Florent Zitte.

58
    Obrana Lyonu opět bezchybná, míč opouští pokutové území.

57
    Jebbour vybojoval na pravé straně v souboj s bránícím Daboem rohový kop pro Nancy.

56
    Obrana Nancy odvrací, ale domácí si musí dát velký pozor na ty finální přihrávky soupeře.

55
    Benzia se dostává za obranu, obrovská šance, jde sám na Gregoriniho, dělá kličku do levé strany, čímž se trochu dostává mimo dobrý střelecký úhel, střílí, vedle! Míč však ještě Gregorini tečoval, bude z toho roh.

54
    Kombinace hostů na půlící čáře, nikam se nespěchá.

53
    Lyon se stahuje na vlastní polovinu v deseti hráčích, i proto je pro Nancy tak těžké dostat se před Lopese.

52
    Lyon je zatím v obraně výborný, v podstatě nepouští domácí fotbalisty do zakončení.

51
    Domácí zůstávají u míče, po dalším faulu mají k dispozici další volný kop.

50
    Gomis tentokrát fauluje na vlastní polovině, na levé straně, v blízkosti půlící čáry Fofanu, hosté rozehrávají.

49
    Hosté tedy vedou a věřme, že obdržený gól konečně vyburcuje i Nancy k lepšímu výkonu.

48
    Vstup do druhého poločasu se hostům povedl a hlavně trenér Garde měl šťastnou ruku, když poslal na hřiště BAFÉTIMBI GOMISE. Ten doslova "vymáchal" na malém vápně obránce Lotiese a poté prostřelil Gregoriniho.

46
    Lyon do druhého poločasu již nenasadí Lópeze, nahradí ho Bafétimbi Gomis.

46

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 18:01 hodin.

Rozhodčí Jaffredo foukl do píšťalky a ukončil tak první poločas, ve kterém jsme se gólu nedočali, obě mužstva tak hrají nerozhodně 0:0. Blíže k prvnímu gólu měli hosté, kteří mají viditelnou převahu, hlavně v technice jsou lepší, než domácí tým a tím si dokázali vytvořit tlak. Leč, ani jednomu ze střelců Lyonu se Gregoriniho překonat nepodařilo, věřme, že ve druhé půli se již nějakých gólů dočkáme.

45
    Závěrečná minuta se již rozběhla, Nancy se probíjí před vápno Lyonu, neúspěšně.

43
    V závěru první půle se hraje převážně na polovině hřiště, ani jeden z týmů nechce udělat chybu a dostat gól do šatny.

42
    Dlouhý nákop Koného nenašel nikoho na polovině Nancy, domácí mohou rozehrávat od vlastní brány.

41
    Probíhá poslední pětiminutovka prvního poločasu, Lyon má po celou dobu územní převahu, stav je ale stále bezgólový.

40
    Obrana Lyonu však v pohodě vyřešila celou situaci.

39
    Jebbour si bere míč na pravé straně v blízkosti rohového praporku a bude vhazovat do pokutového území Lyonu.

38
    Závar před bránou Nancy, který končí střelou Fofany zpoza šestnáctky, Gregorini bude rozehrávat.

37
    Faul na polovině Nancy, hosté budou rozehrávat z levé strany volný kop.

36
    Nancy znovu postupně kombinuje na polovině hřiště, ale pak přichází další ztráta míče.

35
    V chumlu před brankou se nikdo k hlavičce nedostal, bude se odkopávat od brány.

34
    Po hlavičce Puygreniera budou hosté zahrávat další roh z levé strany.

34
    Z hlediště se ozývá pískot, není se čemu divit, Lyon bude zahrávat rohový kop z levé strany.

33
    Lyon se dostává k autovému vhazování na polovině Nancy.

32
    Nancy kombinuje na vlastní polovině, ale jako již poněkolikáté, nepřesným nákopem domácí darují míč soupeři.

31
    Opět nebezpečný Lisando López, který střílí téměř odkudkoliv, nyní jeho střela z hranice pokutového území Nancy míří vedle, stejně jako v předchozích chvílích.

30
    První půlhodina hry zatím gól nepřinesla, věřme, že se brzy nějaké té branky dočkáme.

29
    Lyon si s oběma situacemi poradil a hosté již kombinují na půlce.

28
    Fofana odvrací do autu, domácí budou vhazovat z levé strany.

27
    Umtiti byl zasažen do hlavy míčem na levé straně, po střele Karabouého, to muselo bolet. Lyon bude rozehrávat rohový kop z pravé strany.

26
    Dostávají se do šestnáctky soupeře, střela Alo´o Efouloua, ale pouze nad bránu.

25
    Gourcuff ztrácí míč na levé straně, ten končí v autu, domácí vhazují v blízkosti půlící čáry.

24
    Nepřesná kolmice v podání Nancy, hrají hosté.

23
    Domácím se zatím nedaří překonat dobře zahuštěný střed hřiště, kde míče získává soupeř.

21
    Yoann Gourcuff se opírá do míče na hranici šestnáctky Nancy, ale střela mu nesedla.

20
    Domácí rozehrávali rohový kop z levé strany, obrana Lyonu odvrací nebezpečí.

18
    Z opakovaných záběrů je patrné, že jak střela domácího Moukandja z levé strany, tak hostujícího Lópeze, měly gólové parametry!

17
    A vzápětí i hosté, ani jeden z protiútoků nekončí gólem, rozruch před oběma brankami, gól však zatím nepadl.

16
    S tím si obrana Nancy dokázala poradit a domácí spěchají do rychlého protiútoku.

16
    Ale již opět hrají hosté, Dabo proniká po pravé straně a po zásahu obránce Puygreniera mají hosté výhodu rohového kopu z pravé strany.

15
    Domácí celou situaci zvládli a nakonec se právě od Lópeze odráží míč do autu.

14
    Lisandro López inkasoval úder zezadu do hlavy v hlavičkovém souboji na polovině Nancy, hosté budou rozehrávat volný kop.

13
    Dlouhý výkop Nancy, míč však končí u obránce Lyonu Koného.

12
    Gourcuff poté fauluje, domácí budou zahrávat volný kop ze střední vzdálenosti. Míč letí do pokutového území, ale přímo do rukavic A. Lopese.

11
    Jebbour vhazuje na polovině soupeře z pravé strany. Po zásahu Gourcuffa si vhazování zopakuje.

10
    Na nějakou vyloženou šanci si zatím stále musíme počkat, obrany obou týmů pracují výtečně.

9
    Rozehrávat bude domácí gólman Gregorini.

8
    Lyonu se daří odebírat míče, které domácí nakopávají dopředu.

7
    Domácí kombinují na vlastní polovině, nákop na levou stranu, míč získává soupeř.

5
    Benzia se snaží ošálit na pravé straně u pokutového území domácích obránce Nancy, ale nedaří se mu to.

4
    Míč prolétl pokutovým územím, bez povšimnutí hráčů.

4
    Dabo na druhé straně skluzem zahrává raději na roh, domácí budou rozehrávat z pravé strany.

3
    Lisandro López střílí z hranice pokutového území, míč je ale zblokován obráncem Nancy.

2
    Míč se ocitá až u pokutového území Lyonu, hosté rozehrávají.

1

Oba týmy právě nastupují na trávník, utkání spěje k úvodnímu hvizdu.

AS Nancy-Lorraine: Gregorini – Muratori, Puygrenier, Loties, Jebbour – Coulibaly, Mangani, Karaboué – Bakar, Alo´o Efoulou, Moukandjo

Olympique Lyon: A. Lopes – Dabo, Umtiti, B. Koné, Fofana – Mvuemba, Gonalons, L. López, Gourcuff, Grenier – Benzia

Rozhodčí: Jaffredo – Chevreux, Philippe.

Vítejte u onlajn přenosu utkání pětačtyřicátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí AS Nancy-Lorraine přivítá Olympique Lyon.

AS NANCY-LORRAINE
    Domácí vstupují do utkání z pozice šestnáctého týmu francouzské Ligue 1, když ve čtyřiatřiceti odehraných utkáních nasbírali pětačtyřicet bodů, za osm výher a jedenáct remíz. Patnáctkrát odešli hráči Nanc ze hřiště poraženi a s touto bilancí se tak jen těsně drží nad sestupovým osmnáctým místem, na němž má Sochaux pouze jednobodovou ztrátu!

OLYMPIQUE LYON
    Hosté jsou na tom v tabulce Ligue 1 mnohem lépe, než jejich hostitel, když aktuálně jsou na třetím místě s bilancí sedmnácti výher a devíti remíz. Osmkrát poznali fotbalisté Lyonu hořkost porážky a se ziskem šedesáti bodů mohou stále ještě pomýšlet na druhé místo Marseille totiž ztrácí pouze čtyři body. Nicméně ohlížet se musí také "pod sebe", na čtvrtém místě má Saint-Étienne ztrátu pouze jednoho bodu, dvojice Lille a Nice na pátém a šestém místě ztrácí tři body.

31.03.2013 / 30. kolo / Lyon – FC Sochaux 1:2
    07.04.2013 / 31. kolo / Stade Reims – Lyon 1:0
    14.04.2013 / 32. kolo / Lyon – Toulouse FC 3:1
    19.04.2013 / 33. kolo / Montpellier – Lyon 1:2
    28.04.2013 / 34. kolo / Lyon – Saint-Étienne 1:1