Chabarovsk – Novgorod 1:2 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Kazaň 3:2 (kon.) | Novokuzneck – Viťaz 0:2 (kon.)
Novosibirsk – D. Moskva 1:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Dinamo Minsk 3:0 (kon.) | Ufa – S.Moskva 1:2 (po pr.)
Čeljabinsk – Doneck 0:1 (kon.) | Nižnekamsk – Záhreb 3:2 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Omsk 3:1 (kon.)
Riga – Barys 2:2 (3:2 po s.n.) | Lev – Jekaterinburg 3:2 (po pr.) | HC Slovan – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Traktor Čeljabinsk
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HK Donbass Doneck
Streda 13.11.2013, 14:00 • Traktor Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

PREVIEW

Stredajší program Kontinentálnej hokejovej ligy prináša aj súboj Traktor Čeljabinsk – Donbass Doneck, z ktorého Vám budem prostredníctvom tohto online textového prenosu prinášať všetky dôležité udalosti.

Traktor Čeljabinsk sa po 22 odohraných zápasoch nachádza vo východnej konferencii KHL na aktuálnej deviatej priečke so ziskom 30 bodov. Ruský klub má momentálne skvelú formu, keďže v posledných šiestich zápasoch vždy zvíťazil až na jedinú výnimku, kedy podľahol 0:2 na pôde Jekaterinburgu. Po štyroch zápasoch na súperových ľadoch si Čeljabinsk konečne zahrá pred vlastným publikom. Doma totiž privíta ukrajinský Doneck, proti ktorému sa Traktoru príliš nedarí. V oboch doterajších vzájomných dueloch totiž s Doneckom prehral, čo sa bude snažiť v nasledujúcom meraní síl konečne prelomiť.

Donbass Doneck môže byť so svojím postavením spokojný, v 23 zápasoch nazbieral 37 bodov, za čo im patrí skvelá štvrtá priečka v západnej konferencii KHL. Ukrajinský celok sa však v žiadnom prípade nesmie uspokojiť, keďže rozdiely v nabitom strede tabuľky sú len minimálne. Preto do Čeljabinsku cestuje tento tím s bodovými ambíciami. Donbass by najradšej nadviazal na úspešnú vzájomnú bilanciu a zvíťazil, avšak tuší, že ich nečaká ľahký zápas.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Petrov) – Bondarev, Kondratjev, Borodkin, Katičev, Klimontov, Vasilčenko, Artamonov – Chistov, Buliš, Kuznecov – Darzinš, Kontiola, Kosticyn – Glinkin, Popov, Abdullin – Mokin, Valejev, Kokujov

HK Donbass Doneck: Leighton (Ševčuk) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnickij – Laine, Wirtanen, Kiiskinen – Dadonov, Fedotenko, Jakuceňa – Blagoj, Robitaille, Kašpar – Torjanik, Varlamov, Morozov

Rozhodujú: Naumov, Ščenev – Gordenko, Tomilov.

Po odznení oboch hymien je všetko pripravené na štart duelu.

00:01

00:20
    Podotýkam, že v tomto stretnutí si zahrá jeden slovenský a traja českí predstavitelia. Za Čeljabinsk bude hrať Čech Jan Buliš, za hostí slovenský obranca Peter Podradský a české duo Lukáš Kašpar – Jan Kolář.

00:54
    Hostia iba nahadzovali puk, domáci si dali pozor a bez problémov akciu Donecku pokryli.

01:37
    Hostia si príliš nerozumeli, nepresná prihrávka skončila až pri Garnettovi, ktorý okamžite založil novú akciu Traktora.

02:29
    Od úvodu sa hrá veľmi rýchly hokej, v rozohrávke je zatiaľ presnejší hosťujúci celok.

03:34
    Domáci hráči trošku zmätkovali v zadných radoch, ale hostia nedokázali ich zaváhanie potrestať.

04:08
    Kontiola prudko napriahol, ale Leighton nepustil puk za svoj chrbát.

05:12
    Mokin sa snažil individuálne presadiť, ale hosťujúci obrancovia ho skvele odstavili od puku.

05:57
    Kiiskinenovu strelu Garnett skrýva do svojej lapačky.

06:42
    Domáci sa rútili do prečíslenia, ale prekombinovali svoju akciu. Následnú strelu od modrej Leighton chytá.

07:21
    Domáci v kľude rozbiehajú novú akciu spoza vlastnej bránky.

08:04
    Chistov si nerozumel so svojimi spoluhráčmi a hostia môžu založiť novú akciu.

09:44
    Domáci hráči sa tlačia do útočného pásma, ale tam sú hosťujúci hráči mimoriadne dôslední.

10:52
    Akcia domácich stroskotala na avizovanom ofsajde.

11:24
    Hosťujúci Fedotenko bol na konci peknej akcie Donbassu, no jeho zakončenie nebolo ideálne.

12:07
    Obe mužstvá sa vo svojich rozohrávkach dopúšťajú zbytočných chýb.

12:58
    Kiiskinenov pokus Garnett chytá, hra sa teda prerušuje a nasleduje komerčná prestávka.

13:47
    Domáci nahadzovali puk, no nemohli pokračovať v akcii, keďže bol avizovaný ofsajd.

14:06
    Hosťujúci obranca Wilson má zdravotné problémy a hra sa prerušuje. Zadák Donecku mieri na lavičku a bude ošetrovaný.

15:24
    Síce sa hrá rýchly hokej, no stále sme neboli svedkami nejakých gólových šancí.

16:32
    Sme svedkami prvého vylúčenia v zápase, za hru s vysokou hokejkou si dve minúty na trestnej lavici odsedí domáci Katičev.

17:12
    Hostia počas svojej presilovky vytvárajú tlak, ale domácim sa zatiaľ darí brániť.

18:32
    Domáci sa dokázali ubrániť počas presilovky hostí a sú už na ľade v plnom počte.

18:41
    Katičev sa bezprostredne po odpykaní trestu dostal do brejku, no v nájazde na Leightona neuspel aj kvôli nedovolenému zákroku hosťujúceho hráča! Nasleduje trestné strieľanie!

18:41
    Chistov bol tým, kto sa snažiť z trestného strieľania oklamať Leightona. Jeho úmysel však hosťujúci brankár prečítal a betónmi vychytal jeho strelu.

19:24
    Hostia v závere prvej tretiny vytvárajú tlak, ale domácim sa stále darí úspešne brániť.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu, po ktorej je stav duelu stále bezgólový. V prvej dvadsaťminútovke sme toho veľa zaujímavého nevideli, o čom napokon svedčí aj samotné skóre. Najdôležitejšou udalosťou bol moment z predposlednej minúty, kedy domáci po faule slovenského obrancu Petra Podhradského na Katičeva nasledovalo trestné strieľanie, no to Chistov nedokázal premeniť. Dúfajme, že mužstvá zlepšia streleckú efektivitu už v druhej tretine, ktorá začne okolo 14:50.

20:01

20:24
    Hostia sa okamžite po úvodnom buly natlačili do útočného pásma, ale tam ich domáci napokon pripravili o puk.

21:10
    Domáci sa vytlačili z útočného pásma, musia sa teda stiahnuť a začať novú akciu.

22:23
    Strela Bartulisa od modrej minula svoj cieľ.

22:47
    Popov sa rútil do rýchleho protiútoku, no v súboji 1 na 1 neuspel a stratil puk.

23:34
    Kuznecov si hodil pridlhý puk, Leighton ho skvele zakrižoval a vyhodil ho do bezpečia.

24:41
    Blagoj sa pri mantineli v útočnom pásme nepresadil a domáci rozbehli rýchlu akciu.

25:32
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov Čeljabinsku.

26:11
    Hra má zatiaľ podobný obraz ako v prvej tretine. Obe mužstvá robia množstvo nepresností vo svojich rozohrávkach, kvôli čomu sa nedokážu výraznejšie presadiť v ofenzíve.

26:39
    Prudkú strelu od modrej čiary Garnett skvele zneškodnil. Domáci sa počas tlaku hostí dokázali ubrániť.

27:15
    Domáci si zahrajú prvú presilovku v tomto zápase, na trestnú lavicu totiž na dve minúty zamieril za hrubosť hosťujúci obranca Wilson.

28:21
    Hosťujúci hráči skvele prečítali Chistovovu prihrávku a dlhým vyhodením sa oslobodzujú.

29:15
    Domáci neboli v presilovej hre príliš nebezpeční. Hostia sú už na hracej ploche so všetkými hráčmi.

29:31
    Hosťujúcu akciu prekazil avizovaný ofsajd. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

30:00
    Máme za sebou polovicu stretnutia a stav je stále bezgólový.

31:14
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov, vhadzovať sa bude po Garnettovej pravici.

31:52
    Kokujov predviedol peknú prácu s pukom, no svoju individuálnu akciu nedokázať zakončiť za chrbát Leightona, ktorý si dal pozor.

32:10
    Domáci hráči sa vytlačili z útočného pásma.

32:54
    Kuznecovova strela minula Leightonovu bránku.

33:15
    Borodkin bol tvrdo atakovaný pri mantineli, no vylučovať sa nebude.

33:35
    Darzinš sa ocitol v dobrej pozícii, no jeho bekhendové zakončenie Leighton kryl.

34:38
    Wirtanenova prihrávka bola veľmi nepresná, domáci získali puk a zakladajú novú akciu.

35:09
    Garnett sa počas menšej skrumáže pred jeho bránkou dobre zorientoval a dostal puk napokon do svojej lapačky.

36:30
    Hlavný arbiter avizuje ofsajd po akcii domácich.

37:18
    Domáci hráči nahadzujú puk, no svojimi prihrávkami na náhodu nedokážu prekvapiť hosťujúci celok.

38:22
    Fedotenko sa ocitol v dobrej pozícii, z ktorej sa ešte snažil prihrať Dadonovi, no jeho úmysel skvele prečítal Borodkin, keďže dokázal skvele zblokoval jeho pas.

39:12
    Kolář si nabiehal pred domácu bránku, no následne mieril iba do bočnej siete.

39:44
    Hra sa v posledných sekundách prostrednej tretiny odohráva v útočnom pásme hostí.

40:00

Gólu sme sa napokon nedočkali ani v druhej tretine. Obe mužstvá síce prejavujú obrovskú snahu, no často vzniká k nedorozumeniam v kombináciách. Tretia tretina bude začínať okolo 15:40.

40:01

40:47
    Kolářov krížny pokus minul Garnettovu bránku.

41:27
    Kosticyn zachytil nahadzovaný puk hostí a dokázal ho dostať z obranného pásma Čeljabinsku.

42:22
    Razinovu strelu od modrej domáci brankár Michael Garnett kryje.

42:42
    Donbass Doneck dal gól!

Hostia strieľajú úvodný gól stretnutia! O presný zásah sa postaral po odrazenom puku po Kolářovej strele TUOMAS KIISKINEN! Asistencie: Jan Kolář.

43:37
    Domáci hráči po inkasovanom góle ožili, no vyrovnávajúci gól zatiaľ nestrelili.

44:12
    Fedotenkovu strelu Garnett vyráža.

45:21
    Každopádne tempo hry po úvodnom góle vstúplo. Domáci zvyšujú aktivitu, no hostia stále držia tesný náskok.

46:37
    Robitaille nepríjemne napriahol, ale kanadský brankár Traktora Michael Garnett si dal pozor.

47:11
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov, vhadzovať sa bude pri bránke Garnetta.

47:32
    Darzinš pekne našiel Kontiolu, no jeho pokus Leighton kryl.

48:44
    Akciu hostí prekazil odpískaný ofsajd.

49:27
    Hostia sa snažili rýchlo zaútočiť, no opäť ich zastavil ofsajdový verdikt.

50:12
    Garnett vyhodil puk popri mantineli iba na hosťujúcich hráčov.

50:57
    Jakuceňa spadol v útočnom pásme na ľad, ale vylučovať sa nebude.

51:52
    Ďalekonosná strela Michaela Garnetta neprekvapila, vyrazil ju totiž do bezpečia.

52:40
    Domáci hráči sa snažia aktívnou hrou o strelenie vyrovnávajúceho gólu, no ten sa im streliť stále nedarí.

53:21
    Kuznecov sa ocitol v skvelej pozícii, ale puk za Leightona nedostal.

53:37
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov.

54:28
    Robitailleho strela minula Garnettovu bránku.

54:56
    Skrumáž pred bránkou Leightona, no ten puk do svojej bránky nepustil.

55:42
    Blížime sa k záveru stretnutia a hostia necelých päť minút pred koncom vyhrávajú 1:0. Každá sekunda hrá v prospech ukrajinského klubu, domáci musia čím skôr zapnúť na najvyššie obrátky.

56:47
    Popov sa ocitol s pukom pri Leightonovej bránke, no jeho úmysel hosťujúci hráči dobre prečítali.

57:51
    Domáci začínajú vytvárať územný tlak, hostia mu zatiaľ úspešne odolávajú.

58:20
    Hostia sa dokázali po dlhšej dobe oslobodiť zo svojho obranného pásma.

59:03
    Zakázané uvoľnenie hosťujúcich hráčov, vhadzovať sa bude pri Leightonovej bránke.

59:03
    Michael Garnett už mieri na lavičku, domáci budú hrať v poslednej minúte stretnutia so šiestimi hráčmi!

59:15
    Leighton si po Kuznecovovej strele pripisuje úspešný zákrok.

59:27
    Hostia sa dokázali oslobodiť z obranného pásma.

59:53
    Hostia sa dostali do bezprostrednej blízkosti domácej opustenej bránky, no tam sa už k zakončeniu nedostali.

60:00

Až v tretej tretine sme boli svedkami prvého gólu, ktorý bol zároveň posledným v tomto dueli. Donbass Doneck teda zvíťazil na ľade Čeljabinsku 1:0 a z ruského mesta si vezie tri cenné body! Zápas však bol často pomerne nudný, čo v konečnom dôsledku potvrdzuje aj konečné skóre.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa! Vidíme sa pri ďalších onlajnoch! (16:12:34)