Beira-Mar – Nacional 2:2 (kon.) | Praia – Coimbra 2:0 (kon.) | Rio Ave – Moreirense 0:1 (kon.)
Marítimo – Porto 1:1 (kon.) | Guimarães – Benfica 0:4 (kon.)
CS Marítimo
1:1 (1:1)
FC Porto
cz Nedeľa 17.03.2013, 19:00 • Estádio dos Barreiros • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký večer, Portuguese Liga má dnes na programu dvacáté třetí kolo, ve kterém domácí CS Marítimo přivítá FC Porto. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

CS Marítimo se v tabulce nachází na sedmé pozici a na svém kontě má dvacet devět bodů. Marítimo sedmkrát zvítězilo, osmkrát remizovalo a sedmkrát bylo poraženo. Celkové skóre je 23:33.

FC Porto je v tabulce na příčce druhé a na svém kontě má padesát šest bodů. Fotbalisté Porta sedmnáctkrát zvítězili, pětkrát remizovali a ani jednou neprohráli. Celkové skóre je 51:10.

Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 9.0, na remízu pak kurz 4.5 a kurz na výhru hostů 1.44.

CS Marítimo: Salin ─ Briguel, Roberge, Igor, Ferreira, Miranda, Artur, Simao, Sami, Héldon, Suk.

FC Porto: Helton ─ Otamendi, Mangala, Danilo, Sandro, González, Defour, Fernando, Martínez, Rodríguez, Atsu.

Rozhodčí: João Carlos Santos Capela ─ Ricardo Santos, Tiago Rocha.

-1
    Sudí João Carlos Santos Capela přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.

1

2
    Na útočné polovině se pohybuje Porto.

3
    Nyní hosté vybojovali autové vhazování, zmocní se ho Artur.

4
    Hosté vybojovali rohový kop, ale svého soupeře neohrozili.

5
    S míčem na kopačkách kombinují hráči Porta a nyní se pohybují ve středu hřiště.

6
    Faulovaný byl Atsu a potřebuje ošetřit.

6
    Porto zahrávalo rohový kop, ale branku domácího celku neohrozilo.

10
    Prozatím sledujeme utkání, které se odehrává především mezi pokutovými územími. Šance k vidění opravdu nejsou. Doufejme, že se hra zlepší.

10
    Rohový kop vybojoval domácí tým.

10
    Atsu kvůli zranění nemůže pokračovat ve hře, a tak ho nahrazuje Varela.

11
    Avšak branku hostí neohrozil.

14
    Porto kombinuje na vlastní polovině a čeká na soupeřovu chybu.

14
    Ta však nepřichází a hosté se postupně přesouvají na útočnou polovinu.

14
    Faulovaný byl Sandro a hosté budou zahrávat volný přímý kop.

15
    Marítimo se před touto standardní situací ubránilo.

16
    González adresoval do pokutového území nepřesný centr. Rozehrávat bude Salin.

18
    Útočnou akci domácího celku zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.

19
    Danilo vybojoval rohový kop.

20
    Avšak domácí tým se ubránil.

20
    Hosté na útočné polovině zůstali a do balonu se opřel González. Nicméně jeho střela se mezi tři tyče nevešla a brankář Salin zasahovat vůbec nemusel.

22
    Porto bude zahrávat volný přímý kop.

22
    Sudí hru přerušil, protože Mangala uvízl v ofsajdu.

25
    Nangela fauloval a domácí hráči dostali výhodu standardní situace.

26
    Marítimo okamžitě rozehrálo a vybojovalo rohový kop.

26
    Porto bylo pozorné a před rohovým kopem se ubránilo.

27
    Alex Sandro vyfasoval žlutou kartu. Rozehrávat bude domácí tým.

28
    K hlavičce se probojoval Suk, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

30
    Helton si připsal brilantní zákrok a zlikvidoval gólovou střelu.

30
    Rohový kop ve prospěch domácího celku.

33
    Hra se přesunula do středu hřiště, kde si díky nepřesnostem oba týmy míč vyměňují mezi sebou.

34
    Porto právě vstřelilo branku!
    Ve velkém vápně si ukázkově připravil míč na střelu JAMES RODRÍGUEZ, jenž přesnou technickou střelou poslal Porto do vedení a domácímu brankáři nedal šanci. Trefa to byla opravdu výstavní.

36
    Nicolás Otamendi vyfasoval žllutou kartu.

38
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Ve velkém vápně se uvolnil HYUN-JUN SUK, jenž levačkou vyrovnal na 1:1. Během této příležitosti se střetl s brankářem Heltonem, který nyní potřebuje ošetřit.

40
    Hra po krátkém přerušení pokračuje, Helton je v pořádku.

41
    Nepřesnou střelou se prezentoval Fernando a brankář Salin zasahovat nemusel.

42
    Lucho González vyfasoval žlutou kartu.

43
    Útočnou akci Porta zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.

45
    Rozhodčí přidává dvě minuty nad rámec prvního poločasu.

45+2
    Rohový kop vybojovali domácí fotbalisté, ale branku hostí neohrozili.

45+2
    Domácí tým zahrával další rohový kop, ale ani tentokrát svému soupeři nebezpečí nepřipravil.

Druhý poločas začne přibližně v 20:03.

Rozhodčí ukončil první poločas, který skončil nerozhodným stavem 1:1. Do vedení šli ve třicáté čtvrté minutě hosté, když se trefil Rodríguez. Nicméně o čtyři minuty později vyrovnal na 1:1 Suk. Hra byla velmi vyrovnaná a dosavadní skóre je zasloužené.

Držení míče: CS Marítimo 37% - 63% FC Porto.

Střely celkem: CS Marítimo 4 - 5 FC Porto.

Střely na branku: CS Marítimo 3 - 2 FC Porto.

46

46
    Na hrací ploše se srazili dva protihráči, ale oba jsou již v pořádku.

48
    Míč na pravačku si přichystal Defour, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

49
    Porto kombinuje na vlastní poloviny, obránci do hry zapojili také brankáře Heltona.

50
    V blízkosti středového kruhu se s balonem pohybují domácí fotbalisté, ale hosté rozehrávku napadají.

51
    Útočnou akci Porta zastavil těsný ofsajd.

51
    Marítimo bude rozehrávat. Standardku si bere na starost Salin.

51
    Faulovaný byl Otamendi, a tak bude rozehrávat Porto.

52
    Následuje aut pro domácí Marítimo.

53
    Porto dostalo výhodu standardní situace, ale svého soupeře ohrozit nedokázalo.

60
    Hraje se převážně mezi pokutovými územími a hru doprovází řada nepřesností. Možná by se týmy mohly rozhodnout ke střídání. Případná změna by mohla prospět.

61
    Suk měl na kopačce svůj dnešní druhý gól, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl a jako vítěz se tvářil brankář Helton, jenž si připsal výtečný zákrok a střelecký pokus vytěsnil na rohový kop.

61
    Z rohového kopu domácí tým branku hostí neohrozil.

61
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází André Castro.

63
    Porto bude zahrávat pokutový kop!

63
    Žlutou kartu vyfasoval Heldon.

64
    Tým FC Porto neproměnil pokutový kop. Salin vystihl směr a Martínezův pokus zlikvidoval.

67
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází David Simao, přichází Sérgio Semedo.

69
    Martínez se ocitl v šanci, ale svůj střelecký pokus mezi tři tyče nedopravil.

71
    Martínez má dnes opravdu samou smůlu. Teď měl gól na hlavičce, ale Salin vytasil úžasný zákrok a Martínezův střelecký pokus vytěsnil na rohový kop.

72
    Před rohovým kopem se domácí tým ubránil.

73
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Silvestre Varela, přichází Marat Izmailov.

75
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Artur, přichází Danilo Dias.

77
    Domácí tým zahrával rohový kop, ale střelecký pokus skončil těsně nad brankou.

79
    Žlutou kartu vyfasoval Danilo.

80
    Rodríguez vyfasoval za simulování žlutou kartu.

82
    Suk mohl poslat Marítimo do vedení, ale z bezprostřední blízkosti se ke střele nakonec nedostal, protože Mangala předvedl excelentní skluz a čistě balon odehrál na rohový kop.

82
    Hosté se před touto standardní situací ubránili.

83
    Faulovaný byl Martínez a na hřišti se strhla rvačka.

84
    Rúben Ferreira vyfasoval žlutou kartu.

84
    Sudí hráče uklidnil a pokračuje se ve hře.

84
    Porto rozehrálo volný přímý kop nakrátko a přesunulo se na útočnou polovinu.

85
    Marítimo se ubránilo a získalo autové vhazování.

87
    Na hrací ploše zůstal ležet Héldon, který vypadá, že snad nebude moci pokračovat ve hře.

88
    Héldon je odnášen na nosítkách.

88
    Zraněný Héldon nemůže pokračovat ve hře, a tak místo něj přichází Kukula.

89
    V blízkosti středového kruhu se s balonem pohybuje Porto.

90
    Nepřesnou střelou se prezentovali hosté.

90
    Rozhodčí přidává dlouhých pět minut nad rámec řádné hrací doby.

90+2
    Hosté se prezentovali nepřesnou přihrávkou a přišli o balon. Následuje autové vhazování pro domácí tým.

90+3

90+4
    Danilo si vzal volný přímý kop na starost, ale jeho střelecký pokus skončil vysoko nad brankou.

Rozhodčí João Carlos Santos Capela ukončil dnešní utkání, které skončilo nerozhodným stavem 1:1. Obě branky padly v prvním poločase. Ve třicáté čtvrté minutě poslal Rodríguez do vedení Porto a o čtyři minuty později vyrovnal na 1:1 Suk. Ve druhém poločase hosté zahrávali pokutový kop, ale Martínez jej nedokázal proměnit, protože brankář Salin výtečně vystihl směr a střelecký pokus zlikvidoval. Porto bylo aktivnějším celkem, ale to bohužel nestačilo. Oba celky si na svá konta připisují jednobodový zisk. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (21:08:51)