Beira-Mar – Nacional 2:2 (kon.) | Praia – Coimbra 2:0 (kon.) | Rio Ave – Moreirense 0:1 (kon.)
Marítimo – Porto 1:1 (kon.) | Guimarães – Benfica 0:4 (kon.)
CS Marítimo
1:1 (1:1)
FC Porto
cz Nedeľa 17.03.2013, 19:00 • Estádio dos Barreiros • Primeira Liga

Rozhodčí João Carlos Santos Capela ukončil dnešní utkání, které skončilo nerozhodným stavem 1:1. Obě branky padly v prvním poločase. Ve třicáté čtvrté minutě poslal Rodríguez do vedení Porto a o čtyři minuty později vyrovnal na 1:1 Suk. Ve druhém poločase hosté zahrávali pokutový kop, ale Martínez jej nedokázal proměnit, protože brankář Salin výtečně vystihl směr a střelecký pokus zlikvidoval. Porto bylo aktivnějším celkem, ale to bohužel nestačilo. Oba celky si na svá konta připisují jednobodový zisk. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (21:08:51)

90+4
    Danilo si vzal volný přímý kop na starost, ale jeho střelecký pokus skončil vysoko nad brankou.

90+3
    Porto bude zahrávat volný přímý kop.

90+2
    Hosté se prezentovali nepřesnou přihrávkou a přišli o balon. Následuje autové vhazování pro domácí tým.

90
    Rozhodčí přidává dlouhých pět minut nad rámec řádné hrací doby.

90
    Nepřesnou střelou se prezentovali hosté.

89
    V blízkosti středového kruhu se s balonem pohybuje Porto.

88
    Zraněný Héldon nemůže pokračovat ve hře, a tak místo něj přichází Kukula.

88
    Héldon je odnášen na nosítkách.

87
    Na hrací ploše zůstal ležet Héldon, který vypadá, že snad nebude moci pokračovat ve hře.

85
    Marítimo se ubránilo a získalo autové vhazování.

84
    Porto rozehrálo volný přímý kop nakrátko a přesunulo se na útočnou polovinu.

84
    Sudí hráče uklidnil a pokračuje se ve hře.

84
    Rúben Ferreira vyfasoval žlutou kartu.

83
    Faulovaný byl Martínez a na hřišti se strhla rvačka.

82
    Hosté se před touto standardní situací ubránili.

82
    Suk mohl poslat Marítimo do vedení, ale z bezprostřední blízkosti se ke střele nakonec nedostal, protože Mangala předvedl excelentní skluz a čistě balon odehrál na rohový kop.

80
    Rodríguez vyfasoval za simulování žlutou kartu.

79
    Žlutou kartu vyfasoval Danilo.

77
    Domácí tým zahrával rohový kop, ale střelecký pokus skončil těsně nad brankou.

75
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Artur, přichází Danilo Dias.

73
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Silvestre Varela, přichází Marat Izmailov.

72
    Před rohovým kopem se domácí tým ubránil.

71
    Martínez má dnes opravdu samou smůlu. Teď měl gól na hlavičce, ale Salin vytasil úžasný zákrok a Martínezův střelecký pokus vytěsnil na rohový kop.

69
    Martínez se ocitl v šanci, ale svůj střelecký pokus mezi tři tyče nedopravil.

67
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází David Simao, přichází Sérgio Semedo.

64
    Tým FC Porto neproměnil pokutový kop. Salin vystihl směr a Martínezův pokus zlikvidoval.

63
    Žlutou kartu vyfasoval Heldon.

63
    Porto bude zahrávat pokutový kop!

61
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Steven Defour, přichází André Castro.

61
    Z rohového kopu domácí tým branku hostí neohrozil.

61
    Suk měl na kopačce svůj dnešní druhý gól, ale v souboji jeden na jednoho neuspěl a jako vítěz se tvářil brankář Helton, jenž si připsal výtečný zákrok a střelecký pokus vytěsnil na rohový kop.

60
    Hraje se převážně mezi pokutovými územími a hru doprovází řada nepřesností. Možná by se týmy mohly rozhodnout ke střídání. Případná změna by mohla prospět.

53
    Porto dostalo výhodu standardní situace, ale svého soupeře ohrozit nedokázalo.

52
    Následuje aut pro domácí Marítimo.

51
    Faulovaný byl Otamendi, a tak bude rozehrávat Porto.

51
    Marítimo bude rozehrávat. Standardku si bere na starost Salin.

51
    Útočnou akci Porta zastavil těsný ofsajd.

50
    V blízkosti středového kruhu se s balonem pohybují domácí fotbalisté, ale hosté rozehrávku napadají.

49
    Porto kombinuje na vlastní poloviny, obránci do hry zapojili také brankáře Heltona.

48
    Míč na pravačku si přichystal Defour, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

46
    Na hrací ploše se srazili dva protihráči, ale oba jsou již v pořádku.

46

Střely na branku: CS Marítimo 3 - 2 FC Porto.

Střely celkem: CS Marítimo 4 - 5 FC Porto.

Držení míče: CS Marítimo 37% - 63% FC Porto.

Rozhodčí ukončil první poločas, který skončil nerozhodným stavem 1:1. Do vedení šli ve třicáté čtvrté minutě hosté, když se trefil Rodríguez. Nicméně o čtyři minuty později vyrovnal na 1:1 Suk. Hra byla velmi vyrovnaná a dosavadní skóre je zasloužené.

Druhý poločas začne přibližně v 20:03.

45+2
    Domácí tým zahrával další rohový kop, ale ani tentokrát svému soupeři nebezpečí nepřipravil.

45+2
    Rohový kop vybojovali domácí fotbalisté, ale branku hostí neohrozili.

45
    Rozhodčí přidává dvě minuty nad rámec prvního poločasu.

43
    Útočnou akci Porta zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.

42
    Lucho González vyfasoval žlutou kartu.

41
    Nepřesnou střelou se prezentoval Fernando a brankář Salin zasahovat nemusel.

40
    Hra po krátkém přerušení pokračuje, Helton je v pořádku.

38
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Ve velkém vápně se uvolnil HYUN-JUN SUK, jenž levačkou vyrovnal na 1:1. Během této příležitosti se střetl s brankářem Heltonem, který nyní potřebuje ošetřit.

36
    Nicolás Otamendi vyfasoval žllutou kartu.

34
    Porto právě vstřelilo branku!
    Ve velkém vápně si ukázkově připravil míč na střelu JAMES RODRÍGUEZ, jenž přesnou technickou střelou poslal Porto do vedení a domácímu brankáři nedal šanci. Trefa to byla opravdu výstavní.

33
    Hra se přesunula do středu hřiště, kde si díky nepřesnostem oba týmy míč vyměňují mezi sebou.

30
    Rohový kop ve prospěch domácího celku.

30
    Helton si připsal brilantní zákrok a zlikvidoval gólovou střelu.

28
    K hlavičce se probojoval Suk, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

27
    Alex Sandro vyfasoval žlutou kartu. Rozehrávat bude domácí tým.

26
    Porto bylo pozorné a před rohovým kopem se ubránilo.

26
    Marítimo okamžitě rozehrálo a vybojovalo rohový kop.

25
    Nangela fauloval a domácí hráči dostali výhodu standardní situace.

22
    Sudí hru přerušil, protože Mangala uvízl v ofsajdu.

22

20
    Hosté na útočné polovině zůstali a do balonu se opřel González. Nicméně jeho střela se mezi tři tyče nevešla a brankář Salin zasahovat vůbec nemusel.

20
    Avšak domácí tým se ubránil.

19
    Danilo vybojoval rohový kop.

18
    Útočnou akci domácího celku zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.

16
    González adresoval do pokutového území nepřesný centr. Rozehrávat bude Salin.

15
    Marítimo se před touto standardní situací ubránilo.

14
    Faulovaný byl Sandro a hosté budou zahrávat volný přímý kop.

14
    Ta však nepřichází a hosté se postupně přesouvají na útočnou polovinu.

14
    Porto kombinuje na vlastní polovině a čeká na soupeřovu chybu.

11
    Avšak branku hostí neohrozil.

10
    Atsu kvůli zranění nemůže pokračovat ve hře, a tak ho nahrazuje Varela.

10
    Rohový kop vybojoval domácí tým.

10
    Prozatím sledujeme utkání, které se odehrává především mezi pokutovými územími. Šance k vidění opravdu nejsou. Doufejme, že se hra zlepší.

6
    Porto zahrávalo rohový kop, ale branku domácího celku neohrozilo.

6
    Faulovaný byl Atsu a potřebuje ošetřit.

5
    S míčem na kopačkách kombinují hráči Porta a nyní se pohybují ve středu hřiště.

4
    Hosté vybojovali rohový kop, ale svého soupeře neohrozili.

3
    Nyní hosté vybojovali autové vhazování, zmocní se ho Artur.

2
    Na útočné polovině se pohybuje Porto.

1

-1
    Sudí João Carlos Santos Capela přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.

CS Marítimo: Salin ─ Briguel, Roberge, Igor, Ferreira, Miranda, Artur, Simao, Sami, Héldon, Suk.

FC Porto: Helton ─ Otamendi, Mangala, Danilo, Sandro, González, Defour, Fernando, Martínez, Rodríguez, Atsu.

Rozhodčí: João Carlos Santos Capela ─ Ricardo Santos, Tiago Rocha.

Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 9.0, na remízu pak kurz 4.5 a kurz na výhru hostů 1.44.

FC Porto je v tabulce na příčce druhé a na svém kontě má padesát šest bodů. Fotbalisté Porta sedmnáctkrát zvítězili, pětkrát remizovali a ani jednou neprohráli. Celkové skóre je 51:10.

CS Marítimo se v tabulce nachází na sedmé pozici a na svém kontě má dvacet devět bodů. Marítimo sedmkrát zvítězilo, osmkrát remizovalo a sedmkrát bylo poraženo. Celkové skóre je 23:33.

Hezký večer, Portuguese Liga má dnes na programu dvacáté třetí kolo, ve kterém domácí CS Marítimo přivítá FC Porto. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.