Malaga – Espanyol 0:2 (kon.) | Sevilla – Zaragoza 4:0 (kon.) | Osasuna – Atlético Madrid 0:2 (kon.)
Barcelona – Rayo Vallecano 3:1 (kon.) | Granada – Levante 1:1 (kon.)

Žlté karty: 2-3

Diváci na štadióne La Rosaleda v španielskej Málage sledovali v celku útočný zápas. V prvom polčase bol aktívnejší domáci tím, ktorý si vypracoval aj niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, no nedokázal ich využiť.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia čo sa im vyplatilo. Domácich dostávali pod tlak a nepúšťali ich do blízkosti svojej svätyne. V 49. minúte zahrávali hostia rohový kop, po ktorom Willymu vypadla lopta z rúk a Colotto ju dopravil do siete. Málaga na gól reagovala hneď dvojnásobným striedaním, no domáci boli v druhom polčase nedisciplinovaný a rozhodca ich trestal kartami. V 66. minúte prišiel druhý úder tentoraz po rýchlej kontre. Wakaso, ktorý dnes odviedol na trávniku dobrú prácu potiahol loptu a prízemným centrom našiel nabiehajúceho Sergia Garcíu. Espanyol si náskok bez problémov postrážil a pripísal si na svoje konto cenné tri body.

90+3
    A máme tu záverečný hvizd rozhodcu.

90+3
    Tréner domácich Manuel Pellegrini si radšej schoval tvár do rúk.

90+3
    Pri rohovej zástavke ostáva na zemi ležať hosťujúci Alvarez, ktorý takto naťahuje čas.

90+2
    Espanyol bude zahrávať rohový kop.

90+1
    Málaga sa ešte pokúsila o ohrozenie Casilla, ktorý dnes predviedol dobrý výkon.

90
    Rozhodca nastavil 3 minúty.

90
    Domáci fanúšikovia vytvárajú v posledných minútach vynikajúcu atmosféru.

87
    V dnešnom zápase končí Wakaso, ktorý bol jeden z najlepších na ihrisku. Nahradí ho Victor Alvarez.

86
    V budúcom zápase bude okrem Dudu stáť aj Camacho, ktorý inkasuje žltú kartu.

85
    Po odrazenej lopte mohol domáci Santa Cruz znížiť na 2:1, no jeho prízemná strela končí mimo brány.

83
    Na Iscov center si neskoro vyskočil Santa Cruz.

78
    Málaga sa však nevzdáva. Dostáva sa na súperovu polovicu a zakladá útok.

77
    Domáci diváci sa aj napriek nepriaznivému stavu dobre bavia.

76
    Espanyol strieda po prvýkrát v dnešnom zápase a hneď je to dvojnásobná zmena. Z ihriska ide kapitán Verdú, ktorého nahradí Baena a Rodriguez nahradí Forlína.

75
    Duda dostáva žltú kartu, čo znamená, že do budúceho zápasu v najvyššej španielskej súťaži nebude môcť nastúpiť kvôli suspendácii.